Hnutí Duha usilující o návrat šelem do Beskyd zvítězil v celosvětové soutěži
Beskydy - Český projekt ekologického Hnutí Duha, který má pomáhat návratu vzácných šelem do Beskyd, vyhrál světovou soutěž o grant od evropské outdoorové asociace.
Beskydy - Český projekt ekologického Hnutí Duha, který má pomáhat návratu vzácných šelem do Beskyd, vyhrál světovou soutěž o grant od evropské outdoorové asociace.
Praha – Státní zástupkyně Hana Vrbová navrhla uložit šéfovi poslaneckého klubu vládní strany Věci veřejné Vítu Bártovi za podplacení poslanců Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky podmíněný trest.
Tábor - Táborská nemocnice získala sponzorským darem nový elektrokardiograf pro malé pacienty. Stál 80 tisíc korun.
Cheb - Integrovaná střední škola v Chebu musí v současné době vrátit přes tři miliony korun z dotace, kterou získala na projekty podporované z Evropské unie. Policie obvinila už tři lidi kvůli chybám při vedení účetnictví. A jak se vůbec tyto nesrovnalosti dostaly na světlo?
Jablonecko - Ne každá nezisková organizace nabízí tolik služeb na profesionální úrovni jako Český červený kříž. Mýtem ale stále zůstává, že s brašnami plnými obvazů dohlížejí pouze na hřištích a touží ošetřit nějaké zraněné.
Také máte někdy hlavu jako koš přecpaný nevytříděným odpadem? Nejste sami, věřte. Podobně se možná cítí každý, kdo měl možnost a odvahu vidět v televizi film Bastardi. Já to zkusila.
Častrov – Rozruch mezi některými častrovskými zastupiteli vyvolala koupě obecního auta.
Praha – Závěrečné návrhy dnes vyslechne trestní senát Obvodního soudu pro Prahu 5 v kauze údajné korupce v rámci vládní strany Věci veřejné (VV).
Nymbursko - V Milovicích část ušetřených peněz použili na historicky největší jarní úklid města, které je nyní čisté jako nikdy předtím.
Klatovy - Tak tohle by zvládl jedině Semir Gerkhan z Kobry 11. Řeč je o silnici v průmyslové zóně Pod Borem v Klatovech, která by měla být napojena ke kruhovému objezdu. V současné době je však výškový rozdíl mezi „kruháčem“ a komunikací, která v současné době končí mostem přes Drnový potok, více než půl metru.
Pardubický kraj – Rada Pardubického kraje schválila, že se v letošním roce kapitál společnosti East Bohemian Airport (EBA) zvýší, a to maximálně o sedm milionů korun.
Jihlava - Na konci května začne v centru Jihlavy řidičům sloužit nové zpoplatněné parkoviště. Dříve zpustošené místo v jihlavské Křížové ulici, kde si řidiči rychle zvykli parkovat zadarmo, už obsadily těžké stroje. Nové moderní parkoviště, které bude ovšem placené, by zde mělo začít fungovat už na konci května.
Zlínský kraj - Až smrtí řidiče může v horším případě skončit srážka osobního auta se stopadesátikilovým divočákem. A není to zdaleka scestný případ. Také myslivci v regionu upozorňují, že černá zvěř se v posledních letech rapidně přemnožila a zmíněné tragické nehody by policisté mohli mít prakticky každý den, lidově řečeno, na talíři.
Terezín – „Vadí nám to hodně. Přijede sem autobus s turisty či auto s výletníky a klienti domova se zvláštním režimem se k nim hned přihrnou a žebrají. Tu o cigaretu, tu o peníze na hašlerky. Že je to turistům nepříjemné, je evidentní,“ uvedla místostarostka Terezína Hana Rožcová.
Náchodsko - Policisté z náchodské kriminální policie prověřují případ zpronevěry peněz, který přišel ohlásit jeden z občanů Červeného Kostelce. Muž policistům oznámil, že se už několik měsíců marně domáhá buď přislíbené stavby domu, anebo vrácení předané zálohy.
Kal - Řehtačky do ruky a jde se na to.
