Žďársko - Už půl roku se snaží Dana Pechlová ze Žďáru nad Sázavou najít nového zubaře. Zatím marně. Všichni stomatologové odmítají brát nové pacienty, protože jich mají tolik, že další by už kvalitně a v rozumném termínu ošetřit nezvládali.
Jeseník – Titulem třetí nejlepší nemocnice z pohledu spokojenosti pacientů se může chlubit ta jesenická. Vyplývá to z žebříčku, který sestavil HealthCare Institute.
Praha - Freestylového motokrosaře Petra Kuchaře čeká v sobotu velký návrat. Česká legenda tohoto adrenalinového sportu překonala v minulých měsících rakovinu lymfatických uzlin a o víkendu se představí jako jedna z hvězd pražské exhibice Gladiator Games 2011.
Sušice – Všechny složky záchranného systému zalarmovala ve čtvrtek po poledni náhodná svědkyně, která viděla v Kaštanové ulici ženu, jež vyhrožovala skokem z okna.
Břeclavsko – Blížící se Vánoce nutí lidi přemýšlet. Koupit dobrý dárek, kterým se člověk zavděčí, není tak jednoduché. Mnozí obchodníci sázejí na vánoční dárkové poukazy či balíčky.
Plzeňský kraj - Kvalitnější kloubní náhradu, oční čočku, lehčí sádru nebo operaci od oblíbeného doktora. To vše si teď můžete zaplatit i v nemocnicích v Plzeňském kraji.
Praha - Na lepší oční čočku nebo lehčí sádru si pacienti budou moci připlatit už od 1. ledna 2012. Ministr Leoš Heger (TOP 09) dnes definitivně rozhodl, že vyhláška umožňující rozlišit „ekonomickou“ a náročnější variantu vyjde s platností k tomuto datu.
Olomoucký kraj – Odškodnění patnáct milionů korun požaduje po Šumperské nemocnici Lenka Vaňková z Petrova nad Desnou. Žalobu v občansko právním sporu podala k šumperskému soudu jménem svého nezletilého syna Petra, který se narodil v šumperské nemocnici v roce 2007.
Orlickoústecko /NÁZOR/ - Na poznámku, že se aktuální ceny (podle mě úplatky) za dobré lékaře platí mnohem vyšší, než které ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) navrhuje jako oficiální poplatek za výběr lékaře, nebo termín operace, nereagoval pan ministr podrážděně, jak by se na bojovníka proti korupci a ochránce „berní bohabojnosti“ lékařů slušelo a patřilo.
Břeclav – Někdo skočil u splavu do Dyje. Ženský hlas to oznámil ve čtvrtek po poledni na tísňovou linku. Na místo okamžitě vyjeli kromě policisté také hasiči a záchranáři. Byla to pravda.
Jičín / Brada – Před nadcházejícími oslavami 100. výročí atletiky v Jičíně jsme se rozhodli seznámit blíže veřejnost s významnými atlety, kteří šířili věhlas královny sportu v našem městě a mnohdy daleko za jeho hranicemi.
Němčice nad Hanou /ROZŠÍŘENO/– Děti se těšily na nedělní Čertoviny, mikulášská besídka na náměstí v Němčicích nad Hanou ale nebude. Místo toho se žáci místní školy museli odebrat k lékaři a dodržují přísná hygienická opatření.
Praha - Vláda se v pátek mimořádně sejde, aby jednala o případném vyslání českých armádních lékařů na Slovensko. Ministři obrany Alexandr Vondra a zdravotnictví Leoš Heger na jednání dohodli, že Češi v případě potřeby poskytnou maximálně 30 vojenských lékařů.
Šumperk – Odškodnění patnáct milionů korun požaduje po Šumperské nemocnici Lenka Vaňková z Petrova nad Desnou. Žalobu v občansko-právním sporu podala k šumperskému soudu jménem svého nezletilého syna Petra, který se narodil v šumperské nemocnici v roce 2007. Komplikovaný porod totiž na chlapci zanechal těžké zdravotní následky a vyžaduje stálou péči.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ve věku 90 let zemřel výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler. Je autorem Krtka, populární animované postavy. Miler zemřel ve středu kolem 15:00. Potvrdil to lékař ze sanatoria v Nové Vsi pod Pleší, kde se Miler léčil, Roman Šmucler.
Jihlava – Ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová a ředitel krajské policie na Vysočině Miloš Trojánek si ve středu vyjasnili situaci kolem vraždy v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.
New York – Devětačtyřicetiletý Michael Rogers zachránil život šestnáctileté dívce, která se v sebevražedném úmyslu topila v jezeře v americkém státě Connecticut.
Jihlava – Ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová a ředitel krajské policie na Vysočině Miloš Trojánek si včera vyjasnili situaci kolem vraždy v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.
Prachaticko – V péči lékařů zůstává i dnes dívka, která utrpěla počátkem července závažná mnohačetná poranění při dopravní nehodě mezi obcemi Hracholusky a Obora na Prachaticku.
ČR /ANIMACE/ - Bylo to seznámení přes internet. A pro Petra Sobka také chvíle, která mu navždy změnila život. Při chvilce vášně totiž zapomněl použít kondom a od svého partnera si odnesl vedle vzpomínky na milostné povyražení i něco navíc. Virus HIV.
