Nakoupíme počítačové servery a pak budeme pronajímat jejich výpočetní kapacitu. Vyděláme hromadu peněz. Takto zřejmě lákal a získával klienty muž, který je obviněný z podvodu za 30 000 000 korun. Klientům také předváděl "výstižné" fotografie serverových sestav z internetu.
Po celém světě se ve čtvrtek 20. března slaví Mezinárodní den štěstí. A přestože v Česku tento den zatím nepatří mezi nijak výrazně oslavované příležitosti, důvody by se rozhodně našly. Česko patří podle mezinárodního žebříčku k nejvíce šťastným zemím světa. I přes charakteristické „brblání“ u piva Češi vnímají svoji zemi jako bezpečnou, s dobře dostupnou zdravotní péčí a především se silnými sociálními vazbami. Právě rodina přispívá podle odborníků k největším pocitům štěstí, velmi důležitá je ale také spokojenost v zaměstnání. I proto stále více firem investuje do rozvoje šťastných pracovišť.
Plzeňští kriminalisté řeší další případ podvodu, při němž mladá žena přišla o čtvrt milionu korun. Tentokrát však svůj scénář, v němž sehrál roli kromě falešného bankéře dokonce i falešný kriminalista, který vše začal, vyšperkovali o to, že oběť vystrašenou z možného trestního stíhání, přesvědčili, aby jim peníze předala osobně.
Poslanci německého Spolkového sněmu v úterý na mimořádné schůzi schválili obsáhlý finanční balík, který má zajistit stovky miliard eur na obranu a investice do infrastruktury. Podpořily ho strany pravděpodobné příští vlády, konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), a také strana Zelených. Sněm hlasoval ve starém složení vzešlém z voleb v roce 2021, nově zvolení zákonodárci se sejdou až příští týden. Opatření musí ještě v pátek schválit druhá komora parlamentu.
Zdravotní sestra z Vysočiny se stala prostředníkem pro převod špinavých peněz. I když skončila před soudem, podle soudce se do určité míry sama stala obětí trestné činnosti. „Jde o promyšlené sociální inženýrství. Pachatelé moc dobře vědí, co dělají,“ řekl havlíčkobrodský soudce Vladimír Brotan.
Mezi milovníky koní se najde jen málokdo, kdo by neznal zaříkávače koní a psychologa koňských duší Oldřicha Nováka. Je považován za výraznou osobnost a člověka, jež rozumí psychologii a poruchovému chování koní jako málokdo. Za svůj život jich vyléčil už tisíce. Začátkem roku mu však byla diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS) v kombinaci s neuroboreliózou. Tato onemocnění zaříkávače koní postupně paralyzují; stejně jako proslulého britského teoretického fyzika Stephena Hawkinga, který s ALS žil do svých 76 let. Lidé se ve sbírce skládají, aby Oldřichovi pomohli.
Zažitou představu o tom, že lidé kolem drog obchodují zásadně v hotovosti, aby se na ně nepřišlo, bourá mladík z Břeclavska. V byznysku využíval bankovních služeb: Peníze za drogy si klidně nechal posílat na účet. Dopadla ho policie.
Že je zapotřebí být ostražitý a že stále platí staré heslo důvěřuj, ale prověřuj, dokazuje případ, který benešovští kriminalisté řeší od konce minulého týdne. Při něm se podvodníci pokusili vylákat ze třiatřicetileté ženy peníze. Vystupovali jako pražský policista a pracovník banky.
Jen několik hodin stačilo podvodníkům, aby na Blanensku připravili seniorku o její úspory. O víkendu ji telefonicky kontaktoval neznámý muž, který tvrdil, že její účty jsou v ohrožení a je nutné peníze okamžitě převést na „zabezpečené“ účty. Podvodník ji dlouhé minuty přesvědčoval, až nakonec podlehla nátlaku. Z rodinných účtů odeslala na určená konta více než šest set tisíc korun. Až když muž přestal komunikovat, pochopila, že byla okradena.
Starostové měst a obcí, které loni zasáhly ničivé povodně, potřebují podle prezidenta Petra Pavla především jistotu, že dostanou peníze. Novinářům to prezident řekl dnes po návštěvě Krnova.
Centrum mělo nabízet bezplatné energetické poradenství obcím v regionu. O jeho zrušení rozhodli v pondělí krajští zastupitelé. Jedním z důvodů je také fakt, že v jeho realizaci figurují osoby trestně stíhané, třeba jako bývalý 1. náměstek hejtmana za ODS Jakub Unucka.
