Bohutice – Opravu hlavní silnice vedoucí kolem zámku a školy chystají představitelé obce v Bohuticích. „V letošním roce chceme v každém případě požádat o dotaci, podle výsledků řízení uvidíme, kdy bychom mohli začít s opravami. Zastupitelstvo nyní projedná zadání zpracování příslušné žádosti,“ uvedla starostka Simona Mašová.
Rozsáhlé stavební práce v létě zřejmě ochromí dopravu v Krmelíně. Vznikne tam kruhový objezd, o kterém se hovoří už řadu let a který zpřehlední situaci na křižovatce ve středu obce.
Pardubice – Východočeské muzeum a Zámek Pardubice v loňském roce navštívilo více než 103 tisíc lidí. A to i přesto že celý areál se chystal na právě zahájenou rekonstrukci a potýkal se s různými omezeními provozu.
Nový Dům - Na konci loňského roku nechal státní podnik Lesy České republiky zrestaurovat sochu svatého Jana Nepomuckého poblíž obce Nový Dům. Jedná se o sochu zobrazující světce v životní velikosti. Lesy ČR za opravu sochy zaplatily zhruba 200 tisíc korun. Informovala o tom Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR.
Brno /ANKETA/ – Po novoročním zdražování energií se lidé v Brně dočkali alespoň jedné příjemné zprávy: poplatky za psy zůstávají letos ve všech městských částech stejné jako v uplynulých letech. Požadované sumy se ale v závislosti na rozhodnutí radních liší: nejméně platí obyvatelé Útěchova, násobně více pak například lidé v nedalekých Řečkovicích.
Mám přítele, který provozuje datové centrum a ke kauze Huawei říká: poptáváme množství komponent a Huawei nám je nabízí častokrát o polovinu levněji než ostatní firmy, za tu cenu se to ani nedá vyrobit, ale vím, že jim jde o to dostat se k nám do baráku.
Brno – Při procházení výpravní budovou brněnského hlavního nádraží budou lidé vyhlížet přes prosklenou stěnu do Nádražní ulice či nakupovat v opravených obchodech. Nové podoby se má stavba v centru města dočkat možná už letos.
Až do roku 2022 bude probíhat projekt na opravy spojené s Arcibiskupským zámkem a zahrad v Kroměříži, které spustilo společně s Národním památkovým ústavem a Muzeem umění Olomouc olomoucké arcibiskupství. Plán, na kterém se začalo pracovat již v minulém roce, zahrnuje například opravu zámecké střechy, obnova vodního sytému v Podzámecké zahradě nebo zpřístupnění Mlýnské brány.
Na pondělním jednání se zástupci pražského magistrátu, městské firmy Technická správa komunikací (TSK) a dopravního podniku (DPP) dohodli se zhotoviteli, že posunou plánovanou rekonstrukci Nábřeží Kapitána Jaroše v Holešovicích. Prioritou jsou totiž práce na mostě v Bubenské ulici, který je kvůli havarijnímu stavu podepřen.
Slaný /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Nádražní budova ve Slaném ve Wilsonově ulici, jejíž historie sahá až do 19. století, byla ve středu 16. ledna dopoledne slavnostně otevřena po několika měsících nákladné rekonstrukce. Cena oprav dosáhla bezmála čtyř milionů korun. Výpravní budova, která byla pro svůj omšelý vzhled, roky spíše na okraji zájmu veřejnosti, se nyní může směle opět řadit mezi hezké dominanty města.
Dutiny nacházející se na úseku dálnice D1 mezi 90. kilometrem u Humpolce a 104. kilometrem u Větrného Jeníkova začne počínaje čtvrtkem opravovat firma Eurovia CS. Ředitelství silnic a dálnic s ní v pondělí uzavřelo smlouvu, hodnota zakázky činí 62,69 milionu korun. Vyplývá to z údajů ve Věstníku veřejných zakázek. Zakázku na sanaci dutin ŘSD vypsalo poté, co na konci loňského roku ukončilo spolupráci se sdružením, které mělo celý úsek modernizovat.
Roudnice n. L. - Posádka Martina Šoltyse po noci strávené v dunách nestihla přijet na start do osmé etapy a své účinkování na Rallye Dakar tak musela předčasně ukončit. Na závěr svého učinkování předvedl Šoltys gentlemanské gesto.
Jablonec n. N. – Také pro rok 2019 vyhlašuje Ministerstvo kultury (MK) program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností.
Prachatice – Hned několik výmolů překvapí řidiče, kteří projíždějí ulicí Slámova v Prachaticích. Již tradičně se tu zima podepsala na povrchu vozovky, a řidiči tak místy musejí kličkovat.
Tábor - Již měsíc je v provozu nově opravená část Budějovické ulice. Vodorovné značení je už nyní hůře viditelné, někteří řidiči jsou při průjezdu zmateni.
Silný vítr si v úterý 15. ledna vybral svou daň v Darkovicích, když poničil střechu jednoho z tamních rodinných domů. Na pomoc vyrazily i dvě jednotky hasičů, a sice z Hlučína a dobrovolníci z Darkovic.
Votice - Ani v novém roce zatím nemohou cestující na votickém vlakovém nádraží na Beztahově používat při čekání na svůj spoj čekárnu a toalety. Město Votice o tom už také jednalo s odpovědnými pracovníky Regionální správy majetku Praha Správy železniční dopravní cesty, ale změna nenormálního stavu zatím nenastala.
Hrejkovice – Tři roky plánovaná oprava hráze Hrejkovického rybníka se uskuteční letos. Teprve v posledních dnech ale místním lidem došlo, že se změní její podoba. Vadí jim, že na ní mají být pokáceny stromy.
