Padesátník končí, bude dráž
KLATOVSKO - Rušení drobných mincí bude mít podle odborníků velký vliv na nárůst většiny cen
KLATOVSKO - Rušení drobných mincí bude mít podle odborníků velký vliv na nárůst většiny cen
Lenešice - Staré dokumenty, uložené ve zřícené věži, opět spatřily světlo světa. Po desetiletích.
DOMAŽLICE - Po půlnoci se neznámý zloděj vloupal do hospody
Sovinec - Druhou největší a nejnavštěvovanější akci sezony nazvanou Za čest krále připravili 12. a 13. července na Sovinci.
Sovinec - Druhou největší a nejnavštěvovanější akci sezony nazvanou Za čest krále připravili 12. a 13. července na Sovinci.
Dolní Podluží - Konec veřejné sbírky je naplánován na poslední říjnový den
Olomouc - Mnoho cestujících olomoucké hromadné dopravy má zkušenost s tím, že řidiči prodávající lístky přímo ve voze nemají dostatečné množství bankovek i mincí.
Boskovice - Archeologové našli na boskovickém Masarykově náměstí významné artefakty. Jsou až šest tisíc let staré. Jiné dokládají založení města.
Soběslav - Soběslavský poklad, který objevil občan města František Dedek, se rozrostl o dalších 250 kusů stříbrných mincí.
Šumperk - Mezi pražskými bezdomovci natáčel v květnu filmový štáb nejnovější klip šumperské kapely O5&Radeček Tomáš Polák. Obrazovou verzi písničky Beethoven umístila totiž skupina právě do nevábného prostředí lidí na ulici. Podívejte se jak klip vznikal.
Komentář - Kamery? Vím, že můžou být užitečné, když se něco stane. Že můžou usvědčit lidi, kteří něco provedli.
Soběslav -Františku Dedkovi ze Soběslavi se splnilo to, o čem sní snad každý. V úterý večer si vyšel s kamarádem na vycházku městem a domů se vrátil s pokladem.
Od soboty se můžete po delší technické přestávce přijít opět podívat do „koňky“ neboli Muzea koněspřežky.
Soběslav - Táborští archeologové od včerejška prozkoumávají nález stříbrných mincí, vyražených již v roce 1620.
Soběslav - Táborští archeologové od včerejška prozkoumávají nález stříbrných mincí, vyražených již v roce 1620.
Jablonec nad Nisou, Praha - Dva měsíce života zbývá padesátihaléřům. Od 1. září je přijmou ještě rok komerční banky, dalších pět let pak banka centrální. V oběhu je 427 milionů kusů těchto mincí.
Jablonec n. N. - Glosa k článku Hliník opustí české peněženky
Ústí nad Labem - Ústí se stalo teprve druhým městem, ve kterém je možné platit v městské hromadné dopravě prostřednictvím SMS
Jablonec n. N., Praha - Dva měsíce života zbývá padesátihaléřům. Od 1. září je přijmou ještě rok komerční banky, dalších pět let pak banka centrální. V oběhu je 427 milionů kusů těchto mincí.
Ústí nad Labem - Ústí se stalo teprve druhým městem, ve kterém je možné platit v městské hromadné dopravě prostřednictvím SMS.
Bystřice nad Pernštejnem - Další z pokladů historického významu vydalo Bystřicko. Tentokrát jde o nález kbelcové přílby z konce čtrnáctého století. Místo objevu ale historikové zatím tají kvůli obavám z nájezdů hledačů pokladů.
Jičín - V závěru dubna vyhlásila radnice spolu s dalšími organizátory soutěž nazvanou Návrat Albrechta z Valdštejna.
Radostín - V září oslaví osmdesátiny, ale osm křížků mu neubralo na duševní svěžesti! Mariášník Miloslav Čedík dokázal v sobotním turnaji v Radostíně porazit všech třiadvacet mladších soupeřů. Hrál se křížový mariáš, při němž sedí u stolu čtyři lidé.
JÁCHYMOV - Od června 2008 bylo pro veřejnost otevřeno rozšířené muzeum v Jáchymově.
Kosmonosy/ Mladoboleslavský fotoklub vystavuje svá díla v kosmonoské Loretě. K vidění budou také fotografie platidel s přírodními motivy.
HORAŽĎOVICE - Kašová bitva přilákala na horažďovické náměstí stovky diváků
Cheb - Koupit si 'originál' Adidas není na tržnicích na Chebsku tak velký problém
Bzenec -/GALERIE/- Kotel na vaření piva v garáži bzeneckého pivovarníka Radomila Patáka jede v těchto dnech na plný výkon.
