Pozor. Čtvrteční představení v Divadle Fráni Šrámka se ruší
Písek - Představení Divadla Ungelt Princip náhody, které bylo na programu 30. března, je zrušeno, a to z důvodu onemocnění v souboru.
Písek - Představení Divadla Ungelt Princip náhody, které bylo na programu 30. března, je zrušeno, a to z důvodu onemocnění v souboru.
Pardubice – Tři nové přístroje - CO2 laser, stroboskopický systém, radiofrekvenční generátor - má nově k dispozici ORL klinika Pardubické nemocnice. Rozšířily se tak možnosti pro léčbu pacientů s onkologickými onemocněními a se spánkovými obtížemi.
Ani zákeřná nemoc nezabránila Jaroslavě Ornstové navštěvovat zápasy Ocelářů.
Duchcov - Středeční divadelní představení „Žena za pultem 2" v kině Lípa v Duchcově je, bohužel, z důvodu nemoci herce zrušeno.
Pozor! Jaro se blíží a s ním i krvelační paraziti.
Praha - Jaro přináší i nepříjemnosti. Jednou z nich jsou klíšťata. Právě nyní je ideální čas na očkování proti encefalitidě. Nebezpečí totiž číhá i v Praze.
Hradec Králové - Královéhradeckou Hepato-Gastroenterologii HK, která se zaměřuje na nemoci jater a zažívacího ústrojí, koupila skupina FutureLife, jež je součástí investičního fondu Hartenberg. Ten spadá pod firmu SynBiol, která dříve patřila Andreji Babišovi.
/ANKETA/ - S jarním počasím se do přírody vrátilo i nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat, která přenášejí nebezpečné nemoci. Lidé by měli být opatrní od jara až do podzimu především v listnatých a smíšených lesích, na pastvinách, zahradách i v parcích.
VIDEO / Víte, za jak dlouho se dostane vzorek krve z nejvzdálenější kliniky Fakultní nemocnice Olomouc do její centrální laboratoře? Díky nové potrubní poště to trvá pouhé čtyři minuty.
Vyškovsko, Blanensko - Až ke dvaceti stupňům porostou tento týden teploty na Blanensku a Vyškovsku. Lidé po zimě vyrazí do přírody, sluneční paprsky ale lákají také klíšťata přenášející nebezpečné choroby.
Tachov - Příběh jako z filmu se uskutečnil na Základní škole Zárečná v Tachově. Stojí za ním především obrovská porce solidarity a lidského pochopení.
Česká republika/ Východní Čechy - Prodej tekuté révy od dubna výrazně zpřísní. Prodejci chtějí zdražit, podle vinařů k tomu neexistuje důvod.
Plzeňský kraj - Klíšťatům právě začíná nová sezona, a tak by lidé měli myslet na prevenci. Na očkování proti klíšťové encefalitidě, která může zanechat trvalé následky, je totiž nejvyšší čas.
Vyškovsko, Blanensko - Až ke dvaceti stupňům porostou tento týden teploty na Blanensku a Vyškovsku. Lidé po zimě vyrazí do přírody, sluneční paprsky ale lákají také klíšťata přenášející nebezpečné choroby.
Sázava - V rámci příprav k projektu protipovodňových opatření v Sázavě mohou obyvatelé města vnímat řadu změn v blízkosti svých domovů. Jednou z nich je vykácení stromů v oblasti, kde stavební firma zahájila stavbu projektu u řeky.
Teplice - Nové lázně hledají vhodné kandidáty pro pilotní studii zlepšení stereotypu chůze pomocí robotické rehabilitace. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 6 - 10 let s diparetickou formou dětské mozkové obrny, jež k chůzi nepoužívají kompenzační pomůcky.
Hradec Králové - Hradečtí strážníci měli o víkendu o zábavu postaráno. Zaměstnalo je totiž hned několik zvířat, která utekla svým majitelům. Nejčastěji se jednalo o psy a jednou o lišku.
Region - Ačkoliv proti klíšťové encefalitidě se lze očkovat, lidé příliš tuto možnost nevyužívají. Mnozí mají především strach z možných vedlejších účinků očkování. I přesto lékaři zaznamenali zvýšený zájem o očkování oproti předešlým rokům.
Zádušní mše za zesnulého kardinála Miloslava Vlka, jehož pohřeb se uskutečnil v sobotu v pražské katedrále sv. Víta, se zúčastnil i farář z Mnichova Hradiště Pavel Mach.
Uherské Hradiště – Rok podmíněně s odkladem nebo zproštění viny. To jsou návrhy státního zástupce Leo Foltýna a právních zástupců Mojmíra Ohnoutky a Josefa Pitnera. Ti zastupují tři hradišťské policisty, kteří jsou obviněni ze zneužití pravomoci veřejné osoby a jeden z nich z porušení dozorčí povinnosti.
