
Více než čtvrtina busů MHD jezdí na zemní plyn
Pardubice – Více než čtvrtina ze 75 autobusů Dopravního podniku města Pardubic už jezdí na stlačený zemní plyn.
Pardubice – Více než čtvrtina ze 75 autobusů Dopravního podniku města Pardubic už jezdí na stlačený zemní plyn.
ČR – Nemocnice ve čtvrtek varovaly, že mohou mít problém se slíbeným zvýšením platů lékařů a sester v příštím roce. Hrozí prý protesty větší než letos v akci Děkujeme, odcházíme.
Kolín – Představte si to. Přiletíte do Londýna a po vyzvednutí kufrů vaše první kroky míří do obchodu.
Blanensko – Místo pohodové dovolené přišly o doklady, peníze, fotoaparát, MP3 přehrávač, parfémy a další věci za téměř dvacet tisíc korun.
Praha - Zejména více administrativy a práce pro jednotlivé svazy znamená podle jejich vedení nový způsob rozdělování části státních dotací do sportu.
Praha - Správa železniční dopravní cesty dostane příští rok o čtyři miliardy korun méně. Nedostatek financí se projeví u plánovaných investic i na údržbě tratí.
Ústí nad Labem – Řidičům vadí nefunkční parkovací automaty. Celou hodinu přes SMS platit často nechtějí
Krnov, Bruntál – Krnovský fotbal se znovu dostal tam, kam právem patří, do divize. U mnoha bývalých hráčů krnovského klubu to evokuje vzpomínky na předchozí dva postupy. Ten první se povedl v roce 1988, druhý pak v roce 1994.
Horní Vsacko – Podezření z krádeže motorové pily sdělili ve středu 10. srpna vsetínští policisté devětadvacetiletému muži z Horního Vsacka. O pracovní nástroj měl během víkendu připravit šedesátiletého muže z Nového Hrozenkova. Obratem jej pak prodal známému.
Český Krumlov –Uleví nová verze kruhového objezdu dopravě? Teoreticky by měla
Frýdek-Místek – Kriminalisté územního odboru Frýdek-Místek hledají muže, který se dopouští majetkové trestné činnosti.
Jičínsko –Ministerstvo dopravy před časem pohrozilo zrušením slev ve veřejné dopravě.
Vsetínsko – Nad internetem v knihovnách visí otazník. Kdo ho bude platit?
Zlín – Radnice chystá pro všechny náruživé plavce ve Zlíně takřka pokrokovou změnu.
Podle psychologa dokáže hlasitá podpora vyburcovat sportovce k mimořádným výkonům. Podle jiných jsou fanoušci jen banda agresivních bláznů. Jak to tedy s vlajkami na tváři vlastně je?
Pelhřimovsko – Městská informační centra se v prázdninových měsících ocitají v obležení turistů.
Ostrava /VIDEOZÁZNAMKAMERY/-Ostravští policisté pátrají po muži, který v uplynulých dnech přepadl prodejnu potravin v Krylově ulici v Ostravě-Zábřehu. Z prodejny odešel s nepořízenou. I tak mu ale hrozí desetileté vězení.
Krnov, Bruntál - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… To je i případ paní Romany z Krnova, která si vloni na začátku roku ráda přilepšovala prodejem zboží na internetu.
Plzeň – Miliony na kulturu Plzeň přímo ze státního rozpočtu nedostane. Rozhodla o tom vláda.
Praha - Dopravní podnik obnovuje miliardový projekt na zavedení turniketů do pražského metra.
Humpolec – Někomu se už nehodil. Zdál se mu rázem nezajímavý, předpotopní. Tak ho poslal „do dalšího kola“.
Chebsko -Otázka pro Josefa Novotného, hejtmana Karlovarského kraje.
Most – Po týdnu hledání trpasličího jezevčíka Erona již majitelé čtyřnohého chlupáče nedoufali, že se jim člen rodiny vrátí.
Doubice - Trochu se nabízí napsat něco o nejnovějších nepokojích v Londýně a dalších větších městech ve Velké Británii.
Praha - Zpěvačka Hana Hegerová zrušila kvůli dlouhodobým zdravotním potížím všech šest plánovaných podzimních vystoupení. Neuskuteční se ani koncert k jejím osmdesátým narozeninám 20. října v pražském Divadle Hybernia. „Vzhledem k tomu, že momentálně nelze zaručit náhradní termíny koncertů, budou peníze za zakoupené vstupenky vráceny v prodejních místech, kde byly zakoupeny," informovala ve čtvrtek Dana Skalová ze zastupující umělecké agentury.
Ústí n. O. – V pořadí 86. Ústecká staročeská pouť je za dveřmi. Poklidnou atmosféru v centru městečka přebijí na několik dní pouťové atrakce a stánky se vším možným i nemožným zbožím.
