Veselí nad Moravou – S nečekanou posilou vyrukovaly házenkářky Veselí nad Moravou na Porubu. Vedení slováckého klubu totiž pár dní před koncem přestupního termínu získalo na hostování zkušenou otrokovickou spojku Júlii Dolečkovou. Jednatřicetiletá kanonýrka Jiskry se do nejvyšší ženské soutěže vrátila po sedmi letech.
Liberec - V Libereckém kraji klesá počet nemocných chřipkou a respiračními chorobami. Na 100.000 obyvatel připadá 1 459 nemocných, což je o 6,6 procenta méně než před týdnem.
Jižní Morava - I přesto, že je teprve únor a klíšťata jsou kvůli mrazům zalezlá, nastává podle hygieniků ideální doba na očkování právě proti klíšťové encefalitidě. Za dva měsíce se totiž oteplí nad pět až sedm stupňů Celsia. A to klíšťatům k aktivitě úplně stačí.
Křivoklátsko – Ten nápad měl kdysi Karel Breník, který si řekl, že by bylo dobře, kdyby tu do budoucna po každém zemřelém kamarádovi, členu Mysliveckého sdružení Eustach Křivoklát, zůstalo něco, co by ho ostatním trvale připomínalo. A volba padla na kámen, protože je jediným z místních přírodních materiálů, který dokáže odolávat zubu času.
Karlovarský kraj - Jednapadesát. Tolik případů žloutenky se na Chebsku objevilo od září do současnosti. Sokolovsko a Karlovarsko nemoc takřka nezasáhla. I přes to, že ani na Chebsku nových pacientů tolik nepřibývá, protiepidemiologická opatření budou ještě chvíli platit. Důvodem je především dlouhá inkubační doba.
Kladensko – Z důvodů stále rostoucího počtu případů respiračních onemocnění u nejmladší populace vyhlásila dnes Oblastní nemocnice Kladno zákaz návštěv pacientů dětských oddělení. Platí až do odvolání. Ve slánské nemocnici byl zákaz návštěv vyhlášen už 6. února. Zde dokonce platí pro všechna oddělení.
Řím - Alarmující výsledky přinesla studie, kterou provedla Washingtonova univerzita v Saint Louis na vzorku 31.500 žen. Látky používané v make-upu, ale také v čistících prostředcích a v mýdlech mohou přiblížit menopauzu až o čtyři roky. Píše o tom italský deník La Repubblica.
Praha – Další skalp týmu z jiné divizní skupiny ulovili ve svém čtvrtém přípravném utkání fotbalisté Neratovic. Góly Chrdleho, Gabča a Kympla porazili pražskou Aritmu ještě výrazněji než týden předtím Benátky nad Jizerou.
Jičín - Čtyřiadvacet hodin v pohotovosti je maminka čtyřletých dvojčat Radka a Vojtěcha Zajícových, u kterých se ve třech letech projevily příznaky těžké retardace a autismu. Rodina potřebuje pomoc. Té se ujala Oblastní charita Jičín, která pořádá pro Radka a Vojtěcha sbírku víček.
Rakovník – Masopustní průvod plný strašidel se v sobotu vypravil od altánu v Čermákových sadech zvesela na Husovo náměstí. Do kroku jim vyhrávala kapela folklórního souboru Borůvky pod vedením Anny Kodymové.
Kladoruby /REPORTÁŽ/ – Je sobota krátce před polednem a v klubovně v letovické místní části Kladoruby pomáhá Karkulka koňovi, aby mu správně seděla hříva i ohlávka. Beruška si chystá krovky, čmeláci upravují křídla, kominík i jeho malý pomocník kontrolují svoje náčiní, funebrák chrastí rakvičkami v sáčku, na koloběžce přijíždí Hurvínek. Vítejte na masopustu v Kladorubech.
Hradec Králové - Oblečení, kabelky i doplňky, ať už značkové nebo neznačkové. To nabídne charitativní bazar, který se uskuteční 20. února od 16 do 19 hodin v restauraci Zdravá Bašta na Velkém náměstí v Hradci Králové. Výtěžek z prodeje věcí poputuje na transparentní účet nadačního fondu Rebečina křídla.
Rokytnice nad Rokytnou – O masopustu bývá veselo vždy a všude. V Rokytnici nad Rokytnou to však platí dvakrát. Masky, ještě předtím než vyrazí na obchůzku od domu k domu, totiž sehrají za místní sokolovnou jedno velké divadelní představení.
