Na koupaliště půjde zřejmě sto milionů
Žatec - Sumu budou ještě v rámci investičního rozpočtu schvalovat zastupitelé.
Žatec - Sumu budou ještě v rámci investičního rozpočtu schvalovat zastupitelé.
Chomutovsko - Akce aktivistů z Greenpeace vyprovokovala šéfy a šéfky místních obcí. Ti nový Prunéřov chtějí, a to co nejdříve.
Kutná Hora - Projekt Noc s Andersenem se uskutečnil již podesáté v Městské knihovně v Kutné Hoře.
Pardubice - Tržby průmyslových podniků v Pardubickém kraji loni klesly o 10,8 procenta. Firmy utržily přes 160 miliard korun, což byl pátý nejvyšší objem peněz mezi kraji.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Chemička Deza ve Valašském Meziříčí otevírá své dveře a představuje se veřejnosti.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších občánků Slovácka. Podívejte se na právě narozená miminka na Slovácku.
Kroměříž - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic v regionu vám budeme každou sobotu přinášet fotky nejmladších občánků Zlínského kraje.
Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Vsetíně a Valašském Meziříčí vám každou sobotu přinášíme snímky nejmladších obyvatel Valašska.
Prostějov – Oděvní podnik Prostějov dluží peníze jak České správě sociálního zabezpečení tak Zdravotní pojišťovně METAL-ALIANCE.
Liberec - Liberec díky plánovanému snížení základního kapitálu Teplárny Liberec získá na investice přes 30 milionů korun.
Zběšičky - Zařízení ve Zběšičkách funguje od 16. června roku 1985. Jeho posláním je vytvořit pro klienty důstojnou náhradu za domácí prostředí.
Česká Lípa – Až ze Šluknovského výběžku se stahují do České Lípy bezdomovci. Ti společně s „domácími“ o sobě dávají čím dál více vědět. Na svých štaflech, které si mnohdy hájí i pěstmi, odchytávají kolemjdoucí se žádostí o drobné.
Východní Čechy – Spíše zdrženlivě v pátek reagovali představitelé největších stran v Královéhradeckém a v Pardubickém kraji na rezignaci předsedy ODS Mirka Topolánka na post volebního lídra v parlamentních volbách.
Josefov – Majitel rodinného domu v Josefově určitě měl pořádný vztek, když zjistil, že byl vyloupen. Zatím neznámý pachatel ve čtvrtek vypáčil vchodové dveře domu, pak hledal peníze.
Roudnice n. L. – Nad pohybem lidí po veřejných prostranstvích v Roudnici n. L. nebdí v poslední době pouze městská policie, nýbrž i starosta města.
Hořičky /ROZHOVOR/ - Pálení slivovice v Podkrkonoší nemá nijak dlouhou tradici. Přesto už byly zaznamenány první vlaštovky a někteří lidé z Trutnovska poskytly své vzorky pálenek na tradiční košt, který se nedávno již potřetí konal v kulturním domě v Havlovicích.
Havířov – Přestože si motoristé stěžují na nedostatek parkovacích míst, sami si je blokují vozidly, která tam podle zákona stát nesmějí. Díky nečinnosti města a policie jim to prochází.
Prostějov – Oděvní podnik Prostějov (OP), který je v úpadku, nemá peníze na provoz. Vzdává se proto práva na sestavení reorganizačního plánu, který má firmu ozdravit.
Olomouc – Po dlouhých čtrnácti letech opustí asi sedmdesát týmů malé kopané prostory sokolského hřiště u olomoucké tržnice. Majitel, TJ Sokol Olomouc, má totiž s areálem jiné plány.
Příbram - O veřejnou službu, která dlouhodobě nezaměstnaným pomůže navýšit zpět sociální dávky, má poslední dobou zájem stále méně lidí. Zpočátku byl zájem vyšší, mnohým lidem však nabídka nepřipadá atraktivní a raději shánějí peníze jinde.
Příbram - O tom, že Velikonoce už klepou na dveře není pochyb. Ještě víc si příchod jarních svátků člověk uvědomí, když ve školách a školkách začnou velikonoční jarmarky. A ruku na srdce. Která maminka nebo babička odolá možnosti nakoupit si za celkem malé peníze plnou náruč různých hrníčků, obrázků, věnečků a k tomu spoustu doma připravených dobrůtek?
Frenštát pod Radhoštěm - Bez televizního regionálního zpravodajství budou od 1. dubna obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm. Zastupitelé na svém zasedání neodsouhlasili částku na pokrytí nákladů na toto vysílání.
Krkonoše– Královéhradecký kraj také vletošním roce podpoří provoz cyklobusů vregionu. Do čtyřech oblastí, včetně Krkonoš, pošle dohromady 3,5milionu korun.
Choceň – Sběrný dvůr a výměna nádob na separovaný odpad, příprava stavebních pozemků, budování multifunkčního hřiště nebo dokončení protipovodňových opatření, to a mnohé jiné čeká letos město na Tiché Orlici.
