Madeta vyjednává o prodeji závodu Strakonice
České Budějovice - Do finále se blíží jednání mezi českobudějovickou Madetou a příštím kupcem závodu ve Strakonicích, který se specializuje na výrobu sušeného mléka.
České Budějovice - Do finále se blíží jednání mezi českobudějovickou Madetou a příštím kupcem závodu ve Strakonicích, který se specializuje na výrobu sušeného mléka.
České Budějovice - Do finále se blíží jednání mezi Madetou a příštím kupcem závodu ve Strakonicích.
České Budějovice - Do finále se blíží jednání mezi českobudějovickou Madetou a příštím kupcem závodu ve Strakonicích, který se specializuje na výrobu sušeného mléka. Deníku to potvrdila v úterý tisková mluvčí Madety Barbora Daňková.
Bělá pod Pradědem /FOTOGALERIE/ - Družstvo postavilo moderní kravín, kde dobytek není na řetězech a dojí ho počítače. Splácení investice ale ohrožují nízké ceny mléka.
Krkonoše/Pojizeří - Cenové srovnání v trutnovských a turnovských velkoobchodech ze dne 25. května 2009.
Kutná Hora - Cenové srovnání deseti základních potravin, které jsme učinili v pátek dopoledne ve čtyřech kutnohorských obchodech. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším nákupem je tentokrát téměř jedenasedmdesát korun. Výhodné slevy připravil pro své zákazníky zejména supermarket Kaufland.
Jihlavsko - Je to zapeklitá situace, při které naskakují vrásky na tvářích jak zemědělcům, tak i představitelům mlékáren.
Chotěboř - Kvalita současné výživy mladé generace, kde téměř chybí mléčné výrobky, potěší jen ortopedy. Jestli potřebujete vepře vykrmit co nejrychleji na jateční váhu, dávejte mu stejné produkty, jako když chcete vyrábět Coca–Colu.
Polná - Mlékárna Polná se svými 45 zaměstnanci a více než sedmdesátiletou historií musela za současné situace na trhu sáhnout k nepopulárním opatřením.
Jihlavsko - Je to zapeklitá situace, při které naskakují vrásky na tvářích jak zemědělcům, tak i představitelům mlékáren.
Brusel - Výkupní ceny mléka se snížily, avšak ceny mléčných výrobků pro spotřebitele ne, rozhořčují se odboráři.
Kutná Hora - Cenové srovnání deseti základních potravin, které jsme učinili v pátek dopoledne ve čtyřech kutnohorských obchodech. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším nákupem je tentokrát téměř šestapadesát korun. Výhodná sleva se týkala zejména pečiva, másla, slunečnicového oleje, polotučného mléka a rajčat.
Česko - Bojovat o rozpočet na příští rok, dokončit předsednictví, ale i obnovit program dotovaného školního mléka. To má v plánu nový ministr zemědělství Fischerovy vlády Jakub Šebesta.
Praha - Bojovat o rozpočet na příští rok, dokončit předsednictví, ale i obnovit program dotovaného školního mléka. To má v plánu nový ministr zemědělství Fischerovy vlády Jakub Šebesta.
Kutná Hora - Cenové srovnání deseti základních potravin, které jsme učinili v pátek dopoledne ve čtyřech kutnohorských obchodech. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším nákupem je tentokrát téměř devětatřicet korun. Výhodná sleva se týkala zejména slunečnicového oleje a hladké mouky.
Kutná Hora - Cenové srovnání deseti základních potravin, které jsme učinili v pátek dopoledne ve čtyřech kutnohorských obchodech. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším nákupem je tentokrát téměř čtyřicet korun. Výhodná sleva se týkala zejména chleba, slunečnicového oleje, rajčat nebo vajec.
Chlumec nad Cidlinou - U Památníku potlačeného selského povstání v roce 1775 u Chlumce nad Cidlinou se ve středu dopoledne sešlo přes pět stovek zemědělců na demonstraci proti nízkým výkupním cenám mléka a katatrofální situaci českého zemědělství.
