Blesková povodeň: následky se opravují dodnes
Kryry, Lubenec - Většina škod je po čtyřech měsících už odstraněna. V Lubenci se teď chystají na opravy komunikací za 3,5 milionu korun.
Kryry, Lubenec - Většina škod je po čtyřech měsících už odstraněna. V Lubenci se teď chystají na opravy komunikací za 3,5 milionu korun.
Nové Sedlo – Novosedelská škola shání ještě peníze na bezbariérový přístup, aby se vozíčkáři dostali do patra
Křižanov - Vzhled městyse se v minulých dnech výrazně změnil. Z místního Masarykova náměstí totiž zmizela více než stoletá lipová alej. Skácení stromořadí rozladilo některé obyvatele. Mají pocit, že křižanovská radnice jednala bez ohledu na jejich názory a zbavila městys jedné z tradičních dominant.
Žďár nad Sázavou - Být na tom pohybově lépe a tím se stát i samostatnějším. Po tom touží osmnáctiletý tělesně postižený Jan Houdek a jeho rodina. Ale také kamarádi a studenti z biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou.
Praha – První česká paterčata bydlí ve středočeských Milovicích a jsou jim čtyři a půl měsíce. Rostou jako z vody, prořezávají se jim první zoubky a někteří z pěti sourozenců už mají přes šest kilo. Ob den chodí ven a ob den se koupou. Přestože se na jejich péči rodiče připravovali měsíce dopředu, dává jim pět miminek, čtyři kluci a jedna holčička, docela zabrat.
Washington – Je dobojováno. Prozatím. Včera ráno našeho času američtí kongresmani po 16 dnech ukončili rozpočtovou krizi a schválili zákon umožňující vládě platit federálním úřadům a půjčovat si peníze.
Trmice – Občanskému sdružení Fiat voluntas tua se podařilo ho odkoupit, stál 6,9 milionů korun.
Georgia - Posledních 16 dnů, kdy byla Donna Cebratová, stejně jako 800 tisíc amerických státních zaměstnanců na neplacené dovolené, si zvykla počítat každý dolar, který utratila. Nevěděla, jak dlouho zůstane bez výplaty.
Mikulášovice – Již tuto sobotu se uskuteční patnáctý ročník Festivalu free Tibet v Mikulášovicích. Tuto dnes již kultovní akci nám představil jeden z pořadatelů ze sdružení Attack from North Petr Bydžovský.
Pardubice/Hradec Králové - Luboš Linhart i nadále zůstává ve vazbě. Soud má obavy, že by mohl uprchnout.
Břeclav – Přípravu výstavby nového azylového domu v Břeclavi přibrzdil majitel sousedního pozemku. Ten říká, že pouze brání svoje podnikání.
Pelhřimovsko – Podzim patří k ročním obdobím, kdy na silnicích vzrůstá nebezpečí srážky motorového vozidla s lesní zvěří.
Nové Strašecí – Letošní benefiční koncert Děti dětem se stal mezinárodní akcí. Výtěžek z této dobročinné akce putoval opět onkologicky nemocným dětem a také do Nadačního fondu Asante Kenya. Ten pomáhá získat vzdělání dětem a mladým lidem v africké Keni.
Veselí nad Moravou – Jednání o budoucnosti myslivny, zahradnictví a Salajky ve Veselí nad Moravou pokračují. Starosta města Miloš Kozumplík chce na některou z příštích rad města pozvat zástupce společnosti Wessels, kteří mají městské budovy v pronájmu. Za nájem ale dluží tři čtvrtě milionu korun.
Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - O hlasy voličů, kterým je blízká politika Strany zelených, bude ve sněmovních volbách usilovat také Tomáš Hermann, havlíčkobrodský radní a šéf Strany zelených na Vysočině.
Prostějov – Falšování cen zboží, převod firemních peněz na osobní účet či fiktivní prodej bytu nebo svítidel. Jenom v září se podařilo prostějovským kriminalistům odhalit řadu případů podvodů či zpronevěr, při kterých podvodníci způsobili škody za miliony korun. Podle policistů se stává tato problematika celospolečenským problémem a pouze odráží současnou ekonomickou situaci.
Zlámanec – Dlouhé čekání na zodpovězení otázky, zda má zlámanecká školka ještě nějakou budoucnost, je u konce. Tamní zastupitelé rozhodli, že si obec vezme úvěr a mateřskou školu opraví za dvanáct milionů korun.
