
Lidé si oddechli, tisíce aut už kolem jejich domů nejezdí
Žatec – Objížďka přes část Žatce skončila, dopravu v Žiželicích na silnici Most – Plzeň řídí pracovníci, které se najala stavební firma, jež v místě zahájila opravy.
Žatec – Objížďka přes část Žatce skončila, dopravu v Žiželicích na silnici Most – Plzeň řídí pracovníci, které se najala stavební firma, jež v místě zahájila opravy.
Polikliniku v Karviné-Mizerově provázejí v poslední době problémy. Budova chátrá, nových nájemců moc nepřibývá a někteří lékaři, kteří tam byli v nájmu, postupně své ordinace přestěhovali do jiných prostor.
Praha - Praha 10 prošetřuje údajné předražení opravy Horského hotelu v Janských Lázních, který vlastní. Pokud se prokáže, chce se připojit k podanému trestnímu oznámení. V opačném případě chce zvážit právní kroky proti opoziční zastupitelce Janě Komrskové, která obvinění vznesla. Uvedl to mluvčí Prahy 10 Vít Novák.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Vyškov – Plavecký bazén Základní školy Purkyňova ve Vyškově byl postavený před víc než čtyřiceti lety a tomu také odpovídá jeho stav. Podle vedení organizace si už zaslouží renovaci.
Praha, Drahonice – Počet uprchlíků klesá, v Drahonicích je jich aktuálně 63. Kapacita zařízení je 240 míst, naplněné je tedy ze čtvrtiny.
Východní Čechy - Navýšení vodného a stočného nebude velké, v průměru činí dvě až tři procenta. Do rostoucích cen se promítají značné investice do čističek a kanalizací.
Břeclavsko – Modernizace bazénu v lednických lázních, vybudování nového výukového centra vinařství ve Valticích a oprava silnice mezi Podivínem a Lednicí. To jsou tři z významných akcí na Břeclavsku, s nimiž v rozpočtu na příští rok schváleném radou počítá Jihomoravský kraj.
Želiv – Generální rekonstrukce želivského kostela Nanebevzetí Panny Marie finišuje.
Blučina - Z oblíbené studánky v Komenského ulici v Blučině se po týdenní odstávce opět napijí lidé z okolí. „Studánka opravu nutně potřebovala, kvůli bakteriím nebyla její voda pitná," vysvětlil důvody k renovaci starosta obce Josef Srnec.
Třebíčsko - Letošní uzavírky a dopravní omezení na silnicích ještě neskončily a Kraj Vysočina i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už plánují další. V příštím roce budou na řidiče čekat komplikace hlavně při cestě od Třebíče k Brnu.
Loni na podzim začala mariánskohorská radnice s regenerací sídliště Vršovců.
Kutná Hora – Plánovaná rekonstrukce komunikace vedoucí z kutnohorského Karlova na obec Církvice se o několik dnů odkládá. Důvodem je fakt, že stále neskočila velká oprava na komunikace I/38. Začátek uzavírky se tedy z pondělí 7. prosince přesouvá na čtvrtek 10. prosince.
Sokolov - Městu se podařilo odvrátit katastrofický scénář
Praha - Tržby v českém maloobchodě bez aut v říjnu meziročně stouply o 5,6 procenta, v září vzrostly podle revidovaných výsledků o 5,2 procenta. Růst tržeb zaznamenali obchodníci ve všech hlavních skupinách prodejen. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. Za prodej pohonných hmot maloobchodníci utržili proti loňskému říjnu o 7,6 procenta více, za nepotravinářské zboží o 6,5 procenta a za potraviny o 3,8 procenta více.
Blansko – Tři sta. Do tolika lamp veřejného osvětlení mají dělníci v Blansku namontovat elektronické předřadníky a nové výbojky. Na opravy v sídlišti Sever ve výši téměř dvou milionů korun dostali Blanenští dotaci osm set tisíc. Hotovo má být do konce roku.
Havlíčkův Brod - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě opravil v rámci péče o svěřený majetek štít kostela svaté Rodiny, kulturní památky z první poloviny 18. století.
Ústí nad Labem - Více než čtyři a půl tisíce vozidel, která byla před 1. červencem 2013 vyřazena nebo dočasně vyřazena do tzv. depozitu z provozu, registruje ústecký magistrát.
Basketbalisté Nové huti prohráli ve čtvrtečním zápase 15. kola ve Svitavách 77:79. Domácí duel přitom rozhodli až pět vteřin před koncem.
