Škodovka srazila v Neratovicích cyklistu
Neratovice – Cyklista, kterého v neratovické Kojetické ulici srazila v úterý škodovka, vyvázl naštěstí jen s lehkým zraněním.
Neratovice – Cyklista, kterého v neratovické Kojetické ulici srazila v úterý škodovka, vyvázl naštěstí jen s lehkým zraněním.
Řevnice -U vážného poranění hlavy střelnou zbraní zasahovali záchranáři Trans Hospitalu ve středu 18. května v dopoledních hodinách v Řevnicích.
Vyškov – Na okraji Vyškova u železničního přejezdu do Křižanovic vyletěla ze silnice řidička červeného favoritu a skončila v poli na střeše. O zraněnou ženu bezprostředně po příjezdu začali pečovat zdravotníci záchranné služby.
Hradec Králové – Co se událo před pěti lety, o čem jsme psali a jaký je dnes pohled na věc? Zajímavé srovnání, kam se události pohnuly, bude pravidelně přinášet na svých stránkách Hradecký deník
Novinku, která je určená zejména lidem s bolestmi zad a šíje, zavedli na rehabilitačním oddělení přerovské nemocnice. Speciální masáž lávovými kameny pomůže nejen od bolestí, ale pomáhá také při únavě a má i detoxikační účinky.
Opava – Tento nadaný hráč je dalším úspěšným sportovcem z Opavska. Je mu 17 let, badmintonu se věnuje již deset roků a vcelku pravidelně sbírá úspěchy jak na krajské, tak na celostátní úrovni.
Zlín – Víc než dvojnásobně přesahují maximální zákonný limit průměrné přesčasy lékařů Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Přitom právě přílišné přetěžování doktorů mimo jiné vyvolalo odborovou akci Děkujeme, odcházíme.
Pelhřimov – Pobyt na hřišti si doslova vyvzdoroval. Už od dorosteneckého věku pronásledovala pelhřimovského fotbalistu Pavla Hurdu četná zranění, přesto se trpělivostí a poctivostí v tréninku dokázal vrátit k fotbalu.
Litoměřice - Soud s podnikatelem Vladislavem Větrovcem bude u okresního soudu v Litoměřicích zřejmě pokračovat až v létě.
Ostrava/Přerov – Turnaj bojových sportů asociace MMA v Combat Sambu pod názvem Grand Prix Ostrava se v sobotu uskutečnil v městě havířů. Za KBC Přerov se jej zúčastnili Jakub Hučko a Marek Bartl, vítězové svých kategorií, a Miroslav Frank s Janem Šmehlíkem.
Hradec nad Moravicí - Co se děje v Belarii? Bydlí tam důchodci, funguje restaurace, chystá se rehabilitační centrum a ordinace lékařů.
Znojmo - Z opaření tříletého syna ve sprše viní obžaloba čtyřiadvacetiletou matku. Chlapec měl i další zranění. Podle znalce odpovídají pohlavkům a popálením od cigaret.
Strakonice – Nyní osmdesátiletý Oldřich Novák ze Strakonic se dověděl o tom, že má diabetes, při běžné preventivní prohlídce u obvodního lékaře.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 19. května: Restaurace Klub-ex Jablonec 19.30 Jazzový večer. Jazz h Factor & Lucie Kotrmanová & František Lamač - housle. Jazzotéka - hudební kvíz o ceny.
Nymburk - Boleslavským karatistům se na Labi nedařilo.
Jesenicko – Příliš málo doktorů na příliš mnoho pacientů. Taková je situace ve zdravotnictví na Jesenicku. Špatnou situaci chce zvrátit Olomoucký kraj. Přispívá na vzdělání začínajících doktorů, aby mohli v regionu působit.
Praha /GRAFIKA/ - Čtvrt roku po podepsání memoranda, kterým skončila protestní odborová akce Děkujeme, odcházíme, nedostali přidáno lékaři v 15 ze 190 nemocnic.
Brno /ANKETA/ – Rakovina v Česku narůstá, Češi místo účinné ochrany jen krčí rameny. Masarykův onkologický ústav v Brně se snaží alespoň nějak přispět k ochraně lidí, podpora ze strany státu či pojišťoven je však nulová.
Zábřeh – O pořádný rozruch se na zábřežském sídlišti Severovýchod postaral 16. května kolem sedmnácté hodiny osmatřicetiletý muž z Postřelmova. Ke své přítelkyni se choval natolik agresivně, že žena skončila v péči lékařů.
Pelhřimov – Plané neštovice opět udeřily. Deník před časem informoval o výskytu tohoto onemocnění v mateřských školách v Senožatech a v Košeticích. Nyní se neštovice ve zvýšené míře objevily i u školkových dětí v Pelhřimově.
Plzeň - Hned deset nových vozů dostala v pondělí krajská záchranka od hejtmanství.
Ostrov - Elektrikáře těžce popálil výbuch trafostanice
Gross Siegharts, Břeclav – Rakouské městečko Gross Siegharts hostilo siláky, neboť se zde konalo mezinárodní mistrovství v silovém trojboji pod záštitou federace WPC.
Dymokury - Tragická dopravní nehoda se stalapo osmé rannína jičínském tahu dva kilometry před Nouzovem ve směru od Poděbrad.
Světlá nad Sázavou – Stomatolog ze Světlé nad Sázavou, který měl v neděli dopoledne ve své ordinaci pohotovostní službu, bude mít co vysvětlovat.
