Šampionem prvních Mikulovských vinných trhů je Chardonnay z Valtic
Mikulov - Premiérové Mikulovské vinné trhy už znají svého šampiona. Pohár ministra zemědělství převezme vsobotu Moravíno Valtice za své loňské Chardonnay, výběr zhroznů.
Mikulov - Premiérové Mikulovské vinné trhy už znají svého šampiona. Pohár ministra zemědělství převezme vsobotu Moravíno Valtice za své loňské Chardonnay, výběr zhroznů.
Mikulov - Lidé, kteří jezdí za výdělkem do Rakouska, se stále nesmířili s doplácením daní v České republice. Organizují proti němu petici.
Břeclavsko - Výsledky a tabulky fotbalových soutěží na Břeclavsku.
Břeclavsko - Rakousko zprovozní dálnici Vídeň – Mikulov do roku 2011. Po ní bude proudit denně k Mikulovu třicet tisíc aut ve čtyřech jízdních pruzích. U nás není doposud vydáno územní rozhodnutí a ani stavební povolení, díky kapricům a vymýšleným průtahům takových, jako jsou Děti země, Strany zelených a dvěma starostům – jednoho z Dolních Dunajovic a druhého z podobné „lhoty“.
Mikulov - Mávání a posměch. Tak řidiči ocenili práci mikulovských strážníků, kteří poprvé měřili radarem rychlost aut podle nových pravidel.
Mikulov /SOUTĚŽ/ - V areálu mikulovského Hotelu Zámeček se v sobotu 23. května uskuteční první Mikulovské vinné trhy. Kromě ochutnávky stovek vzorků vín bude součástí premiérové akce například první mistrovství České republiky v natažení koštýře vína na čas. Na pět šťastlivců, kteří znají odpověď na soutěžní otázku, čeká volná VIP vstupenka pro dvě osoby
Mikulov - Tradičně lepší jaro než podzim mají hráči FC Pálava. Pod trenérem Maléřem se pokouší o další záchranářské práce v krajském přeboru.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Mikulovský soubor Virtuosi di Mikulov přijal pozvání do Liverpoolu a slavil velký úspěch. Při jeho koncertech tleskali lidé ve stoje
Břeclav - Podle krajského radního Oldřicha Ryšavého trápí i břeclavskou nemocnici nedostatek personálu. Ta to ovšem popírá.
Břeclavsko, Londýn - Čtyři vinařské firmy z České republiky se od úterý představují na prestižním veletrhu London International Wine Fair v srdci Velké Británie.
Břeclavsko - Policejní kontroloři zjistili, že někteří řidiči jsou zkrátka nepoučitelní. O víkendu odhalili sedm řidičů, kteří usedli za volant posilnění alkoholem. V Mikulově dokonce dopadli jednoho, který dvakrát po sobě boural a pak nafoukal 2,92 promile alkoholu.
Břeclavsko - O víkendu pokračovaly fotbalové soutěže. Podívejte se, jak hrála vaše družstva.
Mikulov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Parní lokomotiva Šlechtična vyrazila v pátek ráno zBrna na svůj tradiční Pálavský okruh. Mimo historických vagonů za sebou táhne i bufetový vůz, ve kterém se dá cesta zpříjemnit ochutnávkou jihomoravských vín.
Mikulov - Mikulovští profesionální hasiči dostanou novou zbrojnici. Potvrdil to jihomoravský hejtman Michal Hašek. Hasiči tomu ale příliš nevěří.
Mikulov /PŘIDÁNO VIDEO/ - Parní lokomotiva Šlechtična vyrazila v pátek ráno zBrna na svůj tradiční Pálavský okruh. Mimo historických vagonů za sebou táhne i bufetový vůz, ve kterém se dá cesta zpříjemnit ochutnávkou jihomoravských vín.
Mikulov - Radní kraje na svém zasedání v Mikulově probírali především otázku připravované silnice R52. Mikulovu hrozí dopravní kolaps.
Mikulov - Výjezdní zasedání radních Jihomoravského kraje se ve čtvrtek v Mikulově točilo především kolem připravované rychlostní silnice R52.
Břeclavsko - Také třemi zápasy mužstev z břeclavského regionu ve středu odpoledne pokračoval jihomoravský krajský přebor. V předehrávce 30. kola se však ani jednomu z těchto mužstev nedařilo.
Velká nad Veličkou /AKTUALIZOVÁNO/ - Celek zHorňácka podruhé vřadě těsně prohrál. Po prohře vIvančicích nestačila Velká ani na vedoucí tým tabulky, Rosicím podlehla1:2.
Mikulov - Výjezdní zasedání rady Jihomoravského kraje hostí ve čtvrtek od půl desáté dopoledne mikulovský zámek.
Břeclavsko - Pole tipujících se pomalu rozděluje na úspěšné soutěžící a ty, kteří již moc nadějínemají
Mikulov - Poslední část rakouské severní dálnice A5 v úseku Poysbrunn – státní hranice s Českou republikou má být hotova do roku 2013.
Břeclavsko - Dálnice od Vídně má být už v roce 2013 hotová až k Mikulovu. Česká strana přitom nadále řeší protesty ekologů a žaloby.
Brno - Poslední část rakouské severní dálnice A5 v úseku Poysbrunn – státní hranice s Českou republikou má být hotova do roku 2013. Úsek z Poysbrunnu je dlouhý asi devět kilometrů a je na něm projektováno sedm silničních mostů. Na rychlostní silnici R52 bude napojen v prostoru bývalého hraničního přechodu Mikulov – Drasenhofen.
