Památkáři získají pozemky. Začnou opravy?
Česká Skalice - Zastupitelé města na svém zasedání 22. října minulého roku schválili požadavek památkářů, aby jim byly odprodány pozemky pod hospodářskými budovami.
Česká Skalice - Zastupitelé města na svém zasedání 22. října minulého roku schválili požadavek památkářů, aby jim byly odprodány pozemky pod hospodářskými budovami.
Bílina - Peníze na rekonstrukci areálu bílinských lázní nebudou. Český investor, společnost Via Vitae, neuspěla se svou žádostí o dotaci. A vše přitom vypadalo tak nadějně.
Písecko - Velice rychlý výsledek mělo pátrání po lupiči z benzinových čerpadel v Milevsku a Podolí.
Silnice u osovské školy a mateřinky byla již několik let ve špatném stavu. Do školy se děti dostaly pouze po vozovce plné výmolů.Zástupci obce se na opravu poškozené místní komunikace chystali již několik měsíců. Do renovace se však mohli pustit až nyní, kdy všechny přilehlé obce uhradili poplatek za žáky, kteří docházejí do osovské školy.
Pelhřimov - Na úplném okraji města i zájmu stojí pelhřimovská kaple svaté Anny. Kulturní památka z roku 1669 je na spadnutí. Pokud se nedostaví urychlená pomoc, zchátralý kostelík, který zarůstá nad městem trnovými keři jako Šípková Růženka, se z tohoto zlého snu už nestačí probudit.
PLZEŇ - Situace není růžová, ale podobně jsou na tom i další kluby v české extralize, tvrdí ředitel hokejového Lasselsbergeru Plzeň
Velká nad Veličkou/Javorník - Jak ušetřit na topení? Nad touto otázkou si každoročně láme hlavu mnoho lidí. Na vesnicích rodiny houfně odpojují plyn a kupují kotle na tuhá paliva.
Třebíč - Nový unikátní film o historii Třebíče právě v těchto dnech vychází na DVD. Populárně naučný dokument natočil filmař Pavel Lopolo Jirák.
Vyškov - Silnice v Křečkovicích je po opravách v tak špatném stavu, že ji vyškovští silničáři brzy zase zavřou.
Moravská Třebová -Radní města se opět v úterý zabývali prodejem čtyř set městských bytů.
Mosty u Jablunkova - Teplé počasí začíná přidělávat vrásky provozovatelům vleků. Zatímco vloni si lidé už v tuto dobu oprašovali výbavu, letošní počasí nedává naději na rychlé zahájení lyžařské sezony.
Plzeň - Nasvoji důvěřivost doplatila Plzeňačka Zdeňka Březinová. Chtěla prodat dům a pozemky, které, spolu se sourozenci, zdědila po rodičích. Při jednání s realitní kanceláří Reality investice Vaněk ale přišla téměř o 190 tisíc korun a objevily se i nesrovnalosti ve vyúčtování.
Ostrava - Rčení „zraje pro kriminál“, padne jako ulité na třináctiletého chlapce z Ostravy, který má na svědomí desítky majetkových deliktů. Zlodějské výpravy podnikal proto, aby získal prostředky na drogu – pervitin.
Vysočina - Vánoce se na spotřebitele valí už teď. Města i výlohy jsou vánočně vyzdobeny, obchody jsou plné typického zboží – čokoládových figurek a kolekcí.
Český Krumlov - Středeční anonym na lince 158, že je v Základní škole Plešivec v Českém Krumlově uložena bomba, nyní šetří českokrumlovští policisté jako trestný čin šíření poplašné zprávy.
Jindřichohradecko - Ještě do 5. prosince mohou lidé vyrábět textilní panenky v rámci projektu Adoptuj panenku, zachráníš dítě pod záštitou Českého výboru UNICEF.
Ostrava - Rčení „Zraje pro kriminál“, padne jako ulité na třináctiletého chlapce z Ostravy, který má na svědomí desítky majetkových deliktů. Zlodějské výpravy podnikal proto, aby získal prostředky na drogu – pervitin.
Semily, Washington - Ludvík Pytlíček uvedl nejcennější československé známky na prestižní filatelistické výstavě v Americe.
Brno - Cyklistická legenda Ján Svorada vyměnila před lety galusky za horské kolo. Nyní stojí v čele závodního týmu Merida a říká:
Kroměříž - Starší lidé ve čtyřech desítkách bytů v Kroměříži budou spát o něco bezpečněji. Umožní jim to projekt Bezpečná domácnost, který včera odstartoval za účasti kroměřížské městské policie.
Neštěmice - Někteří obyvatelé domů v neštěmickém obvodu viní radnici z vydírání při prodeji předzahrádek.
Varnsdorf - Po ozbrojených mužích pátrá policie
Vysočina - Vánoce se na spotřebitele valí už teď. Města i výlohy jsou vánočně vyzdobeny, obchody jsou plné typického zboží – čokoládových figurek a kolekcí.
Plzeň - Socialisté kritizují, že náměstek Vilímec o úsporách neinformoval, ten to odmítá
Bohumín/ S částkou ve výši 660 miliónů korun bude v příštím roce hospodařit Bohumín.
Kravaře - /FOTOGALERIE/ Ministr Jiří Čunek navštívil Kravaře. Jak sám řekl, jsou s místním staroustou Vítem Vomáčkou stejní rebelové.
