Praha /ROZHOVOR/ - Banky musí klást důraz na bezpečnost internetového bankovnictví, ale bez svého dílu povinnosti v tomto ohledu nejsou ani uživatelé bankovních služeb. Tak to alespoň tvrdí Petr Vosála, výkonný manažer elektronického bankovnictví ČSOB a Ery.
Zlínský kraj - Celkem ke 425 dopravním nehodám srážky se zvěří došlo v loňském roce ve Zlínském kraji. Těmto nehodám se nevyhnuly ani statistiky letošní. Vždyť například na Kroměřížsku došlo již k 15 takovým nehodám. Na vině může být i mírná zima, která uspíšila nástup jara.
Liberec - DO PŮVODNÍHO STAVU SE VRACÍ PAMÁTNÍK OBĚTEM KOMUNISMU v liberecké Jablonecké ulici. Památník, který má podobu kvádru a ze dvou stran ho tvoří zrcadlové tabule pokoveného skla vsazené do ocelového rámu, dvakrát poškodili vandalové.
Jaroměř/Josefov - V pořadí už 23. C. k. manévry zahájily v sobotu návštěvnickou sezonu v pevnostním městě Josefov. Nechyběl pochod historických jednotek městem a následná ukázka.
Havlíčkův Brod – Obdobně historickou a architektonickou hodnotu, jakou má pro hlavní město Prahu Malostranský hřbitov na Smíchově, na němž Jan Neruda napsal svoji básnickou sbírku Hřbitovní kvítí, má pro Havlíčkův Brod starý hřbitov u kostela sv. Vojtěcha na pravém břehu Sázavy.
Zábřeh – Mírná zima znamenala významnou úsporu pro zábřežský městský rozpočet. Zatímco v jiných letech vydává město na čištění chodníků a ulic od sněhu a jejich posyp kolem dvou a půl milionu korun za zimu, letos to nebylo ani půl milionu.
Příbram – Dostat se do příbramského divadla je pro postižené lidi, zvlášť vozíčkáře, problém. Už několik let se poptávají po výtahu. Přesto, že do různých oprav a úprav jdou miliony, o peníze na bezbariérovost kulturního stánku musí město roky žadonit.
Antonín Novotný, starosta Podbřezí:
V letošním roce budeme pokračovat v generální opravě budovy místní základní školy. Máme tam v plánu vybudovat například kabinety v podkroví. Stavební opravy na škole by nás měly vyjít na jeden milion korun. Ve škole bychom chtěli ale také vybudovat učebnu na hudební výchovu a místnost pro družinu. Rekonstrukcí školy se zabýváme už od roku 2004 a budeme nadále pokračovat.
Ústí nad Labem - Barokní kostel svatého Vojtěcha v centru města se rozpadá Ústečanům před očima. Na vině jsou nájezdy zlodějů kovů. Z říms už několik let oloupávají měděné plechy a poté je vozí do sběrny. Pohled na poničené základy stavby jsou k pláči.
Brno – Práce stavebních firem v ulici Milady Horákové se v minulých dnech stala trnem v oku některých nespokojených Brňanů. Zda opravdu dělají to, k čemu je Brno za 230 milionů korun najalo, se ale lidé nedozvědí. Smlouvy týkající se oprav totiž městské firmy tají. Přesvědčili se o tom aktivisté hnutí Žít Brno.
Praha - Pasáž Domu bytové kultury (DBK) u výstupu ze stanice metra Budějovická na první pohled nepůsobí zrovna vzhledně. Radnice Prahy 4 by to prý chtěla změnit, ale nemůže se dohodnout s magistrátem.
Prostějov – V minulosti centrum vodních radovánek a místo setkání letních lásek. Dnes ale prostějovské koupaliště v Kostelecké ulici romantické zákoutí rozhodně nenabízí. Setkávají se zde lidé bez domova, aby si zde společně vypili krabicové víno a mohli přespat v opuštěné budově šaten, toalet a sprch.
Bratislava – Slovensko už léta nemá vhodnou rezidenci pro ubytování hlavy státu. Dosluhující prezident Ivan Gašparovič dojíždí do prezidentského paláce ze své vily nedaleko Bratislavy a také jeho nástupce v úřadu Andrej Kiska si bydlení hodlá zajistit sám.
Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - Poslední březnový den je obecně pokládaný za konec zimy. Zatímco ta loňská dokonale prověřila připravenost úklidových firem a technických služeb měst Vyškovska, letos byla situace přesně opačná. Na husté chumelení nebo náledí mohli lidé zapomenout, obce mají naopak s ohledem na vysoký počet dní bez sněhu důvod ke spokojenosti. Ušetřily nemalé částky.
Praha – Katolická církev vytvoří nová pracovní místa pro lidi, kteří obtížně hledají uplatnění. Zaměstná je při údržbě a opravách majetku, co jí stát nyní vrací v restitucích. Česká biskupská konference dnes podepsala deklaraci s úřadem práce o spolupráci při zaměstnávání.
