První byty na třídě TGM budou za pár týdnů
Roudnice nad Labem – Ještě v loňském roce bylo na roudnické Masarykově třídě romské ghetto, nyní se tady budují nové byty.
Roudnice nad Labem – Ještě v loňském roce bylo na roudnické Masarykově třídě romské ghetto, nyní se tady budují nové byty.
Rakovník – Ačkoliv bylo parkoviště v Trávnické ulici, nebo chcete – li vedle hlavní budovy Jednoty, alespoň částečně opraveno, znovu se zde objevují nemalé výtluky.
Liberec – Na mrtvém bodě uvízlo jednání Libereckého kraje s Českými Radiokomunikacemi o koupi horského hotelu a vysílače Ještěd.
Kutná Hora – Arciděkanský kostel svatého Jakuba v Kutné Hoře je ve velmi špatném stavu.
Přerov – Jedno z mála parkovišť v centru města – u obchodního centra Přerovanka je v těchto dnech pro řidiče mimo provoz. Důvodem je oprava Kratochvílovy ulice, kvůli níž se parkovací plocha proměnila ve staveniště.
Strakonicko – Realizace oprav bude mít zpoždění. Hotovo bude teprve během první poloviny příštího roku.
Prachatice - Městský rozpočet zaplatí kompletně opravu fasády na objektu s číslem popisným 115 v Poštovní ulici.
Praha - Ani v srpnu si řidiči v Praze neodpočinou od uzavírek a dopravních omezení.
Volary – Téměř patnáct milionů korun, takový je prozatím účet na straně příjmů v rámci aktuální vlny privatizace městského bytového fondu ve Volarech.
Josefův Důl – Škody po přívalové vlně budou místní trápit ještě dlouho. Opravy jsou zatím v nedohlednu.
Klatovsko – Velkou výhodou veřejně prospěšných prací je příspěvek na mzdu pracovníků.
Hradec Králové – /FOTO/ Nový radar, který bude sloužit k měření rychlosti vozidel, si s největší pravděpodobností pořídí hradecká městská policie. Ten stávající pochází z roku 2006 a už v současné době dosluhuje.
Kolín - Starý cukrovar a přilehlé haly v areálu velice známého podniku Frigera v Zengrově ulici v Kolíně mizí ze světa.
Praha - Kontroloři UNESCO předloží zprávu ze své mise v Praze.
Mladá Boleslav - Správa a údržba silnic radí a informuje.
Liberec - Na koupi Ještědu chybí kraji peníze. Jednání Libereckého kraje s Českými Radiokomunikacemi má pokračovat.
Uherské Hradiště – Ztráty batohů, osobních dokladů, peněz, ale také hmotných věcí. Opakované krádeže v okolí Uherského Hradiště každodenně trápí nejen účastníky Letní filmové školy.
Josefův Důl – Škody po přívalové vlně budou místní trápit ještě dlouho. Opravy jsou zatím v nedohlednu.
Ostrava - Část hlavního tahu mezi Opavou a Ostravou je kvůli opravám uzavřena. Redaktoři Deníku projeli objízdnou trasu a na vlastní kůži vyzkoušeli, že to chce pevné nervy.
Chlum Svaté Maří - Průčelí kostela v Chlumu Svaté Maří obehnalo lešení. Hodiny tak přestaly ukazovat čas
Opočno – Kolem nové podoby Trčkova náměstí v Opočně se vedly diskuze, oprava kašny je však vítaná všemi Opočeňáky.
Vyškov - Více zeleně, parkovacích míst, ale i lepší pohyb po chodnících čeká už brzy na obyvatele Družstevní ulice ve Vyškově. V ulici se v posledních týdnech vystřídali správci inženýrských sítí k dokončení rekonstrukce kanalizace a vodovodu.
Bohumín - Shodně by to potvrdilo 28 členů Trabant klubu z Bohumína ve věku 18 až 90 let. „Trabanty mám tři. Dva hotové a jeden rozpracovaný,“ říká předseda klubu Eduard Kula.
Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Lidé z Drážní inspekce i Správy dopravní železniční cesty se zaměřili na železniční přejezd v zastávce Blansko město.
Bohuňovice – Naštěstí je lehká zranění si vyžádala nehoda dvou dělníků. Při opravě krovu se na ně zřítil štít domu.
Přerov – Na výmoly uprostřed cesty a rozbité obrubníky už se nebudou muset dál dívat obyvatelé ulice Suchý potok v Žeravicích, kde se v nejbližších dnech začne s opravou poničené cesty. Lidé z této místní části upozorňovali na katastrofální stav vozovky už léta, dlouho se ale nic nedělo. Město začlenilo tuto investici teprve do rozpočtu na letošní rok.
