Nevíte přesně, na co máte jako pacient právo, nebo nejste spokojeni s poskytnutou zdravotní péčí? Obraťte se na zdravotní pojišťovny, které v klientských centrech či call centrech poradí, jak postupovat.
Orlickoústecko – Žně v regionu začaly, ozimého ječmene je sklizena polovina z více než dvou tisíc hektarů. „Výnos je velice dobrý, nadprůměrný. Pohybuje se kolem šesti tun z hektaru, to jsme už dlouho neměli. Je to především díky optimálním podmínkám pro vegetaci, kvalita zrna je dobrá,“ říká spokojeně Václav Koblížek, ředitel okresní Agrární komory.
Šumperk – Ocitnout se v nemocnici není rozhodně nic veselého. Snad nejhůř snášejí pobyt v nemocničním prostředí děti. V Šumperské nemocnici, která je členem skupiny AGEL, teď pomáhá dětem zbavit se svého strachu herní specialista a jeho pomocnice – panenka Cecilka.
Olomoucký kraj - Nevíte přesně, na co máte jako pacient právo, nebo nejste spokojeni s poskytnutou zdravotní péčí? Obraťte se na zdravotní pojišťovny, které v klientských centrech či call centrech poradí, jak postupovat.
Byšice - Vystupuji z auta na měkkou lesní cestičku. Všude kolem na mě dýchá nádherná vůně lesa. Je až neskutečné ticho, slyším jen šumění listí a zpěv všudypřítomného ptactva. Není divu, jsem totiž v lese nedaleko Byšic. Jen kousek přede mnou stojí dva bzučící vozy plné včel.
Lovosice - Na základě návrhu Hlavní koordinační skupiny komunitního plánování schválila Rada města Lovosice rozdělení 300 000 Kč schválených v rozpočtu města Lovosice na rok 2011 do dotačního programu „Sociální služby a služby související v roce 2011“.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 20. ČERVENCE/ - Tak jsem opět absolvoval MoR. Už poosmé. Naštěstí se nejednalo ani o dýmějovou či plicní formu nechvalně proslulé nemoci kosící svého času evropské obyvatelstvo, ani o setkání s čelnými představiteli zlínské radnice.
Prostřední Bečva /FOTOGALERIE/ – Zajímavý program měli na úterní odpoledne naplánovaný účastníci letního tábora pro hemofilické děti, který se v těchto dnech koná v rekreačním středisku Ondrášův Dvůr v Bílé-Mezivodí.
Liberec – Smrt zvířete je v zoo vždy smutnou událostí. Slonice Gaurí měla tu smůlu, že patřila k největším a nejtěžším tvorům, kteří zahradu obývali. Po její smrti proto musela být na místě rozřezána, aby ji ošetřovatelé z výběhu vůbec dostali.
Blata /FOTOGALERIE/ – Penzion Blata se stal na čtrnáct dnů útočištěm čtyřiceti tří dětí s cukrovkou (diabetes melitus), které do Českého ráje přijely z celé republiky.
Liberec – Smrt zvířete je v zoo vždy smutnou událostí. Slonice Gaurí měla tu smůlu, že patřila k největším a nejtěžším tvorům, kteří zahradu obývali. Po její smrti proto musela být na místě rozřezána, aby ji ošetřovatelé z výběhu vůbec dostali.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Generál Laudon jede přes vesnici… Kdo by neznal slova známé písně? Zaslechlo je snad každé dítě, pro něž nebylo problémem naučit se jednoduchý popěvek. To, že ústřední postava písně byla minimálně v Evropě vysoce uznávaným vojevůdcem však tuší dítě málokteré.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Vláda chystá další útok na peněženky lidí. Navrhuje totiž zvýšit spoluúčast pacientů ze současných 17,5 procent na 22 procent do roku 2014. Míní tím napumpovat do zdravotnictví další peníze.
Žďársko – Jeden den tropické třicítky ve stínu a druhý den sotva patnáct stupňů Celsia – to je podle zdravotníků nebezpečnější než dlouhotrvající úmorná vedra. Přesvědčila se o tom i třiašedesátiletá Jarmila K. ze Žďáru nad Sázavou, která skončila v nemocnici s infarktem.
