Školáci budou mít další hřiště, jeho cena vyjde na více než třicet milionů
Příbram – Sportovat na modernějším hřišti? To se poštěstí školákům v Příbrami. Město chce totiž opravit hřiště u Základní školy 28. října.
Příbram – Sportovat na modernějším hřišti? To se poštěstí školákům v Příbrami. Město chce totiž opravit hřiště u Základní školy 28. října.
Vaňov - Být součástí posádky dračí lodě? Nezapomenutelný zážitek.
Chrudim - Oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie pokračuje od roku 2009 jen malými krůčky kupředu. Rekonstrukce střechy se každý rok dělí na etapy, jejichž rozsah určují přidělené dotace v průměrné výši okolo jednoho a půl milionu korun ročně.
Adršpach - Poprvé po pěti set osmnácti letech dostala široká veřejnost možnost nahlédnout do interiérů zámku v Dolním Adršpachu. Objekt byl téměř sedmdesát let bez života. Ve čtvrtek odpoledne byl zámek slavnostně otevřen pro širokou veřejnost a do soboty se na nádvoří konal doprovodný kulturní program. Od dnešního dne už bude zámek přístupný celoročně.
Bývalý interní pavilon novojičínské nemocnice se změnil k nepoznání. K již dříve zrekonstruovaným prostorám nukleární medicíny a dialyzačního centra nyní přibylo nové moderní plicní oddělení.
Jablonec n. N., Kokonín - Mezi nejbližší plánované akce v Kokoníně budou patřit rekonstrukce mostu na Tyršově stezce, oprava střešního pláště základní školy, svoz biologického odpadu a další. Takové a jiné informace se dozvěděli obyvatelé Kokonína, pokud se rozhodli přijít na setkání s občany pořádané jabloneckým magistrátem.Možná očekávali, zda dojde také na diskutované osamostatnění městské části Kokonín. O tom ale nemluvili.
Netolice – Rekonstrukce sociálního zařízení divadla odkryla další problémy, které stará budova ukrývala. Radnice se pustila do jejich okamžitého řešení.
Humpolec – Největší letošní investicí města Humpolec je rekonstrukce, či revitalizace, Žižkovy ulice a části Smetanovy ulice vedoucí u panelového sídliště.
Hranice – Pro dobrovolné hasiče z Velké, části města Hranice, je letošní rok zlomový. Dostanou totiž novou zbrojnici, za zhruba pět milionů korun. Stavební práce jsou v poslední fázi, hotovo by mělo být do konce května. Plný provoz hasiči odhadují na září.
Sokolov - Oprav se letos dočká hned pětice chátrajících mostů
Hořovice – Opravu mostu u Společenského domu Hořovičtí plánují už několik let. Projekt, který chtějí podpořit dotačními prostředky, nakonec spojili i s rekonstrukcí silnice, která vede k fotbalovému hřišti. Jejich žádost byla ale zamítnutá.
Domažlice - Teplé počasí podporuje větší výběr peněz z parkovacích automatů v centru Domažlic.
Jablonec n. N., Kokonín - Město nemůže investovat do cizího majetku, nejlepší je bezúplatný převod, jednání už začala, ale v lesoparku se často dějí šílené věci
Chrudim - Oprava kostela Nanebevzetí Panny Marie pokračuje od roku 2009 jen malými krůčky kupředu. Rekonstrukce střechy se každý rok dělí na etapy, jejichž rozsah určují přidělené dotace v průměrné výši okolo jednoho a půl milionu korun ročně.
Žďár nad Sázavou - Radní se v souvislosti s probíhající rekonstrukcí náměstí Republiky rozhodli nechat „předělat" i prostor pod náměstím. Týká se to plochy přibližně ve tvaru trojúhelníku, svažující se od budovy banky ČSOB kolem banky Raiffeisen k Havlíčkovu náměstí. Tato část není zahrnuta v projektu rekonstrukce náměstí Republiky.
Pardubice - Majitelé domů na třídě Míru získají dotaci na přípojky, podporu teď chtějí i další vlastníci
Tisá – Stěny by neměly být zavřeny celé, o svátcích a víkendech by se omezení neměla turistů vůbec dotknout.
Náměšť nad Oslavou - Největší dopravní omezení za nejméně dvacet let čeká už od pondělí na Náměšť nad Oslavou. Od 5. května až do 31. října tu totiž bude probíhat oprava ulice Třebíčská, tedy páteřního tahu městem.
Pardubice - Majitelé domů na třídě Míru získají dotaci na přípojky, podporu teď chtějí i další vlastníci
Cheb - Deset milionů korun půjde na opravy silnic v chebském Podhradu.
Strakonice - Strakoničtí silničáři vadný asfalt z povrchu odfrézovali dvakrát během jednoho roku
Třinečtí motoristé by se měli připravit na to, že po víkendu nastane ve městě složitá situace.
Kadaň - Špatný stav helmice věže a protékající ochoz způsobily, že dominanta města se opravuje.
Prachaticko – Co přinesl poslední týden na stránkách Prachatického deníku?
Třinečtí motoristé by se měli připravit na to, že po víkendu nastane ve městě složitá situace.
Stěny by neměly být zavřeny celé, o svátcích a víkendech by se omezení neměla turistů vůbec dotknout.
Pardubice - Situace, do které se v pondělí dostala posádka záchranné služby, která v Pardubicích se zdržením a obtížemi projížděla na třídu Míru pro seniora, který na ulici zkolaboval, není vůbec ojedinělá.
