
Dopravci dostanou půl miliardy
Liberecký kraj – Liberecký kraj letos zaplatí dopravcům, kteří zajišťují v regionu autobusovou a vlakovou dopravu, celkem 487,9 milionu korun.
Liberecký kraj – Liberecký kraj letos zaplatí dopravcům, kteří zajišťují v regionu autobusovou a vlakovou dopravu, celkem 487,9 milionu korun.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Ve zvláštním vydání jsme také nezapomněli ani na ty, kteří věnují nejcennější tekutinu zdarma v osmnáctém pokračování seriálu. Ten iniciovala ředitelka Českého červeného kříže Helena Ungermannová. I ona chodí několikrát do roka dávat krev.
Tušimice /OD SOUSEDŮ/ - Hasiči masu zlikvidují, úřad to zaplatí. Účet za to vše vystaví firmě GRG Investment.
Brno – Krátce před koncem pracovní doby přišla k přepážce. Jakoby nic vytáhla pistoli a za chvíli odkráčela o dvacet tisíc korun bohatší. Tak lze v kostce popsat přepadení Raiffeisen banky, ke kterému došlo ve čtvrtek před šestou hodinou večer na brněnském náměstí Svobody. Policisté nevyloučili, že šlo o stejnou ženu, která v Brně loupila před nedávnem.
Česká Lípa - Dva bratři z České Lípy ve věku 20 a 25 roků, které minulý čtvrtek nad ránem dopadli krátce po vloupání do čerpací stanice v České Lípě policisté, o sobě dali vědět znovu. Nepoučitelní sourozenci skončili v cele a čekají na vazbu.
Chlumec /AKTUALIZOVÁNO/ - Úřad budí emoce, zastupitel se bojí o život. Smlouva na pronájem Obecního úřadu v Chlumci je hotová. Celá věc ale stále budí emoce. Kromě trestního oznámení už se v Chlumci hrozí i likvidací.
Kroměřížsko – Na dva protikladné a nesmiřitelné tábory se v těchto dnech dělí lidé na Kroměřížsku. Zatímco některé dokáže pořádně rozohnit hromadné podání výpovědí lékařů, kterým podpořili odborovou výzvu Děkujeme, odcházíme, jiní ji vnímají se stoickým klidem a jejich rozhodnutí podporují.
Bechyně – V pátek 4. února začne 17. ročník Bechyňského perlení.
Litoměřice - 2 222 pacientů prošlo během deseti let Hospicem sv. Štěpána v Litoměřicích, kde ve čtvrtek oslavili desáté výročí založení.
Klatovsko – Vidina snadné a rychlé výhry dokáže zlákat nejednoho člověka, aby usedl k výhernímu automatu a zkoušel své štěstí. Na výběr má přitom z mnoha heren, kterých se třeba v samotném centru Klatov nachází více než deset.
Lány /ROZHOVOR/ - Desetiletý Ondřej Sláma z Lán vystavoval na výstavě modelářů, kde ukazoval svou práci – model smyšlené vesnice. Práce byla natolik precizní, že jsem se s malým Ondrou sešel a položil mu na pár otázek.
Litvínov - Litvínovská radnice shání miliony na opravu Zimního stadionu Ivana Hlinky.
Jablonecko - Fejeton Jaroslavy Očenášové
Mělnicko - Mělničtí hasiči letos nebudou mít na modernizaci techniky peníze.
Raspenava - O štěstí v neštěstí může mluvit osmatřicetiletá výpravčí ze železniční stanice v Raspenavě. V noci ze středy na čtvrtek ji přepadl neznámý útočník, oloupil ji o peníze a navíc ji zranil.
České Budějovice - Filuta si přišel na padesát tisíc korun.
Chropyně – Za dobrotu na žebrotu. Tak nějak by svůj příběh možná popsal muž z Chropyně, který ve svém domě nechával přespat svého šestatřicetiletého švagra a navíc mu zapůjčil své auto na dojíždění do práce.
Výchoní Čechy – Do příští zimy získá trutnovská nemocnice finanční prostředky na nové zateplení dvou budov, které se nacházejí v areálu místní nemocnice.
Praha - Zadržet lupiče, který se opakovaně vypravil přepadnout prodejnu s erotickým zbožím v Praze 7, se policistům podařilo díky přispění pohotové prodavačky. A – překvapivě šlo o ženu, kterou se pachatel ani oloupit nesnažil!
Nové Město nad Metují– Pořádný malér na krku má nyní jedna čtyřicetiletý muž z Nového Města nad Metují. Policisté ho v těchto dnech obvinili z napomáhání při úvěrovém podvodu.
Řím - Už sedmý měsíc rostou ceny základních potravin. Drahé potraviny by mohly vyvolávat v rozvojových zemích sociální neklid.
Bílovec - Loni byla v Bílovci uvedena do provozu opravená železniční stanice, která navazuje na autobusové nádraží. Zatímco drážní prostor skví novotou, městské nádraží za ním notně pokulhává. Připravovaný projekt by to však měl změnit.
Brno – Účastí největší české výškařské hvězdy se chlubí 16. ročník Brněnské laťky. Tradiční atletický mítink se ovšem obejde netradičně bez žen.
