Trápí vás pískání, praskání, zvonění či hučení v hlavě? Tyto nepříjemné vjemy mohou mít na svědomí ušní šelesty. Po bolestech hlavy a závratích je to třetí nejčastější symptom, který přivádí nemocného k lékaři. Jak z toho ven? Pomůže kyslíková terapie, jóga i hypnóza!
Praha – Cigarety, alkohol i káva byly pro Zdeňka Žurmana celý život tabu. Tradiční vepřo, knedlo, zelo si dal maximálně dvakrát do roka, svému tělu však vždy dopřával přiměřeně pohybu, aby nezlenivělo.
V Česku v posledních dvou letech výrazněji přibývá nových pacientů s cukrovkou. Zatímco dříve lékaři tuto nemoc zjistili ročně zhruba u 56.000 lidí, předloni jich bylo už přes 61.000 a loni 65.000. S diabetem se v roce 2010 léčil každý třináctý Čech či Češka. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky.
Blanensko - Na Blanensku se přemnožila klíšťata. Boreliózou se tak nakazilo o 6 lidí víc než loni. Zvýšil se i počet pacientů s klíšťovou encefalitidou. Letos jich je o 8 více.
Zlín – Může se rakovina prsu týkat i mě? To je otázka, kterou se začne zabývat řada žen přibližně po pětačtyřicátých narozeninách. Dostávají se totiž do věkové skupiny, která je pro toto onemocnění rizikovější.
Zaječí /VINAŘI POD LUPOU/ -Šestatřicetiletý Svatopluk Herůfek ze Zaječí podniká s vínem od roku 2006. Je ženatý, má dvě děti a jeho Vinařství Herůfek hospodaří na deseti hektarech vinic.
Kutnohorsko – Kutnohorským včelařům se zatím pohroma v podobě moru včelího plodu vyhnula. Zatímco v kraji Vysočina už několik včelařů muselo svá včelstva zlikvidovat a Krajská veterinární správa rozšířila ochranné pásmo, včely hranice krajů zatím respektují.
Ústí nad Labem - Všichni tři pacienti, které v ústecké Masarykově nemocnici operoval známý japonský neurochirurg Takanori Fukushima, jsou v pořádku. Jejich operace se povedly.
Hodonínsko – Blížící se podzim je tradičně doprovázený poklesem teplot a občasnými přeháňkami. Právě takové počasí je podle hodonínského epidemiologa Libora Šmída obdobím, kdy se stávají klíšťata útočnějšími.
Zlín – Poslední místo důvodem ke spokojenosti nebývá. Najdou se ale výjimky jako třeba prvoligoví basketbalisté Zlína. Přestože na víkendovém domácím turnaji obsadili čtvrtou příčku ze čtyř týmů, trenér Jaroslav Kotala si představení svých svěřenců v silné mezinárodní konkurenci pochvaloval.
Teplice nad Bečvou – Nový park s posezením pro trávení volného času a procházky otevřeli zástupci Teplic nad Bečvou a Hranické rozvojové agentury v sobotu 3. září. „Centrem parčíku je dřevěná socha nazvaná Lázeňská lady, kterou vytesal místní obyvatel a umělecký řezbář Jan Vincker,“ uvedl manažer Hranické rozvojové agentury František Kopecký.
Třebíč – Poté, co třebíčská porodnice zahájila na počátku roku 2011 odběry pupečníkové krve, se nyní stala místem stotisícího odběru pupečníkové krve v rámci mezinárodní společnosti Cord Blood Center.
Zlínský kraj – Učebnice, sešity, pouzdro, nápoj, svačinu a tělocvik. Tohle všechno nosí v aktovce žákyně páté třídy Aneta Maliníková ze Zlína. „Aktovku jsem si schválně zkusila vážit a měla 5,8 kilogramu.