Tisá – Stěny by neměly být zavřeny celé, o svátcích a víkendech by se omezení neměla turistů vůbec dotknout.
Ústí nad Labem - Ústecký kraj rozdělí v krátké době obcím 14,9 milionu korun. Peníze samosprávy použijí na opravu chodníků a místních komunikací, zlepšení životního prostředí nebo pořízení územně plánovací dokumentace. Dotace už schválili zastupitelé. Zájem o čerpání peněz byl velký. ČTK to dnes řekla mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.
Jemnice - Zámek v Jemnici je již první tři týdny přístupný veřejnosti. Zatím se však podíváte pouze do přízemí. V zámku totiž pokračuje rekonstrukce a chystají se nové expozice. Ty se otevřou slavnostně 10. května.
Prostějov – Pořádnou dávkou trpělivosti se budou muset obrnit řidiči, kteří jsou zvyklí jezdit po Dolní ulici. Výpadovku na „hanáckou dálnici" totiž za pár dní obsadí stavební dělníci, kteří se pustí do rekonstrukce silnice a výstavby rondelu na křižovatce u Rodenů. Práce mají být hotovy do konce června.
Česká Lípa - Práce na jižní části frekventované silnice v České Lípě stojí a protáhnou se o dva měsíce, na vině je technický problém.
Vimperk – Nedůstojný stav cest na místě posledního odpočinku by měl být brzy minulostí.
Olomouc - Mezi cyklostezkou od chválkovické pevnosti a novou asfaltovou komunikací pro kolaře z Černovíra do Hlušovic je část cesty, která leží v žaludku nejednomu cyklistovi.
Brná - Ačkoliv nejstarší bazén v termálním koupališti v Brné čeká rekonstrukce, nemusí se Ústečané obávat, že by si neměli kam zajít o prázdninách zaplavat.
Olomoucký kraj /FOTOGALERIE/ – Za necelých pět měsíců projedou první motoristé po čtyřpruhovém průtahu mezi Vlachovem a Rájcem na hlavním tahu z Mohelnice na Šumperk.
Přerov – Řeklo by se: výhodná koupě. Město mohlo za 21 milionů korun odkoupit velkou pasáž i s nebytovými prostory a byty, a získat tak nejen „kontrolu" nad výběrem obchodníků, ale postarat se i o úpravu zchátralého prostranství. Nestalo se. Zastupitelům připadá částka příliš vysoká – zanedbaná pasáž by totiž vyžadovala další investice do oprav.
Loket - Práce mají být hotové do konce května
Janské Lázně - Jedna z nejoblíbenějších turistických cest v Krkonoších je zavřená. Trasa z vrcholu Černé hory do Janských Lázní zůstane pro návštěvníky v následujících dvou měsících nedostupná. Důvodem je její oprava.
Modlíkov - V červenci si připomeneme 100. výročí výbuchu první světové války, padlo v ní i několik občanů malé obce Modlíkov.
Černovice – Komplikace a s nimi spojený nejasný osud objektu sokolovny v Černovicích jsou vyřešeny.
Vyškov – Evakuace stovek lidí včetně žáků školy a návštěvníků kina. Tak vypadal ve Vyškově letošní 11. únor. Ti, kterým únik plynu v Tyršově ulici jakýmkoliv způsobem zkomplikoval den, na něj zřejmě jen tak nezapomenou. Haváriím v lokalitě by však mělo odzvonit. Plyn místo značně zrezivělého potrubí bude nově proudit plastovými trubkami.
Štramberk – Zcela jasné stanovisko padlo před několika dny na radnici ve Štramberku.
Praha - Omezení průjezdnosti v každém směru, očekávaný dopravní kolaps se zatím nekoná. Taková je momentální situace na Nuselském mostě, na kterém Technická správa komunikací (TSK) zahájila po téměř roce další etapy oprav.
Kroměříž – Až do konce září jsou v Kroměříži a blízkém okolí naplánovány stavební práce na pozemních komunikacích. Některé z nich tak můžou řidičům výrazně zkomplikovat život.
Vyškov – Evakuace stovek lidí včetně žáků školy a návštěvníků kina. Tak vypadal ve Vyškově letošní 11. únor. Ti, kterým únik plynu v Tyršově ulici jakýmkoliv způsobem zkomplikoval den, na něj zřejmě jen tak nezapomenou. Haváriím v lokalitě by však mělo odzvonit. Plyn místo značně zrezivělého potrubí bude nově proudit plastovými trubkami.
Žamberk – Město se dohodlo se společností ČSAD Ústí nad Orlicí na opravě autobusového nádraží. Žamberští požadovali přehledný informační panel s odjezdy autobusů i opravu čekárny pro docílení důstojného zázemí pro cestující veřejnost.
Liberecký kraj - Lesy České republiky dokončily v Libereckém kraji opravy škod po bleskových povodních z roku 2010. Rozsáhlé opravy poničených potoků v okolí Bílého Potoka a Hejnic v Jizerských horách stály přes 68 milionů korun.
Plzeňsko – Až do 6. června mohou obce z celé republiky, které vloni postihla povodeň a stále se nezbavily napáchaných škod, opět podávat žádosti o dotace. Ministerstvo dopravy pro ně má totiž připraveno 500 milionů korun. Rozhodla o tom vláda.
Milotice nad Opavou /FOTOGALERIE/ – Výjimečný historický okamžik zažilo několik lidí v Miloticích nad Opavou. Společně otevřeli schránky ukryté desítky let ve věži místního kostela. Naposledy se věcí z těchto schránek dotkly ruce lidí před sto třiceti sedmi lety.