Bohuňovice – Dva dělníky zasypal ve středu před polednem kus štítu domu na ulici Lhotka v Bohuňovicích. „K události došlo při opravě krovu,“ uvedl olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle.
Kutná Hora – Obávaná, nechtěná, ale také nezbytná a nákladná rekonstrukce malínského silničního nadjezdu začne nejdříve na jaře přístího roku. A to kdo ví jestli.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Kvůli poruše charterového letadla tuzemské letecké společnosti Central Charter Airlines uvízlo na letištích v Brně a Burgasu několik stovek turistů.
Beroun - Závěrečná etapa opravy berounského kina je u konce. Promítání začne 9. srpna snímkem Avatar ve 3D rozlišení
Mateřské školky svým vybavením často připomínají muzeum. Vzpomínám si, že nábytek, který si pamatuju já, když jsem chodila do mateřinky, sloužil už spoustě generací dětí přede mnou. A zůstává tam dodnes. A to radši nezmiňuji stav záchodků a umýváren.
Komentář - Dojde-li řeč na opravu nedávno sesunutých hradeb Špilberku, vybaví si autor těchto řádků především to, že půl hodiny před jejich pádem stála nedaleko jeho manželka.
Pelhřimovsko – Zázemí řady mateřských školek na Pelhřimovsku už je v nevyhovujícím stavu. Lepší vybavení a modernizaci by uvítala nejen zařízení ve městech. Po opravě volají i mateřské školky na vesnicích. Některým se díky dotacím letos podařilo část školek renovovat.
Bílov - Nálepky „Jeden z nejzchátralejších kostelů“ se brzy zbaví kostel svatého Vavřince v Bílově. V současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která má být hotova na podzim.
Písek - Přestály ničivou povodeň před osmi lety, ale voda řeky Otavy a povětrnostní podmínky si už vybírají svou daň.
Sloup v Čechách - Oprava Národního domu za desítky milionů se zpozdila kvůli odvolání neúspěšného uchazeče na dodavatele stavby. Obec čeká na rozhodnutí úřadu
Hulín /FOTOGALERIE/ – Dělníci zahájili práce na revitalizaci hulínského sídliště Sadová II.
Zlín – Přibližně polovinu Zlína čeká nepříjemnost. Začátkem srpna několik dní nepoteče teplá voda. Důvodem je plánovaná odstávka nutná pro opravu horkovodního potrubí.
Přerov /VIZUALIZACE/ – Přerovští patrioti můžou klidně spát. Léta se táhnoucí spor o stavbu Tyršova mostu je totiž u konce. Antimonopolní úřad v minulých dnech definitivně zamítl odvolání dvou brněnských firem, které zpochybnily výsledky výběrového řízení na tuto strategickou zakázku. Největší investice letošního roku tedy v září přece jen vypukne.
Netolice – Netoličtí chtějí zrestaurovat historickou oponu, která zakrývala jeviště místního divadla.
Klatovsko – Vlastnit zámek či starou tvrz je stále populární, obnovovat je, ale je velmi složité
Svitavy – Rekonstrukce věžičky na budově základní školy na ulici T. G. Masaryka ve Svitavách začala
Velké Bílovice – Nová kašna, chodníky a altán s pergolou, který bude sloužit pro různá vystoupení, slavnosti nebo malé hudební festivaly. To jsou novinky za půl milionu korun, kterými se může pochlubit městský park ve Velkých Bílovicích. Slavnostně jej město otevře už tuto neděli od tří hodin odpoledne.
Brno /FOTOGALERIE/ – Park, který kolem hradu vznikl v devatenáctém století, opravuje město po částech už od roku 1984. Za dva roky jeho obnova skončí.
Brno /ANKETA/ – Brněnští radní zamítli zaplatit část nákladů na stavbu nádraží v Králově Poli. Podle starosty městské části tím projekt zastavili.
Strakonice - Téma: Dětská hřiště ve městě.
Polička – Hejtman Radko Martínek reaguje na Josefa Janečka, který komentoval zrušení pohotovosti v Poličce.
Uherské Hradiště - Trvalo to neuvěřitelně dlouho, přesto se dá nazvat husarským kouskem. Řeč je o opravě stezky Kunovským lesem. Velké díry a praskliny, do nichž bylo ještě nedávno možné bez problémů postavit jízdní kolo jako do stojanu, konečně zmizely.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Cyklisté, kteří si léta zkracují cestu mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi jízdou po cyklostezce lokalitou zvanou Kunovský les, mají důvod k radosti.
Drahany /FOTOGALERIE/ – Jízda do strmého kopce z Žarovic do Drahan dala ve středu pořádně zabrat autobusu značky Karosa prostějovské společnosti FTL. Po vyjetí prudkého stoupání vzplanul těsně před obcí Drahany u vozidla motor. Chytil od něj i prostor pro cestující, ale v něm naštěstí nikdo nebyl.