Bezkov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Každý pracovní den mohou zákazníci využít odborných služeb a rad sedmačtyřicetiletého Jaroslava Kučery. Je odborníkem na barvy syntetické, od těch na železo až po fasádní.
Zlín – Až dvanáctileté vězení hrozí čtyřicetileté ženě ze Zlína, která stane již příští týden před zlínským krajským soudem. Bude se zpovídat hned ze tří závažných trestných činů. Přímo v krajském městě totiž provozovala erotický masérský salon, v němž zaměstnávala i dívky, kterým ještě nebylo osmnáct let.
Praha - Podvodníci vylákali ze sedmaosmdesátiletého muže z Prahy téměř půl milionu korun. Nejdříve ukradli několik tisíc korun přímo v jeho bytě, a poté jej postupně zavezli do několika poboček bank, kde jej přiměli vybrat další peníze.
Kladno – Rozhodli jste si půjčit peníze prostřednictvím inzerátu v denním tisku? Čtěte tedy pozorně jeho obsah, vyvarujete se tak zbytečných finančních výdajů.S takovým upozorněním se obrací policie především na seniory a uvádí dva příklady.
Brno – Po Libušině třídě se procházel nahý a křičel na projíždějící řidiče. Nakonec vylezl na zaparkované auto a prošlápl mu kapotu a střechu. Třicetiletého Richarda Kučírka ale v úterý Městský soudu v Brně nepotrestal.
Východní Čechy – Je to k pláči, nebo k smíchu? Šestnáct let se stát handrkoval s farmářkou Ludmilou Havránkovou o její parcely nutné pro dostavbu posledních tří kilometrů dálnice D11 do Hradce Králové.
Město Albrechtice – Od září mohou obyvatelé Města Albrechtic využít nový sběrný dvůr. Myšlenka, že město potřebuje moderní zařízení na sběr a recyklaci odpadů, vznikla už v roce 2006, kdy se Luděk Volek poprvé ujal funkce starosty. Celý projekt přišel na dvacet milionů.
Pelhřimovy, Pielgrzymow - Polák Ryszard Brzezinski věnoval své peníze i volný čas záchraně chátrající kaple, která leží asi třicet metrů za státní hranicí na českém území.
Dobříš – Především pohodu chce návštěvníkům přinést Dobříšský letní festival. Na louce za zemědělskou školou se bude konat od čtvrtka 11. do soboty 13. srpna a kromě stylově pestré muziky nabídne divadelní představení, filmovou projekci i výtvarnou dílnu. Hlavním organizátorem akce je Kulturní dům Dobříš, jehož ředitelce Jindře Kastnerové jsme položili několik otázek.
Vsetínsko – Lidé na Vsetínsku dluží za odpady miliony korun. A může být ještě hůře.Každý osmý obyvatel Valašského Meziříčí dosud zdejší radnici nezaplatil za svoz a likvidaci domovního odpadu.
Komentář - Normální svět vypadá asi takto: policisté nahánění zločince a hledají důkazy proti nim. A když je najdou, tak je dávají k dispozici státním zástupcům. Bojují proti těm, kteří se nějak provinili, někomu ublížili, obrali stát, soukromé osoby nebo firmy o peníze.
Liberec - Krajský soud v Liberci v závěru minulého týdne opět zahájil insolvenční řízení s cestovní kanceláří Via Vera. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku.
Právě sedím v dodávce (ano, právě zde se odehrává velká část mého života) a jsem totálně unavená, venku prší a já se strašně zlobím na sebe i na našeho souseda z bytu číslo 23…
Hranice – Oprava schodů od Zámecké pivnice k Veličce v Hranicích se prodlouží, ale i prodraží. Plánovaný termín ukončení stavebních prací se ze začátku srpna přesouvá až na konec prázdnin. Město přitom za nové schodiště zaplatí zhruba o tři sta tisíc korun víc.
Přerov – Přerovští řidiči volají po opravě a možnosti znovu projíždět po mostku přes Strhanec. Jak ale uvedli radní, ten i nadále bude sloužit jen pěším. I ti si však už stěžují na jeho havarijní stav. Proto se teď jedná alespoň o rekonstrukci. Kdy se začne opravovat se ale zatím neví, problémem jsou peníze.
Praha /GRAFIKA/ – Potřebujete si nutně vyzvednout lék, ale z práce se nedostanete dřív než v šest večer? V Praze vám to příliš život nezkomplikuje – lékáren v nákupních centrech, které mají otevřeno alespoň do osmi, stále přibývá. A jsou i takové, které jedou nonstop.
Kladensko– Očekávaný rozsudek nevyslechl v pondělí u Krajského soudu v Praze 48letý Jiří Zikán, který podle obžaloby státní zástupkyně Miloslavy Zagarové i podle vlastního přiznání zavraždil v Bratkovicích naVelvarsku svoji družku. Ženu spící v posteli napadl 16. března nad ránem sekerou přinesenou do ložnice.
Hranice – Nové kontejnerové hnízdo pro tříděný odpad se objeví na hranické ulici Jižní. Ke dvěma stanovištím, která se už na tomto sídlišti nachází, tak přibude třetí.
Lužice – Šest klientů šternberského Vincentina s autistickým postižením má šanci najít nový domov v obci Lužice nedaleko Šternberka. Někteří obyvatelé vesnice však takové sousedy z obav o své děti nechtějí a sepsali kvůli tomu i petici. Ta má na sto podpisů.
Mladá Boleslav – „Jen zkusit“ okrást lidi chtěl čtyřicetiletý muž, který si na internetu našel návod na to, jak obelstít bankomaty a klientům bank ukrást jejich těžce vydřené peníze.