Blansko – O přístavbě nových městských bytů na ulici Údolní uvažuje vedení Blanska. Nové byty by tak v budoucnu mohly sloužit sociálně slabším a těm, kteří si nemohou dovolit koupit si byt vlastní. Vše ale záleží na tom, jestli se městu podaří získat dotace.
Vyškovsko - Aktuální internetové stránky jsou pro některé obce Vyškovska neznámý pojem. Jinde naopak aktuální informace lidé najdou, ale až po usilovném hledání. Stránky jsou totiž nepřehledné nebo s velmi zastaralým designem. Častým důvodem je nedostatek peněz.
Pardubice – Aktuálně velmi živá a bouřlivá diskuse nad budoucností městských obvodů v Pardubicích mi připomíná matematický vzorec, ve kterém je vždy do jmenovatele dosazeno – výše úspor.
Moravský Žižkov, Praha – Pozvat Magdu Vášáryovou na benefiční večeři nebo vydražit jihomoravská vína na renomované pražské dobročinné aukci. Obě akce Jihomoravské komunitní nadace sklidily úspěch. A přinesly peníze na další projekty. „Herečka a bývalá velvyslankyně Magdalena Vášáryová je dáma se vším všudy. Na pondělní večeři v penzionu v Moravském Žižkově doslova zářila. Hosty oslnila etiketou a pobavila historkami z natáčení. Nikdo jí nechtěl věřit, že nesnáší pivo," smála se ředitelka nadace Zlata Maděřičová a narážela na známou roli z filmových Postřižin.
Brusné – Pozvání na sobotní oslavu narozenin kamaráda z české republiky přijali tři muži ze Slovenska. K večeru společně přijeli osobním automobilem BMW do obce Brusné na Kroměřížsku, auto si zaparkovali nedaleko místa konání akce.
Morkovicko – Morkovičtí policisté se v těchto dnech zabývají případem krádeže, ke které došlo v pondělí po půlnoci. Zatím neznámý pachatel se zaměřil na benzínovou čerpací stanici.
Hradec Králové – Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vytvořil za prvních deset měsíců letošního roku zisk 5,3 miliardy korun, což bylo na úrovni stejného období loni.
Valašsko – Zastupitelstva měst a obcí pracují na plánech příjmů a výdajů příštího roku. Řada obcí počítá s tím, že místo klasického rozpočtu schválí takzvané rozpočtové provizorium.
České Budějovice – Kamarád mu půjčil jízdní kolo, které nevrátil. Později se ukázalo, že bylo kradené. Pár měsíců předtím navštívil banku s nalezenou občankou. Sebejistě si na přepážce vyřídil změnu podpisového vzoru k účtu. Poté z něj bez problémů vybral několik tisíc korun.
Ústí nad Labem - Necelých čtrnáct dnů platí tzv. „vězeňská novela" Trestního zákoníku zákon č. 390/2012 Sb. Je nazývána vězeňskou novelou, protože jejím cílem je snížení celkového počtu vězňů za mřížemi.
Prostějov – Jako by dva z pacientů prostějovské nemocnice neměli už tak dost trápení se svým zdravím, rozhodl se jim během víkendu ještě další nepříjemnost přidat neznámý zloděj.
Blanensko - Lidé na Blanensku se musí mít na pozoru. Do domovů a hlavně peněženek se jim totiž chce dostat údajný lékař, který se vydává za zaměstnance jedné z tamních nemocnic. Zkouší to v Blansku i Boskovicích.
Olomouc – Omluva v novinách a sleva na pražský koncert. S takovou kompenzací mohou počítat návštěvníci pátečního koncertu Karla Gotta, který proběhl na olomouckém zimním stadionu.
Mladá Boleslav /ONLINE ROZHOVOR/ – V úterý dopoledne byl připraven odpovídat na zvídavé dotazy našich čtenářů nejkrásnější muž České republiky (Mr. Czech Republic) Milan Nevosad. Jak se mu dařilo na Mr. World v Anglii? Je pořád nezadaný? Změnil se mu život? Nejen na to odpověděl online na našem webu.
Mladá Boleslav /ONLINE ROZHOVOR/ – V úterý dopoledne byl připraven odpovídat na zvídavé dotazy našich čtenářů nejkrásnější muž České republiky (Mr. Czech Republic) Milan Nevosad. Jak se mu dařilo na Mr. World v Anglii? Je pořád nezadaný? Změnil se mu život? Nejen na to odpověděl online na našem webu.
Vyškovsko - Po zkušenostech z minulých let některá města Vyškovska nastavila rozpočet pro letošek tak, aby v závěru roku neskončila se schodkem kvůli propadu příjmů z daní.
