Ve vodě si loknu skoro pokaždé!
Domažlice /ROZHOVOR/ – Triatlon v Česku přečkal krušnou dobu. Jedním z těch, kteří věří v návrat „zlatých časů“, je osmatřicetiletý Norbert Švarc z Domažlic.
Domažlice /ROZHOVOR/ – Triatlon v Česku přečkal krušnou dobu. Jedním z těch, kteří věří v návrat „zlatých časů“, je osmatřicetiletý Norbert Švarc z Domažlic.
Litoměřice /AKTUALIZOVÁNO/ – Za velkého zájmu litoměřické veřejnosti byl v neděli v lesoparku Mostná hora slavnostně odhalen bronzový odlitek sochy básníka Karla Hynka Máchy, jehož jméno je s městem spojeno.
Velešovice – Před deseti lety se stal František Mráz kronikářem Velešovic. Do února 2010 však neodevzdal obci jedinou napsanou kroniku. Obec ho proto odvolala. Podle ní je nepředal, protože žádné nevede. Mráz se však brání, že má všechny doma, jen je ještě nedokončil.
Mělnicko - Podle policejní mluvčí je neplacení alimentů trestné od chvíle, kdy otec nebo matka neplatí povinné výživné dobu delší než čtyři měsíce.
Krnov - Provozovatelé všech kin z Moravskoslezského a Olomouckého kraje se před dvěma lety sešli v Krnově na semináři, který jim představil jak bude fungovat kino v blízké budoucnosti.
Frýdlant nad Ostravicí, Třinec – Beskydského folkování ve Frýdlantu nad Ostravicí se v sobotu zúčastnilo i třinecké folkové duo Wečírek.
Osek nad Bečvou /ROZHOVOR/ – Triatlon jako takový nemá v Česku příliš velké zázemí a profi závodníků, kteří se tímto sportem živí, je jako šafránu. Této mety by však chtěl dosáhnout Jiří Klíma (AD Cyklo Brodek u Přerova) z Oseku nad Bečvou, který se nedávno stal mistrem světa v terénním triatlonu Xterra v kategorii do 24 let na Havaji. Aby však na tuto vrcholnou akci vůbec odcestoval, musel dokonce prodat kolo. Zajeli jsme za ním a popovídali si o celé sezoně, která je, jak on sám říká, tou nejlepší v jeho kariéře.
Břeclav – Nový starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý oslavil své zvolení hned ve čtvrtek večer. S rodinou.
Chebsko - Jak se obyvatelé regionu dívají na pronájem chebské nemocnice?
Prostějov – Lidí bez střechy nad hlavou v Prostějově přibývá. Na ulici se ocitá i spousta mladých lidí. Někteří kvůli exekucím.
Pardubice - Jakých bylo uplynulých deset let v životě staronového územního celku?
Hodonín – Hodonínská charita před Vánocemi pořádá hned dvě finanční sbírky. Vybrané peníze poputují do rumunského Banátu, kde žije česká menšina. Problém před zimou mají starší lidé, kteří nemají finanční prostředky na zakoupení léků.
Mačkov – Peníze padnou na pořádání kulturních a sportovních akcí a na nákup vánočních dárků. „V péči o postižené lidi je každá koruna dobrá,“ řekla ředitelka domova Vlasta Maroušková.
Nové Město /TAJEMNÉ TOULKY PRAHOU/ – Nedovolím, aby zvony Karla IV. vyzváněly na uvítanou nenáviděným Španělům! To byla poslední slova hrdiny.
Úpice – Přes sedm milionů korun rozdělila výběrová komise MAS Království – Jestřebí hory ve II. výzvě v rámci programu Leader.
Praha 9 –Útulek na Jahodnici bojuje s nedostatkem peněz. Bez dárců by bylo hůř i v Troji a Měcholupech.
Kundratice – Pokračujeme v seriálu o jednotlivých obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme i do sto a více let starých novin, abychom zjistili, co se o obcích psalo.
Tachov – František Hrubý provozuje už bezmála dvě desítky let pohřební službu v Plané, Tachově a Mariánských Lázních. Se smrtí se setkává denně, dokonce jí o vlásek unikl. To změnilo jeho pohled na život. I na smrt.
Polička – Milionový dárek pro hrad Svojanov obdrželi poličští zastupitelé.
Znojemsko - O sedm tisíc korun přišli v úterý důvěřiví staří manželé ve Znojmě. Naletěli podvodníkovi, který předstíral, že jim dodá zahraniční léky.
Český Krumlov - Vlajkový dotační projekt opravy klášterů Krumlova v příštích letech popluje dál.
Vendolí – Vlastní provoz záchranné stanice Zelené Vendolí není jednoduchá ani levná záležitost.
Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Jako známý Vilém, který peče housky a očička má ouzký z písně Nadi Urbánkové, se mnohdy v životě cítil čtyřiapadesátiletý rodák ze Znojma Jan Růžička.
