Nepozornost zabíjí. To je na českých silnicích smutný fakt a zároveň název osvětové kampaně, který připravila Česká asociace pojišťoven ve spolupráci s Besipem a policií. Hlavním cílem organizátorů je upozornit na rizika používání mobilního telefonu během jízdy.
Humpolec – Prestižní jezdecké klání Zlatá podkova je ode dneška v plném proudu. I přesto, že se pořadatelé drží tradic, připravili pro návštěvníky i závodníky řadu novinek.
Domažlicko – Ve středu 8. srpna se Domažlice opět zapojily do celorepublikového projektu, aby řidiči nesedali za volant v podnapilém stavu a zvolili raději nealkoholickou verzi piva.
Jičínsko – Ve středu se dopravní policisté v okrese Jičín přidali k celorepublikové rozsáhlé preventivní bezpečnostní akci „Řídím – piju nealko pivo“. Ta se uskutečnila na silnici I. třídy číslo 35 v obci Milovice, a to opět jak je tomu již dobrým zvykem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven společně s organizací BESIP.
Střední Čechy – Vidět ještě neznamená být viděn. Na to upozorňují dopravní experti chodce v souvislosti s tím, že se za tmy objevují na středočeských silnicích lidé s čelovou svítilnou na hlavě. Reflexní prvek, jehož užívání je mimo obec za snížené viditelnosti povinné, to ale nenahradí, varuje metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti Markéta Novotná.
Plzeň - Týden plný zábavy a her se strážníky a hasiči si od 30. července do 3. srpna užívaly téměř tři desítky dětí ve Škodalandu u Borské přehrady v Plzni.
Řidiče, kteří se o víkendu chystají vypravit na dovolenou do zahraničí, opět čeká řada komplikací. Provoz na silnicích mohou zkomplikovat turisté vracející se z dovolené kvůli končícím prázdninám v některých spolkových zemích Německa a ve skandinávských zemích. Na českých silnicích provoz zesílí kvůli fanouškům, kteří se zúčastní motocyklové Grand Prix ČR v Brně.
Blíží se vrchol dovolenkových jízd. Řidiči se proto v nadcházejících dnech musejí na hlavních evropských tazích připravit na hotové peklo. Komplikace podle expertů nastanou už dnes odpoledne.
Humpolec – Na nárůst počtu dopravních nehod poukáží v úterý 24. července policisté v Humpolci. Stane se tak prostřednictvím preventivní celorepublikové kampaně Řídím, piju nealko pivo pořádané ve spolupráci s BESIP a Českým svazem pivovarů a sladoven.
Stanicí Střeň se prohnalo pendolino. Přestože vlajková loď Českých drah už mizela v dáli, závory na přejezdu jsou stále dole a světelná signalizace dokola vyzvání.
Plzeňský kraj - Preventivní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“ odstarovala v pondělí v Chocenické Lhotě na jihu Plzeňska. Pokračovat bude v průběhu letních prázdnin a zúčastní se jí policisté spolu partnery po celém Plzeňském kraji.
Preventivní akce v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“, zaměřená na řidiče motorových vozidel, se uskutečnila v pátečních dopoledních hodinách v Břestě.
Jižní Morava – Psaní sms zpráv, popíjení kávy, kouření cigarety i dlouhá cesta na jeden zátah. Na dopravní nehody má vliv celá řada faktorů, někdy jim jdou ale řidiči svým chováním naproti. Na příčiny nehod dlouhodobě upozorňuje ve svých kampaní BESIP. Poslední se týká právě používání telefonu za volantem. „Jasně se potvrdilo, že nelze dělat dvě věci najednou. Kdo chce jet rychle, nenapíše sms správně. Kdo se soustředí na telefon, bourá,“ upozorňuje krajský koordinátor BESIPU Pavel Čížek.
Liberecký kraj – Letní prázdniny jsou v plném proudu. Školáci by si však během dvouměsíčního volna měli počínat na silnicích opatrně. V létě vždy vzroste nebezpečí dopravních nehod dětí.
Liberecký kraj – Letní prázdniny jsou v plném proudu. Školáci by si však během dvouměsíčního volna měli počínat na silnicích opatrně. V létě vždy vzroste nebezpečí dopravních nehod dětí.
Liberecký kraj – Letní prázdniny jsou v plném proudu. Školáci by si však během dvouměsíčního volna měli počínat na silnicích opatrně. V létě vždy vzroste nebezpečí dopravních nehod dětí.
Děčínsko, Ústecký kraj - Zvýšený prázdninový provoz na silnicích přináší také zvýšený počet bezpečnostních akcí dopravních policistů. O uplynulém víkendu proběhly na silnicích Ústeckého kraje hned dvě. Nejvážnější nehoda se se stala v Hřensku.
Ústecký kraj - Zvýšený prázdninový provoz na silnicích přináší také zvýšený počet bezpečnostních akcí dopravních policistů. O uplynulém víkendu proběhly na silnicích Ústeckého kraje hned dvě. Nejvážnější nehoda se se stala v Hřensku.