Lomnice nad Lužnicí/FOTO/ – Čtyři roky uplynuly od rekonstrukce kanalizace a kanalizačních přípojek v Tyršově ulici v Lomnici nad Lužnicí.
Brno - Ceny vstupného do bazénu za brněnskými Lužánkami z původních pětadevadesáti korun klesly na pětapadesát. Zvýší se i komfort.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Na městských úřadech se kupí žádosti o odškodnění za úrazy na chodnících. Letos poprvé jsou totiž za ně zodpovědná města.
Chebsko, Karlovarský kraj - Silnice v kraji jsou v opravdu špatném stavu. Má Karlovarský kraj pojištěné silnice proti případným stížnostem ze strany řidičů, kteří by mohli požadovat náhradu škody za poničený automobil?
Jablonec n. N. – Ke svému jednání si vybrali Tenis Squash Centrum záměrně. Provozovateli se podařilo s úspěchem získat evropské peníze na rozšíření sportovišť a školícího střediska.
Ostrava– Údajný dluh ve výši deseti tisíc korun stál na počátku vyděračského dramatu, jež málem skončilo kopáním vlastníhohrobu.
Praha - Rozhovor s výkonným ředitelem Asociace provozovatelů kurzových sázek Markem Hermanem
Ostrava- Údajný dluh ve výši deseti tisíc korun stál na počátku vyděračského dramatu, jež málem skončilo kopáním vlastního hrobu. Obětí byl jednadvacetiletý mladík, na kterého si v minulých dnech vyšlápli dva muži ve věku 24 a 38 let.
Prostějov - Firma nemá peníze na provoz, vzdala se možnosti sestavit reorganizační plán a obrátila se přes soud na věřitele, zda by o vlastní návrh reorganizace neměl zájem některý z nich.
Karviná – Největší investiční akce v Karviné za posledních několik desítek let skončila, obří kolektory, které zdobily mnoho míst ve městě, zmizely stejně jako těžká technika. Akce s názvem Stavba kanalizačního sběrače je u konce, už probíhá jen administrativa.
Hradec Králové – Iljič Tesař zažaloval Fakultní nemocnici v Hradci za ztrátu zraku. Podle soudu je však právo na odškodné promlčeno
Východní Čechy – Šéf pardubické nemocnice upřesnil své varování: Odkládání operací hrozí, ale nikde nenastalo.
Kutná Hora - Na řešení problematického soužití s nájemníky ubytovny Vodohospodářské společnosti Vrchlice-Maleč se rozhodli formou petice apelovat u kutnohorských radních obyvatelé Horního Žižkova.
Boskovice – Dvakrát žádali o dotaci. Dvakrát neuspěli. Boskovičtí zatím marně usilují o podporu ze Státního fondu životního prostředí. Tu nutně potřebují, aby mohli zavést plyn do kotelny zimního stadionu a také koupili zařízení pro lepší využití odpadního tepla v areálu Červená zahrada.
Kolín - Mít peníze a hlavně nebýt švorc. Jak to vidí redaktor Kolínského deníku Jakub Šťástka?
Slovácko – Jsou mladí, ale už jim hrozí pětileté vězení. Před soudem skončí kvůli řádění ve Veselí nad Moravou a Strážnici, kde na pěti autech ukradli kola, vloupali se do rodinného domu a jedné ztamníchfirem.
Louny - Mladý muž si chtěl přilepšit za necelých 500 korun.
Vodňany – Šestnáctiletá Gabriela Velková z Vodňan se poprvé dozvěděla o skautském oddíle před devíti lety při náboru ve škole. Od té doby je skautka a čím je starší, tím více ji prý tento koníček baví.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Muže, který už třikrát vyloupil stejnou banku v Uherském Brodě, dopadli kriminalisté ve čtvrtek 25. března. A to těsně předtím, než se o loupež v téže pobočce Komerční banky na Masarykově náměstí pokusil počtvrté.
Blansko – Blanenští policisté šetří podvod při koupi bytu. Jednatřicetiletá žena, která prodávala byt v Blansku, totiž vědomě lhala, aby si při prodeji bytu přišla na větší peníze.
Český Krumlov - Další díl seriálu Českokrumlovského deníku Příběhy domů a lidí.
České Budějovice - K auditu páté výzvy ROP se má vyjádřit ministerstvo financí do středy 31. března.
Jablonec n. N. – Sen všech sportovních i rekreačních lyžařů. Nový lyžařský stadion a hned za kopcem na kolečku. Bez evropských dotací se však rekonstrukce areálu konat nebude.
Králův Dvůr /ROZHOVOR/ - Mezi starostou a místostarostou byly konflikty. Naše rozepře vyvrcholily na zasedání městské rady. Řekl Deníku odvolaný starosta Králova Dvora Karel Mencl.
Pardubice – Vedení pardubické radnice zvažuje, jak ušetřit na provozních nákladech úřadu i městských organizací.
Chrast – Příjmy odváděné do městské pokladny z provozu hracích automatů jsou podle chrastecké starostky Martiny Lacmanové každý rok o něco nižší.