
Ústecký kraj opraví další silnice
Ústecký kraj - Ještě letos chce Ústecký kraj nechat opravit dalších osmdesát úseků silnic druhé a třetí třídy napříč celým regionem. Z rozpočtu na ně mimořádně uvolní 150 milionů korun.
Ústecký kraj - Ještě letos chce Ústecký kraj nechat opravit dalších osmdesát úseků silnic druhé a třetí třídy napříč celým regionem. Z rozpočtu na ně mimořádně uvolní 150 milionů korun.
Komořany – Jít hrát fotbal na křivé hřiště s tím, že zápasu bude předcházet losování o lepší stranu. To bylo v Komořanech na Vyškovsku ještě donedávna naprosto běžné. Před časem se obec nicméně rozhodla, že dá sportoviště do pořádku.
Rakovník - Dlouhé měsíce komplikovala provoz v Plzeňské ulici v Rakovníku oprava zdejšího železničního mostu, který se dočkal zásadnější rekonstrukce a také nového vzhledu. Ovšem dělníci se na stavbu ještě vrátí. Ne všechny práce totiž byly odvedeny tak, jak měly být.
Jihlava – Řidičům jedoucím z dálnice D1 směrem na Znojmo se cesta od úterý do čtvrtka zkomplikuje. Jihlavský tunel bude na tři dny uzavřen, objízdné trasy povedou krajským městem. To znamená, že si někteří řidiči budou muset trochu přivstat, aby do práce dojeli včas.
Benešov - Dálnici D1 na 32. kilometru poblíž Ostředku na Benešovsku ve směru na Prahu dnes ráno uzavřela nehoda kamionu. Nákladní vůz poškodil další auta, nikdo nebyl zraněn. Dálnice byla 3,5 hodiny neprůjezdná a vytvořila se dlouhá kolona, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Odpoledne pak kvůli opravě svodidel dopravní komplikace pokračovaly, dálnice byla zcela zprůjezdněna až okolo 20:30. Dlouhá kolona se začala pomalu rozjíždět.
Ostrá - Smutný obraz se naskytl místním rybářům v minulém týdnu v lokalitě Doubka u Ostré na Nymbursku: bříška tisíců uhynulých ryb se smutně leskla na temné hladině tůně, jako by žalovala. Nebylo to poprvé.
Mikulov – Přibližně 350 tisíc korun se podařilo ušetřit Mikulovským díky výběrovému řízení, které se uskutečnilo na vybudování ostrůvku zvyšujícího bezpečnost v Bezručově ulici. Cena se zastavila na 1,15 milionu korun.
Benešov - Vzhledem k havárii a nutné okamžité opravě parovodu je mimo provoz do odvolání podzemní garáž s vjezdem vlevo od čp. 1269 z Bezručovy ulice.
/DENÍK SLEDUJE/ Nikdo z 250 pracovníků v pekárně Hruška se nemusí v souvislosti s nedělním požárem a dlouhodobě očekávaným výpadkem linky bát o místo.
Praha – Děravé silnice a někdy ještě děravější rozpočty na jejich opravu. Tak to už roky vypadá s financováním rekonstrukcí silnic II. a III. třídy. O nejmenší komunikace se u nás starají kraje a Sobotkova vláda jim v posledních dvou letech poslala mimořádnou dotaci v celkové výši 7,5 miliardy korun. Proti obrovskému vnitřnímu dluhu je to ale kapka v moři.
Pardubice - „Vláda už schválila výběrové řízení na zhotovitele stavby," řekl český premiér Bohuslav Sobotka.
Olešná – Řidiči, kteří budou mít v blízké budoucnosti namířeno z Pelhřimova směrem na Jihlavu, budou moci předčasně využívat část komunikace v obci Olešná, jejíž opravu dělníci zahájili v pondělí 18. července.
Rakovník - Ještě do konce letošního roku bude kompletně opraven chodník v Plzeňské ulici včetně zábradlí po pravé straně ve směru z centra města. Rakovnickému deníku to řekla Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice.
Klatovy - První z deseti etap úprav klatovského sídliště byla dokončena předčasně.
Praha – České dráhy plánují nakoupit posunovací lokomotivy za 240 milionů korun. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek. Celkem dvanáct dvounápravových lokomotiv, které mají ve stanicích pomáhat se sestavováním vlaků, mají nahradit starší typy lokomotiv řady 714. Ty vznikly rekonstrukcí vozidel původně vyráběných v 70 letech předchozího století.
