Mikulov – Římský bůh Jupiter se bude ucházet o nymfu Callisto. V mikulovském zámku pod „italským sluncem". Český barokní soubor Collegium Marianum rozezpívá a rozehraje antický příběh v sobotu, jako součást mezinárodního festivalu Concentus Moraviae.
Břeclav /REPORTÁŽ/ – Když v sobotu mířím na první Romfest pod břeclavský zámek, očekávání mám různá. Když míjím policisty připravené zasáhnout proti případným problémům, přidávají se i obavy. Akce se přitom programem neliší od jiných festivalů. Zkrátka hudba, tanec a dobré jídlo. S tím vším přichází břeclavští Romové, aby se městu představili v dobrém světle.
Mikulov – Ačkoliv Král vín České republiky pro rok 2013 bude známý až v září, přípravy na soutěž, která mapuje české a moravské vinařství, už jsou v plném proudu.
Mikulov – Modernímu umění otevřeli brány na mikulovském zámku. V pátek tam začal třetí ročník festivalu Art Design ve střední Evropě. Křehký Mikulov představí i nábytek a umělecké předměty. „Festival otvírá po boku přehlídek a veletrhů s uměním a designem, jako jsou Art Basel, Superdesign v Londýně, Object v Rotterdamu nebo Heyers ve Francii, prostor budoucnosti současného designu," informuje Jana Frantelová z Regionálního muzea v Mikulově.
Mikulov /TIP NA VÍKEND/ - Už v pátek a sobotu se Mikulov bude nechat unášet v jazzovém rytmu. Na programu je totiž třináctý ročník Jazzových večerů, při nichž vzpomenou na tamního rodáka a jazzového saxofonistu Karla Krautgartnera. Program je tradičně hvězdný.
Břeclavsko, Québec – Deset zlatých a sedm stříbrných medailí získali moravští vinaři na jedné z nejvyšších světových soutěží vín – Sélections Mondiales des Vins v kanadském Québecu. Znovu se prosadila i vína z Břeclavska.
Břeclav – Představit se s tím, co umí nabídnout v nejvyšší kvalitě a pozvat na společnou zábavu celou Břeclav a okolí. S takovým cílem v sobotu pořádají Romové pod břeclavským zámkem svůj první Romfest. Na něm vystoupí romští hudebníci a tanečníci, k ochutnání budou i speciality romské kuchyně.
Mikulov – Václav Neckář, Aneta Langerová, Olympic i Nightwork s Vojtěchem Dykem. Hvězdy české populární scény přijedou na zářijový 66. ročník Pálavského vinobraní do Mikulova. Pořadatelé již začali prodávat vstupenky.
Drnholec – Ačkoliv namále měli zejména před jedenácti lety, v klidu nejsou ani nyní, kdy hladina řeky Dyje dosahuje jen prvního povodňového stupně. Drnholecký starosta Jan Ivičič sleduje stav blízko protékající vody několikrát denně.
Mikulov – Začátkem června si Mikulov připomene jednoho ze svých velkých rodáků, a to jazzmana Karla Krautgartnera. Do chodníku slávy před jeho rodným domem přibude již třináctá hvězda a po dva dny bude město znít jazzem.
Mikulov - V prohloubení vzájemných vztahů doufají představitelé Mikulova a rakouského Ottenthalu. Nad tamním hraničním přechodem se od úterý vznáší loď, která pomezí překonává houpavým pohybem.
Mikulov – Začátkem června si Mikulov připomene jednoho ze svých velkých rodáků, a to jazzmana Karla Krautgartnera. Do chodníku slávy před jeho rodným domem přibude již třináctá hvězda a po dva dny bude město znít jazzem.
To bude Itálie! Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu staré hudby Concentus Moraviae vstupují do jeho osmnáctého ročníku s radostným očekáváním. Italské slunce přes melodie přenesou špičkoví domácí a italští hudebníci také na Břeclavsko. Už v červnu.
Mikulovsko – Poklady země, Moravské moře či Místo smíření. Tyto příběhy Pálavy a Mikulova se objeví v kampani namířené do zemí celého světa. Seznam agentury Czech Tourism čítá devět míst, mezi nimiž nechybí Český Krumlov nebo historické centrum Prahy.
Mikulov – Gourmet Festival Mikulov tento víkend už počtvrté nabízí pokrmy vybrané gastronomie. Letos vychází z bohaté šlechtické kuchyně Dietrichštejnů. V tamním lomu dokonce vyrostla rybí restaurace. Lahůdky v Mikulově ochutnávají až do neděle také slavné tváře.
Jižní Morava – Mezinárodní dopravou řidiči nepřevážejí jen zboží, ale také nebezpečné komáry. „Z jižních zemí jako například Itálie se k nám loni dostal takzvaný komár tygří. Jednoho jsme zachytili u Mikulova na Břeclavsku u motorestu pro kamiony. Přijel s nákladem," řekl Oldřich Šebesta z Krajské hygienické stanice.
Mikulov – Chaotické kyvadlo, generátor, magnetismus, elektřina. Fyzika nemusí být pro žáky strašidlem. Má to dokázat výstava originálních názorných pomůcek. Začíná v sobotu v muzeu na zámku v Mikulově.
Jižní Morava – Mezinárodní dopravou řidiči nepřevážejí jen zboží, ale také nebezpečné komáry. „Z jižních zemí jako například Itálie se k nám loni dostal takzvaný komár tygří. Jednoho jsme zachytili u Mikulova na Břeclavsku u motorestu pro kamiony. Přijel s nákladem," řekl Oldřich Šebesta z Krajské hygienické stanice.