České Budějovice – Krutou daň si vybírá chřipková epidemie na jihu Čech. V uplynulém týdnu si vyžádala další čtyři oběti na životech. Jak upřesnila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková, ve všech případech se jednalo o starší pacientky českobudějovické nemocnice, které se léčily s jinou chronickou chorobou srdce, plic nebo onkologickým onemocněním a chřipka jim způsobila závažné komplikace.
Brněnsko - Co nejlépe platí na chřipkovou epidemii, která právě na Brněnsku vrcholí a kosí jednoho obyvatele za druhým? Čaj s citronem a medem, odpoví každé malé dítě. Ale zlatavého přírodního léku je letos málo. A poroste jeho cena.
Pracovníky psích útulků v Moravskoslezském kraji před nedávnem zneklidnila zpráva o nebezpečné parvoviróze, která zkosila celou čtvrtinu zvířat v třebovickém zařízení. V Opavě však zůstávají v klidu.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Tak se bojuje o lepší pozici pro play off. Kolínští hokejisté před osmi stovkami diváků pokořili páté Vrchlabí, a poprali se tak o čtvrté místo tabulky. Díky zisku tří bodů nad Vrchlabím mají totiž jisté nejhůře čtvrté místo po základní části.
Olomoucký kraj – Seznámili se před dvěma lety v lazaretu na periferii Přerova. A od té doby jsou pořád spolu. Bydlí na společném pokoji, starají se jeden o druhého. Teď se ale bojí toho, aby jejich vzájemné pouto nezpřetrhalo stěhování. Lazaret se totiž ke konci února uzavře.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Hodonínští hokejisté nedali podruhé v letošní sezoně žádný gól. Po porážce 0:4 na Technice Brno na začátku loňského listopadu vyšli Drtiči střelecky a bodově naprázdno i v sobotu proti Přerovu, když se Zubry inkasovali ještě o jednu branku více a rozjetým Hanákům nakonec v domácím prostředí podlehli jednoznačně 0:5.
Praha - Na pražském náměstí Jana Palacha v neděli ve 14.00 hodin začne zábavně-naučný happening u příležitosti prvního ročníku Dne dětské onkologie v České republice. Jeho součástí bude večer videomappingová show, umělecká projekce s tematikou fantazijního světa malého děvčátka, které prochází onkologickou léčbou.
Východní Čechy - V Královéhradeckém i Pardubickém kraji sice během uplynulého týdne mírně ubylo respiračních onemocnění a chřipek, stále jsou však nad hranicí epidemie.
Řím - Ve věku 89 let zemřel v sobotu nejbohatší člověk Itálie Michele Ferrero, jenž stál v čele potravinářského impéria, které je například výrobcem čokoládové pomazánky Nutella. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na zmíněnou firmu.
Jindřichův Hradec – Basketbalistům Lions by se v boji o play off výhra nad druhým Děčínem v 34. kole Kooperativa NBL náramně hodila. Proti favoritovi k ní měli doma blízko, ale po hrubé chybě nakonec prohráli košem z poslední vteřiny – 81:83.
Střední Čechy - Za posledních deset let dochází k mírnému nárůstu počtu prvních psychiatrických vyšetření. To platí i pro obyvatele Středočeského kraje, kde je ale nárůst poměrně malý. Naopak nejvyšší počet prvních psychiatrických vyšetření lze pozorovat v hlavním městě, což lze odůvodnit zejména vyšším počtem zdravotnických zařízení psychiatrie a potřebou určité části pacientů vyhledat k léčení psychické choroby zdravotnické zařízení mimo trvalé bydliště.
Jičín – Čtyřiadvacet hodin v pohotovosti je maminka čtyřletých dvojčat Radka a Vojtěcha Zajícových, u kterých se ve třech letech projevily příznaky těžké retardace a autismu. Rodina potřebuje pomoc. Té se ujala Oblastní charita Jičín, která pořádá pro Radka a Vojtěcha sbírku víček.
Blanensko – Ještě ve čtvrtek byla Olga Fryčová v práci, i když jí nebylo dobře. V pátek už se probudila s teplotou, kašlem a bolestí celého těla. „Nemohla jsem vůbec vstát. Mám chřipku, takže mi nezbývá nic jiného než to vyležet," řekla žena, která pracuje v Blansku. Podobně je na tom řada dalších lidí na Blanensku.
