Je úspěšný. Možná proto, že ví, co předchází výhrám. Totiž pády a prohry. Neprosadil se s prvním nebo druhým startupem, ale až s osmým. A byla to taková bomba, že dnes už financuje nápady druhých. Partner investiční společnosti Presto Ventures Vojtěch Roček.
Sobota 4. ledna se stane hlavním dnem Tříkrálové sbírky v Hodoníně. Tradiční akci, jejíž výtěžek jde lidem ve složité životní situaci, zajišťuje Oblastní charita Hodonín společně s dobrovolníky. Sbírka celkově potrvá až do 14. ledna. Koledníci budou obcházet domácnosti.
Velkou dávku důvěřivost projevil čtyřiasedmdesátiletý muž ze Znojemska, když v touze po zisku z investování v kryptoměnách zaslal podvodníkům kopii občanského průkazu. Důchodce ochotně poskytl i další citlivá data.
Co si budeme říkat: jsou důležité. Peníze jsou jistota přežití, poukázka na klidnou existenci bez dotěrných otázek a omezování v oblastech, kde nám to není příjemné: třeba i v cestování, vzdělání, zážitcích. Chystají na vás hvězdy v nadcházejícím roce spíše dluhy než zisky? Budete investovat nebo utrácet? A nečíhá na vás náhodou štěstí ve hře? Lvi a Býci ať se radují!
V Domažlicích už mají jasno, kolik peněz letos lidé zaplatí za teplo, vodu a odvoz domovního odpadu. Zatímco cena tepla oproti minulým letům mírně klesne, Domažličané dají o přibližně tři koruny za metr krychlový více za vodné a stočné. O něco vzroste i poplatek za odpadové hospodářství.
Jihočeští policisté zaevidovali v uplynulých dnech hned tři podvody, ke kterým došlo v online prostředí. Případy se staly na Krumlovsku, Budějovicku a Jindřichohradecku.
Krádeže, vybroušený podraz s loupeží, příšerná perníková jízda, smutná sebevražda, podvody… To je výběr krimi případů z Příbramska v letošním roce. Připomenutí některých z nich může přispět k tomu, aby se v roce následujícím neopakovaly. Třeba díky tomu, že si připomenete finty podvodníků ve virtuálním světě.
/ROZHOVOR/ Michaela Boudná pracuje na Vyškovsku jako finanční poradkyně. Jejím hlavním cílem při práci s klientem je sestavit kvalitní finanční plán – to znamená naučit člověka přemýšlet o svých financích a hlavně si stanovit cíle. Kam chce své peníze do budoucna směřovat, jak mají být užitečné. V regionu se často setkává s nízkou finanční gramotností. Povědomí se snaží zlepšovat, vyráží i na základní a střední školy. „Peníze přitom nějakým způsobem řešíme každý. Ovlivňují vše, co je v životě důležité," upozorňuje Boudná.
Pro milovníky anděla Petronela, čerta Uriáše a dalších oblíbených postav z pohádky Anděl Páně 1 a 2 je to skvělá zpráva. Režisér Jiří Strach v podcastu ChariTALK připustil, že by mohl vzniknout třetí díl. Prozradil, že má mecenáše, kteří by pokračování pohádky financovali. Scénář je ale podle něj nutné nechat uzrát, byť oblíbení herci stárnou.
/FOTO, VIDEO/ Charitativní akce Polévka pro chudé i bohaté spojuje na Štědrý den Boskovice na Blanensku už bezmála třicet let. Za porci teplé polévky příchozí přispívají do kasičky nebo na transparentní účet. Vybrané peníze pak putují na podporu hendikepovaných nebo nemocných dětí v regionu a také rodin v nouzi. Loni takto organizátoři vybrali rekordních sto dvacet tisíc korun.
Letošní rok byl opět plný silných příběhů, pohnutých životních osudů, ale i radostných okamžiků, když se podařilo vybrat dostatek peněz na léčbu nemocných členů rodiny či přátel. Někteří však takové štěstí neměli a peněz od dárců se bohužel nedožili. Redaktorka Kateřina Němcová, která o nelehkých životních osudech pravidelně píše, vybrala devět nejsilnějších příběhů roku 2024.
