
Luboš Baranec, bývalý vrchní strážník, vyhrál při s městem
Benešov – Někdejší velitel benešovských strážníků Luboš Baranec vyhrál první soudní bitvu války, kterou vede proti městu Benešovu.
Benešov – Někdejší velitel benešovských strážníků Luboš Baranec vyhrál první soudní bitvu války, kterou vede proti městu Benešovu.
Praha - Ministerstvo školství chystá za 500 milionů korun projekt na vybudování odborných učeben a technické vybavení škol. Většina peněz má jít z programu EU Vzdělávání pro konkurenceschopnost, sdělil Hynek Jordán z ministerstva.
Žacléř - Proti rozsudku se žádná ze stran neodvolala. Bývalý vedoucí ekonomického odboru města musí vzniklou škodu uhradit.
Kroměřížsko – V červnu se vrátil vězení, ve kterém byl, protože kradl. A teď se do něj nejspíš brzy vrátí. Třiatřicetiletého muže totiž v poslední době nenapadlo nic lepšího, než vykrást peněženku své babičce.
Kraj -Na dotace na nové ekologické kotle by si ještě do konce roku mohli sáhnout další obyvatelé kraje. Ministr životního prostředí včera potvrdil, že bude vypsána další žádost.
Ostrava - Půl milionu stromů a keřů chce nechat vedení Ostravy vysadit do roku 2015 na území města. Projekt má však jedno úskalí jsou na něj potřeba peníze z Operačního programu Životní prostředí, které zatím nepřicházejí.
Pardubice – V Pardubickém deníku ze dne 31. ledna 2012 se píše o jednání pardubického zastupitelstva, které na svém zasedání odsouhlasilo, že se bude pokračovat ve vypracovávání obou variant studií týkajících se zahloubení komunikace pod náměstím Republiky.
Kraj - Na dotace na nové ekologické kotle by si ještě do konce roku mohli sáhnout další obyvatelé kraje. Ministr životního prostředíve čtvrtekpotvrdil, že bude vypsána další žádost.
Slovácko - Likvidační krok. Tak označují dobrovolné spolky a sdružení, ale i malé obce na Slovácku zavedení poplatku za povolení tomboly. Po velké vlně nevole sice ministr financí Miroslav Kalousek poplatek snížil z 5000 na 500 korun, ale i to je pro mnohé moc.
Jeseník - Jeseničtí policisté sdělili podezření dvaatřicetiletému muži z Lipové – lázní ze spáchání přečinu podvod. Muž si vymyslel drzou lest na třiačtyřicetiletou ženu z Ostružné, vylákal z ní přes osm tisíc korun.
Ústí nad Orlicí - Pětadvacet tisíc korun dostane Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí z rozpočtu Pardubického kraje na oceňování bezpříspěvkových dárců krve.
Jindřichův Hradec – I když řidič způsobí dopravní nehodu, které je kvalifikovaná jako trestný čin, nemusí ve finále stanout před soudem.
Stupno – Mistrovský titul patnáctiletého bikera Jana Rajcharta, české zlato ze silničního šampionátu o rok starší Terezy Vališové. K tomu pro oba stříbrná trofej z domácího poháru a řada úspěchů týmových kolegů na regionální úrovni.
České Budějovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Už jen pár týdnů zřejmě budou Českými Budějovicemi kroužit dodávky s nápisem Jihočeská parkovací. Rada města rozhodla o tom, že vypoví smlouvu, na jejímž základě Jihočeská parkovací vybírá od řidičů peníze, které si pak dělí s radnicí.
Ústí nad Labem - Pavilon za miliardu se za rok postavit nedá, hájí Krajská zdravotní status komplexního onkologického centra. Ústecké Masarykově nemocnici ho na konci loňského roku ministerstvo zdravotnictví dočasně pozastavilo, skončit úplně má v březnu. Další podmínky ministerstva, například požadavek na větší množství přístrojů, považuje vedení společnosti za nesmyslné.
Kostelec - Okresní svaz bilancoval.
Východní Čechy – Celkem 2360 případů hospodářské kriminality vyšetřovali v loňském roce východočeští kriminalisté. To je o dvaadvacet případů více než v roce předešlém.
Litoměřice - „Chceš oživit Litoměřice a chybějí ti peníze?“ tak zní otázka společnosti Hennlich směřující mladým lidem ve věku od 15 do 25 let.
Karviná – Rajon v ulicích Karviné-Nového Města měl mimo jiné osmnáctiletý recidivista. Během několika měsíců napáchal hned několik škod, byl ale dopaden.
Svitavy - Města a obce ve svitavském okrese vycházejí vstříc početným rodinám. Tam, kde mají tři a více dětí, zaplatí méně za svoz a likvidaci komunálního odpadu.
Postoloprty - Krajský úřad Ústeckého kraje vydal k záměru souhlasné stanovisko.
Trutnovsko/Semilsko – Květiny, čokoláda, romantická večeře, spodní prádlo nebo parfém.
Ústí nad Labem - Krajští radní souhlasili se zřízením Severočeského divadla s.r.o, která má na pět let zajistit financování provozu divadla.
Otrokovice, Napajedla – Zlínský kraj v posledních týdnech sužují třeskuté mrazy, ovšem mezi divizními fotbalovými kluby regionu Viktorií Otrokovice a Fatrou Napajedla je pořádně horko.
Olomouc - Kauza 13 pracovníků někdejší speciální skupiny společnosti ČEZ, kteří čelili obžalobě, že používali k vymáhání dluhů za černý odběr elektřiny nevybíravých metod, měla dnes dohru u olomouckého civilního soudu.
