Náchodsko - Z náměstí některých měst celé republiky mizí tradiční české obchůdky. Pro stále větší počet občanů je totiž daleko rychlejší a pohodlnější zajet si nakoupit do obchodních center na okrajích měst.
Hodonín – Dvakrát v době ani ne dvou měsíců zadrželi hodonínští kriminalisté pětatřicetiletou ženu z Hodonína. Za stejný čin a na stejném místě – v bytě na hodonínském sídlišti totiž vařila pervitin. Poprvé ji kriminalisté z toxitýmu zadrželi koncem července.
Trutnovsko - Titul krajské Vesnice roku letos získala Vrbice na Rychnovsku a podle tradice soutěže hostí slavnostní vyhlášení výsledků právě vítězná obec. Mezi oceněnými nechyběli ani zástupci z Trutnovska, kam putovala čtyři dílčí ocenění.
Novojičínsko - Prázdniny končí a přípravy školáků na návrat do lavic vrcholí. Základní školy na Novojičínsku přes léto nelenily, a žáci se tak mohou v novém školním roce těšit na spoustu novinek.
Most - Čtyři dny za sebou kradl čtyřiatřicetiletý muž z Benešovska v Mostě. Jeho vychytralý způsob mu zaručoval úspěch. Nakonec ho však policisté dopadli.
Ostrava - Pro dopravu v Ostravě je to jedna z nejdůležitějších cest bohužel se ale o ní dlouhé roky jenom mluví a samotná stavba je stále v nedohlednu.
Praha – Pražský dopravní podnik koupí letos jen 11 nových tramvají 15T Forcity místo plánovaných 28. Zbylých 17 vozů za zhruba 1,2 miliardy korun koupí až v roce 2018. Dohodl se na tom s dodavatelem, plzeňskou Škodou Transportation. Dopravní podnik o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Celkem bude mít podnik na konci roku 61 těchto nových tramvají. Dopravní podnik tak reagoval na dnešní vydání Lidových novin, které napsaly, že DPP koupí jen 17 tramvají místo 34.
Zlín - Uloupené dílo. To je název nové knihy pojednávající o česko-brazilském průmyslníkovi Janu Antonínu Baťovi, která v těchto dnech míří do knihkupectví.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Salmův palác na Horním náměstí, který rok a půl halily sítě a lešení, pomalu odkrývá svou novou tvář s fasádou. Ta má být dle jedno z průzkumů totožná s prapůvodní z pozdního baroka.
Čehovice, Praha – Pražská nezisková organizace Arnika chce na soutoku říček Vřesůvka a Malý potůček v Čehovicích vybudovat mokřady. Požádala již o územní rozhodnutí. Veřejné projednání projektu se skuteční 27. září v kanceláři prostějovského stavebního úřadu.
Hodonín – Dvakrát v době ani ne dvou měsíců zadrželi hodonínští kriminalisté pětatřicetiletou ženu z Hodonína. Za stejný čin a na stejném místě – v bytě na hodonínském sídlišti totiž vařila pervitin. Poprvé ji kriminalisté z toxitýmu zadrželi koncem července.
Praha – Peníze, které složil u advokátní kanceláře poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD) a jeho manželka, zablokovala po souhlasu státního zastupitelství v pondělí policie. Rathův právní zástupce Adam Černý nechtěl obstavenou částku upřesnit. Podle něj jsou to peníze, které manželé uložili do advokátní úschovy v červenci a byly určeny například na případnou kauci nebo vykoupení zastavených nemovitostí.
Most - Čtyři dny za sebou kradl čtyřiatřicetiletý muž z Benešovska v Mostě. Jeho vychytralý způsob mu zaručoval úspěch. Nakonec ho však policisté dopadli.
Žďár nad Sázavou - Desátý ročník závodu Pilman, který se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou, byl mistrovstvím České republiky v triatlonu na středních tratích a zároveň předposledním dílem Českého poháru Ford Czechman Tour. Na distancích 1,9 km plavání, 93 km na kole a 21,1 km běhu s převahou zvítězili Martin Krňávek a Petra Krejčová.
Semily /ROZHOVOR/ - S mnohonásobným „mistrem světa" o jeho zajímavé cestě životem, na které filatelie hraje veledůležitou roli a v níž dosáhl skutečného mistrovství. Téměř celý život Ludvíka Pytlíčka je spojený s vroubkovaným světem známek. Filatelie mu přinesla mnoho radosti, potěšení, poznání, bohatství, někdy i zášti. Naučila ho i obchodovat, rozhodovat se v pravou chvíli a základům podnikání. Otevřela mu cestu do světa i k nečekaným setkáním.