Břeclavsko - Podívejte se, jak hrála o tomto víkendu vaše fotnbalová mužstva.
Mikulov /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Dálnice od Vídně má být už v roce 2013 hotová až k Mikulovu. Česká strana přitom nadále řeší protesty ekologů a žaloby.
Brod nad Dyjí - Nad speciální školou v Brodě nad Dyjí se stahují mraky. Potýká se s nedostatkem žáků. Kraj proto projednává její zrušení.
Brod nad Dyjí - Podle všeho už jen dva měsíce bude Základní škola v Brodě nad Dyjí vítat každé ráno školáky. Kvůli nedostatku žáků hrozí pobočce mikulovské Základní školy zrušení.
Mikulov /ANKETA, DISKUTUJTE/ - Mnohaletý boom super a hypermarketů na Břeclavsku je u konce. Společnost Ahold zavře mikulovský Albert.
Bavory - Dohrávané utkání 17.kola jihomoravského krajského přeboru skončilo bezbrankovou remízou. Vyrovnané utkání ovlivnilo přísné vyloučení hostující brankáře Sládečka. Zápas dochytal zkušený stoper Machálek. Velká si zBavor odváží cennýbod.
Břeclavsko - Podívejte se na přehled zápasů týmů z krajského přeboru a I. A třídy.
Drnholec /FOTOGALERIE/ - V Drnholci míří do finále první část opravy vzácného renesančního stropu, na který náhodou narazili dělníci při průzkumu několik set let staré budovy, v níž dříve sídlila radnice.
Drnholec /FOTOGALERIE/ - V Drnholci míří do finále první část opravy vzácného renesančního stropu, na který náhodou narazili dělníci při průzkumu několik set let staré budovy, v níž dříve sídlila radnice. Dřevěné stropní trámy zdobí temperou nazdobené ornamenty s motivem révy. Jak se ukázalo, malba pochází z počátku šestnáctého století.
Mikulov - První československý kosmonaut a současný europoslanec Vladimír Remek navštívil v úterý Mikulov. Zavítal například i do Regionálního muzea Mikulov, kde předal vzorky bílého a červeného vína vyrobeného speciálně ke třicátému výročí jeho letu do vesmíru.
Region /FOTOGALERIE Ratíškovice vs. Bohunice/ - Kyjov hlavně kvůli bídnému druhému poločasu prohrál i v Bavorech. Nedařilo se ani Ratíškovicím, které nestačily na brněnské Bohunice
Mikulov - Třetí nejvyšší podnikatelský potenciál v Jihomoravském kraji se skrývá v Mikulově. Vyplývá to z výsledků soutěže Město pro byznys.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - První československý kosmonaut a současný europoslanec Vladimír Remek navštívil v úterý Mikulov. Zavítal například i do Regionálního muzea Mikulov, kde předal vzorky bílého a červeného vína vyrobeného speciálně ke třicátému výročí jeho letu do vesmíru.
Mikulov - Opratím nejlépe vládnou ženy. Naznačily to vozatajské závody v Mikulově, kde první příčky patřily výhradně vozatajkám. Jezdecký klub Mikulov pořádal vozatajské závody poprvé a vypadá to, že příznivci se mohou těšit na závody i v příštím roce.
Brno -Letošním vítězem ocenění Město pro byznys v Jihomoravském kraji se stal Slavkov u Brna. Oproti jiným městům má například levnější stavební pozemky.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Letošním vítězem ocenění Město pro byznys v Jihomoravském kraji se stal Slavkov u Brna. Oproti jiným městům má například levnější stavební pozemky.
Znojmo /INFOGRAFIKA/ - Znojmo si v anketě odborného týdeníku Ekonom Město pro byznys pohoršilo. Oproti loňskému krajskému prvenství se letos muselo spokojit až se šestým místem.
Brno - Letošním vítězem ocenění Město pro byznys v Jihomoravském kraji se stal Slavkov u Brna. Oproti jiným městům má například levnější stavební pozemky.
Hodonín - Letošní cenu týdeníku Ekonom Město pro byznys získal za Jihomoravský kraj Slavkov u Brna.
Hranice - Dalšího úspěchu dosáhla třináctiletá Veronika Žaganová z Hranic. Ta se v polovině března účastnila hranického kola soutěže Dívka roku 2009. Z regionálního finále si odnesla korunku první vicemiss a také miss sympatie čtenářů Hranického deníku a Hranického týdne. Z dalšího kola soutěže také neodešla s prázdnou.
Břeclavsko - Fotbalovové soutěže pokračovaly i o uplynulém víkendu. Podívejte se, jak hrála vaše mužstva.
Jižní Morava - Kvůli částečné uzavírce křižovatky brněnských ulic Heršpická a Poříčí stojí řidiči v dlouhých kolonách. Autobusoví dopravci proto nabírají dlouhá zpoždění.
Břeclavsko - Modernizace kanalizačních sítí na Břeclavsku míří do finále. Hotová část projektu získala dokonce titul stavba Jihomoravského kraje.
Jižní Morava - Kvůli částečné uzavírce křižovatky brněnských ulic Heršpická a Poříčí stojí řidiči v dlouhých kolonách. Autobusoví dopravci proto nabírají dlouhá zpoždění.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Na historicky první mezinárodní setkání přijely do Mikulova desítky žen zabývajících se vínem a vinařstvím.
Břeclavsko /DISKUSE/ - Vydra děsí pohořelické rybníkáře. Vzácná a chráněná šelma se objevuje ve větší míře než dříve a působí škody na rybí obsádce.