Nové Město na Moravě - O nových prostorách pro mateřskou školku i školní družinu, které sídlí v budově tělovýchovného střediska v Tyršově ulici, rozhodovali novoměstští radní.
Třebíč - Dům dětí a mládeže v Třebíči se opět ocitá před existenční otázkou. Povolení hygieniků pro provozování chátrající přízemní dřevěné budovy na návrší Hrádku končí už letos v prosinci. Kde se budou konat kroužky a další činností pro děti, je zatím ve hvězdách.
Sokolovsko - Velké množství motoristů na Sokolovsku přemýšlí, jak se vyhnout R6. Ne každý si totiž může dálniční známku dovolit
Slaný - Už týden pátrají středočeští kriminalisté po padělatelské dílně, která zřejmě ve velkém produkuje falešné bankovky. Podezření na její existenci se potvrdilo, když příslušníci krajské zásahové jednotky zadrželi ve Slaném na Kladensku řidiče auta, který převážel padělky bankovek v hodnotě 130 tisíc korun.
Žatec - Proti žádosti a cyklostezce se nyní vymezuje například dřívější místostarosta Aleš Kassal.
Ostrava - Od začátku dubna začala fungovat takzvaná veřejná služba. Uklízet v obvodech tak budou v jejím rámci hlavně dlouhodobě nezaměstnaní.
Zlínský kraj – Foglarův Jan Tleskač a Hugův Qasimodo. Obě tyto světoznámé literární postavy mají jedno společné: vykonávaly práci zvoníka, která je už ovšem v dnešní době raritou.
Vsetín - Lidé v okrajových částech Vsetína si stěžují na příliš vysoké poplatky za psy. Chtěli by zavést poplatkové zóny. Radní ze svých požadavků na placení prý ale nesleví. Bojí se, že změna vyvolá zmatek a nevraživost mezi pejskaři.
Dvůr Králové – Do Labe zřejmě opět ode dneška potečou splašky. Může za to rozhodnutí majitele čistírny odpadních vod, firmy Evorado Import.
Jevíčko – Herci z Divadla Járy Cimrmana našli na Malé Hané opravdové přátele. Zdeněk Svěrák se sem rád vrací.
Praha – Nesrozumitelně hulákající muž ležící na zemi v Sokolovské ulici přilákal pozornost pražských chodců, kteří přivolali policisty. Hlídka z Libně pak dotyčného nalezla v nedalekém parku. Podle policistky Jany Rösslerové ležel na břiše s rozpaženýma rukama a křičel, že se vzdává.
Lovosice – Na půl cesty zůstala lovosická koalice při svém tažení proti omezování výherních automatů ve městě. Zastupitelé sice schválili novou vyhlášku, ta ale počet automatů neomezuje.
Most - Jezero Most, největší regionální vodní dílo, bude plné zřejmě v létě. „Přesný termín dopuštění bude zveřejněn v nejbližší době,“ sdělila včera Mosteckému deníku Jana Kružíková ze státního podniku Palivový kombinát Ústí, který má stavbu na starosti.
Brno – Ukrást peníze v brněnské směnárně v ulici Masarykova se pokusili ve čtvrtek po šesté hodině večer dva ozbrojení muži. Jeden z nich postřelil směnárníka, kterého převezli záchranáři do nemocnice. Ze směnárny si odnesli půl milionu korun. Z peněz se však dlouho neradovali. Krátce po činu je chytili policisté v civilu. Za čin mužům hrozí až dvanáct let vězení.
Dubá - S rozbitými silnicemi plnými děr a poničenými chodníky bojují představitelé Dubé již několik let. I když městský rozpočet není malý a Dubá navíc patří k městům, která se svými financemi hospodaří šetrně, stále na jejich opravu peníze nezbývaly.
Volyně - Stonožce přispěli třicet tisíc korun.
Staré Město - Tak to je bomba! Volejbalisté VSK Staré Město budou v příští sezoně extraligoví! Zatímco na hřišti si vybojovali možnost účasti v nejvyšší soutěži už minulou sobotu, až do včerejšího podvečera sváděli možná ještě tužší bitvu s vedením klubu. To si nebylo jisté, zda extraligu utáhne, nakonec ale dalo hráčům zelenou.
