
Ředitel: Tady stojím, tak mne zastřelte!
Liberec - Liberecká nemocnice se bouří. Na šest set zaměstnanců včera na mítinku protestovalo proti nynějšímu vedení. A podepsalo petici.
Liberec - Liberecká nemocnice se bouří. Na šest set zaměstnanců včera na mítinku protestovalo proti nynějšímu vedení. A podepsalo petici.
Liberec - Liberecká nemocnice se bouří. Na šest set zaměstnancůve středu 22. červnana mítinku protestovalo proti nynějšímu vedení. A podepsalo petici.
Krnov /FOTOGALERIE/ - Stávkovat umí nejen odboráři. Ve středu ráno se rozhodli názorně předvést svou nespokojenost také žáci základní školy na Janáčkově náměstí v Krnově.
Praha – Předáci dopravních odborů budou ve čtvrtek jednat o případných dalších protestech proti vládním reformám.
Zlín - Na programu čtvrtečního zastupitelstva je materiál, který má zamezit nárůstu počtu videoterminálů na území statutárního města Zlína, stejně jako návrh novelizace vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na některých veřejných prostranstvích.
Česká Lípa – Rodiče mají na zápis dítěte do svého cestovního pasu čas už jen pár dní. Od července už radnice tyto požadavky nebudou přijímat. Každé dítě pak, včetně kojenců, bude muset mít svůj vlastní pas.
Praha – Předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se ve středu dohodli na tom, jak budou dál postupovat kvůli vládním reformám.
Praha – Poslanecká sněmovna v úterý schválila první část zdravotní reformy. Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění zvyšuje poplatek za hospitalizaci ze 60 na 100 korun denně a umožňuje zavedení takzvaných standardů zdravotní péče.
Praha -Prezident Václav Klaus dnes podepsal pět nových ekonomických zákonů. Jedním je novela zákoníku práce, která sjednocuje postavení zaměstnaneckých rad a odborů. V platnost vstoupí i novely zákonů o nakládání se surovými diamanty, o finančním arbitrovi, kolektivním investování a hornické činnosti. Sdělil to prezidentův mluvčí Radim Ochvat.
Litoměřice – Projekt zvýšení kvality a efektivity řízení je realizován na Městském úřadu Litoměřice.
Znojmo -Zcela protikladně rozhodli znojemští radní o budoucnosti šesti lidí spravujících počítače a sítě na úřadě. Jejich oddělení nejprve rozpustili, za jedenáct dní rozhodnutí zrušili.
Praha – Odbory se v pondělí s vládou na jednání tripartity nedohodly na části zdravotnické reformy, která má umožnit stanovení základní péče a připlácení za nadstandard.
Praha – Koalice dopravních odborů, která pořádala minulý čtvrtek stávku v dopravě, hrozí dalšími nátlakovými akcemi.
Prostějov – Nový šéf městských lesů Tomáš Vrba i před nedávnem jmenovaný jednatel Společenského domu Roman Vejmola se v úterý odpoledne představili v obřadní síni radnice prostějovským zastupitelům.
Praha – Stávka v pražské MHD částečně zjitřila vztahy mezi některými zaměstnanci pražského dopravního podniku (DP) a vedením.
Praha – Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se v pondělí sejdou k dalšímu kolu vyjednávání o podobě reforem chystaných kabinetem premiéra Petra Nečase.
Brno – Situace se trochu zlepšila, ale to nestačí, říkají odboráři z brněnské pobočky tchajwanského výrobce elektroniky Wistron InfoComm.
Praha - Zlomový reformní zákon, který pacientům umožní připlácet si na lepší péči i materiál, má být v úterý na programu sněmovny. Zdravotní výbor udělal v textu ministra Leoše Hegera (TOP 09) změny a doporučil ho sněmovně ke schválení.
Jak vidí výsledek odborové stávky politolog Jiří Štefek.
Východní Čechy – S většinou požadavků protestujících odborářů se ztotožňuji, řekl hradecký hejtman Franc.
Východní Čechy - S většinou požadavků protestujících odborářů se ztotožňuji, řekl hradecký hejtman Franc.
Východní Čechy - Politolog a publicista Jiří Štefek okomentoval proběhlou stávku.
Východní Čechy - S většinou požadavků protestujících odborářů se ztotožňuji, řekl hradecký hejtman Franc.
Ostrava – Moravskoslezský kraj bude chtít přibližně tři miliony korun po dopravcích, jejichž spoje kvůli středeční stávce nevyjely.
Vinohrady – Čtvrteční stávka dopravních odborů znamenala pro pražskou záchrannou službu méně práce než v jiných dnech.
Praha /ROZHOVOR/ – Když stávkují učitelé nebo úředníci, nikoho to moc nebolí. Pokud ale zůstanou doma železničáři, je zle. Jejich tlaku před čtrnácti lety ustoupil i tehdejší předseda vlády Václav Klaus. I čtvrteční protest režírovali hlavně odborářští bossové z dopravních svazů. S výsledkem byli spokojeni.
Praha /ROZHOVOR/ – Strážce státní pokladny Miroslav Kalousek si čtvrteční stávku užil, s úsměvem vyšel mezi odboráře a s gustem jim vysvětloval, proč tato vláda neustoupí jejich tlaku ani o píď.
Praha – Předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek podpořil požadavek odborů na odvolání ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Jeho reakce na čtvrteční stávku byla podle Sobotky „zcela neadekvátní“ a „velmi nepatřičná“, stejně jako hodnocení stávky premiérem Petrem Nečasem (ODS).
