Sídliště Závodu míru se na podzim dočká opravy
Pardubice – Na podzim zač᠆ne první etapa opravy panelového sídliště Závodu míru v Pardubicích za celkem třináct milionů korun.
Pardubice – Na podzim zač᠆ne první etapa opravy panelového sídliště Závodu míru v Pardubicích za celkem třináct milionů korun.
Hluk - Rozsáhlých obnov se dočkaly sakrální stavby v různých částech města Hluk. Kříže v ulici Ostrožská, v ulici Hlavní a v ulici Boršická, ale také socha sv. Antonína v ulici Antonínská, ty všechny čekají v nejbližších dnech generální opravy, které se celkově vyšplhají až na částu 744 tisíc korun.
Kladno - Oprava kladenského náměstí Jana Opletala za několik milionů korun bude započata příští rok na jaře. Náměstí se nachází ve čtvrti Rozdělov.
Mělník - Konec objížďky části Mladoboleslavské přes Italskou se zatím neblíží.
Budislav – Dům bratří Čapků už dělníci opravují dva roky a práce na unikátní budově by mohly být hotové už za několik měsíců.
Nymburk - Čeští paralympijští atleti strávili minulý týden laděním formy na nadcházející paralympijské hry v Riu. Využili pro to osvědčené zázemí Sportovního centra v Nymburce.
Rožnov pod Radhoštěm - Stavební dělníci se pustili do oprav využívaného chodníku v Kulturní ulici v Rožnově pod Radhoštěm. Rekonstrukce za 141 tisíc korun se týká části od kruhového objezdu k podchodu u obchodního domu Láz. Bude hotová do poloviny září.
Olomouc V hotelovém domě v olomoucké Velkomoravské ulici opravujíí dva výtahy. Rekonstrukce začala v pondělí a potrvá do 9. září, v této době budou nepřístupné nájemcům.
Kladno - Oprava kladenského náměstí Jana Opletala za několik milionů korun bude započata příští rok na jaře. Náměstí se nachází ve čtvrti Rozdělov.
Litoměřice - Město Litoměřice v pátek sužovala kolona vozidel stojící v ulicích Na Kocandě, Mezibraní a v navazující Českolipské ulici. Zácpy v dopravní špičce lze očekávat i v následujících dnech. Důvodem je skutečnost, že vlastník silnice první třídy, tedy Ředitelství silnic a dálnic ČR, přistoupil k provádění údržby a opravě vozovky.
Zlínsko - Osoby v tíživé životní situaci, senioři nebo mladé páry patří do skupiny těch, pro které může být problém sehnat důstojné, leč finančně nenáročné bydlení. Právě pro ně zřizují radnice měst takzvané městské byty. Jejich nájem bývá uměle udržován nižší, než je běžná tržní cena. Na druhou stranu ne každý má automaticky právo na přidělení takového bytu. Navíc ne všude jsou volné byty k dispozici.
Brumov – Bylnice – Při opravě komína spadl v úterý dopoledne ze žebříku na střechu svého rodinného domu třiapadesátiletý muž v Brumově-Bylnici na Zlínsku.
Osek – Podle předpovědi meteorologů je před námi jedno z nejteplejších období letošního léta a o víkendu by měly teploty překračovat třicet stupňů. To je určitě dobrá zpráva pro Osek, kde mají už jen pár dní na to, vykoupat se v místním koupališti.
Voděrady - Co je nového, pane starosto? Michal Hejna: Ve Voděradech jsme v nedávné době opravili chodník podél silnice druhé třídy.
Němčice – Kulturní dům v Němčicích na Blanensku stojí od roku 1983. Na jeho podobě už jsou léta znát. Původní dvojitá okna dobře netěsní a přes jeho zdi uniká teplo. Vedení obce se chce proto pustit do kompletní rekonstrukce.
Sokolov - Parta dělníků opravujících vozovku na největším sokolovském sídlišti Vítězná pracovala podle vedení města liknavě. Sokolov proto zareagoval a napsal firmě ostrý vytýkací dopis. V něm konstatuje, že firma nepracuje, jak má. Lidé bydlící v této lokalitě jsou totiž svědky neustálého uzavírání a otevírání zmíněné frekventované komunikace a ptají se, kdy bude konečně hotovo.