Uherskohradišťsko –Pohřešovaného pětapadesátiletého Miroslava Šantora, který odešel ve čtvrtek 14. července z domu v jedné z obcí na Uherskohradišťsku, objevili mrtvého.
Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - O víkendu se do Mladé Boleslavi sjeli chovatelé a milovníci psů, aby jejich miláčkové bojovali o tituly v soutěži krásy.
Martínkov – Rozumí rostlinám Asie jako málokdo u nás. Pronikl do základů čínské medicíny, ale jak s pokorou říká, sám neléčí. Přesto dokáže pojmenovat stovky asijských bylin včetně účinků a způsobu užití. Díky zkušenostem a povědomí, které o nich má, si nebere servítky směrem k farmaceutickým lobby.
Ostrava – Práci šičky v textilní fabrice vydržela jen jeden den. Nebýt možnosti pracovat pro chráněnou dílnu Charity svatého Alexandra v Ostravě-Kunčičkách, asi by měla Petra Prstecká velký problém najít si někde uplatnění.
Hranice – Vysoký tmavovlasý muž s výraznými brýlemi vychází z hranického nádraží. V batohu si nese balíček čistých jehel, dezinfekční tampony a jiné pomůcky. Ne, není to feťák. Je to ten, který se uživatelům drog snaží pomoct nebo aspoň co nejvíce zmírnit riziko, které pro sebe i své okolí mohou představovat. Tomáš Šenovský je už více jak půl roku kontaktním a terénním pracovníkem hranického centra Kappa-Help.
Branice – Dvaadvacetiletá studentka Miroslava Čunátová možná drží zajímavý primát. Zřejmě je nejmladší kronikářkou na Písecku. O prázdninách to bude rok, co psaní kroniky převzala. Je za to ráda. „Paní Marie Míková mi ze začátku hodně pomohla. Poradila mi, za to jí musím poděkovat, bez ní bych nevěděla, co dělat,“ chválí svou předchůdkyni studentka Mirka.
Nejčastější příčinou ztráty zraku u lidí nad 65 let je věkem podmíněná makulární degenerace. Stárnutí zastavit nelze, ale je možné se o své oči starat a zmírnit tak rizika tohoto vážného onemocnění.
Tovačov – Novou službu nabízí od začátku července klientům tovačovský domov pro seniory. V novém domově se zvláštním režimem se můžou ubytovat osoby straší pětapadesáti let s omezenou mírou soběstačnosti či ztrátou paměťových a orientačních schopností.
Zlín – „Vaše dítě je postižené,“ si vyslechne i přes vymoženosti medicíny od lékařů nemalé množství rodičů. Mezi ty, kteří se s nemocí svého dítěte museli vyrovnat, patří také Markéta Kotásková ze Spytihněvi na Zlínsku. Její pětiletý syn Kryštof trpí Downovým syndromem.
Uherskohradišťsko – Nepříjemné překvapení zažila popříchodu domů manželka pětapadesátiletého Miroslava Šantora. Ten totiž odešel ve čtvrtek 14. července z domu s přáním, aby jej nikdo nehledal.
Římský hrách neboli cizrna je luštěnina příbuzná hrachu, kterou pěstovaly starověké civilizace již před sedmi tisíci lety. Do severní Evropy se dostala ve středověku. Od 15. století se cizrna stala běžnou venkovskou potravinou a následně se probojovala i do měšťanské gastronomie, do té doby vyhrazené masitým pokrmům. Koncem 19. století upadla nadlouho do zapomnění a nyní se do české kuchyně vrací.
Praha – Exprezident Václav Havel, který se dosud nezotavil z březnového zánětu dýchacích cest, rehabilituje doma pod dohledem renomovaného fyzioterapeuta Pavla Koláře.
Valašské Meziříčí /FOTO/ – Dědeček Josefa Kovaříka se plavil po Dunaji na obchodní lodi. Také jeho vnuk se toužil stát námořníkem. Nedávno si svůj klukovský sen splnil. Pracoval na lodi La Grace, která je replikou pirátské plachetnice z osmnáctého století.