Londýn – Britští homosexuální muži smějí od listopadu opět darovat krev, ovšem za podmínky, že po dobu 12 měsíců před odběrem nebudou mít pohlavní styk s jiným mužem.
Hráz u Měčína - Již čtrnáct dnů mají špatné spaní obyvatelé Hráze u Měčína na Klatovsku. Do jejich obce totiž pravidelně po setmění přichází liška a v blízkosti domů dělá neplechu.
Benešov - Dalším hostem nekonečné řady on-line rozhovorů byl ve čtvrtek 15. září Jiří Stabla, propagátor a spolumajitel internetového obchodu s konopnými výrobky.
Vyškovsko - Na Vyškovsku prodělalo letos lymeskou boreliózu čtyřiatřicet lidí oproti loňským devatenácti. Encefalitidy se ale nikdo nebojí, očkovaných je mezi lidmi pořád stejně málo.
Opava – Raritou se může pochlubit Mateřská škola Havlíčkova v Opavě. V rámci projektu Minigrant Veolia totiž získala finance, za které vybudovala rehabilitační venkovní chodník pro handicapované a pořídila tři kovová pískoviště, takzvané pískovničky.
Česká Lípa – Anonymní, přesto profesionální a spolehlivou cestu k ověření zdraví nabízí českolipská nemocnice každému, kdo má obavu z ohrožení virem HIV. Preventivně jsou kontrolováni pouze všichni dárci krve.
Koním se Světlana Mazáčová z Uherského Hradiště věnuje odmala. Když jezdila ještě jako dítě, o hipoterapii – léčbě chorob jízdou na koni – pravděpodobně vůbec neslyšela. Vše před několika lety změnil osud. A to ze dne na den. Její manžel, sportovec a hasičský velitel, po operaci na půl těla ochrnul.
Rybnik, Prostějov – Hned několik krásných duelů přinesl souboj 4. kola boxerské interligy mezi domácím Rybnikem Grizzlies a Prostějovem Bulls. Hanáci sice vyhráli souboj, tzv. žolíka, kterým byl pro tento zápas Hamo Aperjan ve váze do 60 kg, přesto odjeli ze Slezska poraženi v poměru 11:4.
Sedlčany - Všichni příznivci dobré nálady mohou zavítat 20. září v 19.30 hodin do sedlčanského kulturního domu, kam přijedou známí baviči Karel Šíp a Josef Náhlovský s pořadem Všechnopartička.
Slovácko /AKTUALIZOVÁNO/ – Když se Jan Ksiazkiewicz prochází rodinným ovocným sadem na okraji Kunovic a utrhne si červený plod z jedné ze sedmi stovek jabloní, může se do něj zakousnout opravdu s chutí. Je totiž ekozemědělcem.
Staré Město – Koním se Světlana Mazáčová z Uherského Hradiště věnuje odmala. Když jezdila ještě jako dítě, o hipoterapii – léčbě chorob jízdou na koni – pravděpodobně vůbec neslyšela.
Více než třetina Evropanů trpí duševními chorobami - od nespavosti přes deprese až po demenci. Uvádí to závěry studie duševního zdraví obyvatel 30 evropských zemí, o níž dnes informoval britský deník The Daily Telegraph.
Na kůře stromů se často objevuje tečkovitost v podobě drobných oranžových kupiček. Jedná se o hlívenku či také nektriovou rakovinu (Nectria cinnabarina). Napadá ovocné i okrasné dřeviny. Vyskytuje se hlavně ve vyšších oblastech.
Římský hrách neboli cizrna je luštěnina příbuzná hrachu, kterou pěstovaly starověké civilizace již před sedmi tisíci lety. Do severní Evropy se dostala ve středověku. Od 15. století se cizrna stala běžnou venkovskou potravinou a následně se probojovala i do měšťanské gastronomie, do té doby vyhrazené masitým pokrmům. Koncem 19. století upadla nadlouho do zapomnění a nyní se do české kuchyně vrací.