Praha – Policisté hledali zloděje železa – a našli je v nabouraném autě. Těmito slovy shrnul ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie noční událost, která nepostrádá tragikomický nádech. Cesta za kořistí se totiž zničením auta pěkně prodražila.
Karlovy Vary – Ústecký a Karlovarský kraj dostaly od nového ministra financí Jana Fischera výrazně lepší nabídku na vyřešení korekcí za už rok pozastavený Regionální operační program (ROP) Severozápad. V důsledku by znamenala, že by kraje měly dohromady zaplatit asi 900 milionů korun místo původně požadovaných 2,1 miliardy. Sdělil to předseda výboru regionální rady ROP Severozápad Petr Navrátil (ČSSD). Informaci potvrdil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a nepřímo i ministerstvo financí.
Letní prázdniny jsou v plném proudu a statisíce lidí odjíždějí na dovolenou, případně se intenzivně dohadují, kam letos vyrazí. A protože každý i ten nejkratší výlet vyžaduje sbalit si do tašky alespoň pár základních předmětů, je dobré zvážit, zda se nevyplatí například i pojištění zavazadel.
Pavlovsko/Dobřív - Mimořádné zasedání zastupitelů z Dobříva se konalo v budově nohejbalového oddílu na Pavlovsku. Už předem bylo jasné, že schůzování nebude jednoduché. Jedním z bodů jednání totiž bylo zvýšení cen vody pro místní občany, což se pochopitelně nesetkalo s kladnou odezvou.
Heřmanov – Hned tři sesuvy podmáčeného svahu ohrožovaly počátkem srpna roku 2010 rodinný domek Františka a Věry Kosových v Heřmanově. Desítky tun vodou nasáklé zeminy a kamení se při tehdejších povodních navalily na zadní trakt stavení. Utržený svah smetl i kůlnu a na spodní zahrádce napáchal i další škody.
Prostějov – Fungování provizorní miniokružní křižovatky, která má vyřešit dopravu na nebezpečné křižovatce ulic Jezdecká a Šárka, má zpoždění. Důvodem je čekání na speciální zpomalovače, které mají být součástí minirondelu. Provizorní kruhový objezd měl přitom sloužit řidičům už od začátku prázdnin.
Opava - Opavská radnice se chce postarat o zanedbané kruhové objezdy, které jako vstupní brána do města vytvářejí první dojem. To je zatím nejnovější informace týkající se místních neudržovaných kruhových objezdů v Opavě-Jaktaři a na výjezdu na Ostravu u Globusu, za něž se řada Opavanů stydí.
Blansko /ROZHOVOR/ – 2006. 2007. Mistrovství Evropy a o rok později mistrovství světa v biketrialu otestovaly závodní tratě v blanenském rekreačním areálu Palava. Po několika letech přijede do Blanska biketrialová elita znovu a předvede nevšední kousky na kolech při zdolávání překážek na lesních tratích. V sobotu a v neděli se v Palavě totiž jede závěrečný závod mistrovství světa.
Uherské Hradiště – Organizátoři před několika dny skončeného Slováckého léta mysleli i tentokrát na charitu. Zhruba týden po odvezení tun písku z hradišťského Masarykova náměstí tu předali šek vypsaný na 55.555 korun.
Humpolec – Žena právě vybírala zboží a tašku s peněženkou měla zavěšenu na nákupním vozíku, když neznámý pachatel využil její nepozornosti a peněženku – a s ní finanční hotovost, platební karty a doklady – sebral.
Olomoucký kraj – Těší se na rodinný výlet, koupání v přírodní nádrži nebo třeba houbaření. Po zaparkování vozidla na velmi frekventovaném místě nebo naopak na odlehlé lesní cestě pak mnozí motoristé spěchají za svým cílem natolik, že v autě ponechají osobní věci a cennosti vystavené očím všech kolemjdoucích. Často dokonce zapomenou automobil zamknout, takže zloději se nemusejí „zdržovat" ani s rozbíjením okénka.
Žďár nad Sázavou - Do skladových prostor v areálu Sattu v Okružní ulici ve Žďáře nad Sázavou se nastěhuje nový nájemce. Radnice doufá, že jeho činnost v lokalitě se tentokráte obejde bez stížností na lomoz a bouchání ze strany obyvatel nedalekých rodinných domů na Klafaru.