Jakartovice – Mužstvo Jakartovic, hrající krajský přebor, čeká v dlouhé zimní přestávce značná obměna kádru. Většině hráčů končí půlroční hostování a kouč Rostislav Vojáček bude muset budovat nový tým.
Netolice – Téměř všechny kroužky v nabídce netolického Domu dětí a mládeže jsou nejméně do konce tohoto týdne zrušeny. Důvodem je nízká teplota v budově.
Ostrava -Problémy s čerpáním evropských dotací, navrhované pětiminutové přestávky či zmatky při státních maturitách. Co na současnou situaci ve školství říkají ředitelé ostravských škol?
Východní Čechy – Celkem 2360 případů hospodářské kriminality vyšetřovali v loňském roce východočeští kriminalisté.
Ostrava – Ostravští strážníci zadrželi dvacetiletého mladíka, který tento týden demoloval byt svého osmapadesátiletého dědečka žijícího v Moravské Ostravě.
Písek - Mladík může skončit ve vazbě, o které ve čtvrtek rozhodne soud.
Choceň – Zhruba 35 tisíc korun činí výtěžek desátého Modrého bálu, který pořádala mládež z choceňské farnosti. Benefiční ples se opět povedl, ohlasy účastníků byly velmi kladné.
Litomyšl /FOTOGALERIE/ - Záhada pěti G na zámku v Litomyšli přilákala filmaře České televize.
Doubice - Nevím, možná jsem jediný, kdo tomu nerozumí. Ministr Drábek, který ovšem musí vzhledem ke stylu, jakým se pustil do demontáže sociálního systému v této republice, působit spíše jako „Dráb“, tvrdí, že vše je v pořádku.
Vědomice - Novou výstavbu rodinných domků plánuje obec Vědomice. Na kraji současné zástavby by mělo v budoucnu vyrůst 38 nových nemovitostí.
Dětkovice – Vedení Dětkovic plánuje v letošním roce investiční akce za dvanáct milionů korun. Potřebují však na ně dotaci.
Chomutov, Jirkov - Náš čtenář věnoval prostřednictvím Chomutovského deníku oblastnímu muzeu svázané výtisky deníku Bohemia z revolučního roku.
Táborsko - Vybrali jsme události a zajímavosti ze září a října loňského roku.
Most - Na Mostecku řádí dvě zlodějky, které poznáte podle zlatých zubů. V lednu okradly muže u bankomatu v Litvínově. Na začátku tohoto týdne nejspíše stejné ženy obraly pacientku u zubaře v Mostě. Informovala policie.
Karlovarsko - Nezaměstnaní by mohli v budoucnu pracovat například v lesích nebo uklízet cyklostezky
Až mysticky mohou působit těžkosti, které provází výrobu křtitelnice na Modré. To, zda ve stejné nádobě byl pokřtěn první český kníže, je rovněž částečně obestřeno tajemstvím.
Modrá - Až k nutnosti sehnat sponzora dospěla výroba unikátní křtitelnice, která má být ozdobou archeoskanzenu v Modré. Obci totiž vznikly vícenáklady volbou materiálu na zhotovení repliky nádoby, v níž měl být pokřtěn i první český kníže. I proto není dílo stále kompletní.
Hranice – Pneumatiky prázdné, okénka vymlácené, uvnitř hromady odpadků. Je zřejmé, že s tímto autem už jeho majitel jezdit nebude. Odstavením vraku na frekventované parkoviště v centru Hranic ale přidal práci jiným. O jeho odstranění se nyní musí postarat hranická radnice. A nemá to vždy zcela snadné.
Uherské Hradiště-Jarošov /AKTUALIZOVÁNO/ - Jsou součástí Uherského Hradiště už čtyřicet let, teď by se ale rádi osamostatnili. Řeč je o obyvatelích Jarošova, kteří přešli od slov k činům a podnikli první krok, jenž by mohl vést k odtržení této příměstké části. Na hradišťskou radnici totiž včera doručili oficiální oznámení o vytvoření výboru, který osamostatnění iniciuje.
Opava, Kylešovice – Bude to nejspíš pohroma. Alespoň pro obyvatele už tak zkoušených Kylešovic či podnikatele, jejichž firmy zde sídlí. Ještě zde není dokončen jižní obchvat a úřady naplánovaly, že rozkopou hlavní tepnu do z Opavy do Kylešovic: ulice Janskou a Bíloveckou. Vše má vypuknout za několik dní, v pondělí 27. února, a trvat do prosince.
Chrastava - O bezmála 3,5 milionu korun přiteče víc do městské kasy Chrastavě díky zvýšené dani z nemovitosti. Městští zastupitelé se na zvednutí daně o místní koeficient 2 a o další koeficient, který platí pouze pro podnikatele ve výši 1,5 shodli na svém zasedání na začátku týdne.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Rokycansko – Ministerstvo financí České republiky ustoupilo od svého záměru zpoplatnit tomboly částkou pět tisíc korun. Pro některé obce by to znamenalo konec plesů a bálů.
Bučovice – Dva měšťanské domy v bučovické Slavkovské ulici, které před téměř pěti lety zachránil před likvidací zápis mezi kulturní památky, stále chátrají. V jednom z chráněných domů se propadají stropy a radnice musí tuto situaci řešit havarijní opravou.
Brno - Přiměřené odškodnění za nezákonnou vazbu činí 500 až 1500 korun za den. V novém sjednocujícím stanovisku to uvedl Nejvyšší soud (NS).