Praha – Počet podnikatelů, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, vzrostl v Česku letos o 38.000 na 1,015 milionu. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
Praha - Vládním Věcem veřejným se nelíbí návrh úhradové vyhlášky, kterou připravil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Platby pojišťoven by podle VV příští rok měly růst o čtyři procenta. Na péči by podle nich mělo jít zhruba o pět miliard korun více, než jak s tím počítá Heger.
Praha - Ve věku 90 let zemřel kladenský rodák výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler. Je autorem Krtka, populární animované postavy. Miler zemřel ve středu kolem 15 hodiny. Potvrdil to lékař ze sanatoria v Nové Vsi pod Pleší, kde se Miler léčil.Zdeněk Miler sice odešel navždy, ale jeho dílo stále žije. Zdařilou výstavu zahájenou v listopadu věnovanou tomuto slavnému Kladeňákovi můžete stále ještě navštěvovat v kladenské zámecké galerii, která potrvá až do 22. ledna
Praha - Ve věku 90 let zemřel výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler. Je autorem Krtka, populární animované postavy. Miler zemřel ve středu kolem 15:00. Potvrdil to lékař ze sanatoria v Nové Vsi pod Pleší, kde se Miler léčil, Roman Šmucler.
Zlín – Volejbalový maraton začíná pro hráče Fatry Zlín. Dneškem počínaje svěřenci trenéra Romana Macka absolvují tři zápasy ve čtyřech dnech. Zpět do sestavy se kouči hlásí po viróze jen smečař Miroslav Čajan, duo Obdržálek se Sedláčkem je stále v péči lékařů.
Hodonín – Před lety se česká rodačka žijící na Havaji Marjánka Vrabcová-McComb dozvěděla, že má v mozku nádor. Když jí to doktor sdělil, reagovala prohlášením, že je moc ráda, že měla tak dlouhý a bohatý život a že z jejího syna je už mladý člověk.
Jindřichův Hradec - Od 1. prosince dojde také v jindřichohradecké nemocnici ke zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici. Místo 60 korun za den zaplatí od čtvrtka pacienti 100 korun.
Domácí porod je nejnebezpečnější ve chvíli, kdy se pro něj rozhodne prvorodička. Prozradila to nová studie britských vědců, která vyčíslala rizika spojená s rozením doma.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Slovensko požádalo české lékaře, aby nastoupili na místa slovenských kolegů, kterým ve středu vyprší výpovědní lhůta. České ministerstvo předalo žádost 11 fakultním nemocnicím, které řídí.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Pomáhat při záchraně života je bezesporu nejkrásnější dar na světě. A osm tisíc bezpříspěvkových dárců krve z Uherskohradišťska mezi takové lidi patří.
Moskva – Babyboxy dovezené minulý měsíc z Česka na jih Ruska zaznamenaly prvního klienta. Novorozence odložila neznámá matka v Soči v prvním případu svého druhu v celém Rusku. Podle lékařů je holčička, která přišla na svět před dvěma až třemi týdny, zdravá.
Zábřeh /DODÁNA FOTOGALERIE/ - Čtyři hasičské jednotky likvidovali ve středu 30. listopadu požár v bytě v ulici 28. října v Zábřehu. Při požáru zemřel starší muž.
Zlín - V pátek ráno bylo ve zlínských lázních rušno. Několik desítek lidí si chtělo jít zdarma zaplavat díky obnovené nabídce Všeobecné zdravotní pojišťovny, mnohým se to však nepodařilo.
Benešov - Tříletá direktorská mise Miliče Řepy v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie je u konce. Deníku to potvrdil sám šéf zdravotnického zařízení.
Liberec - Sliby se mají plnit, a nejen o Vánocích - to by si mohli spolu s Jankem Ledeckým zazpívat nyní tuzemští zdravotníci. Jejich naděje na to, že by jim od Nového roku stouply platy až o 10 procent, jak požadovali při akci Děkujeme, odcházíme, se totiž rozplývají.
Nové Město na Moravě – Sanatorium na Buchtově kopci u Daňkovic na Novoměstsku s koncem letošního roku definitivně zastavuje provoz. Oznámilo to vedení Nemocnice Nové Město na Moravě.
Praha – V Česku letos za prvních deset měsíců přibylo 127 pacientů s virem HIV. Jen v říjnu lékaři potvrdili 13 nových případů nákazy. Sedm lidí letos na nemoc AIDS zemřelo. Informoval o tom tajemník České společnosti AIDS pomoc Miroslav Hlavatý.
Hranice - Nespokojení lékaři z výzvy Děkujeme odcházíme podávají od dnešního dne své výpovědi. K výzvě se podle Lékařského odborového klubu (LOK) připojilo přibližně 4 100 lékařů. „Dnes je ještě brzy. Moc na to spěcháte. Je potřeba počkat přibližně čtrnáct dní, než budeme mít přesné výsledky. Dnes je teprve první den této akce a vše se teprve rozjíždí,“ začal svou poučnou řeč předseda LOK MUDr. Martin Engel.