Slavičín – Donedávna neměli ani jeden, za pár dní budou mít k dispozici už druhý. Řeč je o bezmála sedmitisícovém městě Slavičíně a tamních supermarketech. Prodejnu řetězce Tesco, která byla otevřena v prosinci, bude totiž počátkem května následovat také obchodní síť Albert.
Hranice – Už příští týden se rozhodne, zda město umožní zájemcům odkoupit hranické kotelny. Kvůli nabídce skupiny ČEZ Teplárenská se hraničtí zastupitelé v pondělí seznámili se záměrem této společnosti, která má o provoz tepelného hospodářství ve městě zájem.
Okres Bruntál - Policisté objasnili sérii krádeží, které v okrese Bruntál dlouhodobě páchala partička chmatáků. Zloději operovali nejen v našem regionu a zaměřovali se hlavně na restaurace. Nakradli si za téměř čtyři sta tisíc korun.
Litvínov - Vystoupíte z auta na jednom ze dvou nových parkovišť, nazujete kolečkové brusle a … dáte si na pusu. V příliš širokých mezerách mezi dlaždicemi se prostě zaseknete. Takový bude váš vstup do nové rekreační zóny Nové Záluží v Litvínově, kterou vybudoval stát za 190 milionů z peněz určených na likvidaci škod po těžbě uhlí.
Stříbro – Všeobecná shoda panuje ve Stříbře ohledně zastřešení tamního ledového kluziště. Všichni jsou pro. Veřejnost i vedení města. Na akci ale městu zatím chybí dostatek peněz.
Přerovsko – Naletět může občas každý. Příběh, který se ale stal čtyřiadvacetileté ženě z obce na Přerovsku, patří mezi učebnicové příklady toho, kam až může vést lidská důvěřivost. Její dnes už bývalý přítel ji zavedl do banky s tím, že si vezmou půjčku na bydlení sto tisíc. On prý vše zařídí a od ní potřebuje jen podpis. Přestože slíbil, že bude závazek splácet, nestalo se tak. Více než rok po rozchodu pak žena zjistila, že jí hrozí exekuce.
Ostrava - Realizace moderního přestupního terminálu na Hranečníku měla začít už vloni. Čekalo se ale, jestli ministerstvo financí na projekt uvolní peníze. Součástí projektu za 179 milionů korun bude i nová trolejbusová trať
Třebíč - Právník, který hájí město Třebíč u soudů, si může nohy uběhat. Ještě není u konce proces o 100 milionů korun se společností Bono Publico, a už je tu nová žaloba. Tentokrát o 29 a půl milionu korun.
Jihlava - Když ve středu našel devětasedmdesátiletý Jiří Š. v jihlavském supermarketu ruličku s několika bankovkami, ani minutu neváhal. Zašel za pokladní, která peníze přepočítala, a společně je odevzdali vedoucímu prodejny.
Liberecký kraj - Mohl by to být seriál s názvem Štědrý medvěd. A my vám teď přinášíme jeho další pokračování: Krajský dotační program G99, v kuloárech přezdívaný prostě jako „medvěd", byl zastupiteli opět zčásti vyčerpán. Rozdělilo se více než 20 milionů korun mezi 117 žadatelů. A opět se dostalo na sportovce, dobrovolné hasiče, myslivce, kynology nebo rybáře.
Hradec Králové – Stěžoval si na něj i trenér Pavel Vrba, jehož Plzeň si v této sezoně zahrála na slavných hřištích – v Barceloně i v Miláně. Trávník na hradeckém stadionu se stal zásadní záležitostí v otázce, zda tým bude moci hrát první ligu ve svém městě. Jeho rekonstrukce je nutná, jinak klub nedostane licenci pro příští ročník.
Jihlava - Když ve středu našel devětasedmdesátiletý Jiří Š. v jihlavském supermarketu ruličku s několika bankovkami, ani minutu neváhal. Zašel za pokladní, která peníze přepočítala, a společně je odevzdali vedoucímu prodejny.
Zlín – Za nabízených jedenáct milionů korun město Zlín budovu bývalého okresního soudu i s přilehlými pozemky neprodá. Počátkem týdne se na tom shodli městští radní. Ti mají za to, že by za chátrající budovu v samotném centru města mohli získat peněz o poznání více.
Jižní Morava – Zvyšte nám platy nebo zopakujeme akci Děkujeme, odcházíme. Vzkázali odboráři ministerstvu zdravotnictví. Ředitelé jihomoravských nemocnic se bojí, že lékaři začnou znovu podávat výpovědi jako v září 2010, kdy jich v kraji hrozilo odchodem přes pět set.
Rychnovsko - Jízda na kole po kopcích se v posledních letech těší stále větší oblibě. I správci Orlických hor se líbí, že lidé k nim jezdí na dovolenou nejen v zimě, ale i v létě.