Znojmo – Městskou Cenu Ď 2017 udělilo Městské kolegium ve městě Znojmě městysi Olbramovice.
Uherské Hradiště – Opakující záněty střev léčí Uherskohradišťská nemocnice fekální bakterioterapií. Metodu používá jako jediná v kraji. Celý proces spočívá v transplantaci stolice, získané od příbuzných nebo i nepříbuzných dárců, u kterých je předpoklad, že nemají antibiotiky narušenou mikrobiální skladbu stolice.
Ústí nad Labem - MUDr. Karel Nešpor CSc., špičkový odborník na závislosti, vystoupí se svou přednáškou na Pedagogické fakultě UJEP. Zaměří se na stres, relaxaci a smích.
Karlovarský kraj – Budoucí matky v kraji mají stále větší zájem o službu zvanou screening Downova syndromu neboli též prvotrimestrální screening. Za rok 2016 vzrostl počet takto ošetřených žen v kraji z 505 na 773. Mezi nastávajícími matkami jde o vůbec nejžádanější benefit od Všeobecné zdravotní pojišťovny, na který mimo jiné poskytuje příspěvek.
Zuzana je velká milovnice koček. Avšak v jejím případě nezůstalo jen u prosté lásky. Bohužel první její kocourek zemřel na zákeřnou dědičnou srdeční chorobu zvanou HCM.
Zdeňka Vondráčková je již 14 let předsedkyně Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě – spolku s celorepublikovou působností, který pomáhá osobám zatíženým Huntingtonovou chorobou (HCH) - vzácným dědičným neurodegenerativním dosud neléčitelným onemocněním, které se obvykle projevuje po 35. roce života.
Zdeňka Straková si zasluhuje pozornost za svou dlouholetou, soustavnou, obětavou a nezištnou práci. Připravuje, organizuje a vede každoroční týdenní rekondiční pobyty pro nymburské seniory, početné jednodenní poznávací zájezdy po památkách v ČR, ale i v zahraničí.
Pavla Urbanová z Mostu je původním povoláním kadeřnice. Ve čtyřiadvaceti letech se osamostatnila a začala podnikat. Otevřela si vlastní kadeřnictví, začala pořádat rekvalifikační kurzy pro dospělé, stala se lektorkou budoucích kadeřnic. Zcela nový směr nabral její život ve chvíli, kdy jí lékaři sdělili, že mladší syn má diabetes mellitus 1. typu.
Pavla Jakoubková (35) je mimořádně akční mladá dáma. Být „jen" tiskovou mluvčí je pro ženu s takým množstvím energie málo.
Michaela Valentová je nejen žena se srdcem na dlani, ale i obrovská bojovnice. Ještě v roce 2012 byla zdravá žena a spokojená máma dvou dětí. O rok později se jí život otočil naruby. Život jí zkřížila roztroušená skleróza. Čím víc začala do tajů této nemoci pronikat, tím víc jí docházelo, jak málo se o ní mluví.
Orlickoústecko - Napsali jste nám.
Marta Vachová se již od studií zabývá neuroimunologickými nemocemi, zejména problematikou roztroušené sklerózy. Výskyt této nemoci byl v okrese Teplice, ve kterém od narození bydlí, více než dvojnásobný oproti zbytku České republiky. Vzhledem k vysokému počtu nemocných s touto chorobou dala základ a od roku 2005 vede vysoce specializované centrum pro léčbu této choroby. Zařízení je spádové pro Ústecký, Karlovarský a Liberecký kraj.
Jana Krejčová je velká bojovnice s neutuchající touhou pomáhat druhým. S manželem a dvěma dětmi bydlí v Lukách nad Jihlavou. Po zdravotních problémech syna i manžela si v roce 2009 přišla se špatnou diagnózou od lékaře také Jana. Následovala operace, chemoterapie a ozařování.
Hana Brňáková byla zastupitelkou a radní města Opavy v období 2010-2014. V pozici zastupitelky působí i nyní.
Jablonec n. N. - Jablonecký magistrát nařídil plošnou deratizaci. Ve městě se přemnožili potkani.
Brno - Zásadní pomoc v nejtěžších chvílích rodičů. Tak se dá ve zkratce vystihnout pracovní náplň Ivany Rygalové. Je poradenská pracovnice v Centru provázení, které od loňského listopadu funguje v Dětské nemocnici Fakultní nemocnice Brno. „Hlavní úkol je postarat se a podpořit rodiče ve chvíli, kdy se dozvědí závažnou a nepříznivou diagnózu jejich dítěte. Provázíme je zlomovými okamžiky života," vysvětluje.
