
Školák si vymyslel loupež, aby zamaskoval ztrátu
Klatovy – Týden pátrali klatovští policisté po násilníkovi, který přepadl a oloupil teprve 17letého mladíka. Tento týden se ale školák přiznal, že si vše vymyslel.
Klatovy – Týden pátrali klatovští policisté po násilníkovi, který přepadl a oloupil teprve 17letého mladíka. Tento týden se ale školák přiznal, že si vše vymyslel.
České Budějovice /FOTOGALERIE/ -Ředitel galerie odstoupil. Vedení kraje představilo závěry auditu a hledá novou osobnost.
Vyškov – Dva mohutné dřevěné trámy, které podpírají vchod do zámecké zahrady ve Vyškově, symbolizují jediné. Zámecké zdi ve Vyškově hrozí zřícení. Vedení města to oznámil statik, který měřil vychýlení zdi, a radnice se rozhodla bezodkladně ohroženou stavbu opravit.
Plzeň – Plzeňané nejspíš přijdou o další kulturní dům ve městě. Po Domu kultury Inwest, který chce zbourat společnost Amádeus Real, se mraky stahují i nad Peklem.
Věž – Umělecké kovářství a zámečnictví Josefa Jermla má ve Věži dlouholetou tradici. Jeho otec Bohumil si v obci založil svoji kovářskou živnost už v roce 1937.
Nový Jičín - Radošínské naivné divadlo z Bratislavy patří mezi nejvyhledávanější soubory na Slovensku. Pravidelně přijíždí také na Moravu do Nového Jičína. V Beskydském divadle se tento pátek pochlubí ansámbl kolem Stanislava Štepky komedií Nesladím.
Královéhradecký kraj – Chcete podnikat a nemáte peníze? Nevadí, my vám zajistíme skvělý úvěr v bance se sídlem v Dominikánské republice.
Prostějov – Teplé počasí posledních dní vybízí řidiče k přezutí pneumatik. Pneuservisy na jaře nezažívají takový nápor jako v zimě. „Jsme asi tak v polovině. V zimě je nástup mnohem razantnější, jak přijde první sníh, všichni chtějí mít přezuto. Teď si lidé vybírají termín spíš podle toho, kdy mají čas,“ říká Soňa Vlková z pneuservisu v Drozdovicích.
Náměšť nad Oslavou /ROZHOVOR/ – Nakládání s odpady na Třebíčsku z velké části zastřešuje Svazek obcí „Skládka TKO“. Náměšťský starosta Vladimír Měrka jako předseda představenstva svazku má o této oblasti hospodaření v regionu patrně nejvíc informací.
Nové Město nad Metují - Střední odborná škola a učiliště se od začátku příštího školního roku sloučí se Střední průmyslovou školou v Novém Městě nad Metují. Rozhodli o tomve středu 13. dubnakrajští radní, o návrhu bude ještě hlasovat krajské zastupitelstvo.
Šebetov – Mladší ročníky volily křiklavě červenou, starší daly přednost střízlivější variantě. Mezi několika návrhy barvy nové fasády na základní škole v Šebetově volili místní lidé. O víkendu bylo rozhodnuto. Se sedmapadesáti procenty zvítězila hnědobéžová.
Přerov – Neuvážená půjčka, ztráta zaměstnání a „lepení“ dluhu novými a novými úvěry – to jsou nejčastější důvody, které strhávají lidi do dluhové pasti. Sdružení Člověk v tísni, které má v Přerově pobočku a věnuje se v rámci terénních programů i dluhovému poradenství, varuje před „predátorským úvěrováním“.
Pardubický kraj – Řeč čísel je jednoduchá. Zatímco ještě před sedmi lety byla v Pardubickém kraji ve velmi špatném nebo dokonce havarijním stavu čtvrtina krajských silnic, tedy II. a III. tříd, letos už je to téměř polovina.
Písek - O případné rekonstrukci v nejbližší době rozhodnou možnosti rozpočtu města.
