Žďár nad Sázavou - Studenti se dali dohromady, aby pomáhali. Tak se dá charakterizovat benefiční akce, která je součástí letošního programu Slavností jeřabin. Vúterý 14. září na náměstí Republiky ve Žďáře budou od devíti dopoledne bavit kolemjdoucí směsí hudebních a tanečních vystoupení, předvedou módní show a seznámí každého, kdo si je bude chtít poslechnout, sfungováním dětských domovů.
Praha - Výuka finanční gramotnosti sice zatím není řádnou součástí školních osnov, ovšem díky nejrůznějším iniciativám si přece jen razí cestu mezi žáky. Mezi ně patří už pátým rokem i projekt Rozumíme penězům.
Ostrava/ANKETA, DISKUSE/ - Vrátili se po krizi už lidé do obchodů a hospod, nebo mají své peněženky pořád zavřené? Ptali jsme se nejen v ostravských hospodách, ale také obchodníků v centru města i ševce.
Brno /FOTOGALERIE/ - Poprvé jako premiér navštívil služebně v pondělí Petr Nečas Brno. Jednal s ústavními soudci, zúčastnil se besedy se studenty gymnázia a pracovně poobědval s rektory brněnských vysokých škol.
Karviná – Na první pohled do zcela nové školy vedly v pondělí kroky žáků Základní školy Mendelova v Karviné-Hranicích. Za poslední rok škola prokoukla a z venku vypadá jinak než před začátkem rekonstrukce. Nová okna, pestrobarevná fasáda, druhá tělocvična…
Chodová Planá, Tachov - Když si před několika lety Renata Křišťanová z Tachova pořizovala svoji první kočku, netušila, jak velkým koníčkem se pro ni chov stane.
Blanensko – Začátkem června se Lhotou Rapotinou přehnala povodeň. Zatopila silnici, sklepy, zahrádky. „Taková voda tady nebyla minimálně pět let. Spláchlo mi to celou úrodu na zahrádce. Brambory mám v háji,“ řekl tehdy Michal Vlach, který bydlí v obci u železniční tratě. A není jediný.
České Budějovice - Plavkyně Běla Hlaváčková - Třebínová vozí z mistrovství jednu medaili za druhou.Bydlí v Českých Budějovicích a sní o větším počtu nízkopodlažních autobusů.
Královéhradecko – Pondělí je ten poslední, kdy lze přihlásit oblíbeného starostu či starostku obce do soutěže Starosta roku 2010. Vítěz získá prestižní titul a finanční odměnu na rozvoj své obce.
Dlouho byly sklepy pod hradem Kotnov plné pouze pavouků a chladu. Nyní by je měl rozehřát nový hudební klub, který v tamních prostorech zkrášluje známý český módní návrhář Josef Klír.
Rapotice – Půlmilionovou škodu způsobil na sklonku právě uplynulého týdne neznámý zloděj v bývalých kasárnách v Rapoticích na východě Vysočiny v třebíčském okrese. Ukradl součásti transformátoru, který byl odložený v areálu.
Vyškovsko – Státní pomoci se dočkaly vesnice a města, které na jaře postihly povodně z přívalových dešťů. Zastupitelé Jihomoravského kraje mezi ně přerozdělili čtyři miliony korun. Z Vyškovska nejvíce peněz dostaly Brankovice, a to sto šedesát tisíc korun.
Buchlovice – Hrad Buchlov vyžaduje nákladnou opravu. Ze zdí vypadávají kameny, do objektu na mnoha místech zatéká a ve špatném stavu je i elektroinstalace.
Brno – Slíbili postavit dům, vzali si zálohu a pak se přestali ozývat. Taková byla cesta k rychlému zbohatnutí Marka Mřihlada a Roberta Justycha z kuřimské realitní společnosti Reality z Lipé. Oba se od pondělka zpovídají z podvodu u Krajského soudu v Brně. Poprvé před soudem stanuli letos v květnu.
Lipník nad Bečvou – Velkou fantazii má dvaadvacetiletý muž z Přerovska, který v pátek policistům tvrdil, že ho v Lipníku nad Bečvou násilně zavlekl do auta neznámý pachatel.
Fejeton - Venku se ochladilo a rozpršelo, Zbrojovka zas prohrála a mně vypadl zub. No to ten nový týden začíná, napadlo mě. Tedy, že mně vypadl zub, jsem si pomyslel v okamžiku, když jsem kousl do něčeho tvrdého a rozměrného. Ve skutečnosti ale nešlo o zub, ale jen o plombu. Byť o plombu jako Brno, vypadlou ze stoličky.
Ostrava- Vypadá to, jako by byla odstraněna pomyslná žába na prameni a miliardy do zlepšení ovzduší v Moravskoslezském kraji mohly začít konečně přitékat. Dosáhnout by na ně měly města, obce i průmysloví znečišťovatelé.
Hořepník – Čistírna odpadních vod v Hořepníku si žádá nutnou opravu. Obec proto připravuje projekt na její rekonstrukci.
„Všechno je ale teprve na začátku,“ informoval hořepnický starosta Vladimír Kotýnek.
Brno /ONLINE ROZHOVOR/ – Mluvčí občanského sdružení Samostatný jih Pavel Reich odpovídal čtenářům brněnského deníku Rovnost na otázky ohledně Dolních Hešpic a Přízřenic, které se chtějí odtrhnout od města Brna.
Most – Nejlepší hospůdkou na Mostecku je podle čtenářů Mosteckého deníku restaurace Steak Bar Route 66, kterou poblíž mosteckého gymnázia společně provozují nadšenci Tomáš Saba a Šárka Kusá.
Vřesník – Stejně jako většina republiky, tak i obyvatelé malebné obce Vřesník, sledovali dění okolo bleskových povodní, které nedávno zasáhly sever Čech.
Liberec - Městská policie přes měsíc provozuje mobilní služebnu v centru města. Strážníci jsou blíž lidem. Ti jsou rozděleni. Jedni služebnu vítají, druzí ji považují za vyhozené peníze
Příbram - Stačí chvilka nepozornosti a kabelka, peníze nebo mobil jsou fuč. Zřejmě se kolem mihnul zloděj kapsář. Pozor. Bývá šikovný a své tahy mívá dobře natrénované.
Domažlicko – Pověstné ucho džbánu se utrhlo v případě Marka Holuba, který do konce července provozoval na domažlickém náměstí Cestovní agenturu Last minute.