DOPRAVNÍ SERVIS: Informace pro řidiče
Chrudim - Chystáte se na cesty? Podívejte se, kde můžete narazit na uzavírky a dopravní omezení.
Chrudim - Chystáte se na cesty? Podívejte se, kde můžete narazit na uzavírky a dopravní omezení.
Cerhenice - Státní úředníci jsou neoblomní. Ani mnohá jednání současné radnice nepomohla odvrátit to, čeho se v Cerhenicích obávali, tedy že budou muset vracet poměrnou část dotace na výstavbu komunikace v ulici Blanky Waleské, o kterou se žádalo před téměř deseti lety (v roce 1999). Jedná se o takřka milion. Kde tolik peněz vzít? Výsledkem je odložení plánované opravy komunikací a prodej sokolovny.
Pňov – Předhradí - /OPRAVENO/ Jak jsme včera informovali, poslední sání letošní sezony přilákalo tuto sobotu do Pňova - Předhradí celkem 45 soutěžních družstev dobrovolných hasičů mužů i žen z celého Středočeského kraje.
Když jsme v roce 2004 objevili se studenty při mapování památných stromů v ostrůvku bujné vegetace na poli mezi Brankovicemi a Malínkami zarostlou kapličku se studánkou, místo nás oslovilo magickou silou. I přes jeho opuštěnost a divokost byl zdejší genius loci natolik podmanivý, že jsme se neubránili nutkání se sem opakovaně vracet.
Rakovník, Ruda/ „Bude se zavírat silnice na Rudu, jakoby těch uzavírek už nebylo dost,“ neslo se jako zaručená zpráva po Rakovnicku.
Litvínov - Rekonstrukce litvínovské Koldomu budou příští rok pokračovat. Nově by tak mělo například vzniknout devět dalších bytů. Město plánuje po rekonstrukci fasády i opravy vnitřních prostor objektu.
Východní Čechy - Kudy se vydat a jakým cestám se raději vyhnout?
Zlínský kraj - Tomáš Kostka zatím nemá další okruhový titul v kapse. Zlínský jezdec se totiž v předposledním díle Mezinárodního mistrovství České republiky na brněnském Masarykově okruhu dočkal bodů pouze za nedělní čtvrté místo ve sprintu. Vytrvalostní závod jeho stáj BRT kvůli problémům s akumulátorem nedokončila.
Svitavsko - Kudy se vydat a jakým cestám se raději vyhnout? PODÍVEJTE SE.
Děčín/Bad Schandau - Děčínská vlajková loď tedy nevyplula, ale nic se nezměnilo na další plánované akci
Chrudimsko - Kudy se vydat a jakým cestám se raději vyhnout? PODÍVEJTE SE.
Putim - Ředitelka mateřské školky a nájemníci přišli na obecní úřad s návrhem, aby se opravila přístupová cesta ke školce.
Žatec - Historicky nejvyšší dotace je určena na projekt Chrámu chmele a piva. Budou za ni opraveny ulice, domy, vyroste rozhledna, minipivovar a další turistické atrakce.
Pardubice - Komunikace bude patřit in–line bruslařům. Centrum závodu bude před ČEZ Arenou.
Přerov -Přerovský zimní stadion se v letošním roce opravovat nebude. Město totiž nestihlo včas připravit projektovou dokumentaci, čímž však přišlo o dvacetimilionovou dotaci od státu.
Náchod - Sdružení zdravotně postižených Náchod uspořádalo 24. září podzimní posezení s hostem starostou ing. Oldřichem Čtvrtečkou. Sešli jsme se s laskavým svolením ředitele střediska pečovatelské služby Mgr. Vejrycha a vrchní sestry p. Kroupové v penzionu pro důchodce Harmonie I. v její klubovně, kde bylo přítomných 50 členů a hostů.
Havířov/ Město nechalo vypracovat projekty na komplexní sanace budov pěti zdravotních středisek. Náklady se odhadují až na 90 milionů korun. V příštím roce se však nepočítá, že by se do středisek investovalo, protože přednost dostanou městské obytné domy.
Znojmo - První peníze z nového programu rozdělilo sdružení Znojemské vinařství. Obce a firmy dostanou přes šest milionů
Rouchovany - Opravu silnice u lihovaru dokončili v Rouchovanech.
Žďár nad Sázavou - Městští radní na svém posledním jednání jednali o budoucnosti spravování a financování sportovišť Tělovýchovné jednoty Žďár nad Sázavou. Žádného definitivního řešení tohoto dlouhodobého problému se ale nedobrali.
Přerov -Rozsáhlou rekonstrukcí prochází už od června přerovský zámek na Horním náměstí. Nedávno zde skončila obnova venkovních fasád na Mervartově sále.
Přerov - Přerovský zimní stadion se v letošním roce opravovat nebude. Město totiž nestihlo včas připravit projektovou dokumentaci, čímž však přišlo o dvacetimilionovou dotaci od státu.
DOMAŽLICE - Domažličtí zastupitelé na svém středečním zasedání změnili jako celek názor na budoucnost Muzea Jindřicha Jindřicha
NOVÁ VÍSKA - Motoristé musí až do konce letošního listopadu počítat s další překážkou na hlavním tahu z Klatov do Domažlic
Přerov -Rozsáhlou rekonstrukcí prochází už od června přerovský zámek na Horním náměstí. Nedávno zde skončila obnova venkovních fasád na Mervartově sále.
