
Bučovice: Spolek podal stížnost k Ústavnímu soudu
Bučovice – Společnost Katolického domu v Bučovicích stále nevzdává boj o tamní „Kaťák“. Proti rozhodnutí města se odvolává stále výš.
Bučovice – Společnost Katolického domu v Bučovicích stále nevzdává boj o tamní „Kaťák“. Proti rozhodnutí města se odvolává stále výš.
Blansko - Už tuto sobotu čeká čtrnáctiletou Terku Musilovou a Marii Jahodovou křest ohněm. Vyzkouší si na vlastní kůži, jaké to je organizovat charitativní akci.
Blanensko - Slavnostní šaty, hudba, tanec, jídlo a pití. Lidé na Blanensku se těší na plesy
Příbor – Další vánoční tradici naplní v Příboře. Také na letošního Štěpána se vtamním Katolickém domě se svou vánoční show ukáže svým rodákům nejlepší český dvojník světového krále rokenrolu Vláďa Lichnovský se svým Elvis Presley revival bandem.
BLANSKO - Modely letadel, lodí, ponorka, zmenšená závodní dráha, modely aut na vysílačku. To všechno a ještě mnohem víc bude k vidění tento pátek a nadcházející víkend v Katolickém domě v Blansku.
ZÁBŘEH - Trojice ligových fotbalistů Zábřehu je mezi nominovanými na nejlepší sportovce Zábřehu za rok 2007: Pinkava, Skopal, Toman.
BUČOVICE - Bučovický klub, jenž je pořadatelem sobotního tradičního turnaje v rapid šachu, očekává velkou účast.
BOSKOVICE - Ode dneška se mohou i lidé na vozíku vydat do boskovického kina Panorama, aniž by museli podstoupit nedůstojné a náročné vynášení po schodech.
BUČOVICE - Diváci, kteří zaplnili sál bučovického Katolického domu, tleskají jako o život. A já s nimi.
JINDŘICHOHRADECKO - Ty tam jsou časy, kdy kina praskala ve švech a plné sály diváků hltaly tvorbu českých a zahraničních filmařů. S příchodem televize, videa a následně nejnovějších digitálních technologií se kina ocitala čím dál více na okraji zájmu diváků. Na mnoha místech kina již zanikla a tam, kde ještě jsou, se řeší, zda je i nadále dotovat nebo také zrušit.
BUČOVICE - Společnost Katolického domu v Bučovicích žaluje katastrální úřad. Radnice zase soudní cestou vymáhá na spolku peníze.
BUČOVICE - Podat informace o rušení vojenského záchranného praporu v Bučovicích. To podle svých slov chtěli parlamentní sociální demokraté v sobotu v Bučovicích.
VYŠKOVSKO - Opilý řidič kamionu brázdil přibližně půl hodiny silnice Vyškovska než byldopaden. Při alkoholové jízdě a následné honičce zranildva policisty.
VYŠKOVSKO - Obvinění z útoku na veřejného činitele a dvojnásobného ublížení na zdraví hrozí řidiči kamionu, který včera při divoké jízdě poranil dva policisty.
BUČOVICE - Nejvyšší soud přiřkl městu bučovický Katolický dům. Stejnojmenný spolek neuspěl se svým dovoláním.
KOPŘIVNICE - Až do konce října jsou v prostorách galerie Katolického domu v Kopřivnici k vidění díla příborského malíře a řezbáře Josefa Tichánka (1873 - 1950). Výstavu zorganizoval jeho pravnuk Zdeněk Demel.
ZÁBŘEH - Do španělského Santiaga de Compostela, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst světa, se ze Zábřehu vydala skupina poutníků. Na cestu dlouhou přes tři tisíce kilometrů však nepotřebují několik měsíců dovolené. Vzdálenost totiž překonají na pěti rotopedech.
BLANENSKO - Hned několik historických památek na Blanensku bude opravena. Letos oblečou nový plášť blanenská Klamova huť, Katolický dům a vysoká pec u Josefova. Mezi opravenými stavbami převládají církevní budovy.
VYŠKOV - Slavnostního přivítání se dnes dočká publikace s názvem Sto deset let veřejné knihovny ve Vyškově. Dějištěm této události se stane stejnojmenné vzpomínkové odpoledne v Knihovně Karla Dvořáčka.