Každý starosta menší obce, kam počítám i Kravaře, sleduje sportovní aktivity a dění ve své obci. A tak jako je složitá celá ekonomika současného státu a obcí, ani sportovním oddílům se tato atmosféra nedostatku peněz a nejistoty nemůže vyhnout.
New York – Páteční benefiční koncert pro oběti bouře Sandy, během kterého vystoupily známé popové hvězdy jako Christina Aguilera, Sting nebo Jon Bon Jovi, vynesl rekordní sumu 23 milionů dolarů (asi 450 milionů korun). Informoval o tom dnes Červený kříž, který výtěžek z akce zinkasoval.
České Budějovice - Jan (56) a Milada (55) K. byli Okresním soudem v Českém Krumlově odsouzeni za přečin kuplířství v úmyslu získat majetkový prospěch ve výši přes půl milionu korun shodně k trestům odnětí svobody na dva a půl roku s výkonem podmíněně odloženým na tři a půl roku.
Prostějov – Pobavit se a zároveň pomoct dobré věci. To byl záměr dětského karnevalu, který se konal v sobotu odpoledne v tanečním sále Jiřího Šindlera v Prostějově. Výtěžek z akce pomůže postavit školu v Etiopii.
Heřmanův Městec - Zájem o spokojenost diváků ukázalo heřmanoměstecké městské kino. Od září do října mohli diváci hlasovat v internetové anketě, co jim na kině nejvíc vadí. Zúčastnilo se jí 235 respondentů.
Sběř – Před obcí s 260 obyvateli leží nelehký úkol. Potřebuje vyřešit problém s kanalizací. Na její výstavbu shání prostředky, neboť potřebných třicet milionů na účtu rozhodně nemá.
Brno-Starý Lískovec - Nádraží, které nikdo nepotřebuje, a o němž nám nikdo neřekl. Tak vidí někteří obyvatelé městské části Starý Lískovec plány na stavbu železniční zastávky a trolejbusového terminálu poblíž ulice U Leskavy. Město jejich námitky odmítá. „Dopravní uzel je v této oblasti nutný," tvrdí náměstek primátora Robert Kotzian.
Planá – Další starosti přidělal policistům a majitelům zloděj, který vykradl rodinný dům v Plané. Pobuda si pro svůj útok na cizí majetek vybral čtvrtek mezi 15. a 19.30 hodinou.
Los Angeles - Jistá Američanka, která doposud třela bídu s nouzí, více než pět měsíců neměla tušení o tom, že je milionářka. Dozvěděla se o tom díky záběrům průmyslové kamery, na nichž je vidět její dcera kupující los, který vyhrál 23 milionů dolarů (453 milionů korun).
Populární bývalá Kavárna Nisa v dolním centru Liberce už delší čas hledá nového provozovatele. Místo kávy se zde možná budou řešit finanční záležitosti. Majitel kavárny totiž jedná i s bankami.
Hradec Králové – Na školách ZŠ a MŠ Jana Pavla II. a Biskupském gymnáziu Bohuslava Balbína proběhlo misijní štrúdlování. Této aktivitě předcházela beseda s páterem Jiřím Šlégrem, národním ředitelem Papežských misijních děl v naší republice.
Boží Dar – Moderní technika, kterou nasadil Skiareál Klínovec v minulé sezoně do boje proti takzvanému přeprodávání lístků na lyžařské vleky, se osvědčila. Proto bude využívána i v nadcházející sezoně.
Benešovsko - Zatímco některá střední odborná učiliště označují nový školní rok za kritický, jinde jsou docela spokojeni. Jako například dvě velká učiliště na Benešovsku. Střední odborné učiliště stavební Benešov a Střední odborná škola a střední odborné učiliště Vlašim.
Karlovarský kraj - Jedete do nemocnice? Zaplatíte, takový signál teď vyslala Karlovarská krajská nemocnice všem budoucím pacientům. První ohlasy nedobrovolných návštěvníků nemocnice příliš pozitivní nejsou. Situace v kraji je ale ohledně parkovného u nemocnic nejednotná.
Marbelle - U španělských břehů ztroskotala česká školní plachetnice. Klub jejích přátel teď shání peníze na odtažení do přístavu, jinak lodi hrozí podle španělského práva rozřezání.