Policie v pondělí v Chorvatsku zadržela soudce brněnského krajského soudu Romana Kafku. Ten v neděli volal novinářům, že je obětí vydírání, bojí se o život, proto uprchl.
„Po napadení má Victorka trvalé následky. Čas běží!“ Tak zněl titulek veřejné sbírky pro malou holčičku z Liberce. Čas už vypršel a vybralo se téměř 4,5 milionu korun – výrazně více, než byla cílová částka. Maminka Victorky Deníku prozradila, co plánuje s přebytečnými prostředky udělat a jakou léčbu teď může díky vybraným penězům Victorka podstoupit.
Policie varuje před pachateli, kteří se vydávají za zaměstnance bank. Na Vysočině minulý týden falešní bankéři od čtyř žen vylákali přes 1,3 milionu korun. Tvrdili jim, že jejich účet byl napadený nebo že si jejich jménem někdo sjednával úvěr.
Vidina rychlého zbohatnutí nebo strach, doslova vyděšení, že váš účet byl napadený. Toto jsou důvody, proč někteří lidé přichází o celoživotní úspory. Naivita, důvěra, strach a v neposlední řadě hloupost, to jsou důvody, které lidi připraví o peníze. Ostravští policisté se v poslední době stále častěji setkávají s oznámeními, která mají jednu věc společnou, lidé přijdou o veškeré své úspory a ještě se mnohdy zadluží.
Březen se překlopil do druhé poloviny a v tomto týdnu přichází zásadní astrologické změny. Připravte se na důležité životní momenty, bude to velká jízda. Postavení planet nás nabádá, abychom pěkně sami se sebou nastřádali dostatek sil a odolnosti vůči okolí. Podívejte se, co vás podle horoskopu čeká.
Poslední ročník charitativní sbírky Den zvířat, která pomohla 150 útulkům v celém Česku, přinesl rekordních téměř 4,3 milionu korun. Sbírku pořádá spolek Běhejme a pomáhejme útulkům, který od roku 2014 na pomoc zvířatům rozdělil už celkem 27 milionů. O úspěchu sbírky Deník hovořil se zakladatelem a předsedou spolku Petrem Sokolíkem.
Při vší úctě k obhájci titulu Maxi Verstappenovi, Lando Norrisovi z McLarenu a dalším favoritům nastávající sezony formule 1, nejskloňovanějším jménem před úvodní Velkou cenou Austrálie je Lewis Hamilton. Jeho spojení s ikonickou stájí Ferrari daleko přesahuje oblast sportu.
Policie obvinila zlínského opozičního zastupitele Pavla Sekulu, zvoleného za hnutí SPD. Stíhaný je pro porušení povinnosti při správě cizího majetku. Politik si podle kriminalistů coby předseda zlínského bytového družstva platil kampaň před komunálními volbami v roce 2022 z peněz bytového družstva, uvedl dnes server Seznamzprávy.cz.
Michalka je tělem dospívající slečna, ale duší zůstane navždy nemluvnětem. Potýká se s řadou vážných zdravotních komplikací. Má poškozený mozek, problémy s plícemi a ochrnuté všechny čtyři končetiny. Trpí také epileptickými záchvaty a neustálým zvracením kvůli onemocnění jícnu. Nadace Naše dítě pro ni vybírá ve sbírce peníze na pomoc s potřebnými rehabilitacemi.
Co fanoušek, to názor. Každý vnímá jinak boj Slavie a Sparty, každý by nejraději hovořil do sestavy reprezentace. Jenže moc nad českým fotbalem třímá pár mužů. Petr Fousek, předseda asociace (FAČR), a jeho nejbližší spolupracovníci. Teď se blíží volby a tím pádem i zúčtování jejich čtyřleté práce. Jak se hodnotí oni sami?
Americká společnost iSeeCars přináší novou studii, která se zaměřuje na poměr ceny a předpokládané životnosti nových vozů. Výzkum, zahrnující 3,8 milionu aut, odhaluje modely s nejlepším poměrem hodnoty a spolehlivosti. Zajímavé výsledky mohou inspirovat i české motoristy při výběru vozu.
Ústavní psychiatrickou léčbu nařídil soud mladíkovi z Dobronína na Jihlavsku, který tam brutálně napadl jiného člověka s nožem v ruce. Dominik H. podle znalců trpí paranoidní schizofrenií, která se v jeho teprve devatenácti letech projevila tím nejhorším možným způsobem. Chybělo málo, aby i následky činu byly ty nejhorší možné.