Ústecký kraj - Zvýšený prázdninový provoz na silnicích přináší také zvýšený počet bezpečnostních akcí dopravních policistů. O uplynulém víkendu proběhly na silnicích Ústeckého kraje hned dvě. Nejvážnější nehoda se se stala v Hřensku.
Česká Skalice - Do celostátní dopravně bezpečnostní akce s názvem „Nepozornost zabíjí“ zaměřenou na řidiče motorových i nemotorových vozidel se v neděli připojili i policisté z územního odboru v Náchodě. Policisté ve spolupráci s BESIPem řidiče na silnici I/33 poblíž České Skalice dopoledne od 9 do 12 hodin upozorňovali na hlavní rizika spojená s nevěnováním se řízení vozidla.
Brno – Používáte-li telefon za volantem, můžete přijít o život. Kampaň Nepozornost zabíjí od BESIPu upozorňuje na dopravní nehody, které lidé způsobují nevěnováním se řízení.
Ústecký kraj - Během nadcházejícího víkendu bude v Ústeckém kraji probíhat dopravně preventivní projekt České asociace pojišťoven a oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR s názvem „Nepozornost zabíjí“.
Děčínsko - Během nadcházejícího víkendu bude v Ústeckém kraji probíhat dopravně preventivní projekt České asociace pojišťoven a oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR s názvem „Nepozornost zabíjí“. Stanoviště budou v Ludvíkovicích a Jílovém.
Karlovarský kraj - Používání mobilního telefonu za jízdy je zakázáno, přesto na to značný počet řidičů nedbá. Rekordmany v České republice jsou přitom řidiči z Karlovarska, kteří jsou za tento přestupek zastavováni policií nejčastěji.
Pelhřimov - Obyvatelům Pelhřimova se včera dopoledne naskytl hrůzostrašný pohled na dopravní nehodu vlaku a osobního automobilu, při níž zemřel jeden člověk. Naštěstí šlo pouze o dopravně preventivní akci, kterou pořádal BESIP.
Chřibská /PŘIDÁNO FOTO Z MÍSTA NEHODY/ - Jeden život si vyžádala tragická dopravní nehoda, ke které došlo u obce Chřibská na Děčínsku. Jak vysvětlila policejní mluvčí Šárka Poláčková, v sobotu krátce před 13. hodinou se na silnici číslo 263 čelně srazila dvě osobní auta. "K nehodě došlo na silnici z České Kamenice, policisté odkláněli dopravu na Krásné pole," uvedla mluvčí policie.
Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Na osm stovek dětí navštívilo úterní Den s policií. Konal se v ústeckém parku Kociánka a kdo přišel, mohl vidět moderní techniku policejních oddělení z celého kraje včetně ukázek výzbroje a výstroje policie a hasičů.
Dopravních nehod motorkářů s tragickými následky na českých silnicích neubývá. Zatímco v případě řidičů osobních automobilů nebo cyklistů se podle statistik každoročně snižují počty obětí, u motocyklů se loni počet usmrcených osob meziročně dokonce mírně zvýšil o čtyři na 64. Letos v Česku zemřelo do konce května 25 motocyklistů a 121 bylo těžce zraněno. Smutné statistiky představil pověřený ředitel Besipu Tomáš Neřold.
Jihlava – Možnost nechat si zdarma vyšetřit zrak, znaménka na kůži, stavbu těla nebo i nožní klenby měli v sobotu návštěvníci Sportovně rekreačního centra Český mlýn v Jihlavě.
Střední Čechy – Jízda bez přilby, nákupní taška na řídítkách, převážení velkých nákladů, přecenění sil, alkohol, ale i jízda na chodnících a přechodech. To jsou nejčastější chyby cyklistů, jak je vyjmenoval Mirek Polách, krajský koordinátor BESIP pro Středočeský kraj.
Havlíčkův Brod – Dobrovolníci z Havlíčkova Brodu si mohli nechat na tamním Havlíčkově náměstí nechat změřit svůj zrak. Mnozí řidiči tak měli šanci zjistit, že potřebují brýle, aniž by o tom předtím tušili. Konala se tady totiž dopravně preventivní akce Bezpečně za volantem – péče o zrak 2018, kterou organizovala společnost BESIP.
Teplice - V úterý 12. června proběhne na vrchu Doubravka v Teplicích krajské kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2018 o putovní pohár ředitele HZS Ústeckého kraje.
Havlíčkův Brod – Loňský průzkum v rámci projektu "Bezpečně za volantem – péče o zrak" odhalil alarmující fakt, že téměř polovina testovaných řidičů měla nedostatečný zrak pro řízení motorového vozidla. Osmdesát procent z nich pak mělo sníženou viditelnost při zhoršených podmínkách, například za tmy, deště nebo v mlze. Koho zajímá, jak na je tom se svým zrakem, může v pondělí 11. června dorazit na brodské Havlíčkovo náměstí.