Třebíčsko - Letních uzavírek a dopravních omezení je i na Třebíčsku hned několik. Existují však i místa, kterým je podle řidičů lepší se vyhnout už několik let.
Hořovice – Až se děti v příštím týdnu vrátí do lavic hořovické první základní školy, čeká je další změna.
Žamberk – V neděli byl zahájen benefiční hudební festival Harriet Parish, jehož cílem je shromáždit finance na opravu střechy kostela sv. Václava. Dnes program pokračuje recitálem violoncellisty Jiřího Bárty.
Rašovice - Kvůli opravě vozovky v Lípě nad Orlicí si někteří řidiči zkracují cestu přes Rašovice. Ale neuvědomují si, že by měli sundat nohu z plynu. Byl to případ řidiče, který tu boural v pondělí krátce před sedmou večer?
Liberec - Několikrát za večer se Petra Loudová i s manželem rozčiluje u televize. Na vině není ani tak program, který televize vysílá, jako kvalita obrazu.
Sobákov - /GALERIE/ Nejkrásnější vesnička na světě? Sobákov! Tak to alespoň stojí na informační ceduli o obci, kterou v sobotu slavnostně odhalil manželský pár císařovny Sissi a Franze Josefa.
Příbram – Příbramští radní slibují, že se v příštím roce zaměří zejména na opravu vodohospodářského majetku. Do jeho údržby chtějí investovat zhruba 27 milionů korun. Tato částka odpovídá nájemnému, které město vybere od 1. SčV, která sítě spravuje.
Plzeň – Porota vybírala mezi třemi zcela rozdílnými návrhy.
Třebíčsko - Oprava železniční trati mezi Okříškami a Zastávkou u Brna nepřinese jen zrychlení cestování mezi Třebíčí a Brnem. Zlepšit by se měla také bezpečnost, a to především na železničních přejezdech. Na několika z nich na Třebíčsku přibudou nově signalizační světla, ve Vladislavi budou mít nově závory a dva nebezpečné přejezdy budou zrušeny.
Znojmo - Nový umělý povrch oválu pro běžce i prvky pro další atlety má od pondělka atletický a fotbalový stadion v Horním znojemském parku. Tartan bude stát kolem 5,5 milionu korun.
Halenkovice - Několik místních silnic opravili v minulých dnech v Halenkovicích. Podle starosty Jaromíra Blažka se jednalo celkem o 600 metrů. Opravena je mimo jiné silnice na Kopci nebo úsek cesty na Dolině.
Hradec Králové - Galerie moderního umění v Hradci Králové otevře pro návštěvníky po své rekonstrukci až během listopadu. Hlavním důvodem několikaměsíčního zpoždění jsou rozsáhlé restaurátorské práce, informovala mluvčí hejtmanství Martina Götzová.
Plzeňsko – Klid pro řidiče. Většina oprav a rekonstrukcí skončí ještě v srpnu.
Olomouc – Na špatně zabezpečený hřbitov na Nové Ulici upozorňují Olomoučané, kteří se tam chodí starat o hroby. Přes díry v oplocení se na místo dostávají psi, podle pozůstalých hřbitov znečišťují i lidé bez domova. Město o nedostatcích ví a chystá opravy.
Přerov – Měla to být jen obyčejná oprava chodníků, která měla trvat sedm dní a městskou pokladnu by přišla na čtyři sta padesát tisíc korun. Místo toho se rekonstrukce v přerovské ulici Vsadsko prodlouží až o šest týdnů a zřejmě i mírně prodraží.
Podbořansko - Rekonstrukce se týká téměř jednoho a půl kilometru přivaděče.
Nymburk - Čeští paralympijští atleti strávili minulý týden laděním formy na nadcházející paralympijské hry v Riu. Využili pro to osvědčené zázemí Sportovního centra v Nymburce.
Plzeň - Vnitřní bazén na Slovanech se po rekonstrukci znovu otevřel.