Zatím neznámý vtipálek zalil fontánu na Terase saponátem a změnil ji tak v gejzír chrlící pěnu.
Blovice – Sídlo Muzea jižního Plzeňska má v plánu tři roky prací za více než sedm milionů.
Jablonec n. N. - Návštěvníci plaveckého bazénu určitě nepřehlédli novou recepci. Dalšími podobnými úpravami se mohou pochlubit ještě jiná sportovní zařízení ve městě.
Panoší Újezd – Nová střecha se v těchto dnech rýsuje na presbytáři kostela Nanebevzetí Panny Marie na hřbitově v Panoším Újezdě. Je to vlastně další část prací na opravě kostela, o které se zasloužili obyvatelé obce i zastupitelé obecního úřadu, protože jim nebylo jedno, že tato největší kulturní památka v obci je dlouhá léta zavřená a chátrá.
Praha - Závěr volební kampaně ve středních Čechách provází i ostřejší rétorika. Hejtman a lídr ČSSD Miloš Petera se například stejně jako Asociace krajů vyslovil pro rezignaci ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) kvůli jeho výroku, že ministerstvo krajům nepřispěje na opravy silnic. Horkou fázi kampaně poznamenala také situace v Nymburce, kde se změnilo vedení radnice.
Karlovy Vary - Splatit letitý dluh vůči hvězdárně je rozhodnuto město Karlovy Vary. Unikátní zařízení, které se může pochlubit nejedním úspěchem, potřebuje opravu takříkajíc jak sůl. Už několikrát se s ní sice při přípravách investičních akcí počítalo, ale pak ji ze seznamu vždy vytlačily důležitější projekty.
Ustecký kraj - Letos šlo do oprav silnic druhých a třetích tříd 900 milionů korun. Peníze, kterými přispívá stát, příští rok možná nebudou.
Řetová – V obci byly posvěceny dva opravené křížky. Obnovit se je podařilo díky dotaci na opravu drobné architektury z ministerstva zemědělství. S obnovou textu pomohla obci pamětnice Ludmila Kovářová.
Ústecký kraj – Ještě letos chce Ústecký kraj nechat opravit dalších osmdesát úseků silnic druhých a třetích tříd napříč celým regionem. Z rozpočtu na ně mimořádně uvolní 150 milionů korun.
Tábor - Táborskem v sobotu projel další ročník jízdy veteránů Čelkovice 2016. Do zvyklostí zasáhla oprava Švehlova mostu.
Ústecký kraj - Ještě letos chce Ústecký kraj nechat opravit dalších osmdesát úseků silnic druhých a třetích tříd napříč celým regionem. Z rozpočtu na ně mimořádně uvolní 150 milionů korun.
Mnozí Opavané si všimli, že v korytě řeky Opavy se nachází několik hromad velkých kusů kamene. V úseku od Kolofíkova nábřeží až po Městské sady se při stavebních pracích používají bagry s jeřáby.
Břestek - Čilý pracovní ruch vládl o víkendu na pětisetmetrovém rekonstruovaném průtahu Břestkem. Z jeho omlazení mají radost nejen tamní občané, ale i řidiči, kteří obcí projíždějí ve směru na Buchlovice nebo opačným na Tupesy. Oprava silnice byla ukončena dva měsíce před plánovaným termínem jejího dokončení.
Cheb - Převést chebské letiště do vlastnictví města Chebu se stále nedaří. Ačkoliv mělo město všechny podklady připravené, akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu.
Horní Slavkov – Kostel sv. Jiří, cenná historická památka, prochází celkovou rekonstrukcí. Kromě zrestaurování okenních vitráží, které je v plánu letos, musí město řešit i opravu zborcené ohradní zdi, která je kolem kostela. Na projekt získalo dotaci z rozpočtu Karlovarského kraje.
Praha - Kdy se hlavní nádraží dočká dalších oprav, je zatím ve hvězdách. Nový majitel budovy, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), nechce firmě Grandi Stazioni prodloužit smlouvu. Firma má komerční prostory nádraží dlouhodobě v pronájmu výměnou za to, že budovu nádraží kompletně zrekonstruuje. Zatím se však soustředila hlavně na prostory, kde podniká, tedy kavárny a obchody.
Znojmo – Chátrající Loucký klášter by mohl být zase o něco vzhlednější. Na jižní fasádu jižního křídla kláštera totiž město postupně namontuje 35 nových oken. Jde o ručně vyrobené repliky historických oken, jejichž vzhled schválili památkáři.
Svitavy – Mateřská škola Úvoz, někomu známá jako „Na zámečku" prodělala nemalou rekonstrukci.
