/FOTOGALERIE/ Praha zahájila rekonstrukci Libeňského mostu. Akce, o které se v metropoli mluví už mnoho let, začala přípravnými pracemi, které potrvají skoro dva roky, pak začne hlavní oprava mostu.
Praha zahájila rekonstrukci Libeňského mostu. Akce, o které se v metropoli mluví už mnoho let, začala přípravnými pracemi, které potrvají skoro dva roky, pak začne hlavní oprava mostu.
Od pátku 23. září se pro veřejnost otevírá kompletně zrekonstruovaná Semlerova rezidence v Plzni na Klatovské třídě. Jediná z realizací dle konceptu od světoznámého architekta Adolfa Loose v Plzni, ve které lze najít Loosův tzv. Raumplan. Prodej vstupenek byl již zahájen, a to na dva prohlídkové okruhy, základní a rozšířený.
/VIZUALIZACE/ Sportovní hala v Chrudimi se už dávno zařadila mezi velké ostudy města. Dlouhé roky místní zastupitelé řeší, co učinit s chátrajícím objektem, který město před dvanácti lety získalo za jednu korunu od sokolské organizace. Byly úvahy o tom, že by se stávající objekt na Tyršově náměstí zakonzervoval a hala by se postavila nová v místě, kde stojí plavecký bazén a zimní stadion. Nakonec se ale Chrudimští pustí do opravy, která bude zahrnovat tři etapy a bude stát podle odhadu 120 milionů korun. Už se ale reálně hovoří o částce vyšší.
Silnice v Lubenci na Podbořansku a jeho okolí čekají opravy. Zajistí je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), a to kvůli jejich poškození při výstavbě obchvatu Lubence v rámci budované dálnice D6 Praha – Karlovy Vary.
Náš pravidelný přispěvatel Jiří Anderle nám zaslal snímky ještě letního Klenčí pod Čerchovem, které vznikly z věžičky místního kostela sv. Martina při opravě osvětlení. My mu tímto za fotografie děkujeme!
Ve Varnsdorfu začne jedna z největších oprav silnic za poslední roky. Kompletní rekonstrukcí projde část krajské komunikace vedoucí ulicemi Žitavská, Mladoboleslavská a Plzeňská.
Prudkého nárůstu cen se nemusí obávat desítky tisíc domácností v Hradci, Pardubicích či Chrudimi, které vytápí Elektrárny Opatovice (EOP). Slibuje to jak elektrárenská společnost, tak Tepelné hospodářství Hradec Králové, které teplem z Opatovic zásobuje většinu Hradce Králové.
O chatu nikdo nestojí. Nenašel se žádný zájemce o koupi chaty Doubravanka, zjistil finanční výbor města Havlíčkův Brod. Chatu se město snaží prodat už rok, ale marně. Minimální cena je skoro devět milionů. O prodeji chaty ve Zdobnici v Orlických horách hlasovala na zasedání zastupitelstva v Brodě většina. Podle radních je chata nevyužitá, chátrá a oprava by stála aspoň dvacet milionů.
Jenom jedním jízdním pruhem v obou směrech projedou v sobotu a v neděli řidiči na pátém kilometru D2 u brněnských Chrlic. Omezený provoz tam začíná v souvislosti s opravou dálničního nadjezdu mezi Chrlicemi a Rebešovicemi.
Dopravní špička uprostřed léta. Z jihu hučí státovka I/16, po které proudí tisíce aut mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. A hned vedle se pod loveckým zámečkem Humprecht rozkládá památkově chráněný klenot - Sobotka. Ani tady se ale člověk před rozpálenými auty neschová. Zdejší vybetonované náměstí už dlouho slouží především jako chaotické parkoviště, po kterém se proti horku obrnění odvážlivci pohybují jako v plechové džungli. Ti rozumnější raději volí cestu podloubím, bezpečnost je na všemi směry průjezdném náměstí více než sporná.
Rekonstrukci 120 staré sokolovny patří k nejožehavějším problémům Rokycan. Objekt je bezmála šest uzavřený, protože strop a krovy jsou napadené dřevomorkou.
Zástupci všech politických stran, hnutí i sdružení, kteří kandidují do komunálních voleb v Prachaticích se vzácně shodují v nutnosti opravit celý areál na vrcholu Libína pod rozhlednou. Některá uskupení sice ve svých předvolebních letácích takovou aktivitu podporují, jiní přímo říkají, že prosadí, opraví či chtějí chatu na Libíně využít.