Plánice – Obyvatelé Plánice, stejně tak i řidiči, kteří jí projíždějí, se budou muset letos obrnit trpělivostí. Na jaře totiž začne již dlouho plánovaná oprava průtahu Plánicí.
Zásmuky /FOTOGALERIE/ - Oprava střechy, výměna oken i zhotovení hřiště. To vše je v plánu v Zásmukách pod záštitou starostky Marty Vaňkové. Nejhlavnějším bodem programu bude rekultivace místní skládky nebezpečných odpadů.
Králův Dvůr - Dokončení druhé etapy školky na Preislerově náměstí v králodvorských Počaplech je největší letošní prioritou představitelů Králova Dvora. Touto investiční akcí město získá další dvě nové třídy.
Moravské Budějovice - Veřejné projednání s občany projektové podoby revitalizace městského parku a areálu letního kina se v Budějovicích uskuteční 23. ledna na radnici ve velké zasedací místnosti v čase od 15.00 do 17.00.
Na opravě lávky pro pěší přes řeku Moravu v Kroměříži začali pracovat dělníci brněnské společnosti Mitrenga – stavby. Lávka je uzavřena od 17. prosince 2017, a to kvůli kontrole, kterou nařídil starosta Jaroslav Němec po zřícení lávky postavené podobným způsobem v Praze.
Výměna dvou řídicích jednotek na dávkování bazénové chemie v hodnotě okolo půl milionu korun čeká v nejbližších měsících Aqupark Uherské Hradiště. Celkově se vloni vyšplhala částka za všechny opravy v areálu krytých bazénů na dva miliony korun.
Humpolec – O dotaci na obnovu fasád starších domů a historických objektů v Humpolci si budou moci jejich majitelé již brzy opět zažádat. Humpolečtí zastupitelé totiž na svém prosincovém zasedání schválili vyhlášení nové výzvy k podávání žádostí o příspěvky na obnovu fasád historických domů ve městě v rámci programu Fasády historických objektů.
Bořetice /FOTOGALERIE/ – Generální opravy varhan v bořetickém kostele svaté Anny se loni na podzim zhostila rodinná varhanářská firma Stehlíkových z Rohatce. Na špatném stavu varhan se podepsal především červotoč. „Mnohé prvky byly značně opotřebované, zanesené a zteřelé. Částka, kterou jsme za opravu zaplatili, se vyšplhala na tři sta třicet tisíc korun,“ uvedla v Bořetických listech zastupitelka Lenka Kuchyňková.
Plzeň - Rozsáhlá rekonstrukce čeká letos Slovanskou třídu v Plzni. Oprava hlavní dopravní tepny propojující centrum Plzně, Slovany a výjezd směrem na jižní Plzeňsko je rozdělena celkem do šesti etap. Stavba potrvá více než rok.
Protivín – V posledních letech investovali Protivínští hodně peněz i energie do oprav komunikací. V letošním roce půjdou zásadní investice do jiných oblastí.
Zdice - Obyvatelé Zdic by se v letošním roce měli dočkat dalších oprav místních komunikací. Vedení města plánuje realizaci projektu revitalizace dopravní infrastruktury na sídlišti v Havlíčkově ulici.
Blanensko – Přes pět set domácností z Blanenska zůstalo od noci na úterý až do dopoledne bez proudu. Mohl za to silný vítr, který trápí celou republiku. „Bez dodávek elektřiny zůstala oblast u Šošůvky, kde v odbočce na Vysočany vypadlo šest distribučních stanic,“ sdělila mluvčí společnosti E.ON Božena Herodesová.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Téměř vyprodaný byl sál Městského společenského domu v Kolíně druhé lednové pondělí, dorazil do něj totiž populární cestovatel a řidič žlutého trabantu Dan Přibáň.
Beroun - Poruchy veřejného osvětlení trápí od loňského roku občany v mnoha ulicích Berouna. Nové vedení města je řeší ve spolupráci se společností AVE. Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejné osvětlení v mnoha ulicích, musí jeho opravy vedení města řešit postupně.
Konárovice - V kolínském regionu se spousta obcí chystá v novém roce na mnoho rekonstrukcí. Některé jsou rozsáhlé více, některé méně. Ne jinak tomu je v obci Konárovice. Po úpravě chodníku, komunikací a kanalizace je velkým bodem v seznamu zejména místní kulturní dům.
S nepříliš příjemnou zprávou přichází Správa železniční dopravní cesty. Vlastník tuzemských železnic totiž sdělil, že lidi jezdící vlakem do práce či do školy čeká čtyřdenní výluka. Ta začíná dnes a bude pokračovat do čtvrtka.
Orlické hory - Už o víkendu se některé lyžařské areály potýkaly s výpadky elektřiny a mimo provoz byly i během pondělí, jako v Deštném či v Olešnici v Orlických horách.
Kyjovsko – Ministerstvo životního prostředí zahájilo zjišťovací řízení pro posouzení vlivu rekonstrukce traťového dvacetikilometrového úseku Vlárské dráhy mezi Kyjovem a Nesovicemi.
Trutnov - Když se daří, tak proč neinvestovat ve velkém? I tak se dají stručně shrnout nejbližší plány okresní metropole. Loni utratila rekordní sumu 229 milionů korun. Pro letošek sice ještě nemá schválený ostrý rozpočet, ale už nyní je jasné, že se dostane na přibližně stejnou částku.
Blansko – Silný vítr stojí za pondělním pádem dělníka ze střechy. K nehodě došlo v pondělí po deváté hodině ranní v jedné z firem v areálu Starého Blanska.
Slaný - Slaný pramen v Nezamyslově ulici ve Slaném, který dal podle dávné legendy městu jméno, je dlouhodobě v neutěšeném stavu. Vedení města se proto už řadu let snaží o jeho obnovu.