Strakonice /DOPLNĚNO/ - Strakonickou Madetu koupí mnohaletý odběratel sušeného mléka z Libanonu.
Svitavy - Nespokojení zemědělci včera opět protestovali. S technikou vyjeli na silnice druhých a třetích tříd.
Chlumec nad Cidlinou - U Památníku potlačeného selského povstání v roce 1775 u Chlumce nad Cidlinou se včera dopoledne sešlo přes pět stovek zemědělců na demonstraci proti nízkým výkupním cenám mléka a katatrofální situaci českého zemědělství.
Pelhřimovsko - Do celorepublikové protestní akce zemědělců se zapojili i rolníci na Pelhřimovsku. Od osmi do desíti hodin dopoledne brzdily traktory a těžká technika některé hlavní tahy v okrese.
Chlumec nad Cidlinou - U Památníku potlačeného selského povstání v roce 1775 u Chlumce nad Cidlinou se včera dopoledne sešlo přes pět stovek zemědělců na demonstraci proti nízkým výkupním cenám mléka a katatrofální situaci českého zemědělství.
Chlumec nad Cidlinou - /FOTOGALERIE, ANKETA/ Přežijeme už jen pár měsíců a pak budeme řešit existenční problémy, znělo davem zemědělců, kteří se sešli při demonstraci u Památníku potlačení selských bouří.
Chlumec nad Cidlinou - Přežijeme už jen pár měsíců a pak budeme řešit existenční problémy, znělo davem zemědělců, kteří se sešli při demonstraci u Památníku potlačení selských bouří.
Chlumec nad Cidlinou - Přežijeme už jen pár měsíců a pak budeme řešit existenční problémy, znělo davem zemědělců, kteří se sešli při demonstraci u Památníku potlačení selských bouří.
Žamberk - Zemědělci z Orlickoústecka včera podpořili demonstraci českých i evropských farmářů kvůli cenám mléka.
Královéhradecko - /foto-audio/ Přežijeme už jen pár měsíců a pak budeme řešit existenční problémy, znělo davem zemědělců, kteří se sešli při demonstraci u Památníku potlačení selských bouří v Chlumci nad Cidlinou.
Žďársko /OHLÉDNUTÍ/ - Zastavme likvidaci dojnic, Chceme ministra zemědělce, Nedopusťme po pádu prasat vybíjení krav, Prodáváme litr mléka za 5,60 – kolik stojí v obchodě? Tato a podobná hesla na transparentech ve středu mohli číst šoféři automobilů, jejichž jízdu zpomalovaly kolony zemědělských strojů. Traktory od osmi do deseti hodin brázdily silnice ve žďárském okrese.
Chlumec nad Cidlinou - /FOTOGALERIE, ANKETA/ Přežijeme už jen pár měsíců a pak budeme řešit existenční problémy, znělo davem zemědělců, kteří se sešli při demonstraci u Památníku potlačení selských bouří.
Třebíč - Proč zemědělci včera protestovali, vysvětluje ředitel Okresní agrární komory Karel Coufal.
Zábřeh/ Mohelnice - Jestli se výkupní ceny mléka nezvýší, nezbude nám, než stáda dojnic zlikvidovat. A to by byl nevratný krok. To jsou slova zemědělců ze Zábřežska, kteří ve středu 29. dubna uspořádali protestní jízdu.
Havlíčkobrodsko /FOTO A VIDEO/ - Chceme zastavit vybíjení krav! Mléko – základ zdravé výživy! Produkce mléka=základ českého zemědělství! Pokud padne zemědělství, padne český venkov!
Kokory - Při hodnocení mnohamilionové ztráty v živočišné výrobě v roce 2007 jsme byli přesvědčeni, že už nemůže být hůře. Opak je však pravdou. Chov prasat v roce 2008 vytvořil další ztrátu, a to ve výši 4 miliony 294 tisíc korun.