Louny - "Sociální" automobil poslouží klientům například pro odvoz k lékaři.
Havířov – Bazény letního koupaliště v Havířově už se začínají plnit vodou, aby na konci května mohla být zahájena další sezona. Plavčíci prošli školením v první pomoci.
Roudnice nad Labem - Na základě podnětů cestujících, kteří upozorňovali na přeplněný spoj č. 8 jedoucí v 7:25 od Glazury, dochází od 16. 5. k úpravě jízdního řádu roudnické městské hromadné dopravy.
Křižanov, Praha -V případě záhadného úmrtí třiadvacetiletého Jakuba Komínka z Křižanova na Žďársku čeká policie na znalecké posudky.
Tuchoměřice – Branovští fotbalisté museli do Tuchoměřic odjet stále v improvizované sestavě, zranění některých hráčů je dlouhodobější, ale to nebyl ten hlavvní důvod porážky 0:1, protože Branov si vytvořil hodně šancí. Domácí byli ale přímočařejší a body k záchraně v I. B třídě potřebovali víc.
Jílové u Prahy – Okolnosti vraždy, jejíž oběť objevili v noci na pátek hasiči při likvidaci požáru domku v Radlíku u Jílového na Praze-západ, rozkryli během víkendu středočeští kriminalisté. Svůj verdikt vynesl i okresní soud. Ten podezřelého, který byl zadržen ještě během pátku, poslal v sobotu do vazební věznice.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Ministr zdravotnictví Leoš Heger začal svou misi ohledně reformy jeho resortu ve své domovské hradecké fakultní nemocnici, kde léta působil. Chce tak získat podporu lékařů pro své reformní kroky.
Chomutov - Mateřské centrum pořádá festival akcí na podporu Týdne respektu k porodu. Přednášet budou lékaři a terapeuti
Olomouc – Zatímco bronzoví hokejisté odpočívali po náročném světovém šampionátu, lékař českého národního týmu, Radomír Holibka, oblékl nemocniční úbor a odoperoval tři pacienty na ortopedické klinice olomoucké fakultní nemocnice.
Otrokovice – Prohru českých hokejistů se Švédskem psychicky neunesl pětačtyřicetiletý muž z Otrokovic. Po zápase totiž popadnul hokejku a začal křičet na manželku: „Naši prohráli, já tě zabiju!“ Žena nakonec musela zavolat policisty.
Krnov /FOTOGALERIE/ -Žár uvnitř objektu byl tak silný, že dokonce poškodil i auta zaparkovaná venku ve vzdálenosti kolem tří metrů.
Litovel /FOTO/ - V pondělí necelou hodinu po půlnoci vyjížděli záchranáři k vážné dopravní nehodě, která se stala na rychlostní silnici R35 poblíž Litovle. V autě, které tam havarovalo, cestovalo pět lidí, tři z nich se zranili.
Prachatice -Onkologie byla původně součástí chirurgického oddělení, s rozvojem nových léků a technologií se ale osamostatnila a již řadu let má v prachatické nemocnici svou ambulanci.
Brno - Městu chybí peníze na rekonstrukci Mendlova náměstí. Kvůli majitelce domu, která odmítá jeho demolici, navíc musí přepracovat plány na opravu prostranství.
Brno – Na dva mladé Brňany zaútočil v noci na neděli v centru Brna jedenadvacetiletý muž. Nejdřív jim dal pěstí a pak je kopal.
Brno /DISKUTUJTE/ - Městu chybí peníze na rekonstrukci Mendlova náměstí. Kvůli majitelce domu, která odmítá jeho demolici, navíc musí přepracovat plány na opravu prostranství.
Svitavy – Tragické následky má požár jednoho bytu ve Svitavách.
Jablonec n. N. - Úterý 17. května: Městská knihovna Jablonec: 17.30 První pomoc zážitkem. Kdo křičí je zdráv. Nezdržujte se oděrkami.
Praha - Poté, co nejslavnější český bojovník proti alkoholismu Jaroslav Skála založil v roce 1948 protialkoholní léčebnu v Praze u Apolináře, začal přemýšlet, co s opilci, kteří jsou vydáni na pospas ulice a kteří mohou být nebezpeční sami sobě i okolí.
Ondřejov – Lucinka je další z miminek, které se narodilo mimo zdi porodnice.
Prácheňsko – Případ proletěl městem jako vystřelený šíp a zůstal na dlouhou dobu v paměti místních občanů.
Až se 17. května v ulicích českých měst objeví stany, kde si budete moci nechat změřit krevní tlak, určitě toho využijte. Velká část dospělého obyvatelstva má totiž tlak zvýšený, ale neví o tom. Proto bychom si měli nechávat měřit tlak alespoň dvakrát ročně. „Nejlépe však při každé návštěvě lékaře, hlavně u praktika a internisty, ale třeba i u zubaře a ženy u gynekologa,“ říká profesorka Renata Cívková, členka výboru české společnosti pro hypertenzi.
Liberec – Tentokrát výstava obrázků světově proslulého fotografa Jadrana Šetlíka se stala hlavním programem už třetího setkání libereckého dámského klubu, nazvaného Ladies Diamond Club.
Brno - Volně žijící kočky strážníci několikrát ročně odchytávají a kastrují. Poté je vrací do míst jejich původního působení. Podle některých starostů těchto zvířat postupně ubývá.
Písek - Seriál Deníku.