/ANKETA, CO ROZHODNE VOLBY/ Odložení očekávané opravy bazénu i další plánované investice za stamiliony korun spolu s přáním přinést do města více volnočasových aktivit a příležitostí. To všechno jsou témata, která rezonují společností v Pelhřimově a která mohou rozhodnout zářijové komunální volby.
/CO ROZHODNE VOLBY/ Vybíráme nejméně bolestnou variantu, není to o tom, co chceme. Tak hovoří o nesnadné situaci ohledně Horácké multifunkční arény primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Ještě před třemi lety byl odhad ceny devět set milionů, teď je ale jasné, že bude potřeba více než dvojnásobek.
/CO ROZHODNE VOLBY/ Odložení očekávané opravy bazénu i další plánované investice za stamiliony korun spolu s přáním přinést do města více volnočasových aktivit a příležitostí. To všechno jsou témata, která rezonují společností v Pelhřimově a která mohou rozhodnout zářijové komunální volby. Shodují se na tom místní bez rozdílu věku.
Rekonstrukci hřbitovní zdi a opravu márnice dokončili řemeslníci na hřbitově v ivanovické místní části Chvalkovice na Hané. Márnice potřebovala hlavně dodělání fasády, zástupci radnice také před hlavní bránou ohlásili záměr výsadby stromů.
/VIZUALIZACE/ Udělat reprezentativní vzhled, zachovat ale historický ráz. Takové zadání dostala firma, která v těchto dnech začala pro Správu železnic opravovat budovu teplického vlakového nádraží. Při opravách se budou používat i staré technologické postupy a techniky. Právě kvůli historickým hodnotám budou během prací na dělníky kromě šéfů dohlížet také památkáři.
Za zhruba dva týdny bude podle informací vimperské starostky Jaroslavy Martanové podaná žádost o dotační peníze na přeshraniční projekt měst Freyung a Vimperk.
Snaha spolku S. O. S. Karviná o záchranu budovy bývalého fryštátského nádraží má stále hodně příznivců. A díky jejich přízni a podpoře teď spolek získal ocenění spojené s finanční odměnou v soutěži MÁME VYBRÁNO.
Ani noha nebyla v úterý hodinu před polednem na opravovaném mostě v Jihlavě-Heleníně. Odložené nářadí a opodál stojící auto s názvem stavební firmy na boku však dávaly tušit, že se jedná o klid před bouří.
Na začátku tohoto týdne začala dlouho očekávaná oprava silnice II/315 z Ústí nad Orlicí do Lanškrouna. Řidiči i cestující se však musí připravit na objízdnou trasu, která potrvá až do konce listopadu.
Z jedné strany hezky opravená chalupa, z té druhé klenot plný skla uprostřed hor. Architekti se totiž v případě rekonstrukce v Polubném, části obce Kořenov v Libereckém kraji, rozhodli pro hru. Hru, v níž jde o kontrast a zároveň harmonii mezi klasickou světnicí a novým přístavkem.
Zhruba osm desítek kroměřížských kulturních památek je zařazeno do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro léta 2023 až 2027. Ve čtvrtek o tom na svém zasedání rozhodli zastupitelé.
Rekonstrukce průtahu Rynolticemi na silnici I/13 o víkendu skončila. Řidiči tak opět obcí normálně projedou a už je nebude čekat desítek minut dlouhé stání v kolonách, které opravy provázelo.
Do soboty 17. září budou postupně probíhat opravy obou věží chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Z tohoto důvodu je omezen pohyb návštěvníků na nádvoří kolem svatostánku, zejména kolem zvonice a u Staré farní školy.
/FOTO/ Sál Dělnického domu v Židenicích v novém kabátě. Současné prostory nově zdobí projekční plátno a nehořlavá opona, kompletně se také vyměnily podlahy. „Nutné je ještě dokončit rekonstrukci osvětlení a chtěli bychom také novou zvukovou aparaturu," vyjmenoval plánované změny místostarosta Židenic Petr Kunc.
Do rekonstrukce několika silnic v regionu se v září a říjnu pustí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Přímo v Olomouci se bude opravovat například asfaltový povrch vozovek ve Chválkovické a Hodolanské ulici nebo část kruhového objezdu u Globusu.
