ZLÍNSKÝ KRAJ - Silničáři ve Zlínském kraji dokončili odstraňování škod, které loni na jaře způsobily prudké deště. Celkem museli na opravy silnic druhé a třetí vynaložit 83,9 milionu korun, část peněz poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj. Nejnákladnější byly opravy silnic u Luhačovic na Zlínsku a zlínské části Kudlov. Na dotaz ČTK to dnes řekl Bronislav Malý z Ředitelství silnic Zlínského kraje.
RADOSTÍN/OLEŠNÁ - Stromy lemující silnici I/38 v úseku mezi Havlíčkovým Brodem a Habry nejspíše zmizí. Na jaro se plánuje rekonstrukce vozovky a listnáče opravě brání. Rekonstrukci nelze provézt bez poškození kořenového systému.
PŘEROV - Nový architektonický prvek ozdobí nevyužité prostranství podél řeky Bečvy v Bezručově ulici v Přerově, kde do osmdesátých let minulého století stávala vyhlášená městská plovárna.
HAVÍŘOV - Vpátek uspořádalo město Havířov, ve spolupráci sNárodním památkovým ústavem, vbudově nově otevřeného Kulturního domu Radost konferenci snázvem Sorela-tvář města Havířova.
CHOTĚBUZ - Kovaná brána chotěbuzského zámku získává v těchto dnech nový háv. Zatímco oprava hlásky a její zpřístupnění na rozhlednu skončilo v roce 2005, nyní přišla řada na bránu.
OLOMOUC - První listopad by mohl být pro řidiče šťastným dnem. Zprovozní se totiž nový most nad obtokovým kanálem v centru Olomouce i západní tangenta obchvatu, která svede dálniční provoz až k rondelu u Globusu. Jenže ještě před tímto datem možná začne oprava Foersterovy ulice, která město zcela určitě zacpe.
DOMAŽLICKO/ Přibližně dvacet tisíc kubických metrů dřeva navíc museli oproti plánu vytěžit pracovníci Domažlických městských lesů. Právě takový objem popadaných či jinak narušených stromů se připisuje řádění vichřice, která se pod názvem ´Malý Kyrill´ přehnala nad naším regionem v noci ze čtvrtka na pátek 19. ledna 2007.
KAMENNÁ HORKA - Cesty v obci jsou v katastrofálním stavu. Lidé se konečně dočkali oprav. Silničáři včera dokončili rekonstrukci dvou komunikací. Obyvatelům ze střední části vesnice však vadí, že dvě nejvíce poškozené cesty zůstaly dosud netknuty a poukazují na jejich upřednostnění.
LITOMYŠL - Pálené vápno vyrábějí podle starých Římanů. Studenti Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se přestěhovali na Primátorskou hráz. Celé tři dny tady pálí vápenec, aby získali vápno na štuky, omítky a opravy památkových objektů.
OSOBLAŽSKO - Lidé v obcích na Osoblažsku v těchto dnech stále ještě řeší následky nedávné povodně. Osoblažsku, které je nejvíc poničenou částí regionu, chybí nejen technika, ale zejména peníze na odstraňování škod. Podle vedení obcí je v současnosti nejdůležitější dát do pořádku před rychle se blížící zimou komunikace.
LENORA - Milovníci populárního lenorského pečení chleba mohou mít radost. Plánovaná oprava historické pece již začala. Kromě nové šindelové střechy se dostalo na mnoho dalších věcí. Při rozebírání staré krytiny totiž řemeslníci narazili na další nedostatky. Pec je podle záznamů stará přibližně sto sedmdesát let, a tak se není čemu divit.
PŘEROV - Nový architektonický prvek ozdobí nevyužité prostranství podél řeky Bečvy v Bezručově ulici v Přerově, kde do osmdesátých let minulého století stávala vyhlášená městská plovárna.
HRÁDEK NAD NISOU - Chystané rozsáhlé úpravy sídlišť v Hrádku nad Nisou, které by se měly uskutečnit v příštím roce, již dostávají konkrétní podobu. Město již dalo dohromady výsledky ankety, která proběhla mezi obyvateli sídliště Liberecká.
LITOMĚŘICE - Vedle krajského přeboru žáků, který oddíl Sport Judo Litoměřice přímo organizoval, zúčastnili se jeho borci dalších dvou významných soutěží. Dorostenci bojovali na GP města Plzeň a momentálně nejúspěšnější litoměřický senior Jaroslav Stalmacher se představil na tatami světového poháru v anglickém Birminghamu.