Kokory - Při hodnocení mnohamilionové ztráty v živočišné výrobě v roce 2007 jsme byli přesvědčeni, že už nemůže být hůře. Opak je však pravdou. Chov prasat v roce 2008 vytvořil další ztrátu, a to ve výši 4 miliony 294 tisíc korun.
České Budějovice - Před osmou hodinou zahájili zemědělci z Českobudějovicka protestní jízdu z Českých Budějovic do Neplachova a zpět.
Blanensko /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Kolona aut na cestě do práce ve středu ráno potkala na Blanensku nejednoho řidiče. Dopravu se svými stroji zdržují zemědělci. „Chystáme akci nazvanou Pomalá jízda zemědělskou technikou po komunikacích,“ vysvětlil předseda představenstva Okresní agrární komory Blansko Kamil Vystavěl.
Tábor – Sedm traktorů projelo centrem města. Nápisy za okny či na korbě hlásily, že farmáři nesouhlasí se zemědělskou politikou EU.
Olomouc - Nespokojení zemědělci ve středu opět vyjeli s technikou do „ulic“.
Prostějov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Protestní akce zemědělců, kteří chtějí upozornit na neúnosnou situaci producentů mléka, zasáhla ve středu dopolednei Prostějov. Farmáři s těžkou technikou vyrazili na městský okruh.
Chlumec nad Cidlinou - Památník selského povstání nedaleko Chlumce se ve středu dopoledne stal centrem celostátních protestů zemědělců.
České Budějovice - Před osmou hodinou zahájili zemědělci z Českobudějovicka protestní jízdu z Českých Budějovic do Neplachova a zpět.
Tábor /VIDEO/ – Sedm traktorů projelo centrem města.
Chlumec nad Cidlinou - Památník selského povstání nedaleko Chlumce se dnes dopoledne stane centrem celostátních protestů zemědělců.
Přerovsko/Hranicko /AKTUALIZOVÁNO-FOTOGALERIE-DISKUZE/ - Traktory s radlicemi a další zemědělská technika zablokovaly ve středu po deváté hodině ráno frekventovanou silnici mezi Přerovem a Olomoucí. Zemědělci tímto způsobem protestovali proti dlouhodobě neúnosné situaci s mlékem, která je podle jejich slov pomalu nutí likvidovat živočišnou výrobu.
Přerovsko /AKTUALIZOVÁNO-FOTOGALERIE-DISKUZE/ - Traktory s radlicemi a další zemědělská technika zablokovaly ve středu po deváté hodině ráno frekventovanou silnici mezi Přerovem a Olomoucí. Zemědělci tímto způsobem protestovali proti dlouhodobě neúnosné situaci s mlékem, která je podle jejich slov pomalu nutí likvidovat živočišnou výrobu.
Olomoucko /VIDEO, FOTO, ROZŠÍŘENO/ - Dlouhé kolony aut se ve středu dopoledne tvořily na hlavním tahu mezi Olomoucí a Přerovem. Frekventovanou spojnici zablokovali protestující farmáři, na silnici mezi Kokorami a křižovatkou u Velkého Týnce vyjeli z obou stran se zemědělskou technikou.
Klatovsko - „Stávka je zbytečná, českým politikům už nevěřím,“ říká zemědělec Josef Balín
Chrudimsko - Chovu dojných krav zvoní hrana. Jen na Chrudimsku má jít co nejdřív na porážku 400 krav v plné užitkovosti. Důvodem je fakt, že mléko je dlouhodobě prodělečné.
Chlumec nad Cidlinou - Památník selského povstání nedaleko Chlumce se dnes dopoledne stane centrem celostátních protestů zemědělců.
Žďársko - /AKTUALIZOVÁNO/ Zemědělská technika se ve středu zhruba od 8 do 10 hodin pohybovala na nejfrekventovanějších komunikacích okresu Žďár nad Sázavou. Například kolona patnácti zemědělských strojů zpomalila kolem deváté hodiny dopravu na tahu mezi Novým Městem a Žďárem nad Sázavou.