Bučovice – Privatizace městských bytů v Bučovicích se chýlí ke konci. Město se tak snaží šetřit rozpočet, protože často musí platit neúměrně moc peněz za opravy domů, kde vlastní třeba jen jeden byt. Zhruba sto dvacet bytů má ovšem ve vlastnictví města zůstat.
Nový Jičín – Před měsícem Deník informoval o odchodu učňů z nejznámějšího novojičínského hotelu Praha v centru města. Situace nabrala na obrátkách a další osud městského klenotu je v rukou krajských a novojičínských zastupitelů.
Uherské Hradiště – Objízdná trasa přes hradišťské sídliště Východ byla nutným zlem pro řidiče nákladního vozu Jiřího Pomajbíka. V nejbližších dnech by ale jízda „krokem" v kolnách aut přes sídliště měla skončit.
Kroměříž – Termín pro zahájení sezóny kroměřížského koupaliště Bajda byl sice kvůli rekonstrukci naplánován na včerejšek, místo plavců se tam ale stále pohybují dělníci. A ještě déle než týden se na tom nic nezmění.
Ústí nad Labem - Zcela bez smlouvy získalo Ústí nad Labem architektonické grafické návrhy akvacentra a opravené plavecké haly na Klíši. Vedení města je veřejnosti ukázalo na posledním jednání zastupitelstva. Ústecký deník proto po městě chtěl vidět dokument, na jehož základě vznikl. Nepochodil.
Praha - Maloobchodní tržby v květnu bez sezonního očistění meziročně klesly o 2,1 procenta po dubnovém poklesu o 4,1 procenta. Růst zaznamenal pouze prodej nepotravinářského zboží, uvedl dnes Český statistický úřad.
Praha – Pražany cestující metrem čeká v následujících dnech výluka zelené linky. „Áčko" se od zítřka do neděle zcela zastaví mezi stanicemi Můstek a Dejvická. Důvodem je oprava výhybky, která je v provozu 35 let.
Prachaticko – Až do konce října budou úseky některých vozovek druhé a třetí třídy v regionu čekat na svou opravu. Někde už jsou dodavatelé se svou prací hotovi, jinde s modernizací vozovek teprve začínají. Jak ale ujistil ředitel prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jiří Růžička, k úplným uzavírkám silnic by měly dodavatelské firmy přistupovat pouze v nevyhnutelných případech, kde jiné řešení nebude možné.
Liberec - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost libereckého podnikatele Alexandra Kendika, který zpochybňoval stavební povolení na revitalizaci Soukenného náměstí v Liberci. Jde o kontroverzní projekt. Opravy po složitých právních tahanicích začaly letos v květnu.
Nový Jičín – Přesně před měsícem Novojičínský deník informoval o odchodu učňů z nejznámějšího novojičínského hotelu Praha v centru města. V následujících týdnech nabrala situace na obrátkách a další osud městského, ovšem poněkud zaprášeného klenotu je v rukou krajských a novojičínských zastupitelů.
Od prvního prázdninového dne je opět pro veřejnost otevřena Velká věž hradu v Lipnici nad Sázavou. Návštěvníci tak mohou znovu vystoupat na jednu z největších hradních věží v České republice.
Praha – Praha 6 zrušila výběrové řízení na opravu domu s pečovatelskou službou Libocká, na kterou bylo v rozpočtu připraveno 25 milionů korun. Všechny došlé nabídky překročily stanovený rozpočet, zjistila ČTK z webu městské části. Radnice vypíše tendr znovu. Rekonstrukce by se podle starostky Marie Kousalíkové (ODS) neměla výrazně zdržet.
Blanensko – Dosud vystoupali turisté do věže blanenského kostela svatého Martina jen zřídka. Hlavně kvůli zvonu Poledník. Ten patří k jedněm nejstarším na Moravě. Na podzim si už kromě zvonu prohlédnou z ptačí perspektivy také i část města. Koncem srpna totiž začnou dělníci věž opravovat a udělají z ní vyhlídku.
Písek - Ve třech základních a ve stejném počtu mateřských škol začal zároveň s prázdninami stavební ruch. Na dvou školách dokonce žákům ředitelským volnem o pět dní zkrátili vyučování, aby řemeslníci všechno stihli do konce prázdnin.
Blanensko – Dosud vystoupali turisté do věže blanenského kostela svatého Martina jen zřídka. Hlavně kvůli zvonu Poledník. Ten patří k jedněm nejstarším na Moravě. Na podzim si už kromě zvonu prohlédnou z ptačí perspektivy také i část města. Koncem srpna totiž začnou dělníci věž opravovat a udělají z ní vyhlídku.
Beroun – Berounský kemp má nového provozovatele. Areál, který patří městu Beroun, si poté, kdy vypršela smlouva původnímu nájemci, vzaly na starost Technické služby Beroun.