JIČÍN - Téměř tři sta zájemců si v sobotu přišlo prohlédnout hotel Start. Třicet let starou nemovitost opustil v září poslední nájemce, nyní je objekt prázdný a s jeho stavem se rozhodla radnice prostřednictvím dne otevřených dveří seznámit veřejnost.
BŘECLAVSKO - Starostům a vodařům s vinobraním přibývá vrásek na čele. Zbytky ovoce končí v kanálech. Čistírny vod nápor nezvládají. Obce hrozí pokutami.
PRAHA - Čtyři a půl miliardy korun. To je částka, kterou stát uvolní na opravy jednoho z největších historických skvostů metropole – Národního muzea. V roce 2011 má být budova kvůli kompletní rekonstrukci na čtyři roky uzavřena pro veřejnost.
PARDUBICE - Na zámeckých hradbách v Pardubicích je v těchto dnech rušno. S pomocí peněz z tzv. Norských fondů Východočeské muzeum rozjelo naplno opravy opevnění, které je unikátní tím, že se jedná o přechod mezi pozdní gotikou a renesancí. Řemeslníci nyní rekonstruují vnější parkánovou hradbu i vnitřní zeď zámeckého příkopu.
KRUPKA - Areál biskupského gymnázia v Krupce – Bohosudově doznal od doby odchodu sovětské armády veliké změny. Do budov se vrátilo zpět gymnázium, pak přibyla základní škola. Mnoho rozsáhlých prostor bylo opraveno či alespoň upraveno po „řádění“ ruské armády a v roce 1990 i demoliční čety.
ROKYCANY -Budovy rokycanského vlakového nádraží už svítí do okolí novou okrovou fasádou. Do skončení jeho rekonstrukce možná zbývají pouhé dva měsíce. Na náměstí před nádražím ale po setmění moc světla není. Pořádné veřejné osvětlení tu zatím chybí.
JIRKOV - Severočeský Jirkov bude i v příštím roce pokračovat v opravách a úpravách zámku Červený Hrádek, který získal od státu v roce 1996. V plánu je přestavba západního křídla, kde vznikne zázemí pro zaměstnance, řekl dnes novinářům jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel (KSČM).
ZBŮCH - Nové roury od kanalizace vyměňují dělníci v těchto dnech ve Zbůchu. Lidé, kteří si oddechli, že rozkopané ulice a technika už zmizely, se radovali předčasně. Na několika místech, kde se již zdálo být hotovo, se teď znovu kope a opravuje. „Kanalizace zřejmě není moc kvalitně udělaná,“ upozornil nás jeden z našich čtenářů, který si ale nepřál být v článku jmenován.
SKRYJE - Na jaře letošního roku byl hlavním organologem Arcibiskupství v Praze MgA Pavlem Černým a Štěpánem Svobodou posouzen stav varhan v kostele sv. archanděla Michaela ve Skryjích. Dle jejich chorobopisu pak bylo rozhodnuto o jejich opravě, kterou byl pověřen varhanář Mgr. Jan Otcovský z Blatna u Jesenice.
KRNOV - Město Krnov uspělo se svým projektem Rekonstrukce trojdílné barokní kaple na poutním vrchu Cvilín v programu Poštovní spořitelny Podpora moravskoslezského regionu. Získalo na opravu této kaple 140 tisíc korun a postoupilo společně s třemi dalšími žadateli do finále. Vítěz finále může ke své dotaci navíc získat 50 tisíc korun.
ALBRECHTICE V JIZERSKÝCH HORÁCH - Za čtyři dny položili nový koberec na silnici spojující Albrechtice v Jizerských horách s chatařskou osadou Mariánská hora. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci kraje nebo starosta Tanvaldu Petr Polák, tentokrát ve své druhé funkci předsedy dopravní komise při kraji.
LIBEREC - Dana Lysáková je výrazná opoziční zastupitelka za Komunistickou stranu Čech a Moravy. Mezi svými kolegy v zastupitelstvu je známa nekompromisními postoji a mnohdy přímou a otevřenou kritikou postupů města. Před komunálními volbami v roce 2006 přišla s kritikou dluhů města, volala po opravách veřejných komunikací a nešetřila ostrými slovy na účet malé transparentnosti rozhodování města.