Mikulov /ROZHOVOR/ – Fotbalisté Pálavy Mikulov dali v posledních pěti zápasech I.B třídy dvaadvacet branek. Slušná bilance. Celou polovinu z nich má na svědomí jeden muž. Lukáš Machala. Třicetiletý odchovanec Mikulova přišel v zimní přestávce na půlroční hostování do Mikulova, aby pomohl svému mateřskému týmu zachránit soutěž. Nyní táhne svými trefami Pálavu do klidného středu tabulky. Ukazuje se, že ve spolupráci zkušeného útočníka s mladými mikulovskými talenty je budoucnost. Pod trenérem Romanem Dvořákem táhnout za jeden provaz a neohroženě míří k záchraně.
Břeclavsko - To bude Itálie! Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu staré hudby Concentus Moraviae vstupují do jeho osmnáctého ročníku s radostným očekáváním. Italské slunce přes melodie přenesou špičkoví domácí a italští hudebníci také na Břeclavsko. Už v červnu.
Novosedly, Velké Bílovice – Starosta František Trefilík tvrdí, že titul největší vinařská obec náleží i Novosedlům. Ty dominují v číslech na hlavu a na hektar.
Pavlov – Bratrská dvojice z Pavlova, kterou policisté obvinili z vraždy, zůstává ve vazbě. Zda byl motivem útoku a následné smrti čtyřiatřicetiletého muže spor o rodinný majetek, odmítají policisté i po dvoutýdenním vyšetřování definitivně potvrdit.
Mikulov – Mikulovští ochotníci mají teď napilno. Připravují totiž premiéru nového divadelního představení. Jeho název je Klíče bratra Josefa. „Příběh se odehrává v období po příchodu členů řádu kapucínů do Mikulova v roce 1611," prozrazuje Jaromír Crhan, který společně s manželkou Annou stojí za scénářem novinky. A diváci ho také uvidí na jevišti v jeho už tradiční roli kardinála Dietrichštejna.
Valtice – Kdo jednou chytí Alfa virus, těžko se ho zbavuje, tvrdí Břeclavan Jan Srholec. Právě on „přitáhl" v sobotu k valtickému zámku bezmála sedmdesát krasavců italské značky Alfa Romeo. Na jejich v pořadí už čtvrtý sraz pod Pálavskými kopci.
Mikulov – Dva roky fotila život lidí v Izraeli. Od neděle studentka Kristýna Kuboňová vystavuje v Mikulově. Obřadní síň židovského hřbitova se zaplní obrázky z izraelského velkoměsta Tel Aviv i jejích dalších cest. Výstava nese název Einstein, Scott a já aneb Život po telavivsku.
Mikulov - Mikulovská galerie Konvent se má po dlouhém zimním spánku čile k světu. Ještě do pátku 31. května láká na výstavu fotografií Jindřicha Štreita. Tento pátek pro změnu zve na divadelní přestavení pro děti Kill Will.
Bzenec – Přívoz – Už jen desítky ohořelých stromů a pár holých míst připomínají největší lesní požár za posledních patnáct let, ke kterému došlo loni v lese u Bzence. Zaměstnával stovky hasičů z České republiky i Slovenska. Letos už si na něj lidé často ani nevzpomenou.
Mikulov – Evropský den parků si připomenou v pátek i v sobotu v Mikulově. Už počtrnácté. „K informační kampani Vítejte na Pálavě jsme v posledních letech přidali i dvě soutěže pro školáky. Literární se jmenuje Zelené pero Jaromíra Tomečka, výtvarná má název Krajinou Rudolfa Gajdoše," sdělila Eva Řezáčová z pořádajícího Centra ekologické výchovy Pálava.
Břeclavsko – Neuvěřitelných 125 medailí a diplomů získala moravská a česká vína na dvou prestižních mezinárodních soutěžích. Téměř polovina ocenění náleží vinařstvím z Břeclavska.
Jižní Morava – Nablýskaná sportovní auta i futuristický Batmobil prosvištěly ve čtvrtek po moravských silnicích. Byly součástí známého závodu Gumball 3000, kterého se účastní světoznámé celebrity a jenom zápisné obnáší tři čtvrtě milionu korun. Na území Jihomoravského kraje účastníci způsobily celkem třináct přestupků. „Udělili jsme šest pokut za chybějící dálniční známku, jednu za způsob jízdy a dalších šest za překročení rychlosti," sdělila policejní mluvčí Petra Vedrová. Závod končí v sobotu v monackém Monte Carlu.
Mikulov - Moderní přístup k půjčování knih dorazil do Mikulova. Tamní městská knihovna totiž jako první na Břeclavsku začala půjčovat čtečky elektronických knih. Na dvou „e-boocích" si mohou čtenáři přečíst na sedmdesát titulů.
Břeclavsko – Neuvěřitelných 125 medailí a diplomů získala moravská a česká vína na dvou prestižních mezinárodních soutěžích. Téměř polovina ocenění náleží vinařstvím z Břeclavska.
Jižní Morava - Zatím pouze jednu pokutu udělila policie účastníkům slavného „tajného" závodu luxusních aut Gumbball 3000, kteří projíždějí z Polska přes Moravu na Vídeň, kam dorazí večer. Dostal ji řidič, jemuž na voze scházela dálniční známka, řekl Petr Matoušek z jihomoravské dopravní policie, který se podílí na řízení bezpečnostních opatření v souvislostí s akcí.
Mikulov - Moderní přístup k půjčování knih dorazil do Mikulova. Tamní městská knihovna totiž jako první na Břeclavsku začala půjčovat čtečky elektronických knih. Na dvou „e-boocích" si mohou čtenáři přečíst na sedmdesát titulů.
Beroun – Berounský Rugby League tým má za sebou půlku sezony, a to bez jediné porážky. V posledním zápase nastoupili berounští hráči proti týmu Dragons Teplice.