Severní Čechy – Podle Jany Prattingerové z Krajské hygienické stanice Libereckého kraje je v posledních letech patrný nárůst zejména u dávivého kašle. „Loni jsme zaznamenali 88 případů, jen za letošní rok bylo hlášeno 12 nových onemocnění. Většinou se jedná o dospělé či dospívající,“ říká epidemioložka.
Jindřichohradecko – Jestli teprve tři zmrzlí, kteří začínají ve čtvrtek 12. května, ještě přijdou, nebo si vybrali již svou daň minulý týden, zatím zahrádkáři na Jindřichohradecku nedokáží odhadnou.
Kutná Hora – Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora nastoupili v neděli 7. května na svém domácím hřišti v Tyršově ulici na Žižkově proti předposlednímu týmu tabulky – Lokomotivě Vršovice.
Písek - Pro všechny, kteří jí znali a zejména pro studenty, učitele a další zaměstnance Střední zemědělské školy v Písku, to byla těžko uvěřitelná zpráva.
Plzeň – V Plzni byla včera odhalena pamětní deska obráncům středověké Plzně, kteří v letech 1433 až 1434 čelili husitskému obléhání města. Historik Západočeského muzea v Plzni Miroslav Hus popisuje, co se tehdy ve městě odehrávalo.
Kroměříž – Zdraví je hoden ten, kdo se o ně stará den co den. Tímto heslem se bude řídit jubilejní desátý ročník Mezinárodního dne ošetřovatelství. Koná se ve čtvrtek dopoledne na kroměřížském Velkém náměstí.
Liberec – Už patnáctý ročník celonárodní květinové sbírky Český den proti rakovině vypukne zítra. Do ulic vyrazí dobrovolníci, v těch libereckých budou organizováni hlavně společností onkologických pacientů ARCUS SOP, která spolupracuje s patnácti vybranými školami z Liberce a okolí.
Olomouc – Pokus o překonání českého rekordu v počtu lidí, kteří společně vyrazí s turistickými holemi, se v úterý uskuteční ve Smetanových sadech v Olomouci.
Jihlava – Nechat si odborníkem prohlédnout mateřská znaménka a přesvědčit se, že tělo neohrožuje rakovina kůže. Přesně z těchto dvou důvodů včera zamířila stovka lidí na kožní ambulanci Nemocnice Jihlava.
Vyškovsko – O dalšího půl procenta poklesla v dubnu nezaměstnanost na Vyškovsku. Momentálně je v regionu 8,16 procent lidí bez práce, v březnu to přitom bylo přes osm a půl procenta. Počet pracovních míst vzrostl hlavně díky nastupující nabídce sezonních prací.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Další z preventivních akcí, jejímž cílem bylo poučit pacienty o prevenci a důležitosti pravidelných prohlídek, uspořádali v pondělí dopoledne na kožním oddělení přerovské nemocnice. Lékaři a sestry tu během Evropského dne melanomu bezplatně vyšetřili desítky lidí.
Olomouc – Desítky lidí využila nabídky olomouckých zdravotníků a nechaly si v pondělí v ambulanci Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL) bezplatně zkontrolovat mateřská znaménka v rámci Evropského dne melanomu.
Boleradice /FOTOGALERIE/ – Velkým úspěchem pro boleradický divadelní spolek bratří Mrštíků skočila přehlídka ochotnických divadelních souborů Jarní Sešlost 2011. Hra Maryša v režii Aleny Chalupové byla nominovaná na Národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou a uspěl Robin zbojník.
Kroměřížsko - Občanská demokratická strana (ODS) před nedávnem oslavila dvacet let svého vzniku. Na Kroměřížsku je strana podle některých svých členů co se týče základny stále stabilní, neshodnou se na tom ale všichni.
Nový Jičín - Nemocnice zaznamenala nárůst onkologických onemocnění. Jen za první čtvrtletí tohoto roku operovali zdejší doktoři více než sedm set pacientů s diagnózou rakovina.
Prostějov – „Minulý týden jsem musel řešit nějaké problémy na stavbě našeho rodinného domu. Na sluníčku jsem pobyl zhruba dvě hodiny a spálil obličej i krk,“ popisuje čtyřicetiletý Radek Pokorný z Prostějova. Už čtvrtý den si maže spálená místa krémy po opalování.