Jeseník – Jednatřicetiletý muž se stal obětí loupežného přepadení, které se odehrálo 1. února před devátou hodinou večer na náměstí Svobody v Jeseníku. Útočníka již policisté dopadli a podali návrh na uvalení vazby.
Mladá Boleslav -Teprve osmnáctiletý recidivista neuspěl, zloděj kabelek zato ano.
Přerov/Olomouc – V minulém týdnu rozdělil Olomoucký kraj šestnácti vrcholovým sportovním klubům 23 milionů korun. Mezi nimi byly i čtyři z Přerovska – PVK Přerov Precheza, TK Precolor Plus Přerov, Sokol HC Přerov a TJ Cement Hranice.
Okříšky – Klec sklapla nad osmatřicetiletým mužem z Okříšek, který kradl na železničním nádraží v Okříškách.
Sokolov – Zastupitelé Sokolova budou hlasovat, zda podpořit politickou píseň v Národním divadle
Louny - Nejvíc z nich při čištění města, když překážela v úklidu.
Chrudim – Společné cvičení soutěžící baví, doma trénují u sporáku
Praha - Hned dvakrát si pro hotovost z pokladny přišel zloděj do obchodu na Staroměstském náměstí.
Vratislavice nad Nisou – Psal se 10. říjen 2010. Tehdy byl zahájen provoz Kulturního centra 101010 Vratislavice. Před jeho otevřením se však mnozí lidé pozastavovali nad jeho smysluplností. Bylo to možná dáno už pohledem na rozestavěnou budovu příštího centra, která působila velmi studeně.
Ústí nad Labem – Takovou absurditu nelze vymyslet: Lupič v druhé polovině ledna přepadl, zahalený, s pistolí, sázkovou kancelář. Nabral si něco peněz, choval se uctivě, na odchodu se ještě omluvil, že zaměstnankyni sázkové kanceláře vyděsil.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Dva dospělí a čtyři děti zůstali bez elektřiny, přestože za bydlení v nejlevnější lokalitě platí horentní sumu. Potmě a bez možnosti uvařit si teplé jídlo nebo vyprat zůstala šestičlenná rodina Vlasty Hajašové.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Šance na dohodu mezi odcházejícími lékaři a vládou zkrachovala. Kamenem úrazu se při dopolední schůzce ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) se zástupci odborů staly opět peníze
Ostrava - Stává se z toho nový ostravský fenomén? Fotbalovým oddílům teče do bot. Loni v létě se těsně před zahájením nového divizního ročníku odhlásila Poruba, ve Vítkovicích stále nemají jasno, zda budou v MSFL na jaře ještě pokračovat, a momentálně stahuje finanční tíseň do hlubin i další tradiční tým – TJ Sokol Stará Bělá, jenž by za rok měl slavit osmdesáté „narozeniny“.
Královéhradecko – Lidé se obávají, že s mobilními doručovateli se sníží kvalita služeb. Nebudou mít kde vybrat finanční hotovost.
Výchoní Čechy– Do příští zimy získá trutnovská nemocnice finanční prostředky na nové zateplení dvou budov, které se nacházejí v areálu místní nemocnice.
Habartov – Pachateli hrozí dva roky vězení
Poděbrady /FOTOGALERIE/ -Ve škole si projekt pojmenovali Směšné množství směsného odpadu a třídí i bioodpad.
Kadaň – Rok 2011 bude v Kadani ve znamení dokončení stamilionových investic. Vedle toho se ale město zaměří i na zvelebování sídlišť.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Náměstek hejtmana Robin Povšík otevřeně hovoří o rušení autobusových spojů.
Benešovsko /FOTO/ -Neznámý pachatel odcizil s pomocí odcizené platební karty a čtyř výběrů z bankomatu v Bystřici 14 tisíc korun.Asi o hodinu později se pak třikrát pokusil se stejnou platební kartou o výběr peněz z bankomatu v Neveklově. To se mu ale nepodařilo.
K. Vary - Hokejový útočník Radek Duda měl agresivně reagovat na to, že mu muž kopl do auta.
Raspenava /STALO SE, AKTUALIZOVÁNO/ - O štěstí v neštěstí může mluvit osmatřicetiletá výpravčí ze železniční stanice v Raspenavě. V noci ze středy na čtvrtek ji přepadl neznámý útočník, oloupil ji o peníze a navíc ji zranil.
Moravský Písek – Policie i nadále pátrá po zloději, který jednadvacátého prosince přepadl benzínku v Moravském Písku. Loupežné přepadení se podle vyjádření policejního mluvčího Petra Zámečníka odehrálo po třiadvacáté hodině.
Doubice - V poslední době je všude plno pana Mubaraka, o němž milióny nespokojených egyptských demonstrantů podporovaných hlavně fundamentalistickým Muslimským bratrstvem provolávají nehezké věci.
Plzeňský kraj – Celkem dvanáct středních škol chce kraj kvůli nedostatku žáků sloučit.
Ondřejov, Ústrašín – Plán ministra dopravy na výstavbu silnic a dálnic je jedna věc, skutečnost druhá.
Louny - Benzinovou čerpací stanici OMV v Lounech přepadli.