Přísloví jsou plná lidové moudrosti a lidé si je předávají po celé generace. Naši předci by se ale patrně nestačili divit, jak kreativně stará rčení pojali děti ze 4. třídy. Jejich učitelka Adéla Langerová povedené výtvory sdílela na instagramu, kde si vtipné slovní hříčky vysloužily desítky tisíc zhlédnutí.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí obvinil slovenského premiéra Roberta Fica, že jeho přístup k dodávkám plynu z Ruska naznačuje, že chce pomoci ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi pomoci vydělat peníze na válku proti Ukrajině a na oslabení Evropy.
Živí se jako oděvní návrhářka. Pro řadu lidí na Strakonicku se ale Petra Kurschová stala dobrou duší, která jim dokáže pomoci ze spousty životních šlamastyk. Je zakladatelkou a hybatelkou nadačního fondu Srdce pro Strakonice, jehož prostřednictvím se daří pomáhat lidem ze Strakonicka v tragických nebo život či zdraví ohrožujících situacích.
„Ahoj mami, tohle je moje nové číslo.“ Také tímto nebo podobným způsobem zkouší podvodníci oslovit své budoucí oběti, od nichž pak lákají peníze. Naposledy jim naletěl starší pár ze severu Čech.
„Ahoj mami, tohle je moje nové číslo.“ Také tímto nebo podobným způsobem zkouší podvodníci oslovit své budoucí oběti, od nichž pak lákají peníze. Naposledy jim naletěl starší pár z Ústeckého kraje.
Hokejoví fanoušci se zápasů pod širým nebem na pražské Letné nedočkají. Akci definitivně zrušila pořádající agentura Eniva s tím, že na společnost byl podán insolvenční návrh. O vypořádání odškodnění fanouškům se má teprve jednat, těm se to ale hrubě nelíbí a svou nevoli dávají hlasitě najevo.
Stalo se vám, že vám bankomat nevrátil vaši platební kartu? Už jen ze samotná představy, že bankomat spolkne naši kartu, člověku naskočí husí kůže. Stejně tristní je i situace, kdy bankomat kartu pro změnu odmítá. Většinou je chyba na naší straně a je potřeba ji rychle vyřešit.
Významná svědkyně se u soudu zastala exšéfa zaniklé destinační agentury České středohoří, prý ji dotoval ze svého. Podle advokátky dokonce o Jirmanových půjčkách podfinancované společnosti věděli i politici, kteří měli zajistit její řádné fungování z eráru.
Žena na Táborsku naletěla podvodníkovi. Vydával se za bankéře. O případu, který není ani na jihu Čech ojedinělý, informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná.
Konec roku je vždy čas bilancování. A platí to i pro osobní finance. Kolik jsme vydělali, uspořili a jak jsme peníze investovali a zhodnotili? Přesně takové otázky si pokládáme. Podle Jana Figlovského, ekonoma a šéfa retailového segmentu Raiffeisenbank ČR, budou i v roce 2025 pro většinu Čechů hrát prim spořicí účty. A pokračovat bude zájem o důchodovou novinku – takzvaný dlouhodobý investiční produkt, který je daňovou úlevou pro lidi spořící na penze. O tom všem hovořil ekonom Jan Figlovský v aktuálního vydání videopodcastu Byznys kafe.
Založit rodinu není pro některé páry vůbec jednoduché. Jakub Cimerman a jeho partnerka Lucie si museli kvůli komplikacím na své potomky dlouho počkat. Nakonec se Lucii konečně podařilo prostřednictvím umělého oplodnění otěhotnět. Když se dozvěděli, že čekají dvojčata, jejich radost se znásobila. Týden po porodu však maminka novorozených holčiček tragicky zahynula. Mladý tatínek zůstal na miminka sám.
Multifunkční sportovní hala v Dačicích, obchvat Kaplice nebo Centrum míčových sportů v Českých Budějovicích. To jsou jen některé z investičních akcí, které plánují v Jihočeském kraji na příští rok. Ve čtvrtek se na tom shodli zastupitelé kraje při schvalování rozpočtu. Ten předpokládá výdaje ve výši 29,6 miliardy korun a příjmy ve výši 28 miliard korun.
Stále žije v domě v Ústrašicích na Táborsku. Ten už jí ale oficiálně nepatří. Kamila Osičková se má i s rodinou a zvířecími kamarády do pátku 20. prosince vystěhovat. Kam půjdou, netuší. Léta tahanic a soudních líčení o její „vysněný dům“ pro ni nedopadly dobře.