PLZEŇ - Sto třicet tun písku zpracovali studenti Soukromé střední umělecko průmyslové školy Zámeček v Plzni na nedávném pískování v Písku.
Bzenec - Pivovarník ze Bzence chystá na sobotu 28. června své první pivní slavnosti. Pomáhají mu nadšenci z okolí i radnice. Sběratelé přijedou pro pivní mince. Kotel na vaření piva v garáži bzeneckého pivovarníka Radomila Patáka jede v těchto dnech na plný výkon.
Opava - Ligoví starší dorostenci Slezského FC Opava mohli v tabulce nejvyšší soutěže skončit i výše než na konečném jedenáctém místě.
Písek - „Přestala fungovat koncepce kultury z roku 2005. Byly zahájeny práce na revizi platného Strategického plánu rozvoje kultury v Písku do roku 2020. Zapojte se do diskuse o tom, co je třeba změnit,“ zve na kulturní fórum Martin Zborník, člen kulturní komise města Písku.
SOKOLOV - Kasička v sokolovském krytém bazénu je jedinou trvalou sbírkou ADRY na Sokolovsku
Šumperk - Stříbrné mince, luteránský hřbitov ze 17. století a další zajímavosti – archeologové tento nález přirovnávají k malému pokladu. Na náměstí Republiky v Šumperku se rozběhla další etapa archeologického výzkumu.
Jablonec n. N. - Hrad Grabštejn byl letos vyhlášen národní kulturní památkou. Jeho téma měli na výběr také studenti oboru ražená medaile a mince pro své absolutorské práce na Vyšší odborné škole a Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci.
Tanvald - Do hotelu Grand v Tanvaldě vnikl v průběhu noci ze středy na čtvrtek neznámý pachatel.
Kutnohorsko / Zdražování pohonných hmot pro některé dopravce představuje velký problém.Nutí je ke zvýšení cen a může to ohrozit i jejich existenci.
Bratislava /AKTUALIZOVÁNO/ - Slovensko se chystá na převzetí nové měny a láme si hlavu nad tím, kdo na náhlém posílení jejich koruny vydělal milióny. Ministr financí kvůli aféře nabídl svou demisi. Informace o rychlé změně kurzu měl míti český premiér Topolánek.
PLZEŇ - Plzeňští kriminalisté intenzivně pracují na případu loupeže, která se odehrála v úterý v podvečer.
Bzenec - Pivovarník ze Bzence chystá své první pivní slavnosti. Pomáhají mu nadšenci z okolí i radnice. Sběratelé přijedou pro pivní mince.
Jablonec n. N., Praha - Ve středu 18. června vydává Česká národní banka do oběhu pamětní stříbrnou dvousetkorunu ke 100. výročí založení Národního technického muzea.
Pořešín - Prvními panoši se o víkendu staly děti z českobudějovického Dětského centra Arpida.
Řepín/ Vrutičtí fotbalisté odcházeli v utkání s Řepínem předčasně do sprch jak na běžícím pásu.
Jablonec n. N., Praha - Ve středu 18. června vydává Česká národní banka do oběhu pamětní stříbrnou dvousetkorunu ke 100. výročí založení Národního technického muzea.
Ostrava - Schválení vyhlášky omezující výherní hrací automaty v centrech některých ostravských obvodů je na spadnutí. Provozovatelé heren ale varují, že nic nevyřeší. Obvody si však od ní slibují snížení kriminality.
Olešnice - Vše se dá prodat, jen najít kupce.
Soudnička - Moudré stáří, říkává se. Nicméně ne vždy jsou starší lidé moudří, o čemž se často přesvědčují i čtenáři rubriky černá kronika. O tom, že senior může být poněkud lehkomyslnější a důvěřivý, nás ale přesvědčují už i soudní případy z devatenáctého století.
Českokrumlovsko - Kapličtí jedou dnes do města husitů pro tři body, Českokrumlovští nic neusnadní Týnu.
Petice proti hazardu? Správně! Regulace hazardu? Určitě! A co šance odstranit tu rakovinu ze společenského organizmu? O chirurgovi, který by si s tím poradil, aniž by zahubil pacienta, se zatím neví.
Bílá Voda - Alkohol, nepořádek a rvačky. S tímto problémem se po otevření hranic vypořádávají obyvatelé v Bílé Vodě na Jesenicku. Přicházejí se sem odreagovat skupinky mladých Poláků ze sousední Kamienice. Radnice dokonce uvažuje o uzavření přechodu.