/VIDEO/ Příběh se šťastným koncem. Pracovnice směnárny a následně i policisté zachránili seniorce desetitisíce korun. Chtěla je poslat cizinci, se kterým si dopisovala, ale nikdy ho neviděla. Sliboval, že se k ní i nastěhuje. Pětasedmdesátiletá důvěřivá žena si nakonec raději šla koupit ovoce.
Třebíčská radnice našla kreativní způsob, jak získat dotaci na nové parkoviště u Starého hřbitova. Označila ho za parkovací plochu pro návštěvníky vzdálené rozhledny na Pekelném kopci s tím, že k němu povede naučná stezka vztahující se k „Pekelňáku“.
Krajský soud v Brně ve středu nezačal projednávat případ advokáta z Vysočiny, který podle obžaloby zpronevěřil nejméně 90 milionů korun a podvedeným kromě toho způsobil škodu za více než 33 milionů korun. Obžalovaný onemocněl. Nové termíny hlavního líčení jsou nařízeny na 23. dubna a 21. května. Novinářům to řekla předsedkyně soudního senátu Hana Kurfiřtová. V případě odsouzení muži hrozí trest vězení od pěti do deset let.
Prodloužení vyplácení náhradního výživného o dva roky by mělo platit od letošního července. Neúplné rodiny by se bez této pomoci už mnohdy neobešly. V zahraničí ale někdy peníze v podobných případech vyplácejí ještě déle, připomínají odborníci.
Jedním slovem otřesné. Tak hodnotí chování některých Čechů babička čtyřletého chlapce, kterému byla diagnostikována vzácná Duchennova svalová dystrofie. Velmi vážné genetické onemocnění, jež vede v důsledku zástavy srdce či dechu ke smrti (mnohdy ještě dětského) pacienta, dokážou vyléčit jedině ve Spojených státech. Cena léčby je ale 80 milionů korun. Lidé v diskusích řeší, zda si zrovna tento chlapec léčbu vůbec „zaslouží“.
Ve Sněmovně se poslanci přou o to, zda školy se sociálně slabými žáky mají mít hrazeného sociálního pedagoga na jejich podporu. Deník.cz navštívil takovou školu v Budišově nad Budišovkou na Opavsku. Sociální pedagožka tu za necelé tři roky dokázala zázraky.
Ve Sněmovně se poslanci přou o to, zda školy se sociálně slabými žáky mají mít hrazeného sociálního pedagoga na jejich podporu. Deník.cz navštívil takovou školu v Budišově nad Budišovkou na Opavsku. Sociální pedagožka tu za necelé tři roky dokázala zázraky.
Extrémní zájem obyvatel země tento týden vyvolala možnost nakoupit slovenské státní dluhopisy. Lidé na ně stáli doslova ve frontách jako kdysi na banány. Vyprodaly se už ve čtvrtek, zájemci do nich investovali celkem 500 milionů eur, tedy v přepočtu zhruba dvanáct a půl miliardy korun. V porovnání s českými státními dluhopisy přitom byly dražší.
Dostat náhle menstruaci a nemít u sebe vložku je peklo pro každou ženu. Dívky ve školách se kvůli tomu nezřídka dostávají do prekérních situací. V některých školách jsou proto menstruační pomůcky k dispozici na toaletách. Ve hře je i možná změna hygienické vyhlášky, aby tak mohli učinit i v dalších. Deník na problém upozorňuje v rámci Mezinárodního dne žen.
Nově schválený zákon o platech zvýšil platy politikům a snížil soudcům a státním zástupcům. Ti si tak na výplatách za únor pohorší o tisíce korun. Zatímco politikům stát v březnu doplatí rozdíly mezi vyššími platy a zálohami, které dostali za leden, soudci a státní zástupci peníze vracet nebudou. Zákon navíc chtějí opět dostat k Ústavnímu soudu, který už loni snížení soudcovské platové základny shodil.
Téměř každý den mu volali, ukazovali mu „zhodnocení“ peněz a nakonec ho přesvědčili, že musí zaplatit daň ze zisku. Až ve chvíli, kdy měl zakládat účet ve Velké Británii, jednasedmdesátiletý muž z Uherskohradišťska pochopil, že přišel o úspory.
Krajské silnice se dočkají finanční injekce ve výši 123 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Celkově SFDI uvolní dvě miliardy korun na opravy a rekonstrukce silnic II. a III. třídy. Přestože se očekávalo, že kraje získají více peněz z rozpočtového určení daní, stát nakonec prostředky zajistil.
