Kreativ

ŠTÍTEK: oprava

Nová Hospoda - kruhová křižovatka u Makra, nájezd na okruh

Desítky minut čekání. Oprava povrchu silnice zdržuje dopravu v Plzni

Trpělivostí se musí obrnit řidiči i cestující vozy MHD, kteří budou tento týden projíždět kruhovým objezdem u Makra v Plzni. V místě se tvoří kolony, řidiči se v mnoha případech zdrží až téměř o hodinu, trolejbusy a autobusy nabírají zpoždění v řádu desítek minut.

Těžká stavební technika jezdí u křižovatky Na Strži, Na Pankráci a Hvězdova. Okolí stanice metra C Pankrác prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Rozkopaná Praha: víme, kde se v metropoli při jízdě autem nebo procházce zdržíte

Během letních měsíců je v hlavním městě mnoho uzavírek z důvodů oprav a údržby silnic a chodníků. Největší zdržení aktuálně představuje průjezd nebo průchod u metra Pankrác, přes Barrandovský most nebo u křižovatky Sokolovská a Českomoravská v Praze 8 a 9. Nejdéle se aktuálně zdržíte na 11 místech v Praze.

Pěší cesta kolem ZŠ Šeříková se dočká výměny asfaltového povrchu.

„Nejhorší chodník v kraji“ se dočká oprav za téměř dva miliony korun

Základní škola Šeříková v Ostravě-Výškovicích se po dlouhých letech dočká nového chodníku. Podle čtenáře Deníku, který oslovil redakci, se jedná o „nejhorší pěší cestu v celém Moravskoslezském kraji“. Práce na kompletní výměně asfaltového povrchu by měly začít koncem července. Zastupitelé městského obvodu Ostrava-jih tak vyslyšeli prosby lidí, kteří žijí v dané lokalitě, rodičů žáků ze zmíněné školy i jejího vedení.

Silnice 114 u Dobříše, na které budou na podzim probíhat opravy

Uzavírka silnice mezi Hostomicemi a Dobříší se odkládá

/FOTO, VIDEO/Řidiče, kteří denně využívají silnici mezi Hostomicemi a Dobříší, čeká dobrá zpráva. Plánovaná oprava silnice II/114, která měla začít 15. července, se odkládá na podzim. Důvodem je uzavírka mezi Běštínem a Jincemi. Nový termín opravy zatím není stanoven.

Jih Brna je v současné době doslova pod palbou dopravních uzavírek. Kromě Moravanské je omezený provoz a dlouhé kolony také v nedaleké Sokolově ulici (na snímku).

Jih Brna pod palbou omezení dopravy: zavřená Moravanská a desítky minut v koloně

/MAPA/ Krajští silničáři ve středu uzavřeli novou silnici. Konkrétně Moravanskou ulici na jihu Brna a na ni navazující Modřickou v Moravanech, často využívané jako zkratku na silnici I/52. Důvodem jsou opravy, které potrvají až do konce prázdnin. Na objízdných trasách se první den uzavírky tvořily velké kolony, řidiči museli počítat se zpožděním i několik desítek minut.

Ilustrační foto.

Léto ve znamení oprav. Podívejte se, které komunikace se dočkají rekonstrukce

Pro školáky sice začaly prázdniny, ne tak ale pro zaměstnance technických služeb Hradce Králové. Jim s létem naopak začalo nejpernější období. Pustili se totiž do oprav komunikací. V červenci čeká Hradec Králové hned několik důležitých oprav, které teprve započnou, nebo na nich už pracuje těžká technika a silničáři. Podívejte se kde.

Silnice v Boskovicích se dočká opravy. Práce začnou po prázdninách

Silnice v Boskovicích se dočká opravy. Práce začnou po prázdninách

S příchodem září se obyvatelé Boskovic mohou těšit na opravu silnice vedoucí k místnímu hřbitovu. Práce začnou na úseku od ulice Lipová až k autobusové točně u hřbitova, kde pracovníci položí nový asfaltobetonový povrch. Cílem je dokončit vše do poloviny října.

Liberecký tunel čeká pravidelná jarní údržba.

Nejen oprava tunelu, ale i mostů otestuje nervy řidičů v Liberci

Velkou dávku trpělivosti si vyžádají blížící se opravy na nejzatíženější silnici v Libereckém kraji, opravovat se bude nejen liberecký tunel, ale Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje zrekonstruovat i mosty za ním ve směru na Děčín. Podle diagnostického průzkumu je špatný stav nosné konstrukce mostů. Firmy mají lhůtu pro podání nabídek do 1. srpna, zakázka je vypsaná už podruhé.

Týn nad Vltavou. Provizorní most s dřevěnou mostovkou slouží místo rekonstruovaného mostu 28. října.

Provizorní most v Týně dosluhuje. Musí už ale vydržet, než otevřou vedlejší

Když loni začala v Týně nad Vltavou rekonstrukce železobetonového mostu přes Vltavu, dostali pěší, cyklisté a motoristé pro náhradní dopravu most, na kterém vozovku tvoří dřevěná prkna. Rok provozu udělal na provizorním mostu své. Větší oprava už se ale nechystá. Brzy totiž otevře železobetonový most v nové podobě.