/FOTO, VIDEO/ Stovky kamionů denně jezdí už týdny přes Hradec nad Svitavou. Kvůli stavbě obchvatu vede přes vesnici objízdná trasa. Silnice je zničená, domům praskají stěny a ve složité situaci jsou i školáci, kteří každý den přecházejí frekventovanou silnici u školy. Objížďka přitom potrvá až do konce listopadu. Pak přijde na řadu oprava průtahu obcí.
Přes Hradec nad Svitavou na Svitavsku jezdí už týdny stovky kamionů denně. Kvůli stavbě obchvatu vede přes vesnici objízdná trasa. Silnice je zničená, domům praskají stěny a ve složité situaci jsou i školáci, kteří každý den přecházejí frekventovanou silnici u školy. Objížďka přitom potrvá až do konce listopadu. Pak přijde na řadu oprava průtahu obcí.
/MAPY/ Přinášíme aktualizovaný přehled realizovaných a nových oprav silnic I. tříd na území Pardubického kraje. Na konci září Ředitelství silnic a dálnic zahájí například opravu vozovky na silnici I/37 Rohozná - Trhová Kamenice. Podívejte se v mapách ve fotogalerii.
Kroměřížský plavecký bazén je ve špatném stavu. Kromě samotných návštěvníků si toho všímají také zástupci jednotlivých politických stran, kteří stavbu nového, či opravu stávajícího bazénu dávají do popředí svých předvolebních programů.
Silnici mezi Rakvicemi a Podivínem opět zdobí značka se zákazem vjezdu. Dvoukilometrový úsek v nejbližších dnech obsadí silničáři s frézami a těžkou technikou. Uzavírka cesty potrvá až do konce října.
/FOTO/ Střechu v havarijním stavu řeší aktuálně na školní budově ve Vyškově zaměstnanci Základní školy a Mateřské školy Letní pole. „Při deštích do ní zatéká a prší-li déle nebo intenzivně, tak voda dokonce mnohdy proteče až do přízemí,“ popsal redakci problém ředitel Jiří Sochor.
Ředitelství silnic a dálnic plánuje uzavírku, která znepříjemní život řadě obyvatel Jindřichova Hradce i těm, kteří městem pouze projíždějí. Chystá se totiž oprava mostu přes Řečičku u garáží na jedné z větví vedoucí z frekventované silnice I/34 do Vídeňské ulice směrem do centra.
Trutnov vymění 45 metrů dlouhou skleněnou lávku v ulici Na Struze blízko nemocnice nad frekventovanou silnicí první třídy za úplně novou. Město získalo na rekonstrukci dotaci 24 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury.
Antonínské mosty se rozpadaly a musely projít nezbytnou rekonstrukcí, rozdělenou do dvou etap. V minulosti sloužily důlní vlečce, nyní tvoří oblíbenou spojnici s páteřní cyklostezkou podél řeky Ohře a jezerem Medard.
/FOTO/ Chodníky jsou samá díra. Někdy člověk nepozná, kde začíná chodník a končí silnice. Někde chybějí vůbec, postěžoval si na autobusové zastávce Josef Mareš z Brodu na adresu Havlíčkovy ulice, která potřebuje opravu jako sůl. Ale dočká se jí jen z části.
Na hlavním silničním tahu mezi Olomoucí a Opavou budou muset řidiči počítat s komplikacemi ve Šternberku déle než se původně plánovalo. Stavbařům se nepodaří dokončit nový most na silnici I/46 do konce října. Oprava bude podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hotová v listopadu.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Dlouho plánovaná oprava šestipruhového úseku dálnice D1 u Prahy mezi exity 15 (Všechromy) a 21 (Mirošovice) začne na přelomu září a října. Značení upravující provoz začnou silničáři osazovat v pátek 30. září, práce se pak naplno rozběhnou v pondělí 3. října.
Přes šest milionů a tři sta tisíc korun vybral Slavkov na I/50 od začátku roku na pokutách od řidičů, kteří porušují předpisy o maximální rychlosti. „Údaj platí do jednatřicátého srpna, celá částka je příjmem fondu dopravy. Z tohoto fondu se platí výhradně opravy a rekonstrukce komunikací, nic jiného. Letos byla použita částka tři miliony dvě stě tisíc na rekonstrukci křižovatky ulic Tyršova a Čelakovského,“ potvrdila slavkovská místostarosta Marie Jedličková.