Nepotřebují milionovou léčbu, ani nebojují o holý život. I tak jsou však kvůli svému onemocnění značně limitovány a usilují o každou korunu, aby mohl být jejich život alespoň o trochu snazší. O kom je řeč? O dětech, za něž na dobročinné platformě Donio bojuje Nadace Naše dítě. Ríšovi, Kačence, ani Karolínce se však potřebné peníze vybrat nedaří.
Stačí, když je někdo pomůže identifikovat, a budou mít hodně co vysvětlovat. Mohou si dokonce posedět až dva roky za mřížemi. Dva muži, které zachytila kamera jednoho z bankomatů, totiž vybírali peníze z cizího účtu.
/STORY/ Žije v domě v Ústrašicích na Táborsku. Ten už jí ale oficiálně nepatří. Kamila Osičková už ztratila naději, do pátku 20. prosince se má i s rodinou a zvířecími kamarády vystěhovat. Kam půjdou, netuší. Léta tahanic a soudních líčení o její „vysněný dům“ nedopadly dobře. Deníku zprostředkovala svůj příběh, aby tak poskytla osvětu veřejnosti.
/ROZHOVOR/ Fotbalové Ústí zažívá po létech temna po sportovní stránce obrození. Po podzimu má slušně nakročeno za postupem do druhé ligy, na druhou stranu ale veřejnost i řadu svých fanoušků dráždí kontroverzním image, za níž stojí promyšlený marketing. Šéf FK Viagem Přemysl Kubáň, sebevědomý byznysmen z Prahy, se nedávno pustil i do Deníku, když si právě marketingovou složku vzal na paškál. V otevřeném rozhovoru vysvětluje své postoje a obhajuje klubovou strategii.
Zlínští kriminalisté obvinili šestadvacetiletého muže ze Zlína, který se během tří měsíců vloupal do provozoven stejné firmy ve Zlíně, Přerově a Vyškově. Odcizil peníze, mobilní telefon a dárkové karty v celkové hodnotě přes tři sta tisíc korun.
Bohumín stihne do začátku svátků rozeslat doplatky mimořádné vládní pomoci pro obyvatele postižené zářijovými záplavami. Lidé podali 1 326 žádostí, z nichž 1 282 rada města schválila a 44 zamítla.
Fanoušci po celém světě jsou u vytržení. Conor McGregor potvrdil, že se vrací k bojovým uměním. Jeden z nejznámějších zápasníků historie se má na začátku příštího roku postavit do ringu. Dějiště naplánované bitvy překvapuje stejně jako jméno jeho soupeře. Sport válcují peníze.
„Ahoj mami, tohle je moje nové číslo.“ Také tímto nebo podobným způsobem zkouší podvodníci oslovit své budoucí oběti, od nichž pak lákají peníze. Naposledy jim naletěl starší pár z Ústeckého kraje.
Adventní trhy jsou v mnoha městech neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry, která přitahuje nejen místní obyvatele, ale i turisty. Tato kouzelná doba plná stánků, svíček, koled a tradičních pochoutek však může přinášet i situace, které narušují klidné prožití adventu. Ačkoliv většina návštěvníků přichází na trhy v očekávání příjemné atmosféry, někdy se objeví i momenty, které se vymykají běžnému průběhu této sváteční akce.
Zcela nevinně začal podvod, na který se nachytali manželé z Chomutova. Zprávou, na kterou by každý rodič reagoval stejně: „Ahoj mami, tohle je moje nové číslo. To staré můžeš smazat.“ Tato jediná věta stačila k tomu, aby přesvědčila manželský pár, že komunikují se svým synem. Prosba o pomoc, která přišla ihned poté, je připravila téměř o 50 tisíc korun. Podvodníci využili důvěry a strachu milujících rodičů, aby z nich vylákali peníze.
Stavba nového mostu E. Beneše, rekonstrukce Krásného údolí, opěrná zeď ve Fialkové ulici, ale také nové parkourové hřiště na sídlišti Mír nebo modernizace veřejného osvětlení, to jsou výdaje, které bude Český Krumlov v příštím roce platit z právě schváleného rozpočtu. Počítá s celkovými příjmy 542,1 milionů korun a výdaji 583,1 milionů. Schodek pokryjí úspory z minulých let. Investiční kolonky počítají také s penězi na vodohospodářský majetek, inovacemi ve školách a nemalé peníze padnou na přípravu nového aquacentra a rekonstrukci zimního stadionu.
I když se investoři už řadu let snaží postavit větrné elektrárny i na Benešovsku, dosud se jim to nepodařilo. Změnit se to může v Řimovicích, obci u Vlašimi s necelou čtvrttisícovkou obyvatel. Radnice je pro, ale obyvatelé si vymohli místní referendum.
Potřebujete koupit víc zboží na vánoční trh, předzásobit se materiálem na zimu, přišla nečekaná faktura? Když nebyla možnost uspořit si na tyto sezónní nebo nečekané výdaje dříve, a ani není „kam sáhnout“, nabízí se podnikatelská půjčka.
Telefonát z banky překvapil v dopoledních hodinách muže ze Strakonic, který uvěřil informaci o napadení účtu. Podvodník, vydávající se za zaměstnance banky, v telefonátu muži sdělil, že si někdo na jeho občanský průkaz požádal o úvěr v hodnotě 250 000 korun.
/PŘEHLED/ Jakým vozem jezdí starosta okresního města. Stačí mu starší auto, nebo jezdí limuzínou za víc než milion? Kolik peněz jsou ochotny radnice na Havlíčkobrodsku investovat do svého autoprovozu? Existuje na radnicích ještě funkce osobního řidiče, který doprovází starostu na služební cesty? Na to se ptal Deník starostů na Havlíčkobrodsku.
I více než deset let stará auta využívají pro služební účely starostové na Vyškovsku. Elektromobil je pro představitele měst v této části kraje výjimkou. Pořízení vozu s elektrickým motorem je podle oslovených starostů zbytečně drahé. Deník zjišťoval, jakým autem jezdí starostové velkých měst i menších obcí Vyškovska.
/VIDEO/ Konec nejistoty ohledně waldorfské školy ve Znojmě. Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání schválilo uzavření memoranda o spolupráci. Platí následující čtyři roky. Město pomůže prostory, penězi i organizačními možnostmi.
Téměř 450 tisíc korun poputuje letos na pomoc onkologicky nemocným dětem díky tradiční charitativní akci Den pro Zuzanku. Třináctý ročník se uskutečnil ve středu 11. prosince v Mateřské škole Osvoboditelů Zlín a přidalo se k němu dalších osm školek a školských zařízení ze Zlína a Otrokovic. To vše na památku Zuzanky Oškerové, která v roce 2012 podlehla akutní leukemii.
/VIDEO/ To, že se nevyplácí nechat si peníze v případě, kdy vidíme, jak někomu vypadly a sami je najdeme, si bude dobře pamatovat žena, po jejíž identitě pátrají pražští policisté.
Dalibor Dědek, majitel společnosti Jablotron Group, překvapil své zaměstnance nečekaným vánočním dárkem. Rozhodl se vyplatit podíl na zisku dříve, než bylo plánováno, a každý zaměstnanec obdržel 300 tisíc korun. Tento krok nejenže posílil důvěru ve firmu, ale také ukázal Dědkův filantropický přístup, který je v podnikatelském světě ojedinělý.
Olomouc plánuje v příštím roce investovat do vylepšení a proměny města až 971 milionů korun. Je to o 310 milionů více než letos. Pustit se chce například do stavby bytového domu pro rodiny, malé haly u zimního stadionu, budování parku na Lazcích, ale i proměny dalších křižovatek. Více peněz než loni půjde také na opravy. Počítá s tím rozpočet na rok 2025, který v pátek schválili olomoučtí zastupitelé.
Hlídku městské policie poslalo operační středisko do ulice U nádraží v centru Ústí nad Labem. Měla se tu totiž pohybovat skupinka dětí, které od kolemjdoucích žebraly peníze místo aby byly ve škole.
Obyvatelé Jesenicka, kterým poničila domácnosti zářijová povodeň, dostávají v těchto dnech „čtyřicetitisícové“ státní příspěvky. Ve skutečnosti se však částky od této sumy výrazně liší. Není to však jediná záležitost, která v souvislosti s příspěvky budí rozpaky.
Ke svému - bez nadsázky - životnímu poslání se Martina Gilchová dostala víceméně řízením osudu. Od dětství měla ráda psy, a tak v okamžiku, kdy se dozvěděla, že v Horšovském Týně na Domažlicku je útulek, neváhala ani chvíli. Nyní se už deset let ze všech sil snaží o to, aby zajistila lepší život opuštěným a týraným psům.