
Stará myslivecká se bude vyrábět v Prostějově
Ústí nad Labem - Poprvé za 164 let své existence se bude vyrábět likér Stará myslivecká mimo domovské Ústí nad Labem.
Ústí nad Labem - Poprvé za 164 let své existence se bude vyrábět likér Stará myslivecká mimo domovské Ústí nad Labem.
Krásné Březno - Odborník na whisky a brandy: Stará myslivecká z bílého dubu je jako francouzský koňak
Výšovice /FOTOGALERIE/ – Pálenka ze směsi trnek a švestek Petra Vozihnoje z Mořic se stala vítězným nápojem na letošním Véšovskym košto. Vzorků oproti loňsku kvůli špatné úrodě ovoce výrazně ubylo, přibylo však likérů.
Beňov – Ani špatná úroda v důsledku povodní a deštivého léta nezkazila náladu pěstitelům pálenky na Přerovsku. Ti nejlepší vystavili své vzorky slivovic a likérů na tradičním Beňovském slivkoštu, který přilákal v sobotu odpoledne do místní sokolovny desítky návštěvníků. Degustátoři vybírali ty nejlepší odrůdy z celkem 110 vzorků slivovic a 31 likérů.
Mezilečí –V penzionu Klídekzasednev sobotu 5. března v 15 hodin celkem 40 proškolených degustátorů z Čech i Moravy, před nimiž bude stát nelehký úkol – podle chuti, vůně, barvy a dalších ukazatelů vybrat nejlepší tekutý vzorek přihlášený do 4. ročníku Česko-Moravského koštu domácích pálenek a likérů.
Víceměřice – Domácí pálenky a likéry okoštují v sobotu ve Víceměřicích. Můžete se přidat, Víceměřická gořalka, která začíná ve dvě hodiny odpoledne v košíkárně Domova u rybníka, je veřejnou akcí. Samozřejmě soutěžní.
Český Těšín – Na levé straně Hlavní třídy (bývalá Saská kupa) v Českém Těšíně ve směru k mostu Družby stojí dvouposchoďový dům, ve kterém kdysi sídlila proslulá likérka těšínského podnikatele Moritze Fasala.
Prostějovsko /FOTOGALERIE/ – Slunečný podzim posledních dnů láká k procházkám do přírody. Mezi nejčastější cíle výletů patří i nádherně zbarvené partie Kosíře pokryté nyní i plantážemi oranžovočervených šípků. Právě k jejich sběru v týdnu vyrazila s dětmi Lenka Kubrtová z Prostějova.
Slunečný podzim posledních dnů láká k procházkám do přírody. Mezi nejčastější cíle výletů patří i nádherně zbarvené partie Kosíře pokryté nyní i plantážemi oranžovočervených šípků. Právě k jejich sběru v týdnu vyrazila s dětmi Lenka Kubrtová z Prostějova.
Bystřice nad Pernštejnem – Vzorky originálního likéru města s sebou povezou zástupci Bystřice do Bruselu, kde se jako letošní vítězové české části soutěže European Destination of Excellence (Evropská destinace nejvyšší kvality - EDEN), jež vypisuje Evropská komise, s ostatními vítězi celostátních kol „poperou“ o celkové vítězství.
Liberec – I přes uplakané počasí naplnila v pátek prostranství před libereckou Plazou vůně kozího sýra, klobás a pečiva. Proběhl zde totiž malý trh zvaný Den potravinářů Libereckého kraje, kde měli výrobci potravin z Libereckého kraje možnost nabízet své výrobky.
Liberec – I přes uplakané počasí naplnila v pátek prostranství před libereckou Plazou vůně kozího sýra, klobás a pečiva. Proběhl zde totiž malý trh zvaný Den potravinářů Libereckého kraje, kde měli výrobci potravin z Libereckého kraje možnost nabízet své výrobky.
Výšovice – „Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková,“ tento rezultát dechové zkoušky provedené ve Švejkovi rytmistrem Königem už dávno zlidověl. Období konce rakouského mocnářství bylo totiž zlatou dobou likérů, takzvaných kořalek sladkých, které zdatně konkurovaly kořalkám mocným, tedy pálenkám.
Vlkoš – Vzorky destilátů, likérů a medovin ze dvaašedesáti měst a obcí nejen na Přerovsku, ale i na Kroměřížsku a nebo Zlínsku hodnotila letos porota v degustační soutěži s názvem Vlkošská baňka.