Znojmo - Znojemští radní schválili návrh vyhlášky, která omezí hazard ve Znojmě a zvýší bezpečnost ve městě. Nové herny nesmí již vznikat v městské památkové rezervaci.
Ostrava - Norská skupina Jaga Jazzist zrušila koncert, který se měl uskutečnit společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava 1. listopadu v Multižánrové aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic. Kapela měla vystoupit v rámci projektu čtyř sólových koncertů nazvaného Solo Colours Concerts.
České Budějovice - Uvařit nebo koupit jídlo, jehož celková cena nepřesáhne 20 korun. To měli za domácí úkol studenti Česko - anglického gymnázia v Českých Budějovicích. U společného stolu si pak v rámci Světového dne výživy připomněli, že milióny lidí na světě musí vyjít při stravování s jediným dolarem na den.
Mělník - „Tak takhle už ne," zní verdikt po letošním mělnickém vinobraní, kde byly placenými zónami pouze dvě scény s hudebním festivalem. Platících návštěvníků ale bylo málo. Podle starosty města Ctirada Mikeše se odhady, že jich bude dvanáct až patnáct tisíc, ani zdaleka nenaplnily.
Skřípov - Už je to čtrnáct dní, co skřipovská rodina utrpěla tragickou ztrátu. Doposud neznámý pachatel přišel poslední zářijový den na poštu do Skřipova a zabil zde devětatřicetiletou ženu. Na poštu si přišel pravděpodobně pro peníze.
Praha - Učitelé by si mohli příští rok polepšit průměrně o 411 korun. Celkem se má rozpočet školství navýšit o 2,3 miliardy, tedy 1,88 procenta, z toho více než 1,4 miliardy půjdou na platy. Výdaje na vysokých školách poklesnou o 0,15 procenta. Uvedlo to dnes ministerstvo školství za předpokladu, že po volbách nová Sněmovna schválí současný návrh rozpočtu.
Ústí nad Labem – Řidič kamionu ale netušil, že za peníze, zjistil to až od strážníků během kontroly dokladů.
Prostějov – Představte si, že je vám pětasedmdesát let, jste po operaci kyčelního kloubu a nemáte žádné blízké, kteří by se o vás mohli postarat. Sháníte místo v domově důchodců, kde by vám zajistili potřebnou péče, ale všude slyšíte: je nám líto, ale máme plný stav a musíte počkat.
Hranice – Možnost využívání veřejných toalet v opraveném hranickém parku se ani přes letní sezonu příliš neujala. Potvrzuje to také vedení společnosti Ekoltes Hranice, která tento servis provozuje. Výhledově se však žádný zvrat v systému neplánuje.
Ústecký kraj - Problém s financemi se snaží někteří lidé řešit s pomocí pojistných podvodů. V Ústeckém kraji policie eviduje zatím od ledna do konce září na tři desítky těchto podvodů za zhruba 4 miliony korun.
Žďár nad Sázavou – Po měsíci mohli lidé ve čtvrtek 17. října na žďárském náměstí Republiky opět nakoupit na farmářském trhu. Už ten první v polovině září zaznamenal hojnou návštěvu, nyní ještě přibyly stánky a rozšířil se sortiment nabízených výrobků.
Loučka – Obyvatelé a věřící v Loučce spojili své síly k opravě svého kostela. Aby náročnou stavbu ufinancovali, prodávají vlastní kalendář. V listopadu uspořádají také benefiční koncert.
Tachovsko – Pomalu ale jistě začíná topná sezóna. Pravidelná kontrola komínů je doporučována všemi kominíky a prodejci kotlů. Když si nenecháte komín a kotel pravidelně zkontrolovat, vyčistit a zrevidovat od odborníků, riskujete nejen svůj majetek, ale hlavně zdraví a životy vaší rodiny.
Praha – Ministerstvo práce se chystá využít většinu peněz, které mělo pro firmy v potížích na takzvaný kurzarbeit, na podporu zaměstnávání absolventů. Podniky totiž tuto pomoc příliš nevyužívají. Ze 400 milionů korun vyčerpaly zatím jen deset milionů. Celkem 250 milionů se tak přesune na příspěvky na mzdu mladým. Novinářům to po jednání tripartity řekl ministr práce v demisi František Koníček. Zaměstnavatelé s opatřením souhlasí. Tripartita se zabývala i situací ve zdravotnictví či čerpáním peněz z EU fondů.