Zlín - [VIDEO] Pacienti a lékaři kožního oddělení Baťovy nemocnice mají už konečně k dispozici odpovídající prostory. V pátek 26. září totiž vedení ústavu otevřelo po přibližně pěti měsících oprav zrekonstruovaný druhý pavilon, v němž vznikly tři nové ambulance a stacionář.
Přerov -Na nové objízdné trasy by se nadcházející tři víkendy měli připravit řidiči jedoucí od Olomouce do Přerova.
Přerov -Na nové objízdné trasy by se nadcházející tři víkendy měli připravit řidiči jedoucí od Olomouce do Přerova.
Radomyšl - Nový přivaděč zajistí dostatek vody téměř do čtyř set domácností v Radomyšli.
PLZEŇ - Vnitřní bazén na Slovanech včetně všech atrakcí je konečně od včerejšího rána otevřen. Naopak venkovní bazén má své dny už kvůli počasí sečteny, v neděli po 17. hodině se venkovní prostory pro letošek definitivně uzavírají.
Praha - Každý třetí náklaďák a každý druhý autobus jedoucí do Prahy po dálnici D1 znamená pro naše silnice pohromu: je totiž těžší, než zákony povolují. Vyplývá to z výsledků tři týdny trvajícího zářijového měření, které na 34. kilometru zmíněné dálnice zorganizovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Žďár nad Sázavou - Ze střechy kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře zmizí do konce listopadu nevzhledná plachta. Ta tam byla umístěna po červnové vichřici, kdy vítr část střechy odnesl.
Lužany - Obec s 550 obyvateli je jednou z mála v okolí, kde je funkční mateřská i základní škola.
Lomnice nad Lužnicí - Už týden nezjistí uživatelé internetu, jak to momentálně vypadá na náměstí v Lomnici nad Lužnicí.
Ústí nad Orlicí - Na opravu orlice poničené vichřicí Emma byly použity peníze od pojišťovny, pomoc slíbilo město, přispěli i farníci.
Milotice nad Bečvou -Lehké zranění tří osob si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo ve čtvrtek 25. září v Miloticích nad Bečvou.
Milotice nad Bečvou -Lehké zranění tří osob si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo ve čtvrtek 25. zářív Miloticích nad Bečvou.
Liblice/ Před dvěma lety záplatovaná silnice u Liblic je opět v otřesném stavu, na kompletní opravu je třeba 19 milionů
Velký Rybník - Řidiči čekají v kolonách mezi Pelhřimovem a Humpolcem i nadále. Může za to pokračující oprava povrchu silnice za Velkým Rybníkem směrem na Humpolec.
Dřevohostice/ -Do péče restaurátorů se v těchto dnech dostala věž renesančního zámku v Dřevohosticích.
Pardubice - Pardubický zámek se od loňského září dočkal oprav za přibližně třiadvacet milionů korun
Táborsko - Most přes Oltyňský potok mezi Oltyní a Opařany se konečně dočkal opravy. Ta silnici zcela uzavřela.
Sovinec - Rekonstrukce Rytířského sálu, nová střecha a vybudování sociálních zařízení – tak vypadá současné dění na hradě Sovinec. Opravy za sedm milionů, které jsou největší akcí za posledních deset let, by měly skončit do konce roku. Zájemci si nové prostory mohou projít v příští sezoně.
Jeseník - Na čtvrt století staré zařízení mohou už jen vzpomínat mistrové a studenti Potravinářského učiliště v Jeseníku. Ve čtvrtek se zde po tříměsíční odstávce otevřela nově zmodernizovaná kuchyň, která si vyžádala investici za více jak osm milionů korun. Prostředky na rekonstrukci uvolnil kraj.
Vyškovsko - Tma jako v pytli nastala před několika dny ve vyškovských Nosálovicích. Kdyby to bylo jen jednou, zřejmě by se nad tím nikdo ani moc nepozastavil. Podle místních však jde o situaci, která se opakuje až moc často.
HRÁDEK - V poločase je oprava školy v Hrádku. Stavební práce, které si vyžádají investice za bezmála šestnáct milionů korun, začaly 22. července letošního roku a vrcholit mají 1. prosince.
Sovinec - Rekonstrukce Rytířského sálu, nová střecha a vybudování sociálních zařízení – tak vypadá současné dění na hradě Sovinec. Opravy za sedm milionů, které jsou největší akcí za posledních desítek let, by měly skončit do konce roku. Zájemci si nové prostory mohou projít v příští sezoně.
Hranice -Před vlakovým nádražím v Hranicích se už několik měsíců propadá část asfaltové cesty.
Havířov/ Na požár trafostanice upozornili v pátek ráno lidé procházející ulicí Gen. Svobody v Havířově-Šumbarku. Z objektu u zdi obytného panelového domu vycházel kouř a zevnitř se ozývalo praskání elektroinstalace.
Vimperk - V příštím týdnu vimperští radní rozhodnou, která firma podala nejlepší nabídku na vybudování a opravu 181 metrů komunikace v ulici Boubínská, a to v úseku od Pravětínského potoka přes železniční přejezd až po napojení na ulici Špidrova.