Jeseník – Do rekonstrukce Pentagonu vložíme přes sto milionů korun a poloprázdný nám zůstane na ocet. Takového scénáře se bojí představitelé Jeseníku. Jednání s ministerstvem práce a sociálních věcí o opravě interiéru budovy se táhnou.
Příbram – Téměř rok bude nutné vyčkat, než správci Svaté Hory v Příbrami budou moci opravit skvrny na portále budovy. Je totiž nutné, aby proběhl celý roční proces počasí, při kterém se zjišťuje chování daných vad. Na základě tohoto zjištění má být zvolena nejvhodnější metoda opravy v rámci reklamace.
Chrudim, Skuteč – O velké rekonstrukci rozlučkové smuteční síně se v Chrudimi mluví už řadu let. Nejaktuálnější plány chrudimské radnice ale tuto investici v řádu desítek milionů korun nezahrnují, neboť konkrétní termín dosud nebyl určen.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Neexistující opozice a skandály kolem hejtmana Michala Haška. I tak si zapamatovali jihomoravští zastupitelé své čtyřleté volební období. Do boje o místa v novém pětašedesátičleném výběru jim zbývá týden.
Jičín – Dlouhé šňůry automobilů, skřípání zubů a pořádný příval nadávek doprovází současnou rekonstrukci kruhového objezdu v lipách a opravu vozovky v Revoluční ulici směrem na Valdice, která ochromila dopravu ve městě.
Hojsova Stráž – Nehoda vlaku uzavřela ve čtvrtek odpoledne trať Klatovy – Železná Ruda až do pozdních večerních hodin. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
Vršce – Na lepší a hezčí společenský sál se nyní těší místní obyvatele. Jeho rekonstrukce už byla více než potřebná, jelikož jeho stav byl nevyhovující. V místnosti se držela vlhkost a objevila se i plíseň.
Prachatice – Pozemek, který je dodnes předmětem různých dohadů a obviňování, vlastní od července 2006 Bohumil Rebec. On sám měl v lokalitě pozemky, ke kterým potřeboval příjezdovou komunikaci. Odmítá jakákoliv nařčení z toho, že by ho koupil za účelem spekulace. „To vážně není pravda. Koupil jsem ho, protože tehdy město nekonalo. Neznali kupní cenu, protože se nešli zeptat," tvrdí.
Mosty u Jablunkova - Na Jablunkovsku začíná kompletní rekonstrukce hlavního silničního tahu, který vede k hranici se Slovenskem.
Karviná - Ještě pár dní budou lidé míjet vybydlený dům v karvinské ulici Na Vyhlídce naproti nové tělocvičny tamního gymnázia.
Mohelnice – Opravy historického centra Mohelnice, které je součástí státem chráněné městské památkové zóny, budou pokračovat i v příštím roce. Rekonstrukce se dočkají dvě ulice vedoucí z centrálního náměstí Svobody – Smetanova a Lékárnická – a také spojovací Robotnická ulice.
Ostrá - V posledních letech dochází v září opakovaně k úhynu ryb v tůni Doubka u Ostré. Důvodem je nedostatek kyslíku ve vodě spotřebovaného sinicemi a nemožnost ryb dostat se ze stojatých vod. Výsledkem jsou statisícové škody, zápach a smutek nejen rybářů.
Okres Louny - Železniční přejezdy se opravují nebo opravovaly i na několika dalších místech.
Litoměřice - Cyklostezka, která v Litoměřicích lemuje Labe, je v dezolátním stavu, upozorňují na to obyvatelé města.
Krchleby – Kapličku svatého Izidora zrekonstruovali na okraji Krchleb, směrem na Vodranty. Akce proběhla především zásluhou starostky Bohumily Jeřichové a restaurátorky Pavlíny Petříkové. „Rozhodli jsme se zainvestovat finance z obecního rozpočtu na to, abychom přiblížili sv. Izidora lidem," konstatovala starostka.
Svitavy – Rekonstrukci oblíbeného areálu kina Vesmír lidé jistě ocení. Pyšní se díky veškerým úpravám, které město pro návštěvníky zajistilo, novým a moderním vzhledem.
Sokolov - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vyzvala město Sokolov k opravě Antonínských mostů. Ty vedou nad frekventovanou železniční tratí ze Sokolova do Chebu a spojují páteřní cyklostezku s jezerem Medard. Mosty prosakuje voda, a v zimě tak hrozí tvoření rampouchů nad tratí. Na opravu město vyčlení 16 milionů korun.