Chrudim - Rekonstruované vozovky a chodníky v chrudimské lokalitě pod nádražím vypadají na první pohled hezky, ale ne všichni tamější obyvatelé jsou krátce po dokončení prací spokojeni s kvalitou odvedeného díla. Někteří poukazují například na údajnou nelogičnost nového úseku cyklostezky, jiným vadí technické závady v díle.
Líně – Necelé dvě hodiny trvala ve čtvrtek na letišti v Líních nakládka jednoho z vrtulníků W-3A Sokol, které používá letecká záchranná služba. Na podvalníku odjel na generální opravu do polského Świdniku.
Pardubice - Primátor Martin Charvát je prý připraven naslouchat a přemýšlet o názorech opozice. Vadí mu ale „nekonstruktivní připomínky"
Východní Čechy - Navýšení vodného a stočného nebude velké, v průměru činí dvě až tři procenta. Do rostoucích cen se promítají značné investice do čističek a kanalizací.
Liberec - Při dopravní nehodě zemřel ve čtvrtek odpoledne na silnici 35 u Liberce řidič, když se pokoušel opravit poruchu na svém voze. Srazilo ho projíždějící auto. Informovala mluvčí policie Vlasta Suchánková. Spolujezdkyně utrpěla lehké poranění.
Jižní Morava – Čtyřiadvacet milionů korun přispěje Jihomoravský kraj na rozvoj cykloturistiky v kraji. Dalších pětadvacet milionů získají na opravu jihomoravské sakrální stavby. To jsou jen zlomové částky, se kterými na příští rok počítá kraj. Konečnou podobu rozpočtu už na začátku tohoto týdne schválili jihomoravští radní. Za dva týdny ho ještě musí posvětit krajští zastupitelé.
Děčín – Děčínskému magistrátu se znovu nelíbí neustálé prodlužování rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Dělnické ulici.
Pozvolný růst cen povinného ručení nejvíce zaznamenali mladí lidé, kteří nemají nasbírané bonusy a patří do rizikové skupiny řidičů. Těmto řidičům se stále více vyplatí sjednávat povinné ručení online, kde si mohou nabídky pojišťoven porovnat a vybrat tu nejvýhodnější. Dle serveru Porovnej24.cz mohou srovnáním ušetřit až 2 972 Kč.
Praha - Ministerstvo vnitra chce využít nízkou obsazenost zajišťovacích zařízení pro cizince k opravám a zlepšení jejich vybavení, dnes to sdělila Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra. K dnešku bylo v detenčních zařízeních v Bělé pod Bezdězem, Drahonicích a Vyšních Lhotách obsazeno 126 z 1392 míst.
Jičín – Až v pondělí 9. května příštího roku nastane poměrně vzácný přechod Merkuru přes Slunce, budou mít Jičínští, jako jedni z mála lidí v regionu, privilegium spočívající v pozorování tohoto jevu na vlastní oči skrze dalekohled místní hvězdárny.
Rakovník - Do konce tohoto týdne by měl být plně obnoven provoz na silnici pod viaduktem v Nádražní ulici v Rakovníku. Na jednání zastupitelů to řekl František Fröhlich, vedoucí odboru dopravy. Přesto opozice požaduje, aby úřad a vedení města pokáraly investora. Ten totiž hrubě zanedbal v okolí stavby zajištění bezpečnosti.
Klení - Ještě před několika lety mu hrozilo zřícení. Bývalý kostel sv. Vavřince stál opuštěný na vršku v Klení, chátral a zarůstal křovinami.
Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) oznámila ceny vodného a stočného na příští rok. Nová cena za odběr pitné vody, tedy vodné, bude pro zákazníky na Frýdecko-Místecku činit 40,70 koruny za metr krychlový, včetně DPH, cena za odvádění a čištění odpadních vod bude nově 37,18 koruny včetně DPH.
Lovosice - Od poloviny listopadu se v Lovosicích pravidelně schází koordinační skupina všech zainteresovaných stran, které se mají podílet na znovuobnovení provozu koupaliště.
Sloup – Plavecký bazén ve sloupské základní škole je po letech opět ve výborném technickém stavu. Poslední fáze oprav, kterou dělníci dokončili, stála zhruba padesát tisíc korun.
Turnov - Kraj chce do Zborovské vrátit jen výuku čtvrtých ročníků, to se městu nelíbí.
Vážení čtenáři, v seriálu Kolínského deníku vybíráme zajímavé články z doby před dvaceti lety, které vycházely v předchůdci Kolínského deníku – v Kolínských novinách. Tentokrát vybíráme články z 45. vydání ze 7. prosince 1995.
Ročov – Slavnostní otevření je naplánováno na pátek, večer se chystá taneční zábava.