Beňov – Ze 134 vzorků destilátů a 27 ovocných likérů vybírala v neděli komise v Beňově na Přerovsku moky těch nejlahodnějších vůní a barev. Do soutěže s názvem Beňovský slivkošt se letos zapojili jak domácí, tak přespolní pěstitelé.
Karlovy Vary – Firma Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) letos opustí historická sklepení i dubové sudy, v nichž v uplynulých dvou stoletích zrál proslulý nápoj.
Karlovy Vary – Tradiční vůně Karlovarské Becherovky, která se každé ráno šířila Masarykovou třídou a obchodně správním centrem v Karlových Varech, do léta z této lokality zmizí.
Želetice /FOTOGALERIE/ – Klasické pálenky, ale také maceráty, koňaky či likéry.
Ústí nad Labem - 0tec a syn jsou v krásnobřezenské likérce Granette nazývány Stará myslivecká a nový likér Stará myslivecká Premium. Ta podle Pavla Kadlece, ředitele likérky, dozrává několik let ve starých sudech.
Hranice/Drahotuše - Další zajímavou akci uspořádali v pátek večer na kluzišti v Drahotuších. Na již tradiční záležitosti jako je pálení čarodějnic, oslava Mezinárodního dne dětí, Štědrého dne uprostřed léta či westernový den tentokrát navázala soutěž o nejlepší domácí likér.
Ústí nad Labem -Pal! Salvou z historického děla bylo v neděli odpoledne zahájeno slavnostní otevření restaurace Větruše. Její chod se po měsíci zkušebního provozu rozjel naostro.
Třebíčsko - K nejstarším obyvatelům Moravskobudějovicka patří bezpochyby Antonie Nevrklová z Bačkovic u Jemnice. V sobotu 2. května se dožila úctyhodných 104 let věku.
Bačkovice - K nejstarším obyvatelům Moravskobudějovicka patří bezpochyby Antonie Nevrklová z Bačkovic u Jemnice. V sobotu 2. května se dožila úctyhodných 104 let věku.
Vlkoš - Na 294 vzorků pálenky, z toho 29 vzorků likéru se sešlo na finálovém odpoledni Vlkošské baňky. Tu letos už třetím rokem pořádal místní obecní úřad, pálenice Vlkoš, fotbalový klub Vlkoš a Klub seniorů.
Vlkoš - Na 294 vzorků pálenky, z toho 29 vzorků likéru se sešlo na finálovém odpoledni Vlkošské baňky. Tu letos už třetím rokem pořádal místní obecní úřad, pálenice Vlkoš, fotbalový klub Vlkoš a Klub seniorů.
Beňov - Více než sto vzorků pálenek a likérů mohli ochutnat návštěvníci slivkoštu, který se konal v sobotu v Beňově. Ty ještě předtím prošly hodnocením početné komise, která měla nelehký úkol – vybrat podle vzhledu a chuti nejlepší vzorky v pěti kategoriích.
Beňov - Více než sto vzorků pálenek a likérů mohli ochutnat návštěvníci slivkoštu, který se konal v sobotu v Beňově. Ty ještě předtím prošly hodnocením početné komise, která měla nelehký úkol – vybrat podle vzhledu a chuti nejlepší vzorky v pěti kategoriích.
Karlovy Vary — Historické budovy Becherovky v centru města koupil Karel Holoubek, výroba světoznámého likéru se přesune do Bohatic.
Karlovy Vary - Výroba světoznámého likéru se stěhuje z centra Karlových Varů do Bohatic, spustit by se zde měla už v roce 2011.
Bukovany -/FOTOGALERIE, VIDEO/ Strhující výkony folkorních souborů, strhující výkony některých pálenkychtivých návštěvníků, nepřeberné množství vzorků lihovin a samozřejmě i jídla.
Velká Jesenice - /FOTO/ - Český svaz zahrádkářů uspořádal v sobotu 20. září ve své klubovně již 9. ročník soutěže v přípravě domácích lihovin – Velkojesenické čučo. Do soutěže bylo přijato dvanáct vzorků lihovin, z toho sedm bylo víno domácí výroby, dva druhy likéru a tři vzorky destilátu.
Praha, Karlovy Vary - Společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka představila nový likér.
Praha, Karlovy Vary — Společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka představila nový likér.
