Kreativ

ŠTÍTEK: mysl

Michalík: Nové příležitosti pro podnikatele budou v centru města

Orlová – Nedostatek obchodů s oblečením obuví, knikupectví a dalších služeb dlouhodobě trápí obyvatele Orlové. Jak to může město ovlivnit a jaké jsou vyhlídky v tomto směru? „Prostory pro podnikatele můžeme nabídnout," říká orlovský starosta Jiří Michalík.  

Extrémní golf v Kábulu - jamky je třeba nejdříve najít

Kábul /VIDEO/ - "Vítejte na nejextrémnějším golfovém hřišti na světě," vítá příchozího velvyslanec Evropské unie v Afghánistánu, zatímco šestice ozbrojených mužů určených k jeho ostraze svědomitě prohlíží terén.

Chrudim podá ruku zájemcům 
o druhou šanci

Chrudim – Každý by měl dostat druhou šanci. Tak lze ve stručnosti shrnout myšlenku, na jejímž základě vypracuje město Chrudim koncepci takzvaného propustného bydlení. Pokud se plán uskuteční, mohli by se například do městských bytů po letech vrátit lidé, kteří byli v minulosti nuceni odstěhovat se na ubytovnu.

Mrtvá zóna v Sokolově ožila. Jen tak dále, vzkazují městu podnikatelé

Sokolov - Sérii akcí, které měly oživit Staré náměstí v Sokolově, zakončily hiphopové kapely, na něž zamířila mládež z celého regionu. Radnice uvolnila částku 200 tisíc korun na tři akce, které měly přilákat na náměstí občany Sokolova i blízkého okolí. Podnikatelé totiž náměstí nazývají mrtvou zónou.

Archiv a práce v něm nemusí být jen nudná záležitost

Rakovník –  „Aby listiny a další písemné dokumenty byly ošetřeny a správným a bezpečným způsobem uchovány, k tomu slouží archivy. Ty mohou být státní i soukromé," uvedla další návštěvu ve Státním okresním archivu v Rakovníku jeho ředitelka Renata Mayerová. Poškozené listiny jsou odborně zrestaurovány a pak uloženy v pH neutrálních obalech.

Antonín Nešpor z Lidic: Věřím, že má sestra Věnuška někde žije

/ROZHOVOR/ Antonín Nešpor je synem Lidické ženy Anny Nešporové, rozené Horákové. Působí také jako Předseda občanského sdružení Lidice. jeho maminka i babička přežily koncentrační tábor Ravensbrück, v květnu roku 1945 obě spolu s dalšími třemi lidickými ženami utekly z transportu smrti a došly do Čech. Do Lidic se Anna Nešporová vrátila až v roce 1952, kdy byl dostavěn její nový dům. Nacisté si účast jejího bratra Josefa Horáka a jeho kamaráda Josefa Stříbrného, kteří bojovali v Británii, vybrali jako záminku k vyhlazení Lidic, protože je mylně považovali za strůjce atentátu na Heydricha. Tato domněnka po válce v myslích některých žen z Lidic ještě přežívala. Dětství už Antonín Nešpor trávil v obnovených Lidicích.

Dopis psaný Napoleonem v angličtině byl vydražen za statisíce eur

Francie – Dopis, který kdysi v angličtině napsal francouzský císař Napoleon, byl v nedělní dražbě prodán za 325.000 eur (8,2 milionu Kč). Podle agentury AP dopis nabízí pohled do mysli někdejšího vládce, který bojoval nejen na poli válečném, ale i s jazykem úhlavního nepřítele Francie.

Na Masarykův pomník se vybralo přes sto tisíc korun

Most - Radnice poprvé spočítala peníze darované lidmi na obnovu sochy Tomáše G. Masaryka v Mostě. Veřejná sbírka, která potrvá ještě rok a půl, začala 1. března. Po čtvrt roce vynesla 114 tisíc korun. Na sochu je třeba dvacetkrát víc. Bude stát 2,5 milionu.

