NÁCHODSKO - S nenechavými prackami vandalů se potýkají snad v každém městě. Tato individua ničí například lavičky, rozhazují odpadkové koše a zaměřují se i na dopravní značky. Ty pak na místo toho, aby informovaly a dávaly příkazy i výstrahy řidičům, končí zohýbané, posprejované či dokonce vytržené ze země a vhozené úplně na jiné místo.
TRUTNOV - Je několik minut po půlnoci a policejní auta vyrážejí od obvodního oddělení v doprovodu městských strážníků a úředníků na utajovanou kontrolu barů a diskoték.
Pěkně draho vyjde řádění vandalů. Své o tom vědí pracovníci Technických služeb v Kamenici nad Lipou, kteří opět uklízeli následky po nočních hrátkách vandalů.
VOLYNĚ - Nepořádek po pejskařích a málo odpadkových košů na psí exkrementy, to byl jeden z nedostatků, na který si stěžovali lidé na akci Den s deníkem.
VYSOKÉ MÝTO - Po několikaměsíční rekonstrukci bylo před několika dny slavnostně zpřístupněno oblíbené dětské hřiště v Brandlově ulici (pod Jungmannovými sady).
ROZVADOV - Ve sklenici s čokoládovým krémem našel služební pes Rolf na hraničním přechodu v Rozvadově několik gramů hašiše. Kelímek byl odložen v odpadkovém koši linkového autobusu z Barcelony
NEJDEK - Jako přestupek šetří karlovarská policie incident, při kterém dosud neznámý pachatel, respektive pachatelka, rozlil v Penny marketu v Nejdku na Karlovarsku kyselinu, a mohl tak ohrozit zdraví pětadvaceti zákazníků a šesti prodavaček.
LIBOCHOVICE - Místo skla plechy. V bývalé libochovické sklárně rozjíždějí kovovýrobu. Šancí je zatím pro 45 lidí, kteří tu našli práci. Do konce roku má vzniknout ještě 25 míst.
PRAHA - Silničáři spočítali, že každý rok uklidí z dálnic 2300 tun odpadků. Použité kelímky, plechovky či papíry ovšem nejsou jenom v odpadkových koších, ale válejí se také na vozovce a v jejím nejbližším okolí, kam je odhodí řidiči projíždějících automobilů.
KROMĚŘÍŽ - Nedostatek odpadkových košů, neudržovaný dětský koutek, absence chodníků a dopravních značek, kontejnery na tříděný odpad zabírající parkovací místa. To jsou věci, které trápí některé z obyvatel ulice Zborovská v Kroměříži.
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - V Moravské Třebové se na etapy opravuje sídliště Západní. Kompletní regenerace by měla být hotová v roce 2010. Město se zapojilo do programu regenerace sídlišť. Ta je rozdělena do pěti etap, z nichž první byla zahájena loni na podzim.
PLZEŇ - Plzeňské hypermarkety Tesco, Hypernova a Globus budou minimálně do konce roku nabízet zákazníkům igelitové tašky tak, jak tomu bylo doposud. Nepotvrdily se tedy zprávy o tom, že by se za igelitové tašky mělo brzy platit.
ODRY - Další počin ke zlepšení podmínek ve sportovním a rekreačním areálu na okraji Oder odsouhlasili v pondělí na svém mimořádném jednání oderští zastupitelé.
Třeboň, Slavonice, Jindřichův Hradec/ Kromě peněz v kasách restauratérů, ubytovatelů a obchodníků za sebou zanechávají turisté také množství odpadu a někde i poničené značení a propagační tabule.
NETOLICE - Otrlost některých lidí opravdu nezná hranic. Hrátky neznámého vandala tentokrát odneslo sousoší svatého Jana Nepomuckého na náměstí v Netolicích.
HRANICE - Více odpadkových košů a laviček, větší množství zeleně, vybudování dětského hřiště a sportoviště, takové požadavky vznesli obyvatelé hranického sídliště Hromůvka v anketě, kterou uspořádala místní radnice. Ta plánuje regeneraci sídliště, nejprve se však chtěla obyvatel sídliště zeptat, jak si jeho obnovu představují.
HRANICE - Více odpadkových košů a laviček, větší množství zeleně, vybudování dětského hřiště a sportoviště, takové požadavky vznesli obyvatelé hranického sídliště Hromůvka v anketě, kterou uspořádala místní radnice. Ta plánuje regeneraci sídliště, nejprve se však chtěla obyvatel sídliště zeptat, jak si jeho obnovu představují.
PŘÍBRAM - Příbramská radnice nechala před několika dny v centru města rozmístit celkem čtyřicet nových betonových odpadkových košů za celkem 110 tisíc korun.
PRAHA - Do několika let by se v hlavním městě měly vyměnit všechny odpadkové koše, s výjimkou těch, které jsou v metru. Počítá s tím návrh, který městské radě předložil radní pro životní prostředí Petr Štěpánek.
KOLÍNSKO/KÁCOV - Mnoho prohřešků se zatím organizátorům letošního O2 Sázavafestu vytknout nedá. Mezi pódii je pořádek, odpadkových košů dostatek a návštěvníci je celkem pečlivě využívají, za tácek od klobásy odložený vedle své deky na trávu se na ně příliš zlobit nelze.
KÁCOV - Mnoho prohřešků se zatím organizátorům letošního SázavaFestu vytknout nedá. Mezi pódii je pořádek, odpadkových košů dostatek a návštěvníci je využívají, za tácek od klobásy odložený vedle své deky na trávu se na ně příliš zlobit nelze.
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Centrum Velkého Meziříčí se o víkendech stává terčem mladých vandalů. Opilá mládež ničí dopravní značky, vysypává odpadkové koše a vrhá se i na auta.
ČÁSLAV - Až nepochopitelně se choval třiadvacetiletý mladík z Čáslavi. U prodejny dětských oděvů v ulici Generála Moravce v podnapilém stavu rukou rozbil sklo výlohy prodejny, po ulici rozházel několik plastových košů na odpadky a přitom hlasitě pokřikoval a nadával. Způsobil škodu 2,5 tisíce korun. Podezřelý je z trestného činu výtržnictví.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Škody dosahující několika desítek tisíc korun. To je výsledek řádění sprejerů od začátku roku ve Zlínském kraji. Nejvíce případů eviduje policie na Zlínsku. Od ledna letošního roku jich řešila už čtyřicet. Škodu za téměř deset tisíc pak napáchali vandalové ve Vizovicích v červnu letošního roku.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Škody dosahující několika desítek tisíc korun. To je výsledek řádění sprejerů od začátku roku ve Zlínském kraji.
Nejvíce případů eviduje policie na Zlínsku. Od ledna letošního roku jich řešila už čtyřicet. Škodu za téměř deset tisíc pak napáchali vandalové ve Vizovicích v červnu letošního roku.
BŘECLAVSKO - S neukázněností návštěvníků a nepořádkem se potýkají správci turistických oblastí na Břeclavsku. Častým nešvarem je odhazovaní odpadků ve volné přírodě nebo mimo odpadkové koše.