Třeboň - Sobota je v Třeboni zasvěcený představení obou městských lázní. Nechat se namasírovat nebo ochutnat zcela nový originální lázeňský likér Černé zlato bude moci nejeden ze sobotních návštěvníků.
Znojemský deník za vás sleduje ceny v místních obchodech
Karlovy Vary - Jeden ze symbolů Karlových Varů je na prodej. Nejde sice přímo o značku ani o bylinný likér, ale o budovy patřící Becherovce na Třídě T. G. Masaryka a ulici Dr. Davida Bechera. Firma totiž uvažuje o přesunutí výroby do Bohatic, kde by mohla vyrůst nová výrobní hala.
Znojemský deník za vás sleduje ceny v místních obchodech.
Znojemský deník za vás sleduje ceny v místních obchodech.
ZRUČ-SENEC - Co dovolená, to alespoň jedna lahvička do sbírky. Tímto heslem se přes třicet let řídí Ladislav Škabrada ze Zruče–Sence, jemuž sympatické malé flaštičky s alkoholickými pochoutkami uvnitř prý doslova učarovaly. Od roku 1973 jich dal dohromady rovných 470.
Boreč/ Marie Hlaváčová oslavila v polovině dubna 97. narozeniny. Má 3 děti, 6 vnoučat a 11 pravnoučat. Nejmladší půjde teprve do školy. Paní Hlaváčová je tak nejstarší občankou obce Boreč. Upozornila mě na to Vlaďka Pavlusová z tamějšího obecního úřadu. Jsem jí za to vděčná, protože mi zároveň s Marií Hlaváčovou domluvila rozhovor.
Břeclav - Zámecký sklep svinotékou vBřeclavi nabídne ve čtvrtek 24.ledna zcela jiné než vinařské vůně. Tématický večer vzámecké vinotéce Moravský sommelier bude totiž věnován přírodním likérům a ušlechtilým ovocným destilátům.
Mikulčice - Chuťové pohárky dostaly zabrat. Návštěvníci mikulčického koštu si dopřáli kyselé zelí, ostré pálenky i sladké likéry.
ÚSTÍ NAD LABEM - Pokračování unikátní i nostalgické výstavy Ústecká NEJ, za níž Muzeum města Ústí získalo letos prestižní ocenění v rámci ČR, mohou v současnosti vidět obyvatelé Ústí na lavičkách nejen v centru města. A od pondělí v OC na Mírovém náměstí pořádá muzeum s ústeckou firmou KB Likér, součástí společnosti Drinks Union, výstavu Tajemství starého myslivce.
KRNOV - Po Vladimíru Bluchovi a Ludmile Markové se dalším kronikářem města Krnova stal Petr Pavel z opavského archivu.
TĚŠETICE - Po několikaleté přestávce se dostává na trh kdysi velmi oblíbený bylinný likér Jakamarus. Majitel ochranné značky a jednatel Hanácké pálenice v Těšeticích na Olomoucku Alexandr Zarivnij nyní připravuje další dva likéry, které se svým původem vážou k Hané.
OLOMOCKO - Po několikaleté přestávce se dostává na trh kdysi velmi oblíbený bylinný likér Jakamarus. Majitel ochranné značky a jednatel Hanácké pálenice v Těšeticích na Olomoucku Alexandr Zarivnij nyní připravuje další dva likéry, které se svým původem vážou k Hané.
TĚŠETICE - Po několikaleté přestávce si Olomoučané znovu mohou v několika prodejnách ve městě koupit kdysi velmi oblíbený bylinný likér Jakamarus. Majitel ochranné značky a jednatel Hanácké pálenice v Těšeticích Alexandr Zarivnij nyní připravuje další dva likéry, které se svým původem váží k Hané.
Také zavařujete? Možná, že ne desítky lahví třešní, meruněk či švestek, ale rádi si uděláte pár skleniček nějaké té specialitky - opilé třešně nebo švestky v likéru či originální kyselou zeleninku. Pokud takovou skleničku chcete někomu přinést jako dárek, měl by chutnému obsahu odpovídat i pěkný obal.
OSTRAVA/BESKYDY - Dvě desítky regionálních výrobců mohou pro své výrobky používat značku Vyrobeno v Beskydech. S tímto označením se dnes prodávají například štramberské uši, bylinný likér Příborská freudovka, valašské plstěné výrobky z ovčí vlny či pivo Trubač a černý The Troobacz ze štramberského pivovaru.