Kladensko - Kladenští kriminalisté si na svoje konto připsali další úspěšně vyřešený případ. Podařilo se jim dopadnout čtyřicetiletého devatenáctkrát soudně trestaného recidivistu.
Znojmo - Více než měsíc od chvíle, kdy dělníci zasypali vybagrovanou silnici v ulici Legionářská ve Znojmě, není povrch vozovky v původním stavu. Auta tudy projíždějí zbytečně rychle, od kol se práší a hrozí i nebezpečí odlétnutí kamenů odražených od pneumatik aut.
Uničov – Zatím částečné omezení potkávají řidiči v ulici Dukelská v Uničově, po Velikonocích se však část ulice od křižovatky s ulicemi Litovelská a Plzeňská uzavře zcela.
Jaroměř/Josefov - V pořadí už 23. C. k. manévry zahájily v sobotu návštěvnickou sezonu v pevnostním městě Josefov. Nechyběl pochod historických jednotek městem a následná ukázka.
Kolín – Rekonstrukci a dostavbě desítky let nevyužívané a zchátralé budovy přímo v centru města, Veigertovského domu na Karlově náměstí, už nic nestojí v cestě. A že toho bylo víc než dost. Nejprve bylo třeba vyřešit roky se táhnoucí soudní spor o spoluvlastnictví a pak na opravu sehnat peníze. Spor se soukromým vlastníkem maličkého podílu vyřešil kraj jako majoritní vlastník vykoupením, nyní se podařilo získat dotaci na rekonstrukci.
Brno-Královo Pole – Opravy kanalizace ve Skácelově ulici v Králově Poli, které začaly v pátek odpoledne, komplikují a zdržují dopravu. V místě jsou zúžené jízdní pruhy, řidiči tudy musí projíždět se zvýšenou opatrností.
Liberecký kraj - Zadlužení Libereckého kraje vzrostlo loni o dalších 15 procent a překročilo 1,152 miliardy korun. Je to nejvyšší dluh v historii kraje. Na každého svého obyvatele dlužil kraj na konci loňského roku 2627 korun.
Petrovice – Na současnou rekonstrukci petrovických varhan získala obec loni dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie z Programu rozvoje venkova. Tato dotace pokryje ale jen část nákladů, část je hrazena z jednotlivých darů farnosti na obnovu varhan a ze sbírky obce.
Moravská Třebová – S velkou slávou v neděli oficiálně zahájili letošní návštěvnickou Lidé, kteří zaplnili nádvoří zámku, se dobře bavili, bylo se totiž na co koukat.
Liberecký kraj - Zadlužení Libereckého kraje vzrostlo loni o dalších 15 procent a překročilo 1,152 miliardy korun. Je to nejvyšší dluh v historii kraje.
Olomouc – Výrázný nárůst dopravy zaznamenávají od začátku týdne ulice mezi výpadovkou na Lipník a Pavlovičkami. Kvůli opravě tramvajové trati je totiž křižovatka u bývalého hodolanského divadla průjezdná jen jedním směrem.
Kladensko – Kladenští kriminalisté si na svoje konto připsali další úspěšně vyřešený případ. Podařilo se jim dopadnout čtyřicetiletého devatenáctkrát soudně trestaného recidivistu.
Liberecký kraj - Zadlužení Libereckého kraje vzrostlo loni o dalších 15 procent a překročilo 1,152 miliardy korun. Je to nejvyšší dluh v historii kraje. Na každého svého obyvatele dlužil kraj na konci loňského roku 2627 korun.
Liberecký kraj - Zadlužení Libereckého kraje vzrostlo loni o dalších 15 procent a překročilo 1,152 miliardy korun. Je to nejvyšší dluh v historii kraje. Na každého svého obyvatele dlužil kraj na konci loňského roku 2627 korun.
Žižkovská radnice chystá další opravu bloku panelových domů, tentokrát na Olšanském náměstí. Rekonstrukce vyjde na zhruba 47 milionů korun, začne příští rok a potrvá do konce roku 2015. Praha 3 plánuje zateplení a výměnu oken.
Brno – Pondělní cestu do práce prodloužila řadě Brňanů oprava kanalizace ve Skácelově ulici v Králově Poli. Autobusy i trolejbusy opravovaný úsek projížděly krokem a dojížděly asi s desetiminutovým zpožděním.
Andělská Hora - Turisty hojně vyhledávanou zříceninu hradu v Andělské Hoře čeká dlouhé období oprav. Ty zajistí především její současný stav a poskytnou větší bezpečí pro návštěvníky a časem také možná vybudování přírodního amfiteátru.
Jaro je v plné síle a města se pouští do oprav poničených silnic a chodníků. V Novém Jičíně padne na tyto práce téměř 9 milionů korun, ještě o pět více plánují utratit ve Fulneku.