Podbořansko - Oba policejní komisař obvinil.
Jindřichův Hradec - Lidí dostávají e-maily, které z nich mají vymámit peníze.
Český Krumlov – Po zabezpečení skalního masivu nad ulicí Pod Kamenem v Českém Krumlově a po zarovnání povrchu hlavního tahu směr Český Krumlov – České Budějovice, musí vedení Českého Krumlova rozhodnout, jak vyřešit přilehlou křižovatku u Porákova mostu.
Blanensko - Ani pod hrozbou několikatisícového nárůstu dluhu, mnozí pacienti v nemocnicích na Blanensku regulační poplatky neplatí. Jejich prodeji by se tak nebránili třeba v Letovicích.
Pardubice – Případy, které dostává na stůl policie v posledních dnech, jsou plné neuvěřitelných historek s vůní lesa. Část z nich se týká houbařů a nejedná se ani tak o nálezy, jako spíš o ztráty. A mnohdy se jedná o ztráty skutečně značné.
Humpolec – Příslušníci krajské cizinecké policie v Humpolci objevili dvě cizinky, které pracovaly jako pomocné dělnice ve firmě na Humpolecku, aniž by měly potřebné povolení.
Písek – Druhý poločas sobotní generálky fotbalistů FC Písek na úvodní zápas nového ročníku třetí ligy odehrál i středopolař Michal Mašát (nar. 1984).
Ústecký kraj – Když mají v jednom obchodě banány za 30 korun a ve druhém za dvacet, je to běžný konkurenční boj. Když ale v jedné továrně bere jeden dělník patnáct tisíc korun a druhý o pět tisíc méně, i když je stejně užitečný, je něco špatně.
Humpolec – Příslušníci krajské cizinecké policie objevili v Humpolci dvě cizinky, které pracovaly jako pomocné dělnice ve firmě na Humpolecku, aniž by měly potřebné povolení.
Vysočina – Budoucí instalatér Radim Musil z Pavlova na Jihlavsku dostal letos od hejtmanství dva tisíce korun. Jeho učební obor totiž patří mezi ty, které se krajští radní rozhodli podporovat a za dobré výsledky učňům udělovat stipendia.
Písek - Občanské sdružení Kočky České Budějovice má své zastoupení i v Písku.
Luka nad Jihlavou -Celoroční koupání, nová cyklostezka a vlek by z městyse udělaly turistické centrum.
Vysočina – Budoucí instalatér Radim Musil z Pavlova na Jihlavsku dostal letos od hejtmanství dva tisíce korun.
Holýšov – Vážné škody utrpěla unikátní tematická knihovna, která je chloubou ornitologického klubu v Holýšově
Vysočina -Podle hejtmanství zastavila podpora některých profesí úbytek učňů ve třídách. Žáci mohou dostávat až sedm set korun.
Libáň – Pouhé dvě hodiny stačily v úterý kopidlenským policistům k tomu, aby vyřešili krádeže notebooku, ke které došlo v jedné z firem v Libáni.
Hranice – Chystané sloučení tří příspěvkových organizací v kultuře, které vyvolalo vlnu nesouhlasu, se odkládá. Městské kulturní zařízení, knihovna a muzeum tak i nadále zůstanou samostatné, jejich ředitelky však budou muset snížit platy svým zaměstnancům nebo některé z nich propustit.
Teplice - Přečtěte si o policistovi, který měl čtyřikrát přepadnou bankovní ústavy na Teplicku. K poslednímu přepadení se přiznal… ale.
Vysočina - Podle hejtmanství zastavila podpora některých profesí úbytek učňů ve třídách. Žáci mohou dostávat až sedm set korun.
Trutnov – Že by se trutnovský Open Air Music Festival již za rok nekonal Na Bojišti? I to je možné. Zajímavý krok učinil místní podnikatel Rudolf Mudroch.
Opava – Možná je to váš případ. Nemáte svého zubaře. Důvody mohou být různé, od jeho odchodu do důchodu až po jeho arogantní chování.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, ANKETA/ - Brněnská motocyklová Velká cena je nejspíš na čas zachráněná. Ale jen na úkor jiných závodů. Vedení Masarykova okruhu kvůli doplácení na tuto sportovní akci už nebude mít v příštím roce peníze na pořádání dalších mezinárodních podniků.
Blanensko - Ani pod hrozbou několikatisícového nárůstu dluhu, mnozí pacienti v nemocnicích na Blanensku regulační poplatky neplatí. Jejich prodeji by se tak nebránili třeba v Letovicích.
Děčínsko – Odstraňování škod po loňských záplavách si v děčínském regionu vyžádá ještě desítky milionů korun.