Praha – Spory mezi tuzemskými telekomunikačními operátory a jejich klienty o placení peněz možná v budoucnu budou rozhodovat soudy, a nikoli Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad by se zabýval pouze spory o kvalitu služeb a dalšími záležitostmi, které se netýkají placení, například přenositelností čísel. Počítá s tím novela zákona o elektronických komunikacích, kterou by se měli v příštím týdnu zabývat poslanci.
Chomutovsko – Dvě loupežná přepadení má na kontě dvojice mladých mužů, po kterých teď pátrá policie. V sobotu brzy ráno se s nožem v ruce pokoušeli vyloupit trafiku ve Zborovské ulici, to samé zopakovali v herně v Hoře svatého Šebestiána.
Otrokovice – Na třicet tisíc aut projede v nejvíce frekventované dny, každé pondělí a pátek, kvítkovickou křižovatkou v Otrokovicích, která je tou nejvytíženější na Zlínsku. Úlevu druhému největšímu městu regionu od dopravní zátěže nepřinesla ani severovýchodní část obchvatu zprovozněná v roce 2006.
Kostelec nad Černými lesy - Záměr na prodej části areálu Sanatorky, do sedmdesátých let věhlasné zemské nemocnice pro léčení tuberkulózy, zveřejnilo město Kostelec nad Černými lesy na Kolínsku. Orientační kupní cena byla stanovena na 65 milionů korun.
Uničov – O padesát tisíc přišla minulý týden příliš důvěřivá důchodkyně z Uničova na Olomoucku. Uvěřila neznámému muži, že jej posílá její syn a dala mu peníze.
Teplicko - Půjčila si pět tisíc korun na dárky pro rodinu a zaplatila téměř dvojnásobek. Dnes už raději kupuje drobnosti a na svou zkušenost se snaží zapomenout.
Havířov - Sdružení obcí nechalo vypracovat studii levnějšího řešení silnice, která má protnout Karvinsko od Bohumína k Třanovicím a bude součástí obchvatu Havířova.
Mostecko - Půjčila si pět tisíc korun na dárky pro rodinu a zaplatila téměř dvojnásobek. Dnes už raději kupuje drobnosti a na svou zkušenost se snaží zapomenout.
Klatovsko – Pokračujeme v seriálu o obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto a více let, abychom zjistili, co se o obcích psalo v minulosti.
Olomouc – Tři seniorky ve věku kolem 80 let přepadl během pouhých tří dnů neznámý lupič. Na ženy zaútočil zezadu, povalil je na zem a ukradl jim tašky s osobní věcmi a penězi.
Křetín – Na začátku léta se lidé z Křetína rozhodli, že si sami postaví dětské hřiště. Za méně peněz, než by museli zaplatit firmě. Pustili se do toho a nyní areál dokončují. Děti z Křetína tak budou mít od jara nové místo k hraní. „Stavba je v poslední fázi. Obyvatele jsme požádali o pomoc s natíráním dřevěného oplocení. Hřiště a atrakce už stojí, areál je zatravněný," uvedl starosta Křetína Jan Halata.
Opava /ROZHOVOR/ - Klub Depo patří k nejoblíbenějším a žánrově nejrozmanitějším podnikům ve slezské metropoli. Návštěvnost zde stále stoupá, program se zlepšuje a vystupuje tady čím dál tím více zahraničních interpretů. O současném dění v Depu nás informoval jeho majitel Michael Žídek.
Milovice - Projekt Školka blízká přírodě se do Čech rozšířil z Německa, odkud byl financován a na pražské semináře dojížděla německá profesorka Ute Stoltenberg. Do projektu se hlásily partnerské školky, kamenná a lesní, a Lesní klub Skřítek oslovila ředitelka Mateřské školy Kostička v Milovicích na Nymbursku Jana Křišťanová.