Jako by se po něm slehla zem. 24letý mladík Stanislav Kocsis z Ostravy, vášnivý cestovatel a otec malé Málinky, se ztratil v gruzínských horách. Nezvěstný je od konce září, kdy se rodině ozval naposledy. Pátrali po něm místní záchranáři, policisté i Interpol, ale bez výsledku. Zoufalá Hana Heinz, Stanislavova máma, shání peníze na soukromého detektiva, do kterého vkládá veškeré své poslední naděje.
Ústecké fotbalisty čeká dnes od 18 hodin domácí premiéra v jarní části ČFL proti rezervě Hradce Králové. Chybět u ní nebude ani poslední posila Army Antonín Fantiš, jenž by si v Česku rád spravil chuť po nepovedeném angažmá v rumunském Voluntari.
Více než dvě hodiny přesvědčoval třiačtyřicetiletou ženu ze Znojemska podvodník vystupující jako pracovník bezpečnostního oddělení banky. Cílem bylo získat její peníze.
Muž z Prahy je obviněný z toho, že vylákal miliony ze sedmi lidí z Hradce Králové. Vydával se za zástupce dubajské společnosti. Za peníze důvěřivých Hradečáků si kupoval značkové oblečení a pronajímal si luxusní vozy.
Středočeský kraj chce letos na podporu dobrovolných hasičů rozdělit 82 milionů korun, o milion víc než loni. Peníze půjdou například na stavby a rekonstrukce hasičských zbrojnic, cisternové automobilové stříkačky, dopravní automobily nebo požární přívěsy.
Na inzerenty na internetu opět zaútočili podvodníci. Dvě ženy přišly o desítky tisíc korun. Jedna žena původně chtěla koupit kotě, druhá prodávala dětskou autosedačku.
Jihočeský kraj by mohl podpořit 50 miliony korun rozšíření plaveckého stadionu v Prachaticích. Peníze z krajského rozpočtu by mohly ve městě pomoci i vzniku muzea Solné zlaté stezky, výstavbě obchvatu Husince nebo opravě objektu Domů dětí a mládeže v Netolicích.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Boty a kabelky z krokodýlí kůže. To byl sen ženy z Ostravy. Luxusní věci si za nemalé peníze nakoupila během exotické dovolené v Jižní Americe. Po návratu domů ji ale čekal šok. Nejenže ji celníci vše zabavili, ale navíc musela zaplatit mastnou pokutu…
Přes 72 milionů korun na nákup vrtulníku pojmenovaného Čestmír pro ukrajinskou vojenskou rozvědku dokázali shromáždit čeští dárci. Iniciativa Dárek pro Putina, která za sbírkou stojí, oznámila úspěšné ukončení kampaně. Její završení umožnil příliv peněz v posledních dnech – nejspíš jako reakce na vyhazov lídra Ukrajiny Zelenského z Bílého domu.
Poctiví lidé ještě existují. Žena si v bankomatu v centru Kladna zadala výplatu peněz, deset tisíc korun ale nechala ležet v přístroji a odešla. Její peníze po chvíli objevil Martin Bušek z Nového Strašecí, který se tou dobou v Kladně nacházel. Poctivý nálezce kontaktoval městskou policii a předal jí peníze. Policie majitelku peněz našla a ještě ten den jí peníze předala. "Jeho čin jsme odměnili Bernardovou cenou," uvedl starosta Nového Strašecí Karel Filip.
Jako ve filmu, který je „hodně přitažený za vlasy“ a naprosto odtržený od reality, si museli připadat policisté z Ostravy. K výslechu si pozvali muže, jehož podezřívali z loupežného přepadení. Při něm koncem ledna neznámý pachatel vyhrožoval mladíkovi použitím injekční stříkačky s infikovanou krví.
Několik případů podvodného jednání zaznamenali v posledních dnech policisté na jihu Čech, jeden z nich byl i na Táborsku. Všechny měly společného jmenovatele a tím byl falešný policista.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Kladno má letos podle návrhu rozpočtu hospodařit s třemi miliardami korun, zaměří se kromě jiného na další úpravy centra. Návrh je oproti loňskému vyšší zhruba o půl miliardy korun. Zásadní investicí bude obnova centrálního náměstí Svobody, úprava dolní části pěší zóny T. G. Masaryka nebo přestavba bývalé stodoly u kladenského zámku na kulturní centrum. Rozpočet je schodkový.
Litovel nekývne majiteli bytového domu s problémovými obyvateli. Budovu v centru nabídl městu za 50 milionů korun. Jednotlivé zastupitelské kluby se měly vyjádřit do středečního odpoledne.