Nepřehlížejte nás, jsme součástí Brodu, znělo na vernisáži umělců

Uherský Brod /VIDEO/ – Dva noví členové Sdružení výtvarných umělců Moravsko-slovenského pomezí (SVUMSP) Víťazoslav a Vladimír Chrenkovi, byli v pátek navečer představeni veřejnosti v Galerii Panský Dům v Uherském Brodě. Stalo se tak při vernisáži výstavy členů SVUMSP, jejichž počet se tak zvýšil na 22.

Jak postavit psí boudu?

Máte doma malého ratlíka, vesnického oříška nebo vlčáka jak hrom? Nebo teprve pořízení psího mazlíčka zvažujete? Bude s vámi bydlet doma nebo bude celoročně na zahradě? Pokud má pes pobývat venku po celý rok, potřebuje psí boudu, která ho ochrání před nepříznivými vlivy počasí. Nechte se inspirovat a postavte mu vlastní bydlení. Protože i pes, jakožto nejlepší přítel člověka, si zaslouží kousek svého místa.

Michail Ščigol na sympoziu v Litvě

Jičínsko / Litva – Malíř Michail Ščigol ze Železnice tvořil v rámci sympozia ve městě Palanga v Litvě. Tam každoročně přijíždí patnáct vybraných malířů ze světa tvořit svá díla.

Na Masarykův pomník se vybralo přes sto tisíc korun

Most - Radnice poprvé spočítala peníze darované lidmi na obnovu sochy Tomáše G. Masaryka v Mostě. Veřejná sbírka, která potrvá ještě rok a půl, začala 1. března. Po čtvrt roce vynesla 114 tisíc korun. Na sochu je třeba dvacetkrát víc. Bude stát 2,5 milionu.

Mám toho až až

Zlín - /NÁZOR DENÍKU/ Tento prášek má až sedmdesátiprocentní účinnost. Z našeho truhlíku sklidíte až 3 kilogramy rajčat. A sleva pro vás bude až sedmdesát procent. Styl reklamy, který je pro český trh typický. Všechno je to „až až", ale kolik to bude minimálně a seznámí vás tak se skutečnou pravdou, to se dozvíte od málokoho. Jisté je, že slovíčko až je pro zákazníky lákavé.

Brýle, díky kterým zhubnete. Promění mouku v čokoládu

Tokio - Nového pomocníka pro všechny, kdo chtějí zhubnout, představili výzkumníci v Japonsku. Jejich brýle s pomocí počítačové techniky dokážou jedlíka ošálit, že obyčejná sušenka, kterou drží v ruce, je čokoládová - nebo že je mnohem větší, než ve skutečnosti je, napsala agentura AFP.

Češi vyzvou potomky Vikingů

Slaný – Podruhé budou mí fotbaloví fanoušci ve Slaném možnost vidět v akci mladé hráče Norska. Poprvé to bylo ve čtvrtek v pěkném utkání s Nizozemskem. Ve středu v 17 hodin budou seveřané soupeřem českého výběru Jaroslava Hřebíka.

Fotbalisty Rousínova trápí problém s brankáři

Rousínov – Jednoho na ruce zdobí sádra, druhý se potýká s vykloubeným palcem a zlobí ho i tříslo. Situace kolem gólmanů rousínovských fotbalistů před zápasem krajského přeboru v Novosedlích není nikterak růžová. Už minulý týden v nezáživném bezbrankovém duelu proti Znojmu nebyl strážce svatyně stoprocentně fit, ale stejně tak jako jeho domácí protějšek, ani hosté ho příliš neprověřili. Sobotní soupeř už ale pro něho zřejmě nachystá více práce. Otázkou zůstává, kdo to bude.

V Příboře vystavuje ostravský Fotoklub

Příbor – Členská výstava nejlepších fotografií různých autorů sdružených v ostravském Fotoklubu se v současnosti koná v Příboře. Díla hned několika talentovaných fotografů různých žánrů uvidíme v prostorách radnice až do konce června.

Manželé Zdeňka a Josef Čechovi z Luboměře

Ostrava - Oba jsme z Luboměře, znali jsme se ze zábav, pořádaných kulturních akcí a brigád SČM. Vážná známost nebyla jen krátká. Že manželství není nic lehkého, jsme věděli oba. Děti jsme měli za samozřejmost, a že bychom se měli někdy rozvádět, nám ani na mysl nepřišlo.