Pelhřimov - V českém hokejovém prostředí jedinečný hokejový projekt začíná nabírat reálné obrysy v Pelhřimově.
Znojmo, Přímětice /AKTUALIZOVÁNO, VIZUALIZACE/ – Už příští měsíc mají začít opravy prvních městských panelových domů v Příměticích. Projekt revitalizace sídliště však nepočítá s výrazným navýšením parkovacích míst.
Hradec Králové – Bývalý ústav hluchoněmých se změní na školu, krajský úřad hodlá budovu kompletně zrekonstruovat
Sokolov - Pachatel byl asi dva metry vysoký a maskovaný brýlemi a čepici
Královéhradecký kraj – Chcete podnikat a nemáte peníze?
Vimperk – Poprvé za několik let se v tomto roce Vimperští neucházejí o dotace z Regionálního operačního programu. Podle vedení radnice je důvod především nedostatečná kvalita podkladů nutných k žádosti.
Liberec – Benzínovou pumpu v liberecké Doubské ulici v pátek po půl šesté odpoledne přepadl lupič. Nyní po něm pátrá policie a prosí i o pomoc veřejnost.
Koberovy – První etapa úprav středu obce bude stát Koberovy dva a půl milionu korun.
Brno, Hodonín – Napůjčovala si takřka půl milionu korun a nevrátila ani halíř. Teď zřejmě skončí ve vězení. Sedmatřicetiletá žena skončila v rukou policistů z Brněnska.
Náchodsko – Bajkeři, zbystřete svou pozornost! O velikonoční neděli 24. dubna se jede 4. ročník Ratibořického MTB maratónu. Start závodu na 48 kilometrů bude v pravé poledne v úpickém sportovním areálu Sparta.
Plzeň – „Jak je možné, že mě v jedné lékárně vyjdou stejné léky téměř na sedm set korun, a v dalších chtějí ani ne polovinu,“ zlobí se 63letý Plzeňan Zdeněk Borovský.
Velká Bystřice – Historický úspěch se povedl házenkářům Velké Bystřice. Ti si už tři kola před koncem druholigové soutěže vypracovali na čele severomoravské skupiny nedostižný náskok, a zajistili si tak pro příští sezonu historicky premiérovou účast v první házenkářské lize.
Žatec - Na svém kontě má i zpackanou loupež v trafice. Právě tady tvrdil, že je vše jen legrace.
Hranice – Začátkem května to budou už tři roky, co v Hranicích funguje Centrum pro rodinu Jitřenka. Ve městě a okolí se snaží plnit svá hlavní poslání jako je podpora rodiny, manželských a rodinných vztahů, podpora rodičovství a v neposlední řadě nabídka pomoci v obtížných životních situacích.
Hořice – Městský úřad pro letošní rok dostal od státu na výkon přenesené působnosti o tři miliony korun méně než vloni.
Štichov - Starostovi Štichova Ladislavu Šindelářovi dělá radost soudržnost obyvatel obce i chalupářů.
Hustopeče – Oddíl stolního tenisu TJ Agrotec Hustopeče má za sebou další sezonu ve své bohaté historii. Sezonu, ve které již osmým rokem reprezentuje město Hustopeče a tělovýchovnou jednotu v nejvyšší domácí soutěži, extralize mužů. Hodnocení sezony se ujal předseda oddílu Jan Matlach.
Olomouc – Případem zpronevěry více než 23 milionů korun, kterou v roce 2008 „zařídila“ svým klientům olomoucká realitní kancelář Arden, se znovu zabývá soud. Proti loňskému rozsudku krajského soudu se totiž bývalý generální ředitel Ardenu Milan Vašek odvolal a kauzu má nyní na stole Vrchní soud v Olomouci.
Olomouc – Jak alespoň částečně omezit narůstající počet toulavých koček v krajském městě? Olomoučanka Naďa Domaníková si myslí, že odpověď zná. S kočičí otázkou a metodou plošné kastrace se před dvěma týdny v otevřeném dopise obrátila na primátora města, teď sbírá hlasy pod peticí.