Blansko - Pečovat o své zdraví a dbát na prevenci. Na to by měl podle Jitky Štoudkové z Blanska myslet každý. I proto mladá žena vítá novou službu, kterou nabízí Nemocnice Blansko. Jedná se o preventivní onkologický program, který si zájemce sám platí.
Brněnsko - Co nejlépe platí na chřipkovou epidemii, která právě na Brněnsku vrcholí a kosí jednoho obyvatele za druhým? Čaj s citronem a medem, odpoví každé malé dítě. Ale zlatavého přírodního léku je letos málo. A poroste jeho cena.
Praha - Ve věku 92 let dnes zemřel válečný veterán Vasil Korol. Oznámil to jeho syn Michal Korol s tím, že zemřel po krátké nemoci v Ústřední vojenské nemocnici. Korol se za druhé světové války účastnil bojů u Kyjeva i karpatsko-dukelské operace, v níž přišel o pravou ruku. Za své hrdinství dostal mnoho vojenských vyznamenání, která mu předloni ukradli zloději. Byl mu také propůjčen Řád Bílého lva.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Druhý přípravný zápas během 18 hodin odehráli třetiligoví fotbalisté Břeclavi. Pozvali si na svou „umělku" jedenáctý tým druhé ligy ze Znojma. S tím drželi krok přibližně hodinu hry, kdy marně dotahovali jednobrankové vedení jasného favorita. A to ještě brankář Prokop zneškodnil penaltu. Po prostřídání v břeclavských řadách už se ale Znojmo začalo více prosazovat směrem dopředu a postupně góly do břeclavské sítě přibývaly až na konečných 0:5. A to ještě za stavu 0:4 Znojmo pohrdlo dalším pokutovým kopem.
Východní Čechy – V Královéhradeckém i Pardubickém kraji sice během uplynulého týdne mírně ubylo respiračních onemocnění a chřipek, stále jsou však nad hranicí epidemie.
Východní Čechy – V Královéhradeckém i Pardubickém kraji sice během uplynulého týdne mírně ubylo respiračních onemocnění a chřipek, stále jsou však nad hranicí epidemie.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brno a jižní Moravu sužuje nejhorší epidemie chřipky za pět let. Předejít by jí mohl objev brněnských vědců. Umožňuje lidem otestovat se a za pár okamžiků zjistit, že raději nemají chodit ven a viry šířit dál. „Nemoc zjistíme do patnácti minut. Jinak to trvá i dva dny, než se chřipka potvrdí," tvrdí vedoucí výzkumného týmu René Kizek z Mendelovy univerzity. Jenže rozšíření testu mezi lidi brání nedostatek peněz.
Veselí nad Moravou – Zbytečná prohra. Házenkářky Veselí nad Moravou po páteční předehrávce patnáctého kola interligy samy cítily, že měly na to, aby v Ostravě uhrály lepší výsledek. Panenky herně nepropadly, ale kvůli nepřesnostem ve hře a individuálním chybám podlehly domácí Porubě 22:28. Čtvrtfinalista Challenge Cupu definitivně zlomil odpor houževnatého soka až v závěrečných deseti minutách.
Ústecký kraj - V Ústeckém kraji má chřipka první oběť. Celkově je ale epidemie na severu Čech na ústupu, počet nemocných klesl v šesti ze sedmi okresů kraje.
Strakonice - Lídr tabulky I. ligy házenkářů bude v klíčovém utkání jara výrazně oslaben. Podle trenéra Strakonic Miroslava Vávry je Kopřivnice soupeřem extraligových kvalit.
Přerov – Seznámili se před dvěma lety v lazaretu na periferii Přerova. A od té doby jsou pořád spolu. Bydlí na společném pokoji, starají se jeden o druhého. Teď se ale bojí toho, aby jejich vzájemné pouto nezpřetrhalo stěhování. Lazaret se totiž ke konci února uzavře. „Kdyby nás chtěli rozdělit, a on měl jít jinam než já, tak se vezmeme. Jsme prostě nerozlučná dvojice," říká paní Jaroslava N.
Jablonec n. N., Tanvald - Již dnes - v sobotu 14. -února - mohou lidé na návštěvy za blízkými do tanvaldské nemocnice, do jablonecké je pustí až v pondělí.