Komu by se čas od času nezachtělo nechat o sebe pečovat odborníka? Jeho péči vyhledáte, když se jedná o styl, o fyzické i duševní zdraví, stavbu domu nebo jeho vybavení. Využijte srovnatelné možnosti ve světě financí.
Prostějov – Prostějovští policisté dopadli jednačtyřicetiletou prodavačku podezřelou z rozsáhlé zpronevěry. Žena podle nich několik let falšovala v jedné z prodejen smíšeného zboží v počítačovém systému ceny zboží a rozdíly si ponechávala pro svou potřebu.
Ostrava - Mladík se bránil, dokonce použil slzný sprej, násilník jej ale přemohl. Vzápětí zasáhla policie.
Praha /ROZHOVOR/ – Na brzy osmnáctiletou studentku Katarínu Brányikovou mě upozornil sportovní fotograf Jiří Růžička. Věděl jsem, že hraje basketbal za USK Praha, že vybojovala mistrovský titul s tamním týmem U 19. A teď, že má jít o nadanou literátku?
Kladruby nad Labem - Hřebčín v Kladrubech nad Labem by měl stihnout opravit své budovy včas, i když se stavební práce zatím zdržely více než o rok. Chovné zařízení potřebuje vyčerpat evropské dotace 300 milionů korun do konce příštího roku, jinak o ně přijde. Informoval o tom nově jmenovaný ředitel Jiří Machek. Ten je za posledních pět let pátým ředitelem hřebčína.
Lužná - Přilákat lidi do kostela Husův sbor, ukázat jim historii místa, kde žijí, a také vybrat peníze na opravu kostela, to bylo hlavním důvodem k uspořádání výstavy se všeříkajícím názvem Bejvávalo…
Českokrumlovsko – Nepříliš náročná práce za slušné peníze. Tak by se dalo definovat členství v okrskové volební komisi.
Beroun – Osmnáctiletý mladík z Berouna chtěl rychle zbohatnout. Protože se mu nechtělo pracovat, inspiroval se nějakým kriminálním filmem.
Okres Louny - Pokud se najdou peníze, stavět by se mohly mezi lety 2015 až 2020.
Táborsko - Poradny Táborského deníku slouží vám, našim čtenářům, a proto i vy sami si můžete zaslat dotaz, na který chce znát odpověď. Jedna poradna se věnuje okruhu nezaměstnanosti a sociálních dávek.
České Budějovice – Uvařit nebo koupit jídlo, jehož celková cena nepřesáhne 20 korun. To měli za domácí úkol studenti Česko – anglického gymnázia v Budějovicích. U společného stolu si pak v rámci Světového dne výživy připomněli, že milióny lidí na celém světě musí vyjít při stravování s jediným dolarem na den.
Dětmarovice - Na první pohled ambiciózní plán rozvoje obce do roku 2020 projednalo zastupitelstvo Dětmarovic na svém posledním jednání.
Ostrava - Mladík se bránil, dokonce použil slzný sprej, násilník jej ale přemohl. Vzápětí zasáhla policie.
Olomoucký kraj - Uznávaná bylinkářka Jarmila Podhorná z Brodku u Konice mimo jiné jako první v republice začala lidem nabízet tinktury z pupenů rostlin jako potravinový doplněk podporující léčbu, regeneraci organismu a očistu orgánů.
Jindřichohradecko - Neplatit nic dopředu, to je rada policistů, jak se bránit podvodníkům na internetu. S těmi se v posledních dnech opět roztrhl pytel a poškození jsou i na Jindřichohradecku.
Karlovy Vary/Plzeň - Krajský soud v Plzni začal rozplétat případ machinace s penězi v Karlových Varech
Vyškov - Vedení několika vyškovských mateřinek, a to v Sochorově ulici, Na Hraničkách a v místní části Opatovice, se letos rozhodla vyměnit okna a zateplit budovy. Úpravy uskutečňují i díky penězům z Evropské unie, konkrétně z Operačního programu Životní prostředí.
Prostějov – Prostějovští policisté dopadli jednačtyřicetiletou prodavačku podezřelou z rozsáhlé zpronevěry. Žena podle nich několik let falšovala v jedné z prodejen smíšeného zboží v počítačovém systému ceny zboží a rozdíly si ponechávala pro svou potřebu.
České Budějovice - U krajského soudu v Českých Budějovicích pokračuje hlavní líčení s údajnými kuplíři, rodinou Ladislava Danihela