Pardubice - „Pro budoucí fungování klubu je důležitá shoda jeho vedení s představiteli města a drobnými akcionáři,“ říká primátorka.
Luhačovice – Luhačovice v úterý hostily rozhořčené provozovatele lázní z celé země. Nevoli u nich vyvolaly plány ministra zdravotnictví Leoše Hegera, který chce snížit příspěvky pacientům na léčení v lázních zhruba na polovinu ze současných tří miliard korun.
Roudnice nad Labem – Město už nepřisype peníze ze své pokladny a Roudničané mohou najít na chirurgické ambulanci zabouchnuté dveře.
Nová Paka – Za málo peněz hodně muziky.Dojde ke kosmetickým úpravám s co nejmenšími náklady.
Český Brod - Do setmění bylo ještě notně daleko, když kolem půl šesté odpoledne přistoupil v Lázeňské ulici ke čtyřiadvacetiletému mladíkovi v té chvíli neznámý muž.
Zlín- Zlínské místní části byly dlouho přehlíženy, a teď se to má změnit. Před volbami často skloňované malé radnice sice nevzniknou, ale radní se v programovém prohlášení zavázali k jednorázovému příspěvku ve výši tří milionů korun na každou místní část – a to bez výjimky.
Ostrava - Zastávky. Dopravní podnikvyčíslil, že za loňský rok mají vandalové na svědomí škodu na zastávkách MHD v Ostravě za asi 1,3 milionu korun. Problémy se zastávkami řeší i v jiných okresech. V Českém Těšíně zastávky zneužívají například prostitutky.
Břeclav - Břeclavští zastupitelé ve středu schválili dotace na kulturu a sport. Mnozí žadatelé odešli s prázdnou. A to kvůli napjatému rozpočtu.
Blansko – Scénu jako ze špatného akčního filmu zažila v noci ze soboty na neděli barmanka v jedné z blanenských heren. Tu mezi jednou a druhou hodinou ráno přepadl s pistolí v ruce neznámý zloděj. S sebou si odnesl tučný lup. Sto dvacet tisíc korun.
Praha – Policisté, kteří se zabývají spornou zakázkou pro firmu Promopro z doby českého předsednictví EU, dosud shromáždili velké množství listinných důkazů a začali s výslechy lidí, kteří mají s kauzou něco společného.
Rakovník /FOTO/ - Jaroslav Čermák žije již několik let v Čermákových sadech v Rakovníku. On i další obyvatelé se jen bezmocně dívají na to, jak se děti a dospělí vyhýbají loužím a blátu tím, že přecházejí po trávníku, který mnohdy už ani trávník nepřipomíná.
Lipno nad Vltavou – Cyklostezky jsou lákadlem, přinášejí do svého okolí víc peněz jak pro obce,tak podnikatele i jejich zaměstnance.
Ostrava - Dopravní podnik vyčíslil, že za loňský rok mají vandalové na svědomí škodu na zastávkách MHD v Ostravě za asi 1,3 milionu korun. Problémy se zastávkami řeší i v jiných okresech. V Českém Těšíně zastávky zneužívají například prostitutky.
Bruntál -Nudu a šeď bruntálského autobusového nádraží a prostor před vlakovou stanicí v Nádražní ulici v Bruntále se má stát minulostí. Město připravuje modernizaci tohoto prostoru.
Hulín – To, že odložená kabelka v opuštěném autě je vždy velkým lákadlem pro zloděje, bylo řečeno už mnohokrát. Přesto v úterý ponechala podobnou návnadu osmadvacetiletá žena v Hulíně – a přišla o peníze, platební kartu a telefon.
Děčínsko – Po zimě jsou zanešené břehy, kolem řeky je nepořádek i po loňských povodních.
Písek - Hokejový klub jedná s Komtermem o tom, kolik dá partner do hokeje peněz.