Prostějov – Nový mostek roste v Prostějově přes říčku Hloučelu v lokalitě Močidýlka. Stavbu město zahájilo letos v květnu.
Čáslav - Jeden z rohů historické budovy Dusíkova divadla v Čáslavi je v současné době zahalen do lešení. Důvodem je pokračování dlouhodobé a rozsáhlé rekonstrukce divadla. „Jedná se o již třetí etapu oprav.
Praha - Ministerstvo kultury rozdělovalo peníze na opravy památek netransparentně a bez koncepce a u většiny akcí rostly náklady i plánovaný čas rekonstrukcí. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Podle kontrolorů ministerstvo nerozhodovalo o výběru akcí, které podpoří, na základě svých priorit a řídilo se především požadavky příspěvkových organizací. Resort kritiku odmítá. Za podmínek, kdy se velká většina realizovaných akcí týká historických objektů a kulturních památek nevyčíslitelných hodnot, lze jen obtížně vytvořit univerzální a všeobjímající systém kritérií, uvedla v reakci mluvčí ministerstva Simona Cigánková.
Karlovy Vary - Jaký bude další osud unikátního areálu karlovarského letního kina? Tak právě na toto téma spolu debatovaly dvě osobnosti, kterým je toto téma víc než blízké. A to jeho letitý obhájce a propagátor Ladislav Gerendáš a náměstek primátora Michal Riško, v jehož působnosti je správa městského majetku, tedy i letního kina.
Liberec - Několikrát za večer se Petra Loudová i s manželem rozčiluje u televize. Na vině není ani tak program, který televize vysílá, jako kvalita obrazu.
Repliky dobových svítidel, nové ozdobné kazety na stěnách, opravená štuková výzdoba, nová výmalba a přeleštěné parkety na to vše se mohou těšit všichni, kdo na podzim zavítají do velkého sálu Střeleckého domu v Krnově, v němž v současnosti sídlí Středisko volného času Méďa.
Tábor - Při návštěvě Tábora hejtman kraje Jiří Zimola uvedl, že projednají posílení městské dopravy, aby lidem zmírnili komplikace
Uherské Hradiště – Aquapark v Uherském Hradišti zpravidla mívá týdenní zářijovou odstávku, během níž jeho pracovníci provádějí sanitární úklid veškerých prostor, bazénů a tobogánů nebo čistí akumulační jímky a filtrační systémy.
Pelhřimov, Humpolec – Zatímco většina lidí si stále užívá léta plnými doušky a neodložila plavky, milovníci bruslení pomalu oblékají mikiny a rukavice a vydávají se na zimní stadiony.
Louny - Opravy se po roce dočkala také druhá bašta v historických hradbách. Tašky nahradí šindele na Muzeu Zkamenělý les.
Náchod - Stavební práce na průtahu Náchodem pokra-čují. Na opravy komunikace plynule naváže úprava chodníků.
Zlín - Podjezd v Dlouhé ulici ve Zlíně slaví letos osmdesátiny. Byl vybudován za 80 dní v dubnu 1936. Dnes jím projedou tisíce vozidel denně, stal se důležitou dopravní tepnou, která spojuje pravý a levý břeh Zlína.
Krásné Březno – Pietní místo pro poslední odpočinek? Spíše velká ostuda. Zdevastované staré hroby, poničené hrobky významných ústeckých osobností, ale i zchátralá neogotická kaple. Tak vypadá dlouhodobě situace na Městském hřbitově v Krásném Březně.
Šluknovsko – Města a obce na Šluknovsku se potýkají s nedostatkem lidí na veřejné prospěšné práce. Potřebovaly by jich o polovinu více, než je současný stav. Důvod? Klasický. Chybí totiž peníze.
Červená Řečice – Letošní jubilejní dvacátý ročník Slámování v Červené Řečici opět dokázal alespoň na chvíli zastavit čas a spojit mladší i starší generace při zábavném tvoření slaměných „panáků".
Petrovice – Divizní fotbalisté Petrovic na svého neoblíbeného soupeře z Nového Jičína opět nevyzráli.