Novojičínsko - Ústavní soud označil zákon o posílání nezaměstnaných na veřejnou službu za protiústavní. Deník zjišťoval, jestli to městům a obcím na Novojičínsku přinese nějaké problémy.
Zlínský kraj - Více než třetina silnic II. a III. třídy, o které se stará Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), je v havarijním stavu. Vychází to z analýzy odborné firmy PavEx Consulting, která hodnotí stav silnic každoročně.
Rakovník - Od nového roku budou muset Rakovničané sáhnout hlouběji do kapsy. Ze současných pěti set korun zaplatí obyvatelé Rakovníka šest set za rok. Rozhodla o tom rakovnická koalice občanských demokratů (ODS) a politického uskupení Společně pro Rakovník na posledním zasedání zastupitelů. Opozice (ČSSD, KSČM a VV) neměla dostatek hlasů. Navíc vybízela vedení města, ať peníze najde jinde v rozpočtu.
Plzeň – Když se stavělo hřiště Salesiánského střediska mládeže v Lobzích, stavěl se zrovna dálniční obchvat Plzně. A Karla Ženíška, který ve středisku má na starosti shánění peněz, napadlo, že by asfalt pod umělý povrch mohl získat jako sponzorský dar od Dálničních staveb Praha, které tu stavěly. Ekonomický ředitel podniku se tak vypravil do Plzně.
Ústí nad Labem - Tři muži stráví Vánoce ve vězení, protože letos v březnu chtěli získat trochu peněz. Přepadli proto 3. března v Žatci hernu, kde způsobili škodu přes 31 tisíc korun. To jim nestačilo a 12. března v Kadani přepadli bar, získali 15 tisíc korun, ale také se dostali do vazby v Litoměřicích.
Olomouc – Vedení fotbalové Sigmy Olomouc čekají v nejbližších týdnech rozsáhlé změny. Ještě před začátkem jarní části Gambrinus ligy by klub mělo vést představenstvo složené z profesionálních zaměstnanců, nikoliv tedy z akcionářů, jak je tomu doposud.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Třiačtyřicetiletý doktorand hradecké univerzity Radim Tobolka, který byl od 10. listopadu zadržován v západoafrickém Togu, se v neděli dopoledne vrátil domů. Hradeckému deníku poskytl rozhovor, ve kterém popisuje své pocity.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Honda Civic letos slaví 40. narozeniny. Za tu dobu se po celém světě objevilo 20 milionů kusů této japonské stálice. Na úspěchy svých předchůdců chce navázat i současná, celkově už devátá, generace.
Blatnička - Téměř osm let již dělá Hana Matušková kostelnici v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Blatničce. Obvykle v tomto období začíná tvořit vánoční výzdobu. Letos se jí ale kostel v Blatničce nedočká, prochází totiž zásadními opravami za dva a půl milionu korun.
Slaný - Město Slaný plánuje proměnu okolí pramene, na jehož místě bylo město údajně založeno a po něm pojmenováno. Nyní má pramen podobu pumpy, ze které vytéká voda plastovou trubkou. Po přestavbě tam bude vytvořeno skryté místo, kde se budou lidé moci například vodou rituálně omývat. Od pramene také povede naučná stezka směrem na Slánskou horu, řekl to starosta Ivo Rubík.
Plzeňský kraj - Už několik let po sobě hospodaří kraj se schodkem. Nejinak tomu bude i v příštím roce, ani tentokrát si však nemusí hejtmanství půjčovat. „Schodek ve výši 208 milionů korun plně pokryjeme z vlastních zdrojů a přebytků," potvrdil hejtman Milan Chovanec (ČSSD).
Blanensko - Lidé na Blanensku se musí mít na pozoru. Do domovů a hlavně peněženek se jim totiž chce dostat údajný lékař, který se vydává za zaměstnance jedné z tamních nemocnic. Zkouší to v Blansku i Boskovicích.
Havlíčkův Brod – Kritická situace z jara roku 2011, kdy ve státních a krajských nemocnicích probíhaly masivní protestní akce Lékařského odborového klubu „Děkujeme, odcházíme", se již v budoucnu opakovat nebude.
Havlíčkův Brod – Kritická situace z jara roku 2011, kdy ve státních a krajských nemocnicích probíhaly masivní protestní akce Lékařského odborového klubu „Děkujeme, odcházíme", se již v budoucnu opakovat nebude.
Krnov - Opravy inženýrských sítí v Mikulášské ulici v Krnově snad nikdy neskončí. Sotva byla dokončena výstavba kanalizace, modernizace plynovodu a teplovodu, už zase musela nastoupit těžká technika.
Bohuslavice nad Metují – Málokterá vesnice se může pochlubit tím, že se nad ní tyčí tři kostelní věže tak, jako tomu je v Bohuslavicích. Donedávna však z jedné z nich občas odpadl kus omítky.