Existuje hned několik důvodů, proč bychom měli pečlivě sledovat práce na novém sarkofágu v Černobylu. Předně je dobré mít přesnou představu, jak postupovat po havárii Temelína, aby se předešlo amatérské improvizaci.
Praha - Jejich život visí na vlásku. Přesto jim nezbývá než čekat - některým rok, jiným dva. A další se vůbec nedočkají. Dárců orgánů, kteří jsou u nás v současnosti jedinou nadějí pro tisícovku pacientů, u nás totiž ubývá.
Ústí nad Labem – Potřebujete dítě umístit v mateřské školce? Máte nejvyšší čas, začátkem května končí zápisy a jak to vypadá, stěží budou zákonem přikázaná místa pro děti, které půjdou příští rok do první třídy. Na to upozorňují samotné ředitelky školek.
Kyjov – Kyjovské K – centrum trápí nedostatek peněz. Od státu dostává rok od roku méně peněz. Jde přitom o jediné zařízení na Kyjovsku, které nabízí službu prvního kontaktu pro téměř dvě stě padesát registrovaných uživatelů drog, ale také poradenství pro jejich blízké.
Východní Čechy - Pravidelný pořad PéHá, který Český rozhlas Hradec Králové vysílá vždy v pátek dopoledne, se minulý týden vydal do Trutnova na soutěž Česko zpívá. V improvizovaném studiu Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura hovořili s hostem pořadu - producentem a porotcem Milanem Hermanem.
Praha – Vynachválit si pomoc pracovnice provozovny nabízející placenou erotiku v Hybernské ulici si nemohou pražští policisté. Pomohla totiž dopadnout padělatele peněz.
Liberec - Krajský soud v Liberci ve středu rozhodoval o výši trestu pro osmadvacetiletého Pavla Pitoňáka. Ten 23. února loňského roku ubodal svého spolubydlícího v Brništi na Českolipsku.
Ostrava, Boskovice - Proběhla první sobotní akce ZlatoCOOP s karnevalem v ulicích, kterou pořádá Radio Čas ve spolupráci s Deníkem. Boskovičtí rýžovali z hromady peněz.
Uherské Hradiště – Matka, její syn a jeho přítelkyně v noci na neděli 22. dubna společně popíjeli. V jednom okamžiku ale došlo k hádce, při níž mladá žena odešla do hradišťského bytu, v němž se svým přítelem přebývá u jeho matky.
Praha – Vynachválit si pomoc pracovnice provozovny nabízející placenou erotiku v Hybernské ulici si nemohou pražští policisté. Pomohla totiž dopadnout padělatele peněz.
Chrudim – Krátce před úterní čtrnáctou hodinou se na policisty obrátil sedmadvacetiletý muž s tím, že byl před několika minutami oloupen skupinkou neznámých mužů.
Plzeň – Lakomec je výpovědí o stavu lidského ducha a současně skýtá skvělou zábavu. Slova dramaturgyně Marie Caltové jsou dokonalou charakteristikou této Molièrovy komedie.
Ústí nad Labem - Tomáš Balog a David Tokar (oba narození 1985) drželi mladíka za ruce, aby ho mohla v klidu prošacovat Marcela Tokarová (1975) a ukrást mu, co měl po kapsách. Potom dostal okradený mladík ránu pěstí a tyčí po hlavě.
Praha – Hlavní město rozdělí městským částem z rozpočtové rezervy 200 milionů korun na opravy a rozšíření škol a školek. S návrhem rozdělení rezervy dnes souhlasilo pražské zastupitelstvo. Od příštího roku už Praha nebude v rozpočtu s těmito dotacemi počítat. Návrh stejně jako v předchozích letech vyvolal bouřlivou debatu.
Hradec Králové – Stěžoval si na něj i trenér Pavel Vrba, jehož Plzeň si v této sezoně zahrála na slavných hřištích – v Barceloně i v Miláně. Trávník na hradeckém stadionu se stal zásadní záležitostí v otázce, zda tým bude moci hrát první ligu ve svém městě. Jeho rekonstrukce je nutná, jinak klub nedostane licenci pro příští ročník.
Přerov – Důstojnějšího vzhledu se konečně dočká stará obřadní síň v areálu městského hřbitova v Přerově. Na zchátralé budově, na jejíž zanedbaný vzhled delší dobu upozorňovali návštěvníci, je od poloviny dubna lešení, a pokud nenastanou žádné komplikace, potrvají práce do konce července. První etapa rekonstrukce staré obřadní síně přijde na 2,2 milionů korun.
Brno /ANKETA, ROZHOVOR/ – Po čtvrtečním čipovaní mají chovatelé brněnské zoologické zahrady jasno. Obě kamčatská medvíďata jsou kluci. Mláďata se narodila medvědici Kamčatce před třinácti týdny.