Východní Čechy – Žádný čtvrtek, ale poklidná sobota. Mnozí Východočeši ve čtvrtek o stávce hlasovali nohama, vzali si dovolené a odjeli z měst na prodloužený víkend.
Praha – Život v Česku se po čtvrteční celodenní stávce na železnici a v hromadné dopravě velkých měst vrátil do všedních kolejí. Vlaky začaly jezdit podle jízdního řádu, první dálkové spoje, které čekaly na oficiální ukončení protestu, České dráhy vypravily krátce po půlnoci.
Klatovsko – Známým i neznámým obyvatelům Klatovska položil ve čtvrtek Deník dvě stejné otázky: Co říkáte na stávku odborů? Dotkla se vás osobně?
Praha – Předseda VV Radek John se chce ještě před pondělním jednáním tripartity setkat s odborářským šéfem Jaroslavem Zavadilem. Chtějí spolu jednat mimo jiné o sociálních dopadech reforem. VV se snaží, aby byly sociálně citlivé, řekl John.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Čtvrteční stávka v dopravě podle prezidenta Václava Klause zasáhla obyčejné lidi, a nikoliv papaláše, jak odbory zamýšlely.
Londýn, Atény – Španělsko, Řecko, Maďarsko a teď i Spojené království. Nástup léta nepřináší jen vedra, ale i davy v ulicích a vztek lidí na vlády
Praha – Po jednodenní pauze vynucené čtvrteční odborářskou stávkou opět vyjelo pražské metro. Vlaky podzemní dráhy by stejně jako zbytek městské hromadné dopravy měly již v pátek jezdit podle platných jízdních řádů.
Klatovy – Názory lidí na akci odborů se různí. Život obyvatelům Klatovska však nezkomplikovala.
Olomouc – František Stuchla a Petr Kvěš usedají přes týden i o víkendech za řízení tramvají, kterými pak vozí cestující po Olomouci. Ve čtvrtek ve čtyři ráno do práce sice přišli, ale jen proto, aby se připojili k dalším desítkám stávkujících zaměstnanců dopravního podniku.
Kolín - Demonstrace, protesty, transparenty, barikády. Nic takového se v rámci celorepublikové stávky odborů rozhodně v Kolíně nekonalo.
Pardubice - „Nedovedeme si představit, že budou řidiči chodit do důchodu v 70 letech,“ říká odborář
Olomouc /ROZHOVOR/– „Důležité je, že se zastavila železnice, možná mohl být protest i razantnější,“ řekl Jiří Šafář, předseda Regionální rady odborových svazů v Olomouckém kraji při Českomoravské komoře odborových svazů (ČKMOS). Ve čtvrtek společně s dalšími odborářskými předáky například z oblasti školství, obchodu, či státních orgánů přijel podpořit stávkující železničáře a zaměstnance Dopravního podniku města Olomouce.
Prostějovsko – Čtvrteční stávka na železnici neznamenala v Prostějově žádné extrémní zvýšení hustoty automobilové dopravy. Na druhou stranu poškodila ekonomiku autobusových přepravců. „Ubyla nám třetina pasažérů,“ odhadl ve čtvrtek odpoledne Jiří Hloch, šéf autobusové divize prostějovské společnosti FTL.
Praha /FOTO, VIDEO, GRAFIKA, AKTUALIZOVÁNO/ – Stávka dopravních odborů zastavila ve čtvrtek v Česku na celý den osobní i nákladní vlaky a někde omezila městskou dopravu. V Praze přestalo vůbec poprvé úplně jezdit metro.
Šumpersko/Jesenicko – Na koleje na Šumpersku a Jesenicku nevyjel ve čtvrtek 16. června žádný vlak Českých drah. Jejich zaměstnanci se připojili ke stávce, kterou vyhlásily odbory.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Stávka odborářů sice nezastavila ve čtvrtek život v Liberci, ale naštvaných hlasů bylo slyšet hodně.
Žďár nad Sázavou – Místo vlaky jako obyčejně jeli ve čtvrtek do práce, nebo do školy autobusy. Tak by se dalo zjednodušeně popsatcestování lidí za svými povinnostmi v okrese Žďár nad Sázavou.
Mladá Boleslav - Stávka dopravních odborů dnes nijak neomezila výrobu v největší české automobilce Škoda Auto
Doubice - Docela mě děsí, jak média „vládní služby“, což je podle mého hlavně Česká televize, děsily před dnešním dnem veřejnost ohledně stávky.
Plzeň – Dnešní stávka odborářů zasáhla také Plzeňsko. Už od půlnoci se zastavil provoz na všech nádražích, vlaky zůstaly stát. Ranní dopravu to ale nijak výrazně nezasáhlo. Lidé, kteří jinak cestují vlakem, teď do práce cestovali autobusem nebo auty.
Šumpersko /JÍZDNÍ ŘÁDY/ – Na koleje na Šumpersku a Jesenicku nevyjel ve čtvrtek 16. června ráno žádný vlak Českých drah. Jejich zaměstnanci se připojili ke stávce, kterou na tento den vyhlásily odbory.
Praha – Všechny pobočky České pošty ve čtvrtek otevřely. Některé zásilky v Praze a středních Čechách pošta kvůli stávce doručí se zpožděním v pátek. Oznámil to mluvčí pošty Ivo Mravinac.