Jesenicko – Nestává se příliš často, aby podnikatel prozrazoval své know how. Přesto se jich na Jesenicku našla hned desítka. Ženám po mateřské dovolené nebo okolo padesáti let věku poradí, jak rozjet svou vlastní firmu nebo živnost.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Salmův palác na Horním náměstí, který rok a půl halily sítě a lešení, pomalu odkrývá svou novou tvář s fasádou. Ta má být dle jedno z průzkumů totožná s prapůvodní z pozdního baroka.
Jindřichohradecko – Nejdůležitější radou asi je, že chybějící věci, které se vám do výbavy vašeho prvňáčka zatím nepodařilo sehnat, můžete nakoupit kdykoliv po začátku školního roku.
Východní Čechy - Způsobů, jak vyloudit z důvěřivých lidí peníze, je mnoho. Mohou to být různé zálohy, půjčky, skryté poplatky i nabídky domácích prací.
Liberecko - Chaty a chalupy zejména v letním období velmi přitahují zloděje. Důkazem může být uplynulých několik dnů, kdy zloději vykradli hned několik chalup na Liberecku.
Lanškrounsko – Devatenáctiletý mladík si letos v lednu nelámal hlavu s tím, že nemá peníze. V jedné prodejně na splátky nakoupil elektroniku a spotřebič do domácnosti v hodnotě přes 20 tisíc. Ani jednu splátku neuhradil.
Slavkov u Brna - Filmoví fanoušci ve Slavkově u Brna se mají na co těšit. Právě v těchto dnech totiž prošlo slavkovské kino Jas kompletní digitalizací, která návštěvníkům umožní sledovat filmové novinky ve větší kvalitě.
Semily - S mnohonásobným „mistrem světa" o jeho zajímavé cestě životem, na které filatelie hraje veledůležitou roli a v níž dosáhl skutečného mistrovství.
Uherské Hradiště – Charitativní nádech bude mít dnešní start divadelní sezony v Uherském Hradišti. V tamním Slováckém divadle bude kromě hry Oskar a růžová paní na programu také předávání šeku, který pomůže malým pacientům.
Praha – Zemědělci z tuzemských polí sklidili takřka veškerou úrodu obilí a posekat jim zbývá už jen poslední čtyři tisíce z celkem 1,323 milionu hektarů polí s obilím. Výnosy jsou kvůli suchu o zhruba pětinu nižší než loni, kdy sklizeň byla nadprůměrná. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.
Český Krumlov – Blíží se doba, kdy budou moci města žádat o dotaci z balíku evropských peněz. Na co by potřeboval Český Krumlov finanční injekci? Stačí se rozhlédnout nebo se zeptat Krumlováků a námětů je víc než dost.
Bořislav /FOTOGALERIE/ - Podívejte se, jak se stavěla školka v Bořislavi. Nechtěli utratit na obci velké peníze za výstavbu nového objektu. Sestavili školku ze stavebních buněk. A jde to.
První dům v České republice, který si vyrábí elektřinu, aniž by zatěžoval distribuční síť, stojí v Libějovicích u Vodňan na Strakonicku. Energii pro vlastní potřebu si vyrábí ze solárních panelů a umí si ji regulovat tak, aby nevznikal vysoký přebytek, řekl dnes novinářům František Michálek z firmy, která projekt vymyslela. Náklady na pořízení systému byly zhruba 300.000 korun.
Lhota – Na talentovaný, ale mladý tým SK Rakovník si fotbalová Lhota pořídila také dvě mladé pušky. Šikovný šéf Ivan Horák si zajel do Kladna pro zdejší vyšlé dorostence Franeka a Holečka, kteří si tak v nedělním duelu I. A třídy zahráli proti někdejším spoluhráčům z dorostu SK Kladno. Domácí byli lepší, vyhráli 2:0.
Praha - Policie zablokovala po souhlasu státního zastupitelství peníze, které složil u advokátní kanceláře poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD), obviněný z korupce, a jeho manželka. Dnes to řekl Rathův právní zástupce Adam Černý. Obstavenou částku nechtěl právník upřesnit. Podle něj jsou to peníze, které manželé uložili do advokátní úschovy v červenci a byly určeny například na případnou kauci nebo vykoupení zastavených nemovitostí.
Východní Čechy, Náchod /OD SOUSEDŮ/ - Česko a Slovensko mají „Muže roku 2012." Stali se jimi Robert Anderle (24) z Litovle a Karol Partika (29) z Prešova.
Jesenicko – Nestává se příliš často, aby podnikatel prozrazoval své know how. Přesto se jich na Jesenicku našla hned desítka. Ženám po mateřské dovolené nebo okolo padesáti let věku poradí, jak rozjet svou vlastní firmu nebo živnost.