Brno - Ukrást peníze v brněnské směnárně v ulici Masarykova se pokusili ve čtvrtek po šesté hodině večer dva ozbrojení muži. Jeden z nich postřelil směnárníka, kterého převezli záchranáři do nemocnice. Informace o počtu zraněných se různí.
Velký Týnec – Patnáctičlenná skupinka klapačů v Čechovicích, místní části Velkého Týnce na Olomoucku, nahradila ve čtvrtek v podvečer hlas zvonů. Ty totiž podle pověsti vždy na Zelený čtvrtek, po odeznění modlitby Sláva na výsostech Bohu umlkají a odlétají do Říma pro požehnání svatého otce.
Region - Ti, kdo si nestihli podat žádost o příspěvek na moderní kotel na tuhá paliva, budou mít brzy novou šanci. Ta přijde na přelomu května a června, kdy Ministerstvo životního prostředí ČR vyhlásí další výzvu v rámci programu na nákup moderních kotlů s cílem zlepšení kvality ovzduší v regionu.
Region - Ti, kdo si nestihli podat žádost o příspěvek na moderní kotel na tuhá paliva, budou mít brzy novou šanci. Ta přijde na přelomu května a června, kdy Ministerstvo životního prostředí ČR vyhlásí další výzvu v rámci programu na nákup moderních kotlů s cílem zlepšení kvality ovzduší v regionu.
Rumburk – Po dobu pěti let bude dohlížet nad provozováním všech heren v Rumburku firma Forbes Games. Včera o tom rozhodli na zasedání tamní zastupitelé. Forbes Games bude podle smlouvy zodpovědná za dodržování vyhlášky a zákona. Novým nástrojem pro vymáhání dodržování je stanovení padesátitisícové pokuty v případě porušení.
Chebsko - Pozorování párů čápů bílých (Ciconia ciconia) se stalo na Chebsku tradicí. Lidé si z této jarní podívané v Chebu, Františkových Lázních, Teplé a mnoha dalších obcích vytvořili senzační atrakci. Lidé v Teplé u Mariánských Lázní dovedli pozorování čápa bílého díky webkameře k úplné dokonalosti.
Bohdaneč – Obchod, jenž prodával zboží s prošlou dobou trvanlivosti a ve svých regálech ukrýval i produkty postižené plísní, odhalili v pondělí na Kutnohorsku inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
Vsetín - Lidé v okrajových částech Vsetína si stěžují na příliš vysoké poplatky za psy. Chtěli by zavést poplatkové zóny. Radní ze svých požadavků na placení prý ale nesleví. Bojí se, že změna vyvolá zmatek a nevraživost mezi pejskaři.
Žatec - Proti žádosti a cyklostezce se nyní vymezuje například dřívější místostarosta Aleš Kassal.
Nová Paka – Jak se dříve slavily Velikonoce v Nové Pace, vzpomíná bývalý ředitel novopackého muzea Miloslav Bařina.
Český Krumlov – Už více než 60 milionů korun původně určených na likvidaci povodňových škod si podle policie nechal pro svou potřebu šedesátiletý předseda představenstva českokrumlovské potravinářské firmy. Nejnověji ho jihočeští kriminalisté stíhají za dotační podvod, při němž se měl muž z Českokrumlovska obohatit o 20 milionů korun.
Velešín - Beze strachu o své životy snad budou moci už brzy křižovat zhruba tříkilometrový úsek mezi Velešínem a Velešínem Nádraží místní cyklisté.
Příbram – Policie trestně stíhá dvaatřicetiletého muže z Příbrami za podvod.
Klatovy - Aby se mohla napojit další část obchvatu Klatov, bude se muset vyrovnat výškový rozdíl.
Ústí nad Labem - Magistrátvelkoobjemový svoz dosud neobjednal. Rozpočet s ním nepočítal.
Bystřice pod Hostýnem – Podezření z trestného činu zatajení věci formou spolupachatelství sdělili uplynulou středu policisté z Bystřice pod Hostýnem dvěma mužům ve věku čtyřicet a čtyřiatřicet let.
Jihlava - Na konci května začne v centru Jihlavy řidičům sloužit nové zpoplatněné parkoviště.