Sokolov – /VIDEO/ O čtrnáct tisíc korun okradl zatím neznámých pachatel při směně peněz barmana v jednom ze sokolovských podniků. Přišel do něj v úterý 13. března ve večerních hodinách a chtěl vyměnit 1500 euro.
/INFOGRAFIKA/ Mezi pojišťovnami jsou obrovské rozdíly. Zatímco Všeobecná zdravotní pojišťovna platí průměrnému pojištěnci jen 39 korun ročně, Zdravotní pojišťovna Škoda posílá skoro dvojnásobek.
Domažlice – Rekonstrukce a dostavba plaveckého bazénu a také přestavba pivovaru. To jsou největší investiční akce letošního roku, se kterými počítá rozpočet města Domažlice. Schválili ho zastupitelé na svém posledním jednání.
Podle Hospodářské komory má vládou schválená sleva 75 procent ve vlacích a autobusech pro seniory nad 65 let a studenty pozitivní potenciál. Jedním dechem však varuje, že inženýrsky naplánované opatření za 6 miliard korun ročně z peněz daňových poplatníků může skončit fiaskem, pokud ze železnice a autobusů vytlačí pasažéry, kteří platí plnou cenu jízdného.
Polička – „Nedávejte jí peníze,“ vyzval starosta Poličky Jaroslav Martinů lidi ve městě. Žebračka známá z několika měst svitavského okresu dál „úřaduje“ na parkovištích u supermarketů. Polička ale odmítá vydat vyhlášku, která by žebrání ve městě zakázala. „Zastávám názor zakročit vlídně, ale pevně,“ podotýká starosta.
Louka – O peníze na odpočinkové místo známé jako Pod Hájem požádalo vedení obce Louka. Dotaci by rádo získalo od Místní akční skupiny Horňácko a Ostrožsko.
Most - Milionový dostih v srpnu a velké sázkařské dny v červnu a červenci. To jsou stěžejní pilíře nové dostihové sezony na závodišti Hipodrom v Mostě, která začíná netradičně už v dubnu.
Praskání zdí v budově tělocvičny vystrašilo učitele v Základní škole v Bílovicích. Obec okamžitě nechala stav prověřit a naštěstí zjistila, že žádné akutní nebezpečí nehrozí.
Jednotlivé okrajové části Frýdku-Místku dostanou více peněz na kulturu. Radnice se totiž rozhodla ke stávajícím financím, o jejichž použití rozhodují sami tamní občané prostřednictvím osadních výborů, „přihodit“ dalších třicet tisíc korun.
Chodí vám výplata nebo důchod na účet? A bydlíte v malé obci? Pak možná stejně jako tisíce dalších lidí zažíváte každý měsíc hořký pocit z toho, že ke svým penězům máte delší cestu než ostatní. V četných lokalitách v Ústeckém kraji totiž není výjimkou, že si lidé musí pro své peníze jezdit i kilometry daleko, protože v místě jejich bydliště chybí bankomat.
Černošín - Hody, hody, doprovody, rýmovačka se nesla v pondělní dopoledne i centrem Černošína a malí koledníci zavítali i do tamního infocentra a muzea.
Jižní Morava – Deset korun za každý den pobytu každého hosta musí od začátku dubna znojemské radnici odvádět všichni, kdo ve městě provozují hotely či penziony. Vybrané peníze město převede spolku, který se stará o turistickou propagaci regionu, Město se k poplatku vrací po více než šesti letech.
Hrejkovice – Statek s penzionem u hlavního tahu Tábor – Rožmitál pod Třemšínem bude sloužit obci. Ta ho loni vydražila za 3,46 milionu korun. Po Velikonocích se do jedné budovy přestěhuje obecní úřad a ve druhé jsou tři apartmány, ve kterých je celkem 14 lůžek.
Kutná Hora – Ještě jako místostarosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) na loňském zářijovém jednání městských zastupitelů slíbil, že dlouho plánovaný chodník v úseku Kaňk – Sedlec bude vybudovaný v roce 2018. Na svém stanovisku trvá i nyní a to i přesto, že se objevily informace, které tuto skutečnost vyvracejí.
Karlovy Vary – Na provoz Potravinové banky přispěje poprvé také Karlovarský kraj. A to částkou 100 000 korun, jejíž poskytnutí formou dotace schválila rada kraje. Příspěvek ale ještě musí schválit zastupitelstvo kraje.
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Terminály českých aeroportů prošlo loni více než 16 milionů cestujících. Vděčí za to šlapající ekonomice i dobré bezpečnostní situaci. Žebříčku nejoblíbenějších destinací vévodí Londýn.
Kolínsko - O tom, kam půjdou peníze na podporu regionu z 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko, může již tradičně pomoci rozhodnout i veřejnost. Internetové hlasování se rozjíždí v úterý 3. dubna.
Liberecko – Už od roku 2013 běží sbírka na opravu varhan v kostele sv. Mikuláše ve Světlé pod Ještědem. Nástroj, který zdobí kostel v dějišti mnoha románů spisovatelky Karolíny Světlé, vyrobil letech 1895-1910 Josef Kobrle z Lomnice nad Popelkou.