Rychtářov – I bez stroje času se dá ocitnout v minulosti. Aspoň na chvíli. Pomyslnou bránou do historie se tento víkend stala vyškovská místní část Rychtářov. Už od sobotního rána je tam totiž možné potkávat prvorepublikové četníky v dobových uniformách i elegantní dámy ve slušivých klouboucích. Ale pozor – tuto idylu může už brzy narušit zločin…
Znojemsko - Když jdete do obchodu, počítáte s tím, že za rohlíky zaplatíte. Tak proč neplatíte také nájemné? Takto se ptají představitelé znojemské radnice neplatičů nájemného na internetových stránkách města. Správci městské kasy aktuálně evidují dluh ve výši 14 980 301 korun. Dluží 781 nájemníků.
Vrbno pod Pradědem - Rozhovor poskytla pro čtenáře Deníku vrbenská umělkyně Iveta Strnadová. Ráda tvoří hlavně z barevného skla a cínu, kombinací a skládáním různých kousků dociluje vždy originálních a netradičních tvarů, i když je třeba motiv díla vždy stejný.
Rychnovsko – Od příštího roku budou muset opět více zalovit v peněženkách obyvatelé některých měst v okrese. Ačkoliv návrh na zvýšení poplatku za odvoz komunálního odpadu ještě neprošel všemi zastupitelstvy, už teď je téměř jisté, že se bude zvyšovat.
Jičín – Sportovní areál je jedním z problematických dědictví, s nimiž se město musí vypořádat. Třicet sedm let starý komplex je dlouhodobě renovován. Před pěti lety byla kupříkladu vyměněna podlaha a stropní podhledy. Nyní jsou na řadě šatny a sociální zázemí.
Prostějovsko – Už jen do konce listopadu mají lidé možnost sjednat si penzijní připojištění zařazené do třetího pilíře důchodové reformy. Od nového roku budou podmínky změněny a stát i finanční společnosti, které penzijní fond nabízejí, nabádají zájemce, aby si pojištění sjednali co nejdříve.
Rousínov - Přes čtyři a půl milionu korun vynaloží Rousínov na koupi historické budovy na náměstí. V takzvané staré poště by město chtělo zřídit ubytovací zařízení.
Marbelle - U španělských břehů ztroskotala česká školní plachetnice. Klub jejích přátel teď shání peníze na odtažení do přístavu, jinak lodi hrozí podle španělského práva rozřezání.
Plzeň - Pro malý zájem představení zrušeno. Takový byl název konference, která se v Plzni konala v červnu tohoto roku a která otevírala otázky perspektivy financování drogových služeb v kraji. Jak vlastně organizace zabývající se prevencí užívání drog žijí čtyři měsíce po ní?
Chebsko - Česká republika je díky 'benevolentním' autorským zákonům téměř rájem pirátů a stahovačů. Stahování audiovizuálních děl je totiž pro vlastní potřebu zcela v mezích zákona. Jde pouze o morální prohřešek, který mnozí uživatelé internetu vůbec neřeší. Co si ale o stahování myslí občané Chebska?
Šumava - Stovkám kilometrů udržovaných lyžařských tras na Šumavě, které byly ještě minulou zimu samozřejmostí, zřejmě začíná letos zvonit hrana. Šumavské obce bijí na poplach a upozorňují, že v kasách nemají dostatek financí na to, aby se mohly o stopy starat.
Paříž - Polský tenista Jerzy Janowicz vyřadil v semifinále prestižního turnaje přemožitele Tomáše Berdycha Gillase Simona. O titul se utká s Davidem Ferrerem.
Massachusetts / Choltice - Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšel o blížícím se hurikánu k východnímu pobřeží USA, kde již sedmým rokem žiji a pracuji, tak jsem se k této předpovědí stavěl poměrně skepticky a nevěnoval jsem ji zase takovou pozornost.
Praha /REPORTÁŽ/ - Natěšení sběratelé už přepočítávali peníze na nákup nové medaile, přátelé medailéra Otakara Duška se chystali na gratulace. K ničemu takovému však nedošlo. Medaile zmizela!
Chrudim - Pryč jsou časy, kdy chrudimští sportovní fandové jásali nad výbornými výkony prvoligových hokejistů HC Chrudim s.r.o. (nejde o souběžně působící HC Chrudim, občanské sdružení). Profesionální klub, hrající až do roku 2010 druhou nejvyšší celorepublikovou soutěž, nakonec z Chrudimě odešel.