U Března u Postoloprt odstartovala oprava I/7. Okamžitě se kvůli omezením začaly v místě tvořit dlouhé kolony.

Kolony, zdržení. Na Lounsku začaly další práce na sedmičce, trvá řada omezení

Odstartovala oprava na I/7 mezi Louny a Postoloprty, okamžitě se tam začaly tvořit dlouhé kolony. Pokračuje dlouhodobá uzavírka s velkou objížďkou v Žiželicích, oprava kanalizace ve Staňkovicích. Dál běží výstavba na D6, i tam jsou komplikace. Další omezení čekají na šoféry z okresu Louny také v okolích regionech. Řidiči prožijí na silnicích pořádně horké léto, Deník pro vás zmapoval místa s potížemi, kde se zdržíte, nebo kde budete objíždět.

Vozidlo MVTV.

Do Šumperku míří zakázka za tři čtvrtě miliardy

Zakázka za tři čtvrtě miliardy korun míří do závodu Škoda Pars v Šumperku. Generální opravou a částečnou modernizací v něm projde 43 vozidel Správy železnic pro kontrolu a údržbu trakčního vedení řady MVTV2.

Ilustrační foto.

Největší dopravní peklo v Brně. Horním Heršpicím se vyhněte, nabádá policie

Až desítky minut v kolonách tráví v těchto dnech šoféři projíždějící okružní křižovatkou Sokolovy a Kšírovy ulice v brněnských Horních Heršpicích. Kruhový objezd na oblíbené alternativní trase v případě kolon na dálnici a v Hněvkovského ulici silničáři aktuálně opravují. Dopravu v místě kyvadlově řídí semafor a na trase vznikají dlouhé řady aut čekajících na průjezd křižovatkou.

Opravárna pomáhá v zeleném kontejneru lidem, jejich přístrojům i peněženkám. Foto: Se svolením charity Opava

Opravárna v Opavě jede dál. Zdarma vám tu opraví takřka cokoli

Kdo dnes opraví lidem něco zadarmo? Opravárna, vzkazují Charita Opava se společností ASEKOL a Moravskoslezským krajem. Začalo to v listopadu 2021. Projekt měl podle plánu trvat jeden rok, ale velký zájem veřejnosti o bezplatné opravy elektrospotřebičů si vyžádal jeho pokračování.

ŘSD opravilo problémové místo na Teplické ulici v Děčíně.

Sprosté nadávky, i uprostřed noci. Díra na Teplické v Děčíně ale zmizela

Jako účinný se ukázal krok děčínské radnice umístit k jednomu z problémových míst ceduli s telefonním číslem na člověka z Ředitelství silnic a dálnic, který měl opravu tohoto úseku na starosti. Několik dní od umístění zvláštní značky ŘSD díru provizorně opravilo a z místa zmizely semafory.

Auta před semaforem, který řídí dopravu v ulici Pražská.

Komplikace na objížďce rozkopané D1 s kolonami: semafor a opravy silnice v Brně

Pražskou ulicí v brněnských Bosonohách projíždí řidiči od pondělí s omezením, provoz aktuálně řídí semafor. Pracovníci opravují povrch silnice, dokončení prací je naplánované na čtrnáctého července. Silnice je nejvytíženější v městské části, někteří řidiči ji navíc využívají jako objížďku nyní rozkopané dálnice D1.

Oprava silnice, ilustrační foto.

Začala oprava Staré dálnice. Práce na celé léto uzavřou cyklostezku k Holedné

V pondělí začala oprava Staré dálnice v brněnské Bystrci. Řidiči po silnici projedou jedním pruhem v obou směrech, omezení potrvá do druhé poloviny září letošního roku. Komplikace stavba přinese cestujícím městskou hromadnou dopravou i cyklistům a pěším. Stezka vedoucí z Žebětína k oboře Holedná bude po dobu oprav uzavřená.

Rekonstrukce ulice Nad Tratí v Havlíčkově Brodě

Další uzavírky v Brodě: řidiči neprojedou ulicemi Nad Tratí a Wolkerova

/VIDEO/ S další porcí uzavírek se musejí smířit řidiči v Havlíčkově Brodě. Konkrétně je to ulice Nad Tratí za Černým mostem. „Důvodem je oprava komunikace,“ informoval řidiče odbor dopravy města Havlíčkův Brod. Podobné opravy probíhají ještě v ulici Wolkerova. V současné době je v Havlíčkově Brodě a jeho nejbližším okolí již téměř desítka objížděk a uzavírek.

Minulá havárie ve Dvorské ulici. Ilustrační foto.

Neplánovaná uzavírka ulice v Liberci dál komplikuje dopravu u Králova háje

Sídliště Králův háj v Liberci přijde o hlavní příjezdovou cestu, ulice Dvorská bude kvůli havárii kanalizace a dalším opravám uzavřená nejméně do konce srpna, přidá se tak neplánovaně k dalším uzavírkám v okolí. Změny se dotknou i autobusové linky číslo 21, která pojede po objízdné trase.