Kyjov /NA VLASTNÍ KŮŽI / – Mezi noční cestou bytem na záchod bez rozsvícení světel a skutečným životem v absolutní tmě je propastný rozdíl. Nevěřil bych tomu, kdybych se o tom na vlastní kůži nepřesvědčil. K tomuto zjištění přitom stačí pouhých dvacet minut v roli slepého při zážitkovém programu, který nyní funguje v suterénu kyjovské knihovny. Slepí a slabozrací tam návštěvníky vodí tmou.
Děčín - Když potřebujete zařídit něco ohledně financí, kam jdete? Do své banky, u které jste již patnáct let? Do pojišťovny, kde léta pracuje známá? Do stavební spořitelny, kde jste měli spoření již dvakrát?
Moravská Třebová /PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII/ - Stezka pro bruslaře, nové prolézačky a tzv. vyhlídka. To všechno zahrnuje projekt Knížecí louka, který mají nyní radní v Moravské Třebové na stole.
Plzeň - Planetárium s nejmodernější technologií, otevření další části expozice i nové parkoviště. Tak by mohl do tří let vypadat areál plzeňského science centra Techmania.
Kroměřížsko – Omezení státního příspěvku na stavební spoření schválili v minulých dnech čeští poslanci, a to jak pro nové, tak pro už existující smlouvy.
Brno – Ani přivázaná peněženka neodradila o víkendu zloděje, který okradl sedmdesátiletého muže poblíž centra Brna. Pachatel důchodce okradl na zastávce hromadné dopravy Tkalcovská.
Zlín - Zlínská radnice chce proměnit Dům umění znovu v Památník Tomáše Bati. Chce tak vyřešit budoucí využití budovy po odchodu Filharmonie Bohuslava Martinů a Krajské galerie výtvarného umění.
Rokycansko - Pouhých pět minut stačilo k tomu, aby ženě z automobilu zmizely osobní věci. Nenechavec na příhodnou chvíli u svojkovického hřbitova zřejmě nečekal dlouho.
Třebíč - Nad budovou bývalého třebíčského kina Moravia visí znovu otazník. Pražská společnost, která ji měla koupit, připustila, že zatím nesehnala potřebný úvěr.
Brno - Letos poprvé musí odtahové služby vracet po blokových čištění odtažená auta zpět. Ne všichni ale za odtah zaplatí. Brněnským komunikacím dluží peníze asi pět set lidí.
Karlova Studánka - Neplatnosti opakovaných komunálních voleb v lázeňské obci Karlova Studánka se domáhal další z lidí, které vyškrtl tehdejší starosta Roman Reichl ze seznamu voličů. Michal Perout se domáhal u Krajského soudu v Ostravě nápravy situace, a zároveň žádal o zneplatnění výsledků voleb, z nichž stejně jako vloni vzešla starostka Radka Chudová.
Liberecký kraj - Na internetu si vyhlédnete nový notebook. Bude to vánoční dárek. Cena je lákavá, výhodnější než v kamenném obchodě. A také se nemusíte nikam trmácet. Vše se dá zařídit z tepla domova a zboží si můžete nechat dovézt až domů.
Pardubice - Někteří obchodní partneři dluží Dostihovému spolku (DS) Pardubice peníze. DS se v předchozích měsících dostal do finančních potíží, takže mu půjčkou muselo dokonce vypomoci město Pardubice. DS by ale mohl získat až 7 milionů korun, které mu partneři dluží.
Opava – Aby se dostala na televizní obrazovku, podepsala opavská radnice letos v létě s Regionální televizní agenturou (RTA) smlouvu, podle níž vydá za rok z městské kasy 1,825 milionu korun. Za tyto peníze se jednou týdně v pořadu nazvaném U nás ve městě Hláska deset minut propaguje veřejnosti.
Ostrava /DENÍK ZAUJALO/ -Poznají obchodníci na počtu zákazníků a na tržbách, že je před výplatou a zákazníci nakupují jen potraviny a to, co nemohou odložit?
Liberecký kraj - Na internetu si vyhlédnete nový notebook. Bude to vánoční dárek. Cena je lákavá, výhodnější než v kamenném obchodě. A také se nemusíte nikam trmácet. Vše se dá zařídit z tepla domova a zboží si můžete nechat dovézt až domů.
Velké Karlovice – Omamná vůně nejrůznějších pokrmů přitáhla do Karlovic i ty, kteří se nacházeli v těsné blízkosti. Odolat třetímu ročníku vyhlášeného Karlovského gastrofestivalu se totiž prostě a jednoduše nedalo.
Praha – Omezení anonymních akcií v České republice má platit už během příštího roku a měl by ho řešit nový samostatný zákon – o zvýšení transparentnosti akciových společností.
Most - Na podzim, kdy je ráno mlha a tma, už nestojí u škol zkušené ochránkyně dětských životů. Děti je měly rády. Byly to takové druhé mámy. Ve žlutých vestách hlídaly přechody a zastavovaly auta, aby děti mohly bezpečně přejít ke škole.
Ústecký kraj - Největší města v Ústeckém kraji vyčlenila na zimní údržbu zhruba stejnou částku jako v předchozí sezoně. Technické služby, které většinou úklid chodníků a cest zajišťují, čekají nyní na to, až rozpočty na rok 2012 schválí zastupitelé.
Vyškovsko – Silničářům na Vyškovsku už úředně začala zima. I když tomu počasí zatím nenapovídá, musí být připravení v případě potřeby vyjet a bojovat s prvními mrazy.
Znojmo - Dvaadvacáté vinobraní zorganizuje Znojmo poprvé převážně vlastními silami. Hlavní zodpovědnost připadne Znojemské Besedě. Zakázky vypíše jen na techniku a marketing.
Brno - Letos poprvé musí odtahové služby vracet po blokových čištění odtažená auta zpět. Ne všichni ale za odtah zaplatí. Brněnským komunikacím dluží peníze asi pět set lidí.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Téměř jedenáct tisíc myslivců s víc než třemi tisíci vycvičenými loveckými psy vyráží v těchto dnech podle posledních statistik jihomoravského krajského úřadu lovit zvěř v honitbách jižní Moravy.
Krásný Les - Štěkot a kňučení uslyšíte, když přijedete do malebné vesničky Krásný Les kousek od Frýdlantu. Brzy uplyne 20 let od doby, kdy zde manželé Nedbalovi založili psí útulek. Dvě desetiletí práce, boje s byrokracií, nepřejícími lidmi i nástrahami osudu.
Praha - Poslanec KSČM Miroslav Opálka žádal na nedělním jednání sněmovny o to, aby inspekce práce prověřila dodržování pracovně-právních předpisů při současné schůzi komory vůči zaměstnancům její kanceláře. Soudí, že byly porušovány.
Olomouc - O olomouckých mrakodrapech, koupi historických paláců, chystané tvarůžkárně i o tom, kdo je nejbohatší Olomoučan vyprávěl v rozhovoru pro Deník Richard Benýšek. Úspěšný podnikatel a přední českým odborník na krizové řízení firem ve špatné kondici, který spolupracuje třeba s miliardářem Petrem Kellnerem.
Velké Karlovice – Omamná vůně nejrůznějších pokrmů přitáhla do Karlovic i ty, kteří se nacházeli v těsné blízkosti. Odolat třetímu ročníku vyhlášeného Karlovského gastrofestivalu se totiž prostě a jednoduše nedalo.
Pardubice - Jsem profesionální výtvarník, a proto mě zaujal článek uveřejněný v Pardubickém deníku s titulkem Galerie Gong podala trestní oznámení na rozvojový fond.