Vyškov – Sisyfovská práce, boj s větrnými mlýny, marná snaha. Tak mluví představitelé Vyškova i jeho obyvatelé o boji s holuby, kteří jako každoročně na jaře zakládají nová hnízda a špiní centrum města svými výkaly, ucpávají okapy a navíc přenášejí nemoci. Zbavit se jich je však zřejmě nemožné, válka mezi ptáky a lidmi už totiž trvá dlouhá léta.
Studénka – Mimořádně zajímavou výstavu obrazů nabízí v těchto dnech Studénka. Jejich autorka Věra Bárová je přes svou těžkou nemoc dokáže malovat ústy a vleže. Její působivá díla můžeme vidět až do poloviny května ve studénecké Městské knihovně.
Přerov – Nádory kůže patří k nejzákeřnějším onkologickým onemocněním a počet nemocných stále roste. Pokud i vám dělají starost pigmentová znaménka a nejste si jistí, co s nimi, pak právě pro vás připravila na pondělí devátého května přerovská nemocnice speciální akci, při níž budou lékaři a sestry kožního oddělení ošetřovat a radit zdarma.
Hodonice – Šest týdnů na zacvičení a pak starostenská zodpovědnost na krku. Takové překvapení čekalo půl roku po volbách pětatřicetiletého Petra Krogera. Dosavadního místostarostu zvolili ve čtvrtek hodoničtí zastupitelé prvním mužem obce.
Zámyšl, Svojše – Pokračujeme v seriálu o jednotlivých obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme i do sto a více let starých novin, abychom zjistili, co se o obcích psalo.
Olomouc – Zhoubné kožní nádory se vyskytují stále častěji, proto zdravotníci nabízejí možnost bezplatného vyšetření mateřských znamének. V pondělí v rámci Evropského dne melanomu si zájemci mohou nechat zkontrolovat znaménka na Klinice chorob kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL).
Tučín /FOTOGALERIE/ – Country tance na parketu před podiem, pohodová muzika a jako bonus projížďka po obci speciálním vláčkem Tučolínem – tak to vypadalo v sobotu odpoledne na festivalu ve vesnici roku, ověnčené celorepublikovým i evropským titulem.
Valašské Meziříčí – Boj na dvou frontách nyní svádějí ve Valašském Meziříčí. Nepřítel je pokaždé stejný. Potkan. Přenašeč nebezpečných nemocí, kterému se nejlépe daří ve špíně a odpadcích.
Brno – Nejen teploty kolem dvaceti stupňů Celsia budou v sobotu a neděli lákat Brňany ven. První květnový víkend totiž nabízí mnoho možností, jak vyplnit volné chvíle.
Hradec Králové – Snaha zřídit ve městě babybox naráží na negativní postoj fakultní nemocnice, která se brání z legislativních důvodů. Podle názorů vedení zařízení neovlivní počet dětí, kterým chce někdo ublížit.
Ostrava– Myslíte si, že chytit infekci v nemocnici, či dokonce během pouhého vyšetření u lékaře je nemožné? Podle průzkumu v několika českých nemocnicích je opak pravdou.
Hradec Králové – Snaha zřídit ve městě babybox naráží na negativní postoj fakultní nemocnice, která se brání z legislativních důvodů. Podle názorů vedení zařízení neovlivní počet dětí, kterým chce někdo ublížit.
Blansko – Na to, jak se schovávali za války, si dědeček vzpomene, co měl před hodinou k obědu, v paměti hledá už těžko. Jestli zapomínání souvisí se stárnutím, nebo zda už stojí na prahu demence, si lidé můžou nechat vyšetřit v Senior centru Blansko. Domov byl totiž vybrán jako jedno z testovacích míst v projektu Dny paměti.
Vyškovsko – S teplými dny a vlhkými rány nepřichází v květnu jenom radosti, ale také přinejmenším jedna starost. Toto počasí totiž náramně svědčí klíšťatům.
Zlín - Profesor Kypros Nicolaidesve čtvrtek přednášel o prenatální péči v Academia centru Univerzity Tomáše Bati. Kyperský rodák, který žije v Anglii, je jedním ze zakladatelů oboru fetální medicíny. Ta se zabývá diagnózou a léčbou plodu v děloze.