Devětačtyřicetiletá Plzeňačka Bohumila Hajšmanová je původní profesí všeobecná sestra. Dlouho pracovala v třísměnném provozu ve Fakultní nemocnici v Plzni na metabolické JIP. „Po mateřské dovolené jsem se již do nemocnice vrátit nemohla vzhledem k onemocnění mého mladšího syna. Zároveň mne už léta lákalo pečovat o nemocné v jejich domácím prostředí. A to bylo rozhodující pro založení agentury Domovinky v roce 1998, konkrétně domácí péče.
Hana Šabatková pořádá společně se svými přáteli známé regionální sportovní události - Jihlavskou 24mtb a také jihlavský půlmaraton. Pomohla mateřské školce Demlova v Jihlavě organizací dražby obrázků postižených dětí a také například malé Haničce, která je postižena a potřebuje speciální vanu nebo Nikolce pomohla zajistit dýchací přístroj.
Lenka Kvapilová v 80. a 90. letech hrála fotbal v prvoligovém VTJ Karlovy Vary. Po narození prvních dvou synů, a zjištění, že není, kdo by vedl fotbalovou mládež v TJ Baník Krásno, se rozhodla využít své zkušenosti, a v roce 2000 začala trénovat mládež. Podařilo se jí dát dohromady družstvo, které hrálo i okresní soutěže.
Anna Schlindenbuch pracovala více než 10 let v reklamě a marketingu, poslední čtyři roky působila jako Senior ATL & Premium Specialist ve Vodafonu. Do projektu Žena regionu je nominována díky jejímu výjimečnému nasazení pro neziskovou organizaci BONA, o.p.s., která usiluje o opětovné začlenění lidí s duševní poruchou do společnosti a o zkvalitnění jejich života.
Anna Arellanesová je neuvěřitelně aktivní ženou s velkým srdcem. Je zakladatelkou České asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO), kde se snaží rozšiřovat povědomí o vzácných nemocích v České republice.
Andrea Brzobohatá byla obyčejná maminka na mateřské dovolené. Měla dvě děti. Když bylo synovi 5 měsíců, řekl jí její partner, že odchází a jí se zhroutil svět. Myslela si, že zůstat sama se dvěma dětmi je ta nejhorší věc. Ale zmýlila se. To co jí potom čekalo, by nikomu nepřála, říká o tom „ peklo na zemi".
Alice Tobiášová předsedá nadačnímu fondu Pro dětský smích.
Liberec – Problémy s partnerem, nemoc, ztráta blízkého člověka, osamělost, myšlenky na sebevraždu, ztráta zaměstnání, starost s dětmi. To jsou nejčastější témata s nimiž se lidé obracejí na Linku důvěry. Lidem pomáhá už 25 let.
Jarmila Dolejší bydlí v Berouně a velkou část svého života věnovala zdravotně postiženým. Od devadesátých let pracovala jako sociální pracovnice MěÚ Králův Dvůr a pomáhala sociálně slabým i lidem v nouzi (např. po povodních).
Jitka Vágnerová je odbornicí na výuku malých cizinců. Napsala vlastní metodiku výuky ČJ pro cizince a učebnici pro cizince. Tato učebnice se týká hlavně českého jazyka a pojmotvorby v cizím jazyce.
Třiasedmdesátiletá Jana Kratochvílová je zakladatelka a dlouholetá ředitelka Domova Olga a chráněného bydlení v Centru Velan v Blansku. Jedná se o denní stacionář pro mentálně postižené spoluobčany v regionu. Klienti jsou dospělí muži i ženy, mohou zde trávit svůj čas s přáteli a odborným personálem.
Jana Drexlerová je původním povoláním novinářka a majitelka nakladatelství. V lednu 1999 se jí však obrátil život zcela naruby. Onemocněla rakovinou prsu. Podstoupila náročnou léčbu a nad zákeřnou nemocí nakonec vyhrála. Již na konci téhož roku stála u zrodu organizace Mamma HELP, v současnosti je její ředitelkou.
Iveta Koudelová v roce 2011 založila Jistoty Domova. Organizaci, která pomáhá občanům z Mladé Boleslavi, ale i občanům z malých okolních obcí zvládat úskalí, která sebou nese nemoc nebo stáří.
Hana Kadlecová je žena s velkým srdcem. Po několika letech snahy o dítě s manželem potkala v dětském domově chlapečka Martínka. Ač bylo na první pohled zřejmé, že má zdravotní obtíže, srdce si prosadilo své a mladý pár si po pár měsících papírování malého Martínka odvezl domů.