Jižní Morava – Od uzavírek a dopravních omezení si od zítřka odpočinou řidiči na dálnici D1 na jižní Moravě. Dělníci dnes dokončí opravy na úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou, tedy mezi 178. a 182. kilometrem. Dálnice bude v tomto místě průjezdná bez omezení od zítřejšího rána.
Chrudim - V úterý o půl jedenácté dopoledne dostali městští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o tom, že v Hradištní ulici je přímo v komunikaci propadlý kanál. Hlídka vyjela na místo a zjistila, že jde o rozbitý betonový kryt kanálové kulaté vpusti, jež se nachází uprostřed vozovky a můžou tak být ohrožena vozidla.
Znojmo – Opravovat část silnice ve Vídeňské ulici ve Znojmě, tedy hlavního tahu na Vídeň, se ve všední den rozhodli lidé z Ředitelství silnic a dálnic. A odbor dopravy Jihomoravského kraje jim to povolil. Informaci potvrdila znojemská radnice. „Ve čtvrtek 3. prosince bude ve Znojmě v době od 9.00 do 17.00 hodin kvůli nezbytným opravám uzavřen krátký úsek ulice Vídeňské. Jedná se o část hlavního tahu. Vyplývá to z informací od Odboru dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje," informovala mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.
Tři roky a 100 milionů korun. Prodloužená Bílovecká je hotova. Práce na zhruba jeden a půl kilometru dlouhé spojnici k dálnici D1 začaly v říjnu roku 2013. Stavba, která ulehčí život řidičům i obyvatelům Svinova, si vyžádala kolem sta milionů korun.
Nové Město nad Metují - Řidiči se dočkali. Po osmi a půl měsících byla kompletně dokončena rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Ostrůvky, osvětlené přechody a nová místa pro přecházení. To vše má po opravách průtahu Blanskem zvýšit bezpečí chodců. V ulicích Poříčí, Vodní a Svitavská. Řada lidí má však k těmto novinkám výhrady. Nelíbí se jim například to, že zmizel přechod poblíž autobusového nádraží. Nově tam bude osvětlené a bezbariérové místo pro přecházení. Ovšem bez bílé zebry na silnici. „Toto řešení nepovažuji za vhodné, protože tudy lidé často spěchají na autobus. Rád bych proto znal důvod, proč zde nebude regulérní přechod pro chodce obnoven," uvedl na webu města Blanska Karel Červenka.
Hostišová – Opravit sál kulturního domu chtějí v Hostišové. Podle tamní starostky Marty Smolkové je už zastaralý, původní, ještě ze šedesátých let. Obec proto zpracovává projekt na modernizaci.
Hradec Králové - Důkazem celoroční práce Technických služeb Hradec Králové je mimo jiné rekonstrukce květinové výzdoby na Masarykově náměstí, zprovoznění depozita pro kočky na letišti, opravy vozovek, chodníků a školních objektů nebo výměna starých stožárů veřejného osvětlení.
Probulov – Každého, kdo projíždí ve směru od Čimelic nebo Orlíku nad Vltavou Probulovem, upoutá pohled na krásnou alej starých stromů, většinou dubů a akátů, která cestu lemuje.
Všekary – Kostel sv. Barbory stojí u silnice poblíž vsi Všekary. Již léta chátrá a na jeho opravu nejsou peníze. O jeho postupnou záchranu usiluje občanské sdružení Syndicus Hereditas, dění kolem obnovy kostela bohužel v poslední době ustalo.
Rakovník - Do konce tohoto týdne by měl být plně obnoven provoz na silnici pod viaduktem v Nádražní ulici v Rakovníku. Na jednání zastupitelů to řekl František Fröhlich, vedoucí odboru dopravy. Přesto opozice požaduje, aby úřad a vedení města pokáraly investora. Ten totiž hrubě zanedbal v okolí stavby zajištění bezpečnosti. „Šetřilo se na bezpečnosti lidí. Jedná se o velmi nebezpečný precedens," vytýkal vedení města na pondělním zasedání opoziční zastupitel Jan Švácha (TOP 09) s tím, že další investoři tak budou moci šetřit také, jelikož se nikdo neozve.
Hradec Králové - Příběh dlouho chystané rekonstrukce Velkého náměstí v Hradci Králové píše další kapitolu. Do administrativních příprav se vložil Spolek pro kvalitu života, který investora, tedy radnici, nařkl z podjatosti a podal námitku krajskému úřadu.
V posledních týdnech se na vedení třinecké radnice stále častěji obracejí lidé se stížnostmi a připomínkami, které souvisejí s výstavbou obchvatu města. Nejčastěji poukazují na blátem znečištěné komunikace.