Karlovy Vary – Čtvrtý ročník Carlsbad Ski Sprintu, který se má konat 26. prosince v Karlových Varech, je v ohrožení.
Dubí – Do moderní výbavy městské policie Dubí přibyl další kousek. Je to mobilní kamera.„Kamera je otřesu vzdorná. Dosáhne tam, kam nedohlédne otočná kamera. V danou chvíli je nainstalovaná na sloupu veřejného osvětlení na autobusové točně u Tereziných lázní,“ informoval velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal.
Most – V době, kdy šéfovi FK Baník Most Petru Kabíčkovi někdo vyhrožoval zabitím, dali fanoušci najevo, že si nepřejí úpadek fotbalu. Jeden z nich dokonce navrhl veřejnou sbírku na pomoc v krizi.
Břeclav – Nový starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý oslavil své zvolení hned ve čtvrtek večer. S rodinou. „Rozhodně jsem léta neuléhal s tím, že pokud se nestanu starostou, tak budu špatně spávat,“ pousmál se nad otázkou, zda si usednutím do starostovského křesla splnil svůj sen.
České Budějovice – Více než milion korun dostanou příští rok od Jihočeského kraje učni na středních školách a odborných učilištích, které kraj zřizuje.
Kroměřížsko – Uvolněný nebo neuvolněný, své povinnosti musí zvládat stejně dobře. Řeč je o úvazku starostů. Některé obce si totiž starostu na plný úvazek nemůžou dovolit.
Semošice – Poničenou komunikaci v Semošicích využívají pouze dvě samoty, přesto volají po nápravě.
Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Vsetíně a Valašském Meziříčí vám každou sobotu přinášíme snímky nejmladších obyvatel Valašska.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších občánků Slovácka. Podívejte se na právě narozená miminka na Slovácku
Krnov- Centrální laboratoř krnovské nemocnice úspěšně prošla kontrolou certifikačního orgánu, který potvrdil, že dodržela všechna akreditační kritéria.
Liberec – Býval veterinářem, teď řídí první českou zoologickou zahradu. O pozitivech, ale i úskalích a zádrhelích své práce mluví ředitel liberecké ZOO David Nejedlo.
Liberecký kraj - Jan Pikous starší vystavoval společně se svými třemi syny v liberecké Galerii U Rytíře. Jejich výstava skončila 18. listopadu. A já se chtěl zeptat na mnoho věcí, na vše zde není místo.
Orlickoústecko – Oblastní charita Ústí nad Orlicí provozuje Občanskou poradnu v Ústí nad Orlicí a dvě její kontaktní místa - v Letohradě a ve Vysokém Mýtě.
Staré Město – Budova Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě se změnila k nepoznání. Dostala šedozelený kabátek a nová okna.
Mlázovice – Ustavující zasedání zastupitelstva městečka proběhlo v poklidu.
Krásné Březno - Ekonomka ústecké zoologické zahrady: Zvířata necháme dožít, a tím chov skončí.
Hradec Králové – Komise, které o grantech jednají, se přestaly po volbách scházet. Na penězích od města je přitom závislých velké množství organizací v sociální oblasti. Uzávěrka grantových kol je většinou k 30. říjnu.
Pardubický kraj - Nejlepší kolektiv silničářů má Chrudim. Za odměnu si tamní cestmistři mohou mezi sebe rozdělit 50 tisíc korun.
Blanensko – Být zaměstnaný na úřadě, to je jistota stálé práce bez stresu z možné výpovědi. Tak tato zažitá představa už nemusí být pravda. Na boskovické radnici skončí za pár týdnů desetina úředníků a dalších pracovníků. Navíc bude městský úřad výrazně šetřit na provozu.
České Budějovice – Falešné oběti loupežných přepadení musejí počítat s pokutou až do výše 50 tisíc korun
Náchod /FOTOGALERIE/VIDEO/ – Kdysi jedna z dominant města, v posledních letech zpustošená budova, která byla „na obtíž“. Snahy o záchranu kulturně a architektonicky zajímavé stavby nebyly úspěšné. Tento týden se osud Bartoňova sirotčince definitivně zpečetil…
Oldřišov – Horké chvilky prožíval na čtvrtečním zasedání zastupitelstva nově zvolený starosta Oldřišova Petr Toman i někteří jeho kolegové.
Praha - Rektoři nepodpořili návrh ministerstva školství na zápisné na veřejných vysokých školách.
Tábor –Do finále nadžánrové soutěže amatérských kapel 20 minut slávy postoupilo 10 formací. Zoufale Sexy ale na poslední chvíli účast odřekli.
Táborsko – Sbírka pomáhá lidem s postižením
Volyně – Bývalé pivovarské sklepy byly zkolaudovány před 14 dny. Teď je čeká první velká akce.
Děčín/Bad Schandau – /FOTO, VIDEO/ Čeští a němečtí policisté trénovali záchranu člověka, který vyskočil z hořící lodi plující na Labi.