Rokycansko – Zvony, odlétající do Říma, opět nahradili v řadě míst okresu křístáci. Tedy chlapci od předškolního věku až po dospívající a někde do početné skupiny zapojují i něžné pohlaví.
Ústí nad Labem - Zhruba devět měsíců zbývá do premiéry původního nezávislého celovečerního filmu Povídky z městského parku, ke kterému napsal scénář Ústečan Miroslav Rosendorf.
Jste se svým bydlením spokojení? Pokud ano, patrně patříte mezi pouhou desetinu lidí. V roce 2015 společnost Saint-Gobain a Raiffeisen stavební spořitelna realizovaly průzkum, ve kterém tato šokující skutečnost vyšla najevo. Dotazníkové šetření také našlo odpověď na to, co lidem vadí nejvíce – je to hluk.
Stát dá v příštím roce na vědu a výzkum 36 miliard korun, což je o 2,1 miliardy více než letos. Novinářům to řekl místopředseda Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) Karel Havlíček. Podle něj také bude možné čerpat část nevyužitých peněz z minulých let, které celkově činí 6,9 miliardy korun.
Železný Brod – Dlouholetý oříšek, jak přivést v dnešní době děti ke sportu, zřejmě rozlouskli v Železném Brodu. Právě zde se zrodil projekt Děti na startu, do kterého se v Česku zapojilo přes 6000 malých cvičenců v téměř 200 střediscích. Další přibývají raketovým tempem.
Ústí nad Labem, Dresden - Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) dal zelenou dalším 193 českoněmeckým projektům. Správní rada ČNFB schválila za tímto účelem na svém zasedání v Drážďanech bezmála 25 milionů korun.
Pracující vězni budou dostávat vyšší odměnu. Dnešním dnem totiž nabývá účinnosti vládní nařízení, které to stanovuje a které chce vyššími výplatami snížit zadluženost vězňů, která je jedním z hlavních faktorů přispívajících k jejich recidivě. Naposledy se jejich odměny zvyšovaly v roce 2000.
Už nechcete pít kravské mléko? Rádi byste vyzkoušeli jinou alternativu a sójovému mléku jste nepřišli na chuť? Řešením je mléko z konopí. Nápoj začali vyrábět dva mladí Slováci z čistě rostlinných surovin. Proto si na něm pochutnají i vegani. Jeho základní složkou jsou konopná semínka, dalšími pak kešu oříšky, vanilka, kokosový cukr a voda.
Linec - „Motoristických přátelství mezi jižními Čechami a Horními Rakousy je mnoho – Češi jsou přece známi jako nadšení vyznavači motorismu,“ uvádějí OÖN.
Pavilon goril a australská expozice. To mají být dvě nové stavby, které letos přibudou v pražské zoologické zahradě. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes řekl při příležitosti zahájení 87. sezony. Veřejnosti doporučil, aby navštívila nová mláďata, například tygry nebo právě gorily.
Ratibořice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Ne. Jednoznačné ne řekli obyvatelé Ratibořic hlubinnému jadernému úložišti. Důvod? Obavy a nedůvěra. Nedůvěra v systém a v lidi, kteří rozhodují.
Zbrojař Michal Smrž nemá nárok na odškodné přes 31 milionů korun, které požadoval za trestní stíhání v kauze nákupu aut Tatra, kde byl pravomocně zproštěn obžaloby. Obvodní soud pro Prahu 2 jeho žalobu na stát zamítl, uvedla mluvčí soudu Marcela Pröllerová. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
Duchcov - Dětský domov v Duchcově se zapojil do unikátního charitativního projektu Obchůdky s Albertem, který v období Velikonoc proběhl v mnoha regionech České republiky.
Americký prezident Donald Trump by chtěl ze Sýrie brzy stáhnout americké vojáky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na své dva zdroje blízké Trumpovi. Boj proti Islámskému státu (IS) je totiž podle něj téměř dokonán. Trump také nařídil dočasné zmrazení 200 milionů dolarů (4,6 miliardy korun), které měly USA dát na obnovu Sýrie.
Plzeň, Brno /INFOGRAFIKA/ – Úcta a respekt je cítit z obou táborů před očekávanou sérií play-off hokejové extraligy. Z úst majitele a kouče Komety Libora Zábranského i Martina Straky, který zastává v Plzni stejné pozice, neuslyšíte odvážná slova. V sobotu v Plzni začne dvacet minut po čtvrté odpoledne, zdá se, gentlemanské semifinále, které pokračuje i v neděli se začátkem o hodinu později. „Martina si hrozně vážím,“ řekl šéf Komety Zábranský.
Brno – Tam, kde byly nedávno husté keře i větve zasahující i do chodníků, je dnes prázdno. V parcích i na sídlištích totiž začala údržba zeleně. Pracují na ní zaměstnanci Veřejné zeleně, v těch částech města, kde zeleň revitalizují, i odborné firmy. Místní úbytek vzrostlých stromů trápí. Vedení městských částí ale slibuje, že pokácené stromy nahradí vysazením nových.
Hlavně, abych si nevydělal víc než deset tisíc. Taková myšlenka vytane na mysli mnoha studentům a obecně všem lidem, kteří uvažují o brigádě. Částka deseti tisíc korun je už několik let limitní u všech dohod o provedené práce (DPP).