Praha – Praha 6 zrušila výběrové řízení na opravu domu s pečovatelskou službou Libocká, na kterou bylo v rozpočtu připraveno 25 milionů korun. Všechny došlé nabídky překročily stanovený rozpočet, sdělil Pražskému deníku místostarosta Prahy 6 Petr Ayeboua. Radnice vypíše tendr znovu. Rekonstrukce se zdrží.
Lipnice nad Sázavou – Od prvního prázdninového dne je opět pro veřejnost otevřena Velká věž hradu v Lipnici nad Sázavou. Návštěvníci tak mohou znovu vystoupat na jednu z největších hradních věží v České republice.
Hodonín – Už v červnu začala hodonínská radnice s opravami v ulici Dukelských hrdinů. Týkají se úseku od kruhového objezdu, kde se střetávají ulice Měšťanská a Partyzánská až po křižovatku s Marxovou ulicí. „Stavba zahrnuje rekonstrukci silnice, chodníků a veřejného osvětlení," uvedl hodonínský starosta Igor Taptič.
Školákům začaly prázdniny, řidičům a cestujícím MHD ztížily dopravování po městě výluky a opravy silnic a tramvajových tratí. A já si začínám uvědomovat, jak těžké je si zvyknout na pracovní červenec a srpen.
Brno – Drogérie, trafiky, papírnictví, nebo restaurace. Tato místa si za cíl zlodějských výprav vybíral v uplynulých dvou měsících pětadvacetiletý mladík v Brně. V minulých dnech ho policisté chytili. Podle předběžných odhadů způsobil více než milionové škody. Další statisíce korun stály opravy věcí, které při činech poškodil.
Příbram – Čtyřměsíční uzavírka čeká od příštího pondělí Mariánskou ulici. Důvodem je její rozsáhlá oprava.Ulice bude uzavřená od křižovatky s ulicí Pod Haldou po křižovatku s náměstím J. A. Allise na Březových Horách.
Brno, Liberec - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost libereckého podnikatele Alexandra Kendika, který zpochybňoval stavební povolení na revitalizaci Soukenného náměstí v Liberci. Jde o kontroverzní projekt. Opravy po složitých právních tahanicích začaly letos v květnu.
Podbořany - Sláva! Kurty v Podbořanech jsou konečně opravené a tenisoví hráči si užijí svůj sport, tak jak mají. Podbořanská radnice a společnost Ekostavby se předtím přely od roku 2008, kdo může za závadu a kdo uhradí opravu.
Náchod – Skončené fotbalové mistrovství Evropy, které se konalo v sousedním Polsku a na Ukrajině, na Náchodsku nevyvolalo jen bujaré nadšení fotbalových fanoušků. Naštěstí se nenaplnily obavy z dopravního kolapsu a komplikací na hraničním přechodu v Náchodě-Bělovsi.
Přerov – Zablácené fasády domů, vodou z kaluží potřísněné oblečení při každém větším lijáku. A k tomu pocit bezmoci, že se něco v dohledné době změní k lepšímu. S tím se museli naučit žít obyvatelé Kozlovic u Přerova.
Vsetín - Špatný stav rybníčku v Panské zahradě ve Vsetíně a jeho okolí místní lidé často kritizují. Radní jejich nářky vyslyšeli a chtějí areál opravit. Nechávají zatím vypracovat projektovou dokumentaci a v příštím roce by se mohlo začít se stavebními úpravami.
Vésky - Vlhkost a bláto, které se drží cest i řadu hodin po dešti či tání. Tak vypadá většina ulic v hradišťské městské části Vésky. Podobná situace tam přitom panuje už několik desítek let. Zástupci hradišťské radnice nyní zvažují, jak svízelnou situaci vyřešit.
Vésky - Vlhkost a bláto, které se drží cest i řadu hodin po dešti či tání. Tak vypadá většina ulic v hradišťské městské části Vésky. Podobná situace tam přitom panuje už několik desítek let. Zástupci hradišťské radnice nyní zvažují, jak svízelnou situaci vyřešit.
Nová Ves, Krasolesí – Pod Košetice spadají celkem dvě místní části Krasolesí a Nová Ves, a právě na ně se zaměří letošní největší investice uvolněná z obecního rozpočtu.
Most - Její oprava stála loni čtvrt miliardy korun. Příznivci sportu peněz nelitují. „Peníze vložené do haly nebyly vložené zbytečně," řekl zastupitel Jiří Koranda, předseda představenstva městské Sportovní haly. Upozornil, že hala rozšířila svou činnost a poskytla důstojné zázemí dětem, mládeži a dospělým sportovcům, kteří dostali areál a celý Most do širšího povědomí veřejnosti.
Vsetín - Špatný stav rybníčku v Panské zahradě ve Vsetíně a jeho okolí místní lidé často kritizují. Radní jejich nářky vyslyšeli a chtějí areál opravit. Nechávají zatím vypracovat projektovou dokumentaci a v příštím roce by se mohlo začít se stavebními úpravami.