
Nový kulturní dům je v provozu
Holýšov -Holýšovští mohou začít znovu využívat kulturní dům, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí
Holýšov -Holýšovští mohou začít znovu využívat kulturní dům, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí
Milevsko - Radní Milevska na své poslední schůzce přijali pravidla pro poskytování příspěvků na sportovní činnost na příští rok.
Vimperk – Snahou ušetřit na veřejné zakázce se možná dostane město Vimperk do větších komplikací, než předpokládalo. Dvakrát totiž zrušila rada města výběrové řízení na vnitřní stavební úpravy v jednom z pavilonů Mateřské školy Mírová.
Praha – Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce v příštím roce dát specializovaným centrům, která léčí vážně nemocné pacienty, až o deset procent více peněz v porovnání s letoškem.
Olšany – Rozhledna na Červeném kopci u Olšan stát nebude.
Bruntál, Krnov - Ještě než stačili vyslechnout a zavřít recidivistu Borise Tvrdoně z Krnova za mnohonásobné podvody, vzal do zaječích. Věřitelé ostrouhali.
Finanční instituce, ale i některá, a nejen ryze ekonomická média, přišla v poslední době na chuť prezentacím, hodnocením a vyhlašováním nejlepších našich starostů, podnikatelů a živnostníků.
Nedávný nález tisíců korun v centru Jihlavy a poté i nález člověka, jemuž původně ten balík peněz patřil, jsou dozajista události zajímavé samy o sobě. Běžně to vypadá přece tak, že nálezce peníze z peněženky vybere a pak ji kamsi odhodí.
Děčín – Většinu projektů realizovaných v rámci integrovaného plánu rozvoje města provází menší či větší problémy. Zřejmě největší má děčínský magistrát při výstavbě nové knihovny. Rozpočtáři totiž zapomněli do rozpočtu zahrnout betonáž posledního patra. Děčín to vyjde na pět milionů.
Rokycansko - Předzvěsti o navýšení cen jízdného u Českých drah se už v prosinci naplní. Zdražení, jež se připravuje paušálně, koncem roku výrazněji zatíží i rodinné rozpočty na Rokycansku.
ČR /GRAFIKA/ - První velká banka začala lidem automaticky vydávat karty, které při útratě do 500 korun nevyžadují zadávání bezpečnostního PIN kódu.
Opavsko – Bylo mu šestapadesát a žil na ulici. Neměl domov, rodinu, peníze. Spal na papírových krabicích přilepených na zeď budovy ministerstva zemědělství za Slezankou. Letos v červenci ho zde našli mrtvého.
Mikulov – Nová odpočinková zóna v blízkosti bývalého vápencového lomu Janičova vrchu v Mikulově se doslova mění před očima.
Velká Kraš/Vidnava – Výstavbu kanalizace a rekonstrukci čističky odpadních vod připravují Velká Kraš a sousední Vidnava. Náklady na investici, na které obě obce spolupracují, pravděpodobně přesáhnou sto milionům korun.
Krásné Březno /AKTUALIZOVÁNO/ - Pavilon šelem bude uzavřen minimálně ještě týden z důvodu vzácného a tajného odchovu.
Praha - Chrám na Staroměstském náměstí potřebuje rekonstrukci. Stála by ale 50 milionů korun.
Chomutov – V Chomutově kontrolovali auta, kterými si lidé přijeli pro sociální dávky. Šest lidí nejspíš přijde o podporu kvůli zneužívání dávky a exekutoři zabavili pět aut dlužníků.
Tachov – Jedním z bodů programu pondělního tachovského zastupitelstva byla zpráva o činnosti městské policie. V následné diskusi se pak hovořilo především o tom, jaký by měli strážníci zaujmout postoj pejskařům.
Plzeň - Za napadení dvou Rumunů stali v úterý před plzeňským okresním soudem čtyři muži. Ti spolupracovali s personální agenturou zapletenou do listopadových nepokojů ve firmě na plzeňské Doubravce.
Břeclav – V kostýmku vínové barvy sedí břeclavská zastupitelka Marta Strušková nad sklenicí pomerančového džusu a potahuje ze zapálené cigarety.
Hodonínsko – Cena nového kola se pohybuje v řádech tisíců korun. Když ho člověk nutně potřebuje a nemá na něj, musí si půjčit peníze. Anebo si koupit kolo v dražbě od města či obce. Tam ho lze pořídit i za pouhé dvě stovky.
Třinec, Frýdek-Místek - Sněmovnou prošel nedávno návrh, aby se zvýšil poplatek za svoz komunálního odpadu. Poplatek by měl narůst až o sto procent, tedy na tisíc korun na jednoho obyvatele ročně.
Pardubice - „Úspora více než 15 milionů korun je pro město nezanedbatelná,“ řekl náměstek pardubické primátorky František Brendl.
Kolín - Velké překvapení čekalo oběti úvěrového podvodu. Ve schránkách se začaly objevovat dopisy ohledně úvěrů, které si lidé nikdy nebrali.