Pelhřimov - Pelhřimovský fotbalový klub se potýká se zápornou finanční bilancí v letošním roce. Důvodem jsou vysoké nájmy za sportoviště a nízké příjmy.
Žatec - Zastupitelé v Žatci odmítli svěřit makléřské firmě peníze města ke slibovanému zhodnocení na burze. Před osmi lety městská pokladna podobným způsobem přišla o dvacet milionů korun.
Most - Lékaři a hygienici vyzývají veřejnost, aby nepodceňovala riziko chřipky a nechala se raději očkovat. Právě nyní je prý vhodné období. Mostecký deník se rozhodl vyzkoušet, co vše musí běžný člověk udělat pro to, aby byl proti nemoci pomocí očkování co nejvíce chráněn.
Východní Čechy - Pár minut poté, co vybrala více než tři miliony korun, se stala obětí loupežného přepadení.
Znojmo - Jednadvacet bodů obžaloby, čtyři trestné činy a dva mladí Slováci na lavici obžalovaných. Státní zástupce je viní ze série vloupání do venkovských hospod.
Před dvěma týdny nás potěšila zpráva, že lékařská komora přijala pravidla pro spolupráci lékařů s farmaceutickými firmami. Podle nich prý už nebude možné, aby se od nich lékař nechal zvát na kongresy, které mají podobu přímořské dovolené.
Frýdlant - Starosta Frýdlantu Dan Ramzer v rozhovoru pro Deník vysvětluje, proč dalo město zelenou projektu Obchodního centra Frýdlant, za kterým stojí společnost World Invest.
Litoměřicko - Zamezit zneužívání sociálních dávek a nastavit jejich účelnější využívání. To jsou hlavní argumenty pro vyplácení příspěvku na živobytí formou kuponů, takzvaných stravenek.
Nová Role — 'Určitě to byli profesionálové,' míní starosta Heřman. Útočníky nezajímaly cennosti, údajně chtěli starostu jenom poznamenat.
Region - Kdo doma topí tuhými palivy a nemá na zimu zásoby, nemusí být nervózní. Uhlí i dřeva je v regionu pořád dost. Slabé zimy snížily poptávku. Dřevo je letos levnější.
Cheb: Komentář redaktorky Václavy Simeonové k tématu vánočních trhů v Chebu
Hradec Králové - Zraněným při výbuchu plynu v Hradci Králové vyplatí Královéhradecký kraj celkem 150 tisíc korun.(TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJE)
Kopřivnice - Celkem hladce schválili v úterý kopřivničtí zastupitelé prodej plynárenských zařízení města společnosti SMP Net. Tvrdým oříškem však pro všechny přítomné bylo, jak s téměř čtyřiceti miliony korun naložit.
Praha - Podnikatelé a firmy budou mít větší moc nad svými daněmi. Pokud se totiž dostanou do sporu s úřady o výši daně, budou moci zaplatit jen to, co sami uznají za správné a odvolat se. Umožní jim to totiž návrh nového daňového řádu, který ve satředu projednala vláda.
Starý Bydžov - Jak se žije v malých obcích na Hradecku a co se tam chystá nového? Hradecký deník během roku osloví starosty menších vesnic v okrese, aby čtenářům dokázali, že se leccos zajímavého děje i mimo krajskou metropoli. Oslovili jsme také starostu Starého BydžovaJiřího Orta.
Volary - Do zásadní modernizace se opře vedení Základní školy ve Volarech. Jednak vybaví šestnáct tříd úplně novým polohovatelným nábytkem, navíc ještě vybuduje i moderní sportovní hřiště přímo v areálu budovy v Nádražní ulici.
Prostějov - Už za několik málo dní nebudou muset lidé s oprávněním parkovat na místech vyhrazených pro invalidy v Prostějově platit parkovné. Na úterní jednání o tom nakonec rozhodli prostějovští radní.
Ústí nad Labem - Již přes tři sta lidí z celého kraje na sebe vyhlásilo osobní bankrot. Donutila je k tomu tíživá situace. Devětadvacetiletý Pavel z Ústí je zadlužený.
Litovel -Soudní znalec dokončil posudek, který měl objasnit říjnový pád stropu ve Vítězné škole v Litovli a odevzdal jej policii. Vyplývá z něj, že pád v učebně nezapříčinil jen silný vítr, ale i závěsná lana, která byla podle znalce nevhodně zvolena.
Město Touškov - Ve Městě Touškově se díky němu daří pořádat akce pro malé i velké, organizovat výlety i tábory, zvát známé osobnosti i podporovat zájmové skupiny a kroužky. Řeč je o Občanském sdružení Paprsek, které letos funguje už osmým rokem.
Během listopadu byly v Berouně vykradeny prodejny, trafika, restaurace i květinka
Děčínsko - Města a obce hledají cesty, jak získat peníze na potřebné investice a další rozvoj. Spoléhají na poskytnuté dotace a počítají i s finančními úvěry
Pochválov/ Dotace míří na zajímavé projekty firmy Chmel spol. s r. o. v Pochvalově.
Litoměřice - Školáci ze ZŠ Na Valech a studenti sousední pedagogické školy nebudou při cestě do a ze školy chodit kolem heren, kde jsou právě v provozu výherní hrací automaty. Litoměřičtí zastupitelé rozhodli o tom, že od 1. prosince bude v Litoměřicích doba provozování výherních hracích automatů omezena.