Frýdek-Místek - Ve Frýdku-Místku se začala opravovat lávka pro pěší, která leží poblíž restaurace U splavu. Dělníci se do ní pustili v pondělí v osm hodin ráno, kdy ji uzavřeli. Chodci tak budou muset volit pro přecházení řeky Ostravice lávku u tenisových kurtů nebo na jiných úsecích řeky.
Praha – Polapit lupiče, kteří před dvěma měsíci obrali návštěvníka diskotéky v Praze 10, se podařilo kriminalistům IV. obvodu pražské policie. Skutek spáchaný v sobotu 25. května mají podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské policie na svědomí dva muži a jedna žena. Přepadnout dotyčného se rozhodli poté, co si všimli, že má drahý telefon, značkové hodinky – a navíc zjevně netrpí nouzí o peníze. Taktika byla jednoduchá: dáma se u baru zachová jako volavka a nic netušícího muže vyláká na příhodné místo. Na místo činu.
Praha – Policisté hledali zloděje železa – a našli je v nabouraném autě. Těmito slovy shrnul ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie noční událost, která nepostrádá tragikomický nádech. Cesta za kořistí se totiž zničením auta pěkně prodražila.
Varšava – Drtivá většina Poláků nechce ze své kapsy přispívat na politické strany ani jeden zlotý. Státní příspěvky by jim zrušilo 95 až 97 procent lidí, ukázaly průzkumy veřejného mínění z poslední doby.
Praha – Polapit lupiče, kteří před dvěma měsíci obrali návštěvníka diskotéky v Praze 10, se podařilo kriminalistům IV. obvodu pražské policie. Skutek spáchaný v sobotu 25. května mají podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské policie na svědomí dva muži a jedna žena. Přepadnout dotyčného se rozhodli poté, co si všimli, že má drahý telefon, značkové hodinky – a navíc zjevně netrpí nouzí o peníze. Taktika byla jednoduchá: dáma se u baru zachová jako volavka a nic netušícího muže vyláká na příhodné místo. Na místo činu.
Praha /ROZHOVOR/ - Právě jsem vstoupil do firmy Herbadent, kde vyrábějí kosmetické a dentální přípravky, bylinné koupele. A také bylinná léčivá vína. Proti mně u stolu sedí Pavel Zavadil, spolumajitel firmy. Ryze české firmy. Sedíme v budově, kterou bratři Svatkové postavili na pražském Smíchově a v roce 1897 začali vyrábět první víno. Dům stojí nedaleko pivovaru. „Naším problémem je, že děláme na dnešní složitou dobu až příliš kvalitní věci. Ale dělat je budeme takhle dál," jsou jeho jediná slova, ke kterým by se hodilo přirovnání, že jsou povzdechem.
Hranice – Třetí a zároveň poslední etapa regenerace panelového sídliště Hromůvka v Hranicích začala v pondělí a potrvá do začátku listopadu. Díky ní bude v přední, nejstarší části sídliště, které se nachází podél ulice Zborovská, postaveno padesát nových parkovacích míst.
Praha - ČR usiluje o prodloužení čerpání dotací z EU o jeden rok. Umožnilo by to lepší využití peněz, v jejichž čerpání je nyní ČR ve skluzu. O tomto požadavku dnes jednal i ministr pro místní rozvoj František Lukl s místopředsedou Evropského parlamentu Oldřichem Vlasákem.
Paříž - Desítky tun stříbra v odhadované hodnotě 50 milionů eur (1,3 miliardy korun) se podařilo postupně vyzdvihnout z britské nákladní lodě, kterou v severním Atlantiku za druhé světové války potopila německá ponorka a jejíž vrak leží v hloubce 4700 metrů. Uvedl to dnes server francouzského listu La Tribune.
Znojmo - Za vraždu barmanky ve znojemské herně si pachatel Josef Kurtin odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest mu dnes nepravomocně vyměřil Krajský soud v Brně. Odpyká si jej ve věznici se zvýšenou ostrahou, řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Obhájce i žalobce si nechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají.
Prostějov – Nadávky, urážky či fyzické napadení. To jsou jevy, se kterými se setkávají exekutoři při vykonávání své práce. Podle vykonavatelů exekucí není agrese ze strany dlužníků žádnou výjimkou.
Český Krumlov - Nejspíš jste ani nikdy nepřemýšleli, odkud se bere drcené kamení, které tvoří pevný podklad silnic a dálnic, ale i rozmanitých staveb, či které zpevňuje koryta a břehy vod. A už vůbec vás nejspíš nenapadlo, že není kámen jako kámen a že se kvalita stavebního kamene přísně prověřuje v laboratořích.
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem rozdělí 3,1 milionu korun lidem, kteří měli při povodních zaplavené byty. Žádat o příspěvek mohou do konce října. Informoval o tom mluvčí ústeckého magistrátu Karel Rouč. Ve městě bylo v červnu zaplaveno celkem 155 bytových jednotek.
Karvinsko – Celkem sto nových členů přijme do svých řad policie v Moravskoslezském kraji. Jak vypadá situace na Karvinsku, kolik by sem mohlo přijít nových policistů, jsme se zeptali vedoucího Územního odboru Karviná Policie ČR Miloše Pollaka.
Mělník - O více než půl milionu korun obrala žena, pracující jako obsluha benzinky v Mělníku, svého zaměstnavatele.Teď jí hrozí až osmiletý pobyt v kriminále.
Znojmo - Za vraždu barmanky ve znojemské herně si pachatel Josef Kurtin odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest mu dnes nepravomocně vyměřil Krajský soud v Brně. Odpyká si jej ve věznici se zvýšenou ostrahou, řekla mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Obhájce i žalobce si nechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají.
Mohelnice – Lidé z Mohelnice dostanou šanci ušetřit za plyn, elektřinu či služby telefonních operátorů. Budou se moci zapojit do elektronické aukce, čímž mohou srazit náklady na energie o více než čtvrtinu.
Praha - Vláda dnes schválila navýšení letošního rozpočtu ministerstva zemědělství úřadu o 2,1 miliardy korun. Peníze jsou určeny na odstranění škod po letošních povodních. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom dnes informoval ministr zemědělství Miroslav Toman. Peníze by podle Tomana mělo ministerstvo získat mimo jiné z rezerv rozpočtu.
Praha – Vláda Jiřího Rusnoka dnes odmítla návrhy Moravskoslezského kraje, aby většinu poplatků za znečištěné ovzduší dostávaly regiony a aby úředníci mohli kontrolovat, čím lidé topí v domácnostech. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom dnes informoval Rusnok. Stanovisko kabinetu je ovšem pouze doporučením pro Sněmovnu.
Praha – Policisté hledají muže, kterého podezírají z přepadení čtyř bank v Praze 2 a 5. Ve všech případech se maskoval kloboukem nebo kšiltovkou a dioptrickými nebo slunečními brýlemi, po přepadení si okamžitě převlékl a oblečení se zbavil. Pokladním v bankách vždy vyhrožoval, jeho agresivita se stále zvětšuje a je velmi nebezpečný, sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Peking – Číňan, kterému úřady nedovolily zaregistrovat čtvrté dítě, protože neměl peníze na zaplacení pokuty kvůli překročení striktních předpisů o plánovaném rodičovství, ubodal k smrti dva úředníky a další čtyři zranil. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na čínská média.
Křenovice - Uskutečnit protipovodňová opatření za osmnáct milionů plánují v Křenovicích. Pomůže jim k tomu devadesátiprocentní dotace. Obec uvažuje také o přírodní nádrži.
Kostelec nad Černými lesy - „Víčka jsou odvezená a peníze na účtu," oddychla si radostně Jana Havelková, místostarostka Kostelce nad Černými lesy na Kolínsku. Minulý týden totiž finišovaly přípravy na odvoz nasbíraných víček pro nemocného Maximka a nakonec byl odvoz také zrealizovaný.
Praha /ROZHOVOR/ - Ivana Chottová je žena, která „vládne" středočeským podnikatelům. Už šest let působí v představenstvu Krajské hospodářské komory (dále KHK), z toho čtyři roky je předsedkyní této instituce. Přitom stála u zrodu této krajské instituce, která vznikla jako partner krajským úřadům. Než se stala předsedkyní KHK, byla od začátku její ředitelkou. Budovala ji od základů. Má tedy podnikatelskou sféru dokonale zmapovanou. Navíc sama podniká.
Jaroměř - V jaroměřských Masarykových sadech se v sobotu už po osmé konal neziskový festival FestNeFest. Pořadatelem bylo středisko Milíčův dům, které poskytuje různé sociální služby.