Hluk – Kavárna, amfiteátr, muzeum jízdy králů či zázemí pro rodiče i děti a mnoho dalšího. To je návrh, jak by měl vypadat Penkův dvůr v centru Hluku. Bývalý statek chátrá již několik desetiletí a je tak černou skvrnou na vzhledu města.
Dvůr Králové – Hlavní sezona na Tyršově koupališti skončila již 4. září. Počasí opět provozu zařízení nepřálo. I proto se někteří občané zajímali na jednání zastupitelstva o to, proč nebyly bazény otevřeny již dříve, když teploty v červnu koupání dovolovaly.
Třebíčsko – Péči o domácího mazlíčka si v dětství vyzkoušela většina lidí. I když čištění klece a každodenní vyměňování vody nebylo nejoblíbenější činností, na svého malého kamaráda vzpomíná každý rád. Roztomilý domácí mazlíček však nebývá levnou záležitostí.
Velhartice /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ - Obec Velhartice bývala hodně bohatou obcí s velkým množstvím řemesel, hospod a obchodů.
Boršov nad Vltavou - Kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu 42letého muže.
Karvinsko - Potřebujete peníze, hotovost? Není nic jednoduššího, než zajít do bankomatu a peníze vyzvednout. Bohužel takto zachovat se mohou spíše obyvatelé měst.
Zábřeh /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé zábřežského Výsluní se nedokážou shodnout, jak na sídlišti vyřešit problém s parkováním. Potvrdilo to setkání v pondělí 3. října, kde jim radnice představila studii revitalizace sídliště včetně dvou nových hřišť.
Benešov nad Černou – Náměstí v Benešově nad Černou by se mělo v budoucnu změnit k nepoznání.
Červené Janovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Lešením zahalená kostelní věž předznamenává v Červených Janovicích velkou událost. V polovině října se tam u příležitosti stého výročí vysvěcení kostela sv. Martina uskuteční setkání rodáků a přátel obce.
Římov /AKTUALIZOVÁNO/ - Kriminalisté vyšetřují pokus o vraždu 42letého muže.
Čechticko – Po omylu účetní putovalo přes 111 tisíc korun z firemního konta na účet mladé dvojice. Ta peníze vybrala a po urgencích vrátila společnosti jen zlomek částky.
Milevsko - Prioritní je pro školu zateplení a výměna oken.
Kopřivnice - Prostory hasičské zbrojnice v Kopřivnici zejí prázdnotou. Město se konečně rozhodlo objekt, o němž se již dlouho mluvilo jako o krajně nevyhovujícím, rekonstruovat. Hasiči tak minimálně na rok změnili místo svého působení.
Rožnov pod Radhoštěm – Návod, jak vyloupením banky přijít k penězům, nabídnou ve čtvrtek večer divákům herci rožnovského divadla DiGoknu.
Ústí nad Labem - Opravit všechny díry se i přesto nepodaří. Město na to potřebuje mnohem více peněz.
Ústecko - Holštýnská a švábská vojska nenechala lidem v Ústí a Chabařovicích ani sousto chleba.
Strměchy, Rynárec – Nebýt lhostejní k lidskému utrpení se rozhodli hasiči ze Strměch. Vybírají peníze na těžce postižené děti místního rodáka Františka Hypše.
Uherský Ostroh – /AKTUALIZOVÁNO/ K netradičnímu vyloupení bankomatu došlo o víkendu v jedné z budov v Uherském Ostrohu. Zloději se k němu totiž probourali z vedlejší prodejny rybářských potřeb.
Karlovy Vary - Jak pokračuje stavba nového sídla Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje? Na čem se v současné době pracuje? Jaké finanční prostředky se do projektu investují?
Krnov – Komentovaná procházka s mladými architekty a plno svěžích pohledů na urbanismus Krnova přilákal v neděli dobrou padesátku účastníků. A protože za reprezentativní vizitku každého města se považuje především jeho centrum, věnovali mu architekti velkou pozornost.
Chebsko, Karlovarský kraj -Otázka pro Martina Havla, náměstka hejtmana.
Chodov - O tři tisícovky, které odcizili poškozenému, se pachatelé podělili rovným dílem¶
Uničov – Dvě podvodnice okradly v pondělí starého muže z Uničova.
Strakonice – Prezident by měl být vzdělaný, chytrý a měl by umět číst. A neměl by podvádět, krást a vraždit. Takové vlastnosti by měl mít podle čtveřice z 5. A Základní školy Dukelská ve Strakonicích Dominiky Zíkové, Václava Maňhala, Kateřiny Lískovcové a Jana Veleše člověk, který stojí v čele státu.
Šluknovsko /AKTUALIZOVÁNO/ Téměř třicet milionů korun již stál pobyt policejních posil na Šluknovsku. Náklady ale ještě porostou, padesát policistů tu kvůli vyhrocené situaci zůstává dál. Naopak z Nového Boru policejní posily již odjely.
Jindřichohradecko